Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057

    AC Mini - Oulton Park - Már.10

    Kedves Versenyzők!
    A Mini Challenge bajnokság utolsó elötti fordulójához érkeztünk. Csütörtökön Oulton Park-ban lesz hivatalos a mezőny. Az angol versenypályák hagyományait magán hordozó pálya, 'Island' nyomvonalán fogunk megmérkőzni. A nagy mezőnyben, a küzdelem továbbra is garantált! Jó gyakorlást, és jó versenyzést kívánunk mindenkinek!



    Dátum: 2022.Már.10 (csütörtök)
    Pálya: Oulton Park Island - rank (reboot) Letöltés: GDrive
    Autó: Mini Cooper JCW Challenge (v1.21) - Letöltés: GDrive & Setup

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*25 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítő: van
    Fizikai sérülés: 70%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 22 +/-5 °C. Prekvalon fix 22 °C
    Pitek száma: 34

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Race - Mini (A,B)
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Mini Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában.
    Discord elérhetőség: Discord

    Simresults:
    #A szerver




    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!
    Utoljára módosította: masterC; 2022. 03. 10. 22:24.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Prekval, gyakorló szerver belőve, menti a köridőket.

    Ezen a pályán is van, a sikánban kötegelt gumibója. Ez is betonból van, kemény. Igyekezzetek minden körülmény között elkerülni az ütközést vele (mögöttetek jövők megszívhatják). Ha a futamon harcban vagytok egymással, pozicióba kerűlt a támadó fél, hagyjatok helyet a másiknak. A bólyára rátolást, "rákényszerítést" súlyosan büntetjük!

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Illetve a pálya "Clay Hill" kanyarjában, a dombra felfele, a balos rázókövön ne nagyon menjetek túl, mert megpenderíti, borítja a kocsit. Lassan átcsorogva rajta, kiderűl hogy végtelen emésztő, lyuk van ott (dunlop tábla elött). Futamon itt is fokozottan figyeljetek ha van valaki mellettetek, hagyjatok helyet a pályán a belűl lévőnek.
    Utoljára módosította: Kettel; 2022. 03. 04. 21:40.

  4. #4
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve a pálya "Clay Hill" kanyarjában, a dombra felfele, a balos rázókövön ne nagyon menjetek túl, mert megpenderíti, borítja a kocsit. Lassan átcsorogva rajta, kiderűl hogy végtelen emésztő, lyuk van ott (dunlop tábla elött). Futamon itt is fokozottan figyeljetek ha van valaki mellettetek, hagyjatok helyet a pályán a belűl lévőnek.
    Milyen app az amit használsz, lent középen?

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen app az amit használsz, lent középen?
    RaceEssentials

  6. #6
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi!

  7. #7
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Első hozzászólásban még a Knockhill prekval link van
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg tamasd írta Hozzászólás megtekintése
    Első hozzászólásban még a Knockhill prekval link van
    Fixed. Elvileg ugye +1-el növekszik a futamok száma alapján.

  9. #9
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Ezek az első gumik egy kicsit túlmelegedtek...

    Screenshot 2022-03-07 204554.jpg
    (éppen zuhanok a végtelenbe már percek óta)
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  10. #10
    Dupta-Tóth Dániel Szervertag 2024 DDani30 logója
    Csatlakozott
    2021. 12. 20.
    Város
    Tiszaújváros
    Üzenetek
    19
    Akik eddig a digi-s internet problémákkal küzdöttek, azoknak egy kis beszámoló. Nagyjából 2 hete nekem is előjött a probléma, minden nap óránként többször is felment a pingem 1200-1500-ra, ez nagyjából egy percig tartott majd újra normális szintre esett a ping. Még az előző verseny előtt írtam egy panaszlevelet a digi-nek, majd válaszban azt írták " távoli javítást " végeztek.... Jelentsen ez bármit is, azóta teljesen hibátlanul működik a hálózat. kopp-kopp..

    Akik eddig ezzel szívtak, mert úgy tudom voltak itt páran, azoknak megérhet egy próbát....

  11. #11
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    76
    Idézet Eredetileg DDani30 írta Hozzászólás megtekintése
    Akik eddig a digi-s internet problémákkal küzdöttek, azoknak egy kis beszámoló. Nagyjából 2 hete nekem is előjött a probléma, minden nap óránként többször is felment a pingem 1200-1500-ra, ez nagyjából egy percig tartott majd újra normális szintre esett a ping. Még az előző verseny előtt írtam egy panaszlevelet a digi-nek, majd válaszban azt írták " távoli javítást " végeztek.... Jelentsen ez bármit is, azóta teljesen hibátlanul működik a hálózat. kopp-kopp..

    Akik eddig ezzel szívtak, mert úgy tudom voltak itt páran, azoknak megérhet egy próbát....
    Köszi a tippet, írok majd nekik én is akkor mindenképpen.

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    • A nevezések alapján a verseny 1 szerveren (A) lesz megtartva. Szerverjelszó tagoknak. A szerverre csak érvényes nevezéssel rendelkezők léphetnek fel.
    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra! Ne kockáztassunk tömegbalesetet rögtön a futam elején. A verseny 1-2 körében senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni. Nem kell egy meggondolatlan manőverrel az első percben kockáztatni mások épségét.
    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  13. #13
    Hocza Partrik Szervertag 2024 patrikhcz logója
    Csatlakozott
    2021. 12. 26.
    Város
    Bükkaranyos
    Üzenetek
    12
    Sajnos technikai hiba miatt nem tudok indulni ezen a futamon a nevezésem ellenére.
    Az időmérő előtt közvetlenül akárhányszor próbáltam kijönni a boxból kifagyott a játék, illetve 99%-os CPU használatot írt a játék. Teljesen le vett grafika ellenére is, korábban sosem volt ilyen.
    Valaki találkozott már vele?

    hiba1.jpg

  14. #14
    Chat alapján többen is küzdenek, főleg a CPU-val kapcsolatos problémával.

  15. #15
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    szintén zenész, sok nekem a 32, vagy történt vmi beállítás a q-ra, mert akkor kezdődött előtte is voltunk fenn sokan, levettem mindent de semmit nem segített
    Utoljára módosította: Balogh András; 2022. 03. 10. 22:01.

  16. #16
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    599
    Simresults az 1. hozzászólás alján!

  17. #17
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    599
    Nagy valószínűséggel ez a 30+ autó néhány PC-t megterhelt. Érdemes offline megnézni az adott pályát, hogy a maximális számú autónál mit produkál a gép.

  18. #18
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    https://drive.google.com/file/d/1-dC...ew?usp=sharing

    Ez volt a mostani szetem ha esetleg vkit érdekel. Lényegében már a doningtoni futam óta ez volt a szetem, nagyon minimálisan nyúlkáltam bele a különböző pályákon. Igazából csak a hátsó rebound változott néha, valamint a fékerő elosztásban voltak nagy szórások a pályák között. Valamelyik pályán 76%on használtam, de pl. Brands-ben meg 70%on működött jól. A hátsó guminyomás majdnem pályán a max közelében volt ideális. Ezeken kívül nem nyúltam semmi máshoz egész szezon alatt.

  19. #19
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Nagy valószínűséggel ez a 30+ autó néhány PC-t megterhelt. Érdemes offline megnézni az adott pályát, hogy a maximális számú autónál mit produkál a gép.
    Azt hittem először azért akadok, mert beindult valami frissítés.
    Az volt a fura, hogy a pqualin, még a q előtt jó volt minden amikor már másoknál jelentkeztek problémák.
    Ahogy a q átléptünk onnantól kezdődött, de pl. Tóth Levi már a pq jelezte a problémát és végül ö meg részt tudott venni a q és a futamon is.
    De voltak olyanok akik a q részt vettek és a r1-r2 meg már nem, hmm

    Tóth Levi te mit csináltál, hogy megoldódott a probléma?

  20. #20
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Nagy valószínűséggel ez a 30+ autó néhány PC-t megterhelt. Érdemes offline megnézni az adott pályát, hogy a maximális számú autónál mit produkál a gép.
    Csalóka lehet, mert az AI is főleg a processzort terheli, az meg 30+ autónál már jelentős lehet.

    Én inkább a modra (pálya) gyanakodnék, pl. nem volt elég jól optimalizálva, és feleslegesen sok erőforrást fogyaszt.

  21. #21
    Borbély Róbert Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2021. 01. 30.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    27
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    https://drive.google.com/file/d/1-dC...ew?usp=sharing

    Ez volt a mostani szetem ha esetleg vkit érdekel. Lényegében már a doningtoni futam óta ez volt a szetem, nagyon minimálisan nyúlkáltam bele a különböző pályákon. Igazából csak a hátsó rebound változott néha, valamint a fékerő elosztásban voltak nagy szórások a pályák között. Valamelyik pályán 76%on használtam, de pl. Brands-ben meg 70%on működött jól. A hátsó guminyomás majdnem pályán a max közelében volt ideális. Ezeken kívül nem nyúltam semmi máshoz egész szezon alatt.
    Persze, hogy érdekel, úgy mentél el mellettem, mint a távirat Köszi, hogy megosztottad.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Azt hittem először azért akadok, mert beindult valami frissítés.
    Az volt a fura, hogy a pqualin, még a q előtt jó volt minden amikor már másoknál jelentkeztek problémák.
    Ahogy a q átléptünk onnantól kezdődött, de pl. Tóth Levi már a pq jelezte a problémát és végül ö meg részt tudott venni a q és a futamon is.
    De voltak olyanok akik a q részt vettek és a r1-r2 meg már nem, hmm

    Tóth Levi te mit csináltál, hogy megoldódott a probléma?
    Amit írtak hogy vegyem le a replay minőséget, annyi. De qualin még kiírta párszor, nem is tudtam jó időt futni mert nem futott simáén játék. Aztán valahogy futamra beállt.
    Nem értem mi baja volt. Google be beírtam elvileg egy új FFB frissítést láttam problémának de még nem olvastam végig, ha megoldom írok, hátha másnak is segít.
    Egyébként egy i5-6400 zörög a gépbe nem tudom azt mennyire szabadna megfognia.

  23. #23
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Sziasztok,

    Processzort terheli nagyon a játék, amikor sok ember van a szerveren, sajnos csak 1-2 magot használ a proceszorokból, ezért csak a magas órajel számít.
    Érdemes minden játékon belüli appot kikapcsolni (ironikus módon még az Fps számláló is viszi az fpst. ). Nálam csak a deltát mutatató app megy, minden más ki van kapcsolva, ez sokat seígtett.
    Sajnos így is gyors körömön a célegyenesbe annyira beszagatott a játék, hogy nem érzékelte a gáznyomást teljesen, amivel el is dobtam 0.05mp-t. :S
    A futamon már nem volt probléma, mert páran leléptek a szerverről.

    Akinek Ryzenje, vagy K-s procija van érdemes feljebb venni az órajelet.

    Nekem Ryzen 7 3700x-em megy 4.2Ghz-en.

  24. #24
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Nekem csak minimális FPS drop volt 1-2 kanyarban, ahol sok autó látszott egyszerre, nem kapcsoltam ki appokat, a Ryzen 7 5800x olyan 4,2Ghz körül megy. De azt láttam már a Qualin, hogy sokan laggolnak, kár érte.

    Egyébként élveztem a versenyeket, a múlt heti tragikus eredményemhez képest felüdülés volt, hogy tudom tartani a tempót másokkal és nem csúszok ki folyamatosan. R2-ben volt egy hibám, így buktam 6 helyet, akkor azért mérges voltam, de ilyen ez
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  25. #25
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    Idézet Eredetileg l3vo írta Hozzászólás megtekintése
    Amit írtak hogy vegyem le a replay minőséget, annyi. De qualin még kiírta párszor, nem is tudtam jó időt futni mert nem futott simáén játék. Aztán valahogy futamra beállt.
    Nem értem mi baja volt. Google be beírtam elvileg egy új FFB frissítést láttam problémának de még nem olvastam végig, ha megoldom írok, hátha másnak is segít.
    Egyébként egy i5-6400 zörög a gépbe nem tudom azt mennyire szabadna megfognia.
    Sajnálom,hogy így alakult,soha nem versenyeztem ezen a pályán, pedig megméretettem magam volna....

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •