Találatok: 1 - 24 (24 összesen)

Téma: AC BMW M235i Tesztfutam #1 - Dec. 13

  1. #1
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92

    AC BMW M235i Tesztfutam #1 - Dec. 13

    Kedves Versenyzők!

    Ezúttal Én szerveznék nektek egy jó kis fun / tesztfutamot, olyat amilyen eddig még biztos nem volt. Szeretnék kipróbálni olyan dolgokat, lebonyolítási rendszereket, autókat és pályákat, amik eddig semmilyen más bajnokságban nem voltak megtalálhatók AC-ban.
    Az első állomás egy BTCC rendszerű verseny lenne úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva, 3 darab sprintfutammal, fordított rajtráccsal, büntetősúlyokkal, különböző gumikeverékekkel, változó körülményekkel.
    Autónak a BMW M235i versenyautót választottam. Kicsi, könnyen vezethető, nem túl erős és hátsókerekes, ami miatt szerintem sokak szívéhez közel áll majd. A pálya pedig a Nürburgring rövidebb, Sprint változata lesz, ami változatos kanyarjaival és jópár előzési pontjával mindenképpen izgalmas helyszínként fog szolgálni. Emellett a lebonyolítási rendszer és az autó könnyű vezethetősége is garantálni fogja az akciót a pályán.

    A tesztfutam mindenki számára teljesen nyitott és ingyenes, a prekval szerver pedig már elérhető. Jó gyakorlást!



    Dátum: 2022.Dec.13 (kedd)
    Pálya: Nürburgring - Sprint (Formula) - rank (OSRW) - Letöltés: GDrive
    Autó: BMW M235i Racing (Dream Pack 1 DLC)
    Eddigi köridők: Prekvalifikáció


    Időmérő:
    20:00 (15 perc)
    Futam: 3*20 perc + 1 kör!
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Gumi melegítők: van
    Fizikai sérülések: 70%
    TC használat: Nincs
    ABS használat: Nincs
    Gumi használat: 350%
    Üzemanyag használat: 150%
    Pálya állapot: Prekvalon fix 98%
    Levegő / Aszfalt hőmérséklet:
    Prekvalon fix 18 / 23 °C, heavy_clouds időjárással
    Versenyeken előfordulható időjárási körülmények: light_fog (enyhén ködös), heavy_clouds (erősen felhős), mid_clouds (közepesen felhős)
    Elérhető gumikeverékek: Medium (M), Hard (H). A 3 sprintfutam során mind a két keveréket használni kell legalább egyszer!!!
    Pitek száma: 36


    Éles szerver: GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Race
    Prequal szerver: GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Prequal
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Shakedown
    Jelszó: masters


    Lebonyolítás:



    • A versenyszerver a verseny napján 19:30kor indul egy 30 perces Practice-szel. A pálya tapadása 94%-ról indul és a pályán lévő autók száma, valamint a befejezett körök függvényében folyamatosan gumizódik.
    • 20:00-kor kezdetét veszi a 15 perces időmérő edzés. A pálya gumizódása arról az értékről folytatódik tovább, amire a practise végéig sikerült feltornázni. Az időmérő végére jó eséllyel el fogja érni a 100%-ot.
    • Az időmérő edzés végeztével kezdetét veszi az első 20 perc + 1 körös futam az időmérőn kialakult rajtsorrenddel. A pálya tapadása az időmérőn elért értékről fog indulni.
    • A futam befutója után amikor már mindenki beért, megvárjuk, hogy leteljen a wait time és a következő session-be váltson a szerver. Miután ez megtörtént, körülbelül 1 percen belül a szervert újraindítjuk ugyan azzal a névvel. Ezt a játékon belüli chat ablakban, illetve Discord-on is jelezni fogjuk. Ettől a pillanattól számítva mindenkinek 3 perce lesz, hogy visszacsatlakozzon a szerverre és kirakja magát a rajtrácsra. A szerveren mostmár nem lesz sem practise, sem kvalifikáció hanem egyből verseny fog következni. Ez lesz a 2. sprintfutam. A rajtrácsot az első futam végeredménye adja, azzal a különbséggel, hogy az első futam TOP 5 helyezettje büntetősúlyt kap. 1. hely: 45 kg, 2. hely: 36kg, 3. hely: 27kg, 4. hely: 18kg, 5. hely: 9 kg.
      Így fog tehát elrajtolni a 2. futam. A pálya tapadása itt már fix 100% lesz.
    • A 2. futam végeztével hasonlóan fogunk eljárni, ismét szerver restart következik. A súlyokat újraosztjuk ezúttal már a 2. futam TOP 5 pilótája között, valamint fordított rajtrácsot is eszközölünk a 3. futamra. A 2. futam TOP 8-12 helyezettje fog fordított sorrendben felsorakozni a rajthoz. Az, hogy pontosan hány pilóta fordul, csak a 2. futam befutójánál fog kiderülni. A végeredménynél fogjuk nézni az első és a második helyezett közötti időkülönbséget, annak is az utolsó számjegyét (ezredmásodperc mutató).
    • Ha ez a szám 0-ra, vagy 1-esre végződik akkor 8 pilóta fordul.
    • 2-es, 3-as: 9 fordul.
    • 4-es, 5-ös: 10 fordul.
    • 6-os, 7-es: 11 fordul.
    • 8-as, 9-es: 12 fordul.
    • A fordított rajtsorrendből kiszoruló további pilóták a 2. futam beérkezési sorrendjében állnak fel a rajtrácsra.
    • Ezzel el is rajtolhat a 3., egyben utolsó sprintfutam. A pálya tapadása itt is fixen 100%-os lesz.



    További információk, szabályok:




    • Az autón két gumikeverék is elérhető (medium és hard), amelyek közül mind a kettőt használni kell legalább egyszer a 3 futam során. Az, hogy ki melyik futamra melyik gumit teszi fel, szabadon választható. A lényeg, hogy mind a két keverék meg legyen járatva legalább egyszer. Futam közben az esetleges kerékcsere engedélyzett, a keverékváltás viszont nem! Mindenkinek azon a keveréken kell teljesítenie az adott futamot, amivel elrajtolt!
    • A versenyszerveren 3 féle időjárás panel is be lesz rakva amik közül mindig random választ a gép, hogy melyik session-re melyik időjárást tölti be. A levegő valamint az aszfalt hőmérséklete is ehhez fog viszonyulni. Minél "rosszabb" / ködösebb az idő, annál hidegebb körülmények a valószínűek, és ezzel szemben minél inkább tisztább, kevésbbé felhős az időjárás, úgy arányosan melegebb levegő és aszfalt várható.
    • A Prequal szerver mellett folyamatosan futni fog egy Shakedown nevű gyakorlószerver is, ami pontosan úgy lesz beállítva, ahogy a versenyszerver is. Itt tudtok etapot gyakorolni, vagy akár próbrarajtokat végezni ha többen vagytok, valamint itt találkozhattok a különböző időjárási és hőmérsékleti körülményekkel is. Érdemes a gumikat tesztelni különböző hőmérsékleteken, hogy legyen információtok arról, hogy kell-e a guminyomásokkal reagálni az adott körülményre, és ha igen, akkor melyik gumiba mennyivel.
    • Mivel ködös idő is előfordulhat a szerveren, szeretnénk megkérni a Custom Shaders Patch-et és/vagy SOL grafikai mod-ot használó versenyzőket, hogy teszteljék a ködös időjárást, és úgy állítsák be maguknak a játék grafikáját, hogy ködben is biztonságosan tudjanak vezetni. A fent említett mod-ok képesek elég drasztikusan megjeleníteni a ködöt ami radikálisan csökkenti a látótávolságot, és ezzel jelentősen növeli a balesetveszélyt. Szerencsére a Content Manager-ben lényegében egy kattintással kikapcsolhatóak ezek a mod-ok, amivel könnyedén meg lehet oldani ezt a problémát (Custom Shaders Patch-nél elég a Weather FX funkciót kikapcsolni). (A játék gyári grafikájával nincsenek ilyen gondok, ott a legnagyobb ködben is megfelelő a látótávolság.)




    Weather FX funkció kikapcsolása a content managerben:

    https://drive.google.com/file/d/1igy...usp=share_link







    Discord elérhetőség: GTR-Masters Discord




    A futamon történő induláshoz az alábbiak szükségesek:

    • Az Assetto Corsa eredeti és legfrissebb kiadása, valamint a Dream Pack 1 DLC, melyek beszerezhetőek a Steam-ről.
    • Nürburgring OSRW letöltése, mely megnöveli a rajtrácsok számát a gyári pályán.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Prequal szerveren. A prekval szerver használata nyílt!
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban a futam előtt legkésőbb 1 órával.
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon!




    Fontos!
    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni! Kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben kérjetek elnézést!






    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg wfx.jpg (13,0 KB, 59 megtekintés)
    Utoljára módosította: MNorbi002; 2022. 12. 12. 20:47.

  2. #2
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    Hmmm ez elég jónak hangzik! ilyen fordított rajtrácsos rendszert valóban nem láttam máshol! de tetszik!

    Ha esetleg nagyon jó futamok lesznek belőle és az emberek többségének is tetszik a dolog, tervben lesz éles bajnokság is hsaonló megoldásokkal ?

  3. #3
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Hmmm ez elég jónak hangzik! ilyen fordított rajtrácsos rendszert valóban nem láttam máshol! de tetszik!

    Ha esetleg nagyon jó futamok lesznek belőle és az emberek többségének is tetszik a dolog, tervben lesz éles bajnokság is hsaonló megoldásokkal ?
    Igen, létezik ilyen elgondolás. Úgyhogy gyertek, gyertek! Legyünk minél többen, jó buli lesz az biztos!

  4. #4
    Torma Zoltán Szervertag 2024 tocsekk logója
    Csatlakozott
    2017. 04. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    33
    Nagyon jó kezdeményezés!

  5. #5
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    151
    abs nélkül kicsit füstölös a dolog, jól be kell löni a féket. De így király, hogy ezt is tudni kell adagolni.

  6. #6
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    abs nélkül kicsit füstölös a dolog, jól be kell löni a féket. De így király, hogy ezt is tudni kell adagolni.
    Jól mondod!

    Amúgy én 91-92% környékére szoktam visszavenni ezeknél a fékerőt. Fullos egyenes fékezésnél ilyen fékerővel vannak kb blokkolás határon a kerekek. Persze ha nem teljesen egyenes a féktáv, vagy dől illetve huplis a pálya ott már így is blokkolhatnak. Ezeket mind számításba kell venni.

  7. #7
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Baseline setup + gyorskör replay

    https://drive.google.com/file/d/1CD1...usp=share_link

  8. #8
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    151

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése

    szuper, leírod mit állítottál és miért? soha nem árt kis tanulás mi mit befolyásol szerinted.

  9. #9
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    151

    Unhappy

    Pont a VB elödöntő üti a dolgot! Látom lesz még 1 felvonás. Evvel az időpontal nem lehet valamit kezdeni?

  10. #10
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    szuper, leírod mit állítottál és miért? soha nem árt kis tanulás mi mit befolyásol szerinted.

    Nem, mert én is csak letöltöttem még évekkel ezelőtt és azóta kb minden pályán ezt használom...


    A vb dologra meg inkább hagy ne mondjak semmit... Az időpont pedig azért fix, mert ha esetleg indulna a jövőben egy ilyen bajnokság, akkor az ugyan így a keddi napokra lenne belőve.

  11. #11
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    Sajnos úgy néz ki hogy nem fogok tudni jönni a mai futamra! :/ pedig jó lett volna! Remélem a kövire tudok majd menni! Majd visszanézem valahogy! Nektek jó szórakozást!

  12. #12
    Sziasztok! Próbálom összehozni a technikai részét a dolognak. Segítsetek pls, a linkelt setup-ot hogy tudom élesíteni? Milyen programmal próbáljam megnyitni a fájlokat? Lite csak a Content Managerem ha ez számít.

  13. #13
    Tamas Magyar Regisztrált
    Csatlakozott
    2022. 12. 13.
    Üzenetek
    3

    set

    C:\Users\fhneved\Documents\Assetto Corsa\setups\ks_bmw_m235i_racing\ks_nurburgring
    Ide kell bemásolnod a baseline.ini fájlt.
    Remélem még nem késő!

  14. #14
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos úgy néz ki hogy nem fogok tudni jönni a mai futamra! :/ pedig jó lett volna! Remélem a kövire tudok majd menni! Majd visszanézem valahogy! Nektek jó szórakozást!

  15. #15
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Fussunk hát akkor neki a mai mókának! Jöhet bárki aki szeretne, nem számít hogy a jelentkezés le lett-e adva. Az egyetlen dolog amit elvárunk az a fair versenyzés és a szabályok betartása!

    Versenyszerver 19:25kor indul!


    Jó versenyzést mindenkinek!

  16. #16
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Versenyszerver fut, lehet jönni!

  17. #17
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    583

  18. #18
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    583
    Összességében nekem nagyon tetszett a lebonyolítás, sikerült jó kis csatákban részt venni, ámbár a gyors tempót nem sikerült hozni, de sebaj.

    Várom a következő futamokat is!

  19. #19
    Borbély Róbert Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2021. 01. 30.
    Város
    Győr
    Életkor
    53
    Üzenetek
    27
    Köszönjük a szervezést! A jó hangulat garantált volt megint . A H és M gumik között nem volt számottevő különbség. Részemről egy teszt erejéig kipróbálnám, a nagyobb mértékű gumi kopást, hogy a médium gumi valóban kopjon el a futam végére és az utolsó néhány körre a hard gumi jobb legyen. Ez okozhatna még némi csavart a taktikánál. Ja és a fordított rajtrács is jó volt.

  20. #20
    Torma Zoltán Szervertag 2024 tocsekk logója
    Csatlakozott
    2017. 04. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    33
    Nekem is tetszett a lebonyolítás + autó kombináció. Tök jó, hogy lehetővé teszik a kocsi tulajdonságai a test-test elleni csatákat, ami valljuk be egy BTCC alapú bajnokságnál elengedhetetlen.
    Viszont beszéltük, hogy a 2. versenyen a súlyok nem számítottak annyit amennyit vártunk tőle. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én kemény gumival kezdtem meg és nem tudtam az előttem lévőkkel tartani az iramot.
    Ezen talán még lehetne finomítani, na meg persze a tempómon is

    Mindenesetre köszi szépen a szervezést, nagy móka volt én még kérnék belőle )

  21. #21
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    Ha valakinek esetleg megvan mind a 3 futamról a replay és lenne kedve itt megosztani azt megköszönném!

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valakinek esetleg megvan mind a 3 futamról a replay és lenne kedve itt megosztani azt megköszönném!
    Feltöltöttem a googlis drive-unkba. Dátum szerint utolsó 3 replay-t szemezd ki.

  23. #23
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Feltöltöttem a googlis drive-unkba. Dátum szerint utolsó 3 replay-t szemezd ki.
    Köszi szépen! Megvan!

  24. #24
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    A keverékek közötti (nem létező) különbség engem is meglepett kicsit, ugyanis ezen az autón a legtöbb pályán már egy körön is a HARD gumi a gyorsabb, versenytávon meg nem is kérdés. Itt viszont mivel nem voltak hosszú nyújtott tempós kanyarok, valamint a hőmérséklet is alacsony volt, a medium gumi volt pici előnyben még a 350%-os kopás ellenére is. Melegebb, gyorsabb pályán már más lenne a helyzet. Higgyétek el, lesz olyan pálya ahol a medium már kb a 2. körön szenvedni fog a túlmelegedés miatt, és a futam végére már a piros tartományban lesz kopás ügyileg, míg a hard meg vígan el lesz az ideális tartományában... Dehát ez lesz a szép benne. Bizonyos pályán, bizonyos hőmérsékleti viszonyok mellett az egyik gumi lesz a jobb, máskor a másik, néha meg kb egyenlőek lesznek.

    A súlyokat tekintve pedig én úgy láttam, hogy kb az elvárható visszaesést hozta a tempót tekintve a lesúlyozott pilótáknál. Azért csodákat nem kellett várni, elvégre is egy 1400kg körüli autóról beszélgetünk. A 45kg egy ilyen átlag hosszúságú pályán kb 4 tized pluszt jelent körönként ennél az autónal. Ha megnézzük pl. Lázár Attilát és Vásárhelyi Csabit, ők ketten egymáshoz és magukhoz képest is konstans tempót tudtak. A 2. futamon amikor már súllyal mentek, az őket üldöző 4-5 ember kb pont azzal a 3-4 tizeddel közelebbi időket tudott hozzájuk képest, mint az első futamon. Persze egy nagyobb, szorosobb mezőnyben látványosabbak, reprezentatívabbak lennének ezek a különbségek.
    Én pedig a magam részéről azt tudom nyilatkozni, hogy a 45kg-mal a 3. futamon egyértelműen nehezebb volt előzni, mint nélküle lett volna. Pl. a célegyenesre hiába gyorsítottam rá jobban, mint az előttem menő lassabb, de súly nélküli versenyző, az egyenesben szélárnyékban épphogy csak tartani tudtam, vagy csak minimálisan közeledni rá. Ugyan abban a helyzetben súly nélkül vsz már az egyenes közepére mellé tudtam volna érni teljesen. Úgyhogy bizony számít azért az a súly!!

    Mindenestre, a következő tesztfutamra megváltoztatjuk mind a hőmérsékletet, mind pedig a büntetősúlyokat, meglátjuk így mit mutat majd a dolog.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •