Találatok: 1 - 15 (15 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057

    AC NGT - Road America - Szep.29

    Kedves Versenyzők!
    Amerikában rajtol az Assetto Corsa NGT-as bajnokság! Szep.29-én Road America-n fogjuk a kocsikat kigurítani. A pálya a hosszú egyeneseivel kedvezni fog ezeknek a régebbi járgányoknak. A mezőnyben a küzdelem garantált lesz, a hosszabb távú futam miatt, eltérő taktikák is működhetnek, így még további izgalmakra lehet számítani! Jó gyakorlást, és jó versenyzést mindenkinek!



    Dátum: 2022.Szep.29 (csütörtök)
    Pálya: Road America - rank (lilski v1.0) Letöltés: GDrive
    Autó: RSS GTN Pack - Letöltés: Shop, 50% kedvezmény / Setup: Ferrari, Porsche

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 50 perc
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 99%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 99%
    Gumi melegítő: van
    Fizikai sérülés: 70%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 110%
    Üzemanyag használat: 160%
    Aszfalt hőmérséklet: 16 +/-6 °C. Prekvalon fix 16 °C
    Pitek száma: 43

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #GTN Race
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #GTN Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában.
    Discord elérhetőség: Discord

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!
    Utoljára módosította: Kettel; 2022. 09. 18. 21:55.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    • Prekval szerver fut, lehet gyakrolni, tesztelgetni a kocsikat.
    • A ferrari-n 30kg büntisúlyt alkalmazunk.
    • Gumikból mind, S/M/H használható
    • A futamon terveink szerint a kiállásos, és a kiállás nélküli taktika is működhet. Mindkettőben van kockázat. Rakjatok ki gumiappot, üzemanyagkijelzőt hogy tudjatok tervezni. Gyakorló szerveren 50 perces futamtávot is tudtok tesztelni.

  3. #3
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Ferrari setup + replay a gyorskörömről: https://drive.google.com/file/d/1oCH...ew?usp=sharing

    2 setup is van benne. Az egyik egy alacsonyabb leszorítóerős változat, ezzel futottam a preq. időmet, valamint van benne egy a gyárihoz közeli, nagyobb szárnyas "nyugodtabb" szet is. Az is tud 6-os időt simán. Akinek még ez is nagyon csúszik, az keményítse az elejét (rugók, stabok), puhítsa/ültesse le a hátulját, játsszon a travel range-ekkel, az első rebounddal, illetve ezek mellé esetleg állítson nagyobb preload-ot a difiben.

    A köröm nem volt a világ legpontosabb köre, 2-3 tized lehet még benne, és akkor ez még mindig csak a medium gumi volt, a softot nem is próbáltam, de valamennyivel biztos gyorsabb, így akár az 5ös kör sem tűnik elérhetetlennek.


    Jó gyakot! A porschével holnap jövök majd.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Big thx
    Mertem is vidót csinálni hozzá kedvcsinálónak.

  5. #5
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Kicsit megkésve, de itt van a pakk a Porschéhoz is:

    https://drive.google.com/file/d/1Os_...ew?usp=sharing


    Jó gyakot!

  6. #6
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    https://drive.google.com/drive/folde...LTa_2fgaTpirMG

    Ezen a linken megtaláljátok a ProTyres gumi és- a Fuel Usage üzemanyag applikációt, amik úgy gondolom elengedhetetlenek a következő futamokhoz.

    A ProTyres app-ban sok minden más mellett a gumi várható élettartamát követhetitek nyomon. Az applikáció aljánál előbb a kis zöld nyíl, majd utána a kettővel mellette levő "i" betűre kattintva jobb oldalon megjelenik egy sáv, ez mutatja a gumi élettartamát körszámokra leosztva. (Ahhoz, hogy a gép pontosan ki tudja számolni, mindenképpen le kell nyomni minimum 4-5 kört egyhuzamban az adott gumival, hogy pontosabb körszámokat tudjon adni a gép. Ezek a körszámok amúgy menet közben a vezetési stílus, csúszások/megforgások függvényében is tudnak változni.) Ez a jobb oldalt megjelenő sáv a gumi kopási és teljesítmény tartományát jelzi, négy részre felosztva a várható körszámokkal. Fentről lefelé haladva az első tartomány az új gumit jelenti, aminek értelem szerűen a legnagyobb a teljesítménye. Ez általában 0-1 körig szokott csak tartani. A következő a zöld kopási tartomány, amikor még nagyon jól tapad és viselkedik a gumi. Az utána következő a sárga zóna, amikor már érezhetően visszaesik a gumi teljesítménye, de még azért a tempóból nem veszít olyan sokat. A végső pedig a piros tartomány, amikor már nagyon csúszkál az autó, és a tempó is jócskán visszaesik. Ha pedig ezután teljesen eltűnik a csík a kijelzőről, akkor fogyott el végleg a gumi, ott már olyan érzés, mintha felnin menne az ember.


    A Fuel Usage app-ban pedig a meglévő üzemanyag mennyiségről és az abból megtehető körszámról, valamint a fogyasztásról láthattok értékeket, század literes pontossággal.



    A bal oldali érték értelem szerűen a jelenleg tankban lévő üzemanyagmennyiséget mutatja. Mellette felül mutatja, hogy ez a mennyiség hány körre elegendő, alatta pedig a fogyasztást. Ez utóbbi úgy működik, hogy amikor átmész a célvonalon akkor egyből mutatja, hogy mennyi volt a fogyasztás az adott körön. (Ha pirosan villog akkor többet fogyasztottál, mint az ezt megelőző körön, ha zölden, akkor kevesebbet.) Pár másodpercig mutatja ezt az értéket, általábban villogva, majd utána visszaugrik, és onnantól az addig megtett összes kör átlagfogyasztását mutatja (csak amit abban a konkrét felfutásban, azzal a tankkal tettél meg). Az app config fájljában amúgy állítható, hogy hány másodpercig villogjon a célvonal után.

    Remélem tudtam segíteni ezekkel az infókkal. Próbálgassátok, teszteljétek az appokat. Úgy gondolom nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy az ember kiszámolja és jól végreh tudja hajtani a taktikáját az adott futamra.

  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    599

    AC NGT - Road America - Szep.29

    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    https://drive.google.com/drive/folde...LTa_2fgaTpirMG

    Ezen a linken megtaláljátok a ProTyres gumi és- a Fuel Usage üzemanyag applikációt, amik úgy gondolom elengedhetetlenek a következő futamokhoz.

    A ProTyres app-ban sok minden más mellett a gumi várható élettartamát követhetitek nyomon. Az applikáció aljánál előbb a kis zöld nyíl, majd utána a kettővel mellette levő "i" betűre kattintva jobb oldalon megjelenik egy sáv, ez mutatja a gumi élettartamát körszámokra leosztva. (Ahhoz, hogy a gép pontosan ki tudja számolni, mindenképpen le kell nyomni minimum 4-5 kört egyhuzamban az adott gumival, hogy pontosabb körszámokat tudjon adni a gép. Ezek a körszámok amúgy menet közben a vezetési stílus, csúszások/megforgások függvényében is tudnak változni.) Ez a jobb oldalt megjelenő sáv a gumi kopási és teljesítmény tartományát jelzi, négy részre felosztva a várható körszámokkal. Fentről lefelé haladva az első tartomány az új gumit jelenti, aminek értelem szerűen a legnagyobb a teljesítménye. Ez általában 0-1 körig szokott csak tartani. A következő a zöld kopási tartomány, amikor még nagyon jól tapad és viselkedik a gumi. Az utána következő a sárga zóna, amikor már érezhetően visszaesik a gumi teljesítménye, de még azért a tempóból nem veszít olyan sokat. A végső pedig a piros tartomány, amikor már nagyon csúszkál az autó, és a tempó is jócskán visszaesik. Ha pedig ezután teljesen eltűnik a csík a kijelzőről, akkor fogyott el végleg a gumi, ott már olyan érzés, mintha felnin menne az ember.


    A Fuel Usage app-ban pedig a meglévő üzemanyag mennyiségről és az abból megtehető körszámról, valamint a fogyasztásról láthattok értékeket, század literes pontossággal.



    A bal oldali érték értelem szerűen a jelenleg tankban lévő üzemanyagmennyiséget mutatja. Mellette felül mutatja, hogy ez a mennyiség hány körre elegendő, alatta pedig a fogyasztást. Ez utóbbi úgy működik, hogy amikor átmész a célvonalon akkor egyből mutatja, hogy mennyi volt a fogyasztás az adott körön. (Ha pirosan villog akkor többet fogyasztottál, mint az ezt megelőző körön, ha zölden, akkor kevesebbet.) Pár másodpercig mutatja ezt az értéket, általábban villogva, majd utána visszaugrik, és onnantól az addig megtett összes kör átlagfogyasztását mutatja (csak amit abban a konkrét felfutásban, azzal a tankkal tettél meg). Az app config fájljában amúgy állítható, hogy hány másodpercig villogjon a célvonal után.

    Remélem tudtam segíteni ezekkel az infókkal. Próbálgassátok, teszteljétek az appokat. Úgy gondolom nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy az ember kiszámolja és jól végreh tudja hajtani a taktikáját az adott futamra.
    Köszi szépen a segítséget! Ezt az üzemanyag appot kipróbálom, a tizedes pontossága a RaceEssentials appnak néha kevés.
    Utoljára módosította: masterC; 2022. 09. 27. 08:38.

  8. #8
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Köszi a segítségeket.

  9. #9
    Torma Zoltán Szervertag 2024 tocsekk logója
    Csatlakozott
    2017. 04. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    33
    Köszi a helpeket Norbi!
    Még annyi kérdésem lenne a communityhez az Appokkal kapcsolatban, hogy Camber állításnál mennyire jó ötlet Camber Extravaganza-t használni? Vagy ennél a tyres appnál nézitek a külső/középső/belső hőmérsékletek arányát?
    Nekem a Ferkánál az extravaganza azt írja hogy kevés a dőlése a kerekeknek, holott -4-nél többet nem is lehet állítani (ha jól emlékszem Kristóf stabilos setupjánál ez volt), ez kicsit gyanús nekem.

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    és íme a porsche-s onboard kör:

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Kiraktuk az első SkinPack-et (v1b) is a kocsikhoz. Futam elött rakjátok fel, ne legyenek üres/fehér autók a pályán.
    #1hsz-ben a letöltés.

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    • Éles versenyszerver elindítva
    • A nevezések alapján a verseny 1 szerveren lesz megtartva. Szerverjelszó tagoknak. A szerverre csak érvényes nevezéssel rendelkezők léphetnek fel.
    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra! Ne kockáztassunk balesetet rögtön a futam elején. A verseny 1-2 körében senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni. Nem kell egy meggondolatlan manőverrel az első percben kockáztatni mások épségét.
    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  13. #13
    Csak gratulálni tudok az 1. kanyarban kifékezünk mindenkit hadművelethez egy hosszútávú futamon...

  14. #14

  15. #15
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Gratula mindenkinek aki végigment. Ezekkel a kocsikkal már az is nagy kihívás, eredmény

    Szép tiszta futam volt számomra, inkább nem eröltettem, kockáztattam semmit, de ígyis szépen megkeveredtek a kártyák, végig volt körülöttem valaki/történés. Sajna a futam végén elszámláztam magam, csak gurulva, épphogy betudtam csorogni üres tankkal a célvonalon. Egy helyet épphogy bukva ezzel.

    Akit a futam során bármilyen szabálytalanság, sérelem ért az a hivatalos replay alapján az óvás topikban tehet bejelentést, amit a VB majd kivizsgál.

    Találkozunk a következő futamon, Spa-ban!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •