Találatok: 1 - 5 (5 összesen)
  1. #1

    AC Mini - büntetések - Knockhill

    Óvások:

    A#R1: Nem volt.

    A# R2


    Időpont Érintettek Incidens Felelős Büntetés
    1:55 Hocza Patrik - Füredi Zoltán Leszorítás Hocza Patrik 3 figyelmeztés
    2:41 Tóth Levi - Balogh András Veszélyes visszatérés Tóth Levi 3 figyelmeztetés



    #A R1 rajt:

    Időpont Érintettek Incidens Felelős Büntetés
    1:42 Füredi Zoltan - Vásárhelyi Csaba Lökés Füredi Zoltán 2 figyelmeztetés
    1:44 Homoki Csaba / Demeter Tamás Lökés Homoki Csaba 1 figyelmeztetés

    #A R2 rajt: Ok



    Az összevont büntetések összesítése:

    Boxutca Áthajtásos Büntetés:
    Rácz Gergő, Szabó Bence2107, Hocza Patrik, Tóth Levi, Füredi Zoltán

    3 figyelmeztetés: Gencsi Dávid, Faragó Imi, Bozsó Marci, Vásárhelyi Csaba, Mészáros Gábor, Martin Ernesto Varga

    2 figyelmeztetés: Czene István, Lázár Attila, Ortutay Attila, Valter Horváth István, Kiss Gabi, Asztalos András, Tündik Balázs, Balogh András, Rácz Geri, Kiss Béla, Gáti Balázs

    1 figyelmeztetés: Morvai Norbert, Tóth Zsombor, Kedves Attila, Szabó Bence2107, Orbán Krisztián, Dupta-Tóth Dániel, Tóth Levi, Homoki Csaba, Hocza Patrik

  2. #2
    Sziasztok!


    Kérdezném, hogy mire fel kaptam a 3 figyelmeztetést ?! Értem én, hogy veszélyes visszatérés, na de miért, miből is alakult ez ? Balogh András kolega féktávon az autóm mellett sem volt még , úgy kúszott be mellém rövidebb féktávval.
    Én bőven biztosítottam neki a helyet látszik is a visszajátszáson milyen ívesen fordultam kívül, hogy mindketten betudjunk fordulni, ennek ellenére ős semmilyen formában nem hagyott nekem helyet és teljesen rázárt az autójával a rázókőre.
    Emiatt kerültem hirtelen a pályán kívülre kihúzva az autót balra hogy elkerüljem az esetleges ütközést, de ő azzal sem számolt hogy visszajövök amiért leterelt, így baleset lett a vége.
    Ő indította a láncreakciót, ő nem hagyott helyet miközben a repleyen jól látható, milyen fair módon korán fékezve ívesen fordulva próbálok helyet hagyni a csatározásnak, amit ő mért el és lett belőle baleset.


    Kérném az eset újravizsgálását és megmagyarázását.


    Köszönettel, Tóth Levi

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Idézet Eredetileg l3vo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Szia.
    Megnézzük az esetet ezen szempontok alapján is, új VB tag bevonásával.
    Csütörtök elött még igyekszünk kivizsgálni, fejleményekről itt értesítünk majd.

  4. #4
    Rendben, köszönöm.

  5. #5
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    589
    Idézet Eredetileg l3vo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!


    Kérdezném, hogy mire fel kaptam a 3 figyelmeztetést ?! Értem én, hogy veszélyes visszatérés, na de miért, miből is alakult ez ? Balogh András kolega féktávon az autóm mellett sem volt még , úgy kúszott be mellém rövidebb féktávval.
    Én bőven biztosítottam neki a helyet látszik is a visszajátszáson milyen ívesen fordultam kívül, hogy mindketten betudjunk fordulni, ennek ellenére ős semmilyen formában nem hagyott nekem helyet és teljesen rázárt az autójával a rázókőre.
    Emiatt kerültem hirtelen a pályán kívülre kihúzva az autót balra hogy elkerüljem az esetleges ütközést, de ő azzal sem számolt hogy visszajövök amiért leterelt, így baleset lett a vége.
    Ő indította a láncreakciót, ő nem hagyott helyet miközben a repleyen jól látható, milyen fair módon korán fékezve ívesen fordulva próbálok helyet hagyni a csatározásnak, amit ő mért el és lett belőle baleset.


    Kérném az eset újravizsgálását és megmagyarázását.


    Köszönettel, Tóth Levi
    A versenybíróság újra összeült immáron teljes létszámmal, hogy átnézze az esetet (Knockhill #A R2 2:41 / Balogh András - Tóth Levi) a fellebbezésed fényében.

    A szituációt a célegyenes végétől, a fékezés előtti pillanattól vizsgáltuk, melyben azt láttuk, hogy András hamarabb, míg Te később kezded meg a fékezést, majd a kanyart is túlságosan kívülről kezded meg bevenni, ráadásul az autót túl is lassítod. András ellenben a belső íven halad, elegendő hely van számára a verseny íven, hogy elfordulhasson a kanyarban. Az autója némileg alulkormányzott lett, mert jobb kerékkel érinti a magas kerékvetőt, ezért sodródik ki a bal szélére a pályának, ahol valóban nincs elég hely számodra, azonban több szemszög megvizsgálása után sem tudtuk biztosra venni, hogy egyébként a pálya határain belül tudtad volna tartani az autót. A köztetek lévő sebességkülönbség nem túl nagy, de András autója a gyorsabb, ráadásul már a te autód előtt van. Emiatt ezt, az általad leterelésnek titulált helyzetet mi versenyhelyzetnek ítéltük meg.
    Amint az autód a pályán kívülre került, onnantól kezdve már a te felelősséged lett volna a biztonságos visszatérést úgy megoldani, hogy abból ne legyen baleset. Még a lejtőnél gázadással és felváltással gyorsultál is annak ellenére, hogy néhány pillanattal később elvetted a gázról a lábad.
    András a verseny íven haladt teljesen szabályosan. Az ütközés előtti igen rövid pillanatban a fékre léptél ugyan, de ebben a helyzetben már nem változtatottsemmit, így meglökted őt, amitől András kiforgott, és több poziciót is bukott.

    Mint az első elbírálásnál, így itt is döntő többségben úgy találtuk, hogy a veszélyes visszatérés miatti baleset okozásáért a 3 büntetőpontot nem töröljük el, illetve nem találtunk enyhítő körülményt.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •