Találatok: 1 - 10 (10 összesen)
  1. #1
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579

    DIY - Csináld magad szimulátor hardver

    Sziasztok!
    Beszélgetve a versenyző társakkal kiderült a számomra, hogy sokan módosították már a gyári felszerelésüket néhány hasznos kiegészítővel. Sőt, vannak olyanok is, akik saját maguk építették meg a pedálukat internetes leírások alapján.
    Nagy örömmel látnám / olvasnám ezeknek a módosításokat ebben a témában.

  2. #2

  3. #3
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Kezdem én a sort egy friss javítással/tuninggal. A Fana McLaren v2 kormány váltója irgalmatlanul hangos, itthon nem is szeretik. Ennek a videónak az alapján én is megcsináltam a saját modomat: https://youtu.be/7e9w0MikMd8

    Sokkal halkabb az egész, a váltókar útja is rövidebb (némileg vastagabb, szivacsos csúszásgátlót tettem belülre.

    Tipp: az úr barbár módszerekkel esett neki a pöcök szétszedésének. Nem jó. Ha a QR-t lecsavarozzuk, akkor alulról fel lehet nyomni a pöcköt, felülről pedig valamilyen erősebb műanyag segítségével ki lehet pattintani a helyéről úgy, hogy a kormány burkolatában nem teszünk kárt.

  4. #4
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    CSL DIY csillapítás v0.1

    Sajnos elég érzéketlen a pedál, így valamilyen eszközre szükségem volt, hogy némi ellenállása legyen a pedálnak, így a netről szedett infók alapján elkezdtem összeállítani a saját verziómat. Még el kell mennem a csavar boltba venni hosszabb csavarokat, illetve műanyag távtartókat, hogy az RC autó rugó ne csúszkáljon.


  5. #5
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    CSL csillapítás v0.2



    Mivel M5-ös a belső átmérője, így némileg problémás az itthon fellelhető alátétekkel megoldani. Olajjal feltöltve, így elég jó érzésre a pedál adagolhatósága. Cserébe van némi vinnyogó hangja, meglátjuk hogy alakul.

  6. #6
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    CSL csillapítás v0.2



    Mivel M5-ös a belső átmérője, így némileg problémás az itthon fellelhető alátétekkel megoldani. Olajjal feltöltve, így elég jó érzésre a pedál adagolhatósága. Cserébe van némi vinnyogó hangja, meglátjuk hogy alakul.
    legutóbb már ezzel köröztél a Mont Tremblant-on ?

  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    legutóbb már ezzel köröztél a Mont Tremblant-on ?
    Nem, de nemsokára kipróbálom.

  8. #8
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, de nemsokára kipróbálom.
    kíváncsi leszek!

  9. #9
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    kíváncsi leszek!
    Szokni kell, de az adagolhatósága a gáznak *mintha jobb lenne


    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. #10
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579

    DIY - Csináld magad szimulátor hardver

    IMG_4142.jpg
    V2.0, 100 mm rugók helyett 140 mm-es rugók lettek beszerelve. Különbséget nem veszek észre egyelőre.

    2 elasztomert kicseréltem egy rugóra. Valóban nem olyan kemény, illetve progresszív lesz ettől a modtól.
    Frissítés: kipróbáltam, nekem nagyon bejön, hogy a fékpedálnak kissé hosszabb útja van. Amiért nem kell úgy neki feszülni a féknek jobban tudom modulálni, leginkább mikor fel kell engedni. Ha csak 1 modot kellen megcsinálni, akkor tutira ezt választanám.


    Videó: https://youtu.be/oCdUoOjtEfU

    Alkatrészek:
    2PCS 140mm Aluminum Shock Absorber Damper for rc car 1/8 buggy truck oil adjustable upgraded Hop-up parts hsp hpi losi axial - AliExpress
    1Pcs Spiral Stamping Compression Mould Die Spring Outer Diameter 20mm Inner Diameter 10mm Length 20-150mm - AliExpress - 20 x 10 x 25 mm
    Utoljára módosította: masterC; 2023. 11. 19. 11:53. Indoklás: V2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •