Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (89 összesen)

Téma: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

  1. #1
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    1. Zizics János lemondott versenyigazgatósági tagságáról, helyét Balikó Attila vette át, így ő a 3. tag Pál Ferenc és Csiki Péter mellett.

    2. A mostani bajnokság befejeződése és a HGTRM-HGTRR közös futam után nyári kupa indul mind GTR-ben mind GTL-ben előreláthatóan június 23.-tól Augusztus 27.-ig 10 futammal. A 2006-os Nyári Kupa futamai nyíltak lesznek, nem szervertagok is részt vehetnek rajtuk, 45 perc lesz az időmérő edzés és 1 órás a futam. A HGTRM és HGTLM versenyszabályzat természetesen érvényes, viszont a futamok a fair-play szellemében versenybíróság nélkül kerülnek megrendezésre. A Nyári Kupa új futamrend szerint lesz lebonyolítva, amelyet ezentúl követni fogunk: a GTL futamok péntekenként 21.00-tól kezdődnek, a GTR futamok vasárnaponként 20.00-tól.
    Mindkét nyári kupában alap pályákon megyünk (GTL-ben Dijon kimarad, hiszen ott 11 GP pálya van). Gondolkoztunk add-on pályákon is, de mivel a pilóták túlnyomó része kevesebb időt tölt a gép előtt nyáron és így mindig kisebb a mezőny ebben az időszakban, az add-onok megtanulásának szükségessége még tovább csökkentené az indulók létszámát, és a már ismert pályákon különösebb gyakorlás nélkül is lehet bármikor versenyezni. GTL-ben Spa-n és Monza-n Ford Caprival lehet elindulni, a többi pályán Alfa GTA-val . GTR-ben az autóválasztás teljesen szabad, bármely kategóriából (pluszként Aston Martin DBR9 is választható mint GT autó)

    3. A GTR2-ből az Európai megjelenés után - pontos megjelenési dátum nincs még, de augusztus végére lehet számítani- rövidesen indítunk egy tesztbajnokságot, amely a magyar megjelenésig tartana, amely az eddigi tapasztalatokból kiindulva kb. 2 hónap. Ezután indulna a rendes, normál GTR2 bajnokság. Utánanéztünk, és mivel a GTR2 DirectX7-ben ugyanúgy fog futni mint a GTR1, így -tekintettel arra, hogy egyszerre 2 bajnokságot ( GTR2 GT és GTR2 NGT/M3) több mint elég lebonyolítani- a GTR2 megjelenése után a GTR1-ből több bajnokságot nem indítunk.

    UI: Lotus Elan kivéve a GTL-ből, gyorsabb mint a GTA
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 06. 03. 14:28.

  2. #2
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Életkor
    41
    Üzenetek
    329

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Ez jóóó lesz! Legalábbis remélem.

    Örülök, hogy nyíltak lesznek a futamok így tuti sok versenyző lesz. Mondjuk egy részről félek is attól, hogy nyíltak lesznek a versenyek, mert én annó azért fizettem be a szerverdíjjat, mert úgy láttam, hogy ide olyanok jönnek versenyezni akik komolyan veszik a dolgokat.

    Viszont ha nyíltak lesznek a futamok félek, hogy sok olyan player is érkezik akit marhára nem érdekel az egész és majd szembemegy a forgalommal.

    De remélem tévedek!

  3. #3
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Ace576 írta
    Ez jóóó lesz! Legalábbis remélem.

    Örülök, hogy nyíltak lesznek a futamok így tuti sok versenyző lesz. Mondjuk egy részről félek is attól, hogy nyíltak lesznek a versenyek, mert én annó azért fizettem be a szerverdíjjat, mert úgy láttam, hogy ide olyanok jönnek versenyezni akik komolyan veszik a dolgokat.

    Viszont ha nyíltak lesznek a futamok félek, hogy sok olyan player is érkezik akit marhára nem érdekel az egész és majd szembemegy a forgalommal.

    De remélem tévedek!
    Ne aggódj, szerintem nem lesz gond! De ha mégis akkor természetesen a renitens pilótákkal szemben megtesszük a szükséges lépéseket.

  4. #4
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Szerintem nem lesz nagyobb rendzavarás mint eddig (sem) volt .

    Ti mit csináltok a GTR1-el ha meglesz a 2. része? Nem szivesen teszek a polcra porosodni többezer forintot .

  5. #5
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Szerintem nem lesz nagyobb rendzavarás mint eddig (sem) volt .

    Ti mit csináltok a GTR1-el ha meglesz a 2. része? Nem szivesen teszek a polcra porosodni többezer forintot .
    Én meg semmi pénzért el nem adom!!! Ezzel teljesen kizárom magam a késöbbi használattól... Ezt az én lelkem nem viseli jól!

  6. #6
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Akos írta
    Szerintem nem lesz nagyobb rendzavarás mint eddig (sem) volt .

    Ti mit csináltok a GTR1-el ha meglesz a 2. része? Nem szivesen teszek a polcra porosodni többezer forintot .
    ugyan mennyit kaphatsz érte? szentem nem éri meg eladni, megtartom gpl-el együtt ezt is aszem

  7. #7

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Ebben a dologban nálam szóba sem jöhet az anyagi kérdés. Kellemes emlékek fognak hozzá fűzni mindig is. Én itt alapoztam meg a szimulátoros pályafutásomat. Első szimem ez és köszönetet kell mondani a Simbinnek, hogy egy ilyen nagyszerű programot adott ki nekünk. Egy kevés negatívumot leszámítva szerintem nagyszerű (volt).
    Utoljára módosította: Sándor Tibor; 2006. 06. 03. 18:50.

  8. #8
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    UI: Lotus Elan kivéve a GTL-ből, gyorsabb mint a GTA
    Lotus Cortina lenne az mégis, bocs Peti, zavar volt a fejemben tegnap.
    A Cortina nagyjából azonos (picit lassabb) sebességű mint az Alfa GTA.

  9. #9
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta
    Ebben a dologban nálam szóba sem jöhet az anyagi kérdés. Kellemes emlékek fognak hozzá fűzni mindig is.
    yah ez meg a másik h ha szimversenyzel valszeg nem szorulsz rá arra a pár ezer forintra amit kapsz érte

  10. #10
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Életkor
    52
    Üzenetek
    428

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    a GTR futamok vasárnaponként 20.00-tól.
    Kár hogy vasárnap lesz a nyári GTR. Pont a legrosszabb napon. A hét minden napja jó lenne csak a vasárnap nem. De ez egyéni szoc. prob.
    Remélem a rendes GTR2 bajnokságot nem vasárnapra, tervezitek.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  11. #11
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta
    Kár hogy vasárnap lesz a nyári GTR. Pont a legrosszabb napon. A hét minden napja jó lenne csak a vasárnap nem. De ez egyéni szoc. prob.
    Remélem a rendes GTR2 bajnokságot nem vasárnapra, tervezitek.
    De igen, a GTR2 (és ezentúl az elsőszámú bajnokság) vasárnaponként lesz majd, a tesztbajnokság lehet hogy pénteken(NGT) és vasárnap (GT) mivel ott valószínűleg hetente lesz új pálya, a normál GTR2 bajnokságban pedig marad a kéthetes rendszer, egyik héten GT másik héten NGT, ahogy eddig is volt, vasárnap 20.00-tól. A GT bajnokság lesz az amelyik nem fog ütközni az LFS bajnoksággal, mivel ott is 2 hetente vasárnap vannak a futamok .

  12. #12
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Én egy szóval sem említettem az eladást, furcsa, hogy erre asszociáltatok . Sztem én elkezdek egy bajnoki idényt a gépi ellenfelekkel, bár azt hiszem csalódni fogok, a real ellenfelekhez képest bugyuta az AI, ahogy azt tapasztaltam

  13. #13
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Életkor
    52
    Üzenetek
    428

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    De igen, a GTR2 (és ezentúl az elsőszámú bajnokság) vasárnaponként lesz majd, a tesztbajnokság lehet hogy pénteken(NGT) és vasárnap (GT) mivel ott valószínűleg hetente lesz új pálya, a normál GTR2 bajnokságban pedig marad a kéthetes rendszer, egyik héten GT másik héten NGT, ahogy eddig is volt, vasárnap 20.00-tól. A GT bajnokság lesz az amelyik nem fog ütközni az LFS bajnoksággal, mivel ott is 2 hetente vasárnap vannak a futamok .
    Szavazásra kellene bocsátani a GTR2 bajnokság időpontját, hogy mely napon legyen.
    A hétvége a legszerencsétlenebb nap.
    Rengeteg más ligát, mérkőzés, nemzetközi meccset, clan-base wart, rendeznek szombaton és vasárnap. Ami lehet több emberkét is érint, közülünk. Ha pénteken lennének a futamok a GTL helyett, megcserélve, már az is jobb lenne. (több versenyző GTR)
    Vagy ne este kezdjünk, hanem délután 16.00 vagy 17.00-kor.
    Amint láttátok a hétfői nap ellenére a GTR bajnokság így is népszerű, és rengetegen jelentkeztek, indulnak. Talán pont azért, mert nem hétvégén van.

    Sajnos, ha vasárnap este lesznek a futamok, nem tudok majd jönni előreláthatólag egyikre sem.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  14. #14
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Én is támogatom a pénteki GTR2 bajnoki futam ötletet!
    Szavazást erről szintén!

  15. #15
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Én is támogatom az időpontra való szavazást! Mivel szerintem is vannak egypáran akiknek mondjuk suli,munka miatt nem lenne jó a vasárnap! Szerintem a péntek vagy szombat jobb lenne vagy ahogy a kolléga is emlitette vasárnap délután 5-6 óra fele! Most nem rinyálni akarok isten ments csak egy példát szertnék írni: Én vidéki vagyok és amikor suliba jártam 5.20kor kellett kelnem hogy elérjem a buszt, de pl akik győrbe vagy arra fele tanultak, szóval nekik meg 5kor mert elöbb ment a busz! Szóval vannak olyan emberek akik lehet hogy pl ezért nem indulnának, és versenyenként még mondjuk +3 ember az azért nem kevés!

  16. #16
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Csak a "frissen jövők" kedvéért említeném meg, hogy ebben a témában szavaztunk már milliószor (kérem nézzétek vissza) különösebb eredmény nélkül.
    A péntek estével kapcsolatban az derült ki, hogy akkor már indul a hétvége, aki családos annak azért, aki fiatalabb, annak azért

    A hétfő viszont ugyanolyan mint bármelyik másik hétköznap (kedd, szerda, stb.), tehát munka után fáradtan és következő nap reggel ismét munka vár.

    A vasárnap tűnik a legszerencsésebbnek, mert már a hétvégének gyakorlatilag vége, és nem egy fáradt munka után vagy. Ahogy Friz is említette, nem véletlen hogy vasárnap este van a legtöbb online játék...

    Ebből következtethető hogy a két legideálisabb nap, az a péntek és a vasárnap. Hogy melyik bajnokság van pénteken és vasárnap azon lehet éppen vitatkozni, de nyilván olyan soha nem lesz, hogy valamelyik nap mindenkinek jó lesz.

  17. #17
    Pataki Ádám Regisztrált Zajcev logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 09.
    Életkor
    41
    Üzenetek
    229

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    En is szerencsesebbnek erzem a vasarnapot, mert akkor tuti tobben ernek ra.
    2 evig hardcore waroztam, es mindig a hetvegi mecsekre jelentkeztek a legtobben. Hetkozben munka, tanulas miatt nem fekszik az embereknek.
    Pataki Adam

  18. #18
    Berki Attila Regisztrált Mafia G logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 25.
    Város
    Érd
    Életkor
    33
    Üzenetek
    92

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Zajcev írta
    En is szerencsesebbnek erzem a vasarnapot, mert akkor tuti tobben ernek ra.
    2 evig hardcore waroztam, es mindig a hetvegi mecsekre jelentkeztek a legtobben. Hetkozben munka, tanulas miatt nem fekszik az embereknek.

    Ezzel csak az a baj, hogy többen waroznak is közülünk. Pl. Friz. És a war meg a verseny valahogy nem fér meg egyidőben.
    Szponzort/támogatót keresek! Jelenleg amatőr bajnokságba versenyzek gokarttal, de szeretnék följebb jutni.


    Néger kis srác futkozik a búzamezőn, egyszer csak rálép egy taposó aknára és BUMMM...Na így lett a Chochapic.

  19. #19
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Nagyon sok lehetőséget véiggondoltunk és azután döntöttünk a Vasárnap este 8 és Péntek 9-es kezdés mellett.
    Én is úgy gondolom hogy a vasárnap este a legideálisabb első számú bajnokságnak és az esetleges második számú miatt kerestünk egy második időpontot is. Mindig van olyan időpont ami nem jó valakinek, van akinek eddig a hétfő nem volt jó, van akinek a 21.00-ás kezdés stb, stb, többek között ezért is nem bocsájtjuk szavazásra a dolgot. Nagyon sajnáljuk, ha vki nem tud indulni vasárnap este, de a GTR2 bajnokság vasárnap 20.00-tól lesz és az esetleges második (pld GTL ha még lesz rá igény) pénteken 21.00-tól. Azt hiszem jó előre szóltunk, hiszen a tesztbajnokság sem fog szeptember előtt indulni, így mindenkinek van ideje hogy felkészüljön az új időpontra és a nyári kupákon -amit egyfajta levezetésnek is tekinthetünk- mindenki átálljon az új rendre. Van egy saját szerverünk és azt hiszem hogy nem kétséges, hogy a legjobban hétvégén tudjuk kihasználni, és ezen belül is legeslegjobban vasárnap este.

  20. #20
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Nekem sem igazán szerencsés a vasárnapi időpont ,de meg fogom tudni oldani az időpont változást,és biztosan fogok jönni...
    Egyébként akkor ez azt jelenti,hogy a GTR1 "megszünni létezik valójában",vagy lesznek még további nyitott online versenyek külföldi rendezésben?
    Egyáltalán valalmi átállási időszak a két verzió között,vagy ha itt az új, az első rész mehet porosodni a polcra?

  21. #21
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg sancyy írta
    Egyébként akkor ez azt jelenti,hogy a GTR1 "megszünni létezik valójában",vagy lesznek még további nyitott online versenyek külföldi rendezésben?
    Egyáltalán valalmi átállási időszak a két verzió között,vagy ha itt az új, az első rész mehet porosodni a polcra?
    A GTR1 lobby és ezen belül az online futamok ugyanúgy működni fognak tovább mint eddig.

  22. #22
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Nekem ez a két legszerencsétlenebb időpont ami adódhat,mivel Pesten tanulok/dolgozom viszont hétvégékre hazajárok viidékre.Ott pedig nincs gépem, se kormányom, meg őszintén, nem is az köt le.Ez a futamrend számomra azt jelenti, hogy csak szombat reggel tudok hazaindulni és vasárnap már korán vissza kell indulnom, a két otthon töltött napom gyakorlatilag egyre redukálódik.Ez persze egyéni probléma, ahogy Peti is mondta, egyetlen időpont sem lehet jó mindenkinek.Meg is fogom oldani a dolgot, meghozom a kellő áldozatotÉn annyit szeretnék, ha a két éles futam egy hétvégén lenne, így legalább mindsen második otthon töltött hétvégém komplett lenne.Ha nincs ellene senkinek kifogása.

    A másik dolog az, hogy a péntek esti futam ütközik a Nascarosok időpontjával, ahol sok jó versenyző indul. így ők kiesnek.

  23. #23
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Én annyit szeretnék, ha a két éles futam egy hétvégén lenne...
    Tehát két hét szünet után 3 napon belül két futamot játszanánk le?
    Sztem ennek az lenne a következménye, hogy mindenki választana és csak az egyik (GT v. NGT) bajnokságba rájna versenyezni.
    Az is igaz, hogy aki jönni akar, az úgy is elintézi egyéb dolgait, hogy szabad legyen a futamok napján.

    Én személy szerint jobbnak tartom a jelenlegi rendszert (egyik héten GT, másik héten NGT), de erre még van egy pár hónapunk eldönteni. (sajnos)
    Utoljára módosította: Antal István; 2006. 06. 04. 20:42.

  24. #24
    Balikó Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Üzenetek
    271

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Szerintem pedig bármilyen időpontot nézünk, találunk valamit a világban, ami pont akkor történik...ugyanakkor remélem, leszünk annyira felnőttek, hogy el tudjuk dönteni, melyik eseményen tudunk részt venni és melyiken nem. Az összes többi ligában sem kezdenek el szavazgatni azért, mert mi ekkor, vagy akkor versenyzünk. Aki ide akar és tud jönni, az majd itt lesz, aki meg oda akar/tud, az meg ott. Ez ilyen egyszerű...
    Balikó Attila

  25. #25
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Új futamrend, Nyári Kupa 2006, GTR2 bajnokság

    Továbbra is azt gondolom, hogy a vasárnap este a legalkalmasabb, és ebben sajnos benne van az is, hogy mindenkinek egyéni elbírálása alá esik, hogy lövöldözik vagy versenyez

    (ezzel a ténnyel szerintem senki nem kíván "versenyre" lépni" )

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •