Találatok: 1 - 23 (23 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Mini - Zandvoort - Feb.3

    Kedves Versenyzők!

    A Mini Challenge bajnokságunk gurul is tovább, a második megálló a homokdűnés Zandvoort lesz. A dimbes dombos helyszín teljes nyomvonalán fogjuk egymást megkergetni a kis gépekkel, a harc szinte garantált! Jó gyakorlást és jó versenyzést mindenkinek!



    Dátum:
    2022.Feb.3 (csütörtök)
    Pálya: Zandvoort - rank (36 pit addon) - Letöltés: GDrive
    Autó: Mini Cooper JCW Challenge (v1.21) - Letöltés: GDrive & SETUP

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*25 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítő: van
    Fizikai sérülés: 70%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 23 +/-5 °C. Prekvalon fix 23 °C
    Pitek száma: 36

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Race - Mini (A,B)
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Mini Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában.
    Discord elérhetőség: Discord

    Simresults:
    #A szerver

    #B szerver



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!
    Utoljára módosította: masterC; 2022. 02. 25. 11:38. Indoklás: Prekval idők

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Gyakorló, prequal szerver üzemel, menti a köridőket, lehet tolni: prekval

  3. #3
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Gyakorló, prequal szerver üzemel, menti a köridőket, lehet tolni: prekval
    Szia! Mentem ma egy 1.51.999-et de nem rakta fel.
    Remélhetőleg még javítok de fura..kb.16.45h
    Utoljára módosította: Balogh András; 2022. 01. 29. 19:14.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Figyelem, kikerűltek a Donington-on szerzett büntetések: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7604
    Mindenki próbáljon meg tanulni belőle, elkerülni a jövőbeli incidenseket.

    Futameredmények, bajnokság tabella is frissült:
    http://www.gtr-masters.hu/result/15401
    http://www.gtr-masters.hu/standing/ac_mini
    Utoljára módosította: neilszab; 2022. 01. 31. 14:52.

  5. #5
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Sziasztok!
    Páran jeleztétek felénk, hogy havas táj fogad néhányatokat. Ez a Custom Shader Patch "hibája". Itt lehet ezt a lehetőséget kikapcsolni:
    AC-CM_Weather.jpg

  6. #6
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Páran jeleztétek felénk, hogy havas táj fogad néhányatokat. Ez a Custom Shader Patch "hibája". Itt lehet ezt a lehetőséget kikapcsolni:
    Nekem alap AC van, mi ez a felület ezzel a sok beállítással?
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg tamasd írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem alap AC van, mi ez a felület ezzel a sok beállítással?
    Content Manager (nyílt forráskódú) rengeteg plusz új funkcióval, szolgáltatással, beállítási lehetőséggel gyarapítja a programot, lecserélve, továbbturbózva az AC eredeti menüjét, launcher-ét.

  8. #8
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Content Manager (nyílt forráskódú) rengeteg plusz új funkcióval, szolgáltatással, beállítási lehetőséggel gyarapítja a programot, lecserélve, továbbturbózva az AC eredeti menüjét, launcher-ét.
    És ezzel a programmal mit érdemes még állítani?
    +FPS-t lehet még valahogy kicsikarni?

  9. #9
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Páran jeleztétek felénk, hogy havas táj fogad néhányatokat. Ez a Custom Shader Patch "hibája". Itt lehet ezt a lehetőséget kikapcsolni:
    Most, hogy letöltöttem nem indul el a játék!
    Ezt írja...
    Névtelen.jpg

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Most, hogy letöltöttem nem indul el a játék!
    Ezt írja...
    Névtelen.jpg
    Felrakáskor az assetto-s beállításokat újra elkell végezni, mert máshol, másként kezeli ezeket a CM. úgymint a névbeállítás, kormány, videó (Jórégen csináltam ezt utoljára). A kiírt hiba okát tippem szerint, a videóbeállításnál keresném (CM/settings/assetto corsa/video), és ott a fullscreen, felbontást ellenőrizd le mégegyszer, add meg neki újra (sztem beragadt neki a régi).

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    +FPS-t lehet még valahogy kicsikarni?
    Csodákra nem képes a program, viszont sokkal részletesebben tudsz grafikai dolgokat beállítani vele, amit az alapfelület nem engedne.
    Ha kevés FPS-ed van amúgy is, akkor ajánlom a postprocess-ek kikapcsolását. A reflection-ök kicsinyítését/lassítását. Smoke, mirror effektek is mehetnek lejjebb. Heat/sunray effekt kikapcs. CM-ben, AC\Video alatt látsz kis piros 'i' ikonokat, azok pont szemléltetik is a különbségeket, és megmutatja mennyi kakaót vesz el (vagy szabadít fel) a géptől.

    Illetve ha kevés a VGA memóriád a Mini kocsi könyvtárában találsz egy '2K'-s könyvtárat, amit az eredeti 4K-s 'skins' könyvtárra felülírhatsz.

  11. #11
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Sziasztok

    Morvai Norbit kérdezném hogy egy telematriat nem tudnál feltolteni?

    Köszi

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Ne felejtsetek el nevezni az esti futamra. 19:00-ig van lehetőgetek erre a prekval oldalon.
    Ha mégsem tudtok indulni, vonjátok vissza a nevezéseteket.

  13. #13
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

    Morvai Norbit kérdezném hogy egy telematriat nem tudnál feltolteni?

    Köszi

    https://drive.google.com/file/d/1AIB...ew?usp=sharing

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050


    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra! Nem ismerjük teljesen a kocsit, egymás kvalitását. Nagy a bizonyítási vágy. A verseny 1-2 körében senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni. Nem kell egy meggondolatlan manőverrel az első percben kockáztatni mások épségét.


    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Akinek kiégeti a szemét kép a Mini Cockpit nézetében, az a Page Down-nal leveheti a exposure (expozíció) értéket 50% alá!
    Utoljára módosította: neilszab; 2022. 02. 03. 20:28.

  16. #16
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Sziasztok, itt tudjátok követni a futamom.

    https://www.twitch.tv/sinka90

  17. #17

  18. #18
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    412
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Storno. Technikai okokból.

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Simresults előzetes eredmények:

    A szerver eredmények
    B szerver eredmények

    Ha vki hibát, eltérést észlelne, az kérjük jelezze.
    Utoljára módosította: Kettel; 2022. 02. 04. 00:09.

  20. #20
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Zseniális verseny volt!

    Sajnos a felkészülésnek nem adtam sok időt, ez a prekvalon még nem látszódott igazán, ám amikor hiába javítottam az időt tekintve a kvalin, még így is csak a 11. helyet sikerült megcsípnem, amit igen gyászosnak tartottam.

    Csak abban reménykedtem, hogy mivel ennyire a sűrűjében vagyok, nehogy baj történjen az első kanyarokban. Szerencsére nem történt és úgy tűnt a tempóm mégsem lesz olyan elenyésző, ráadásul igen hamar lépkedtem feljebb, megérkezve Géczi Peti mögé, majd a célegyenes végén belső ívről megelőzni. Ezután Balogh Andrást próbáltam megelőzni, de ez túl nehéz feladatnak tűnt, ugyanis ahol én voltam gyorsabb ott ő jobban védekezett, ahol pedig ő volt gyorsabb, esélyem nem volt támadni.
    Nem volt mit tenni, arra hajtottam, hogy majd ott hibázik, ahol én vagyok a gyorsabb és kihasználom a lehetőséget. Persze ez nagyon egyszerű feladatnak tűnt, ám Peti folyamatosan a nyomomban volt, szinte vonatoztunk így hárman körökön keresztül.
    A 6.-7. körben hibát hibára halmoztam, így András el tudott húzni, Peti pedig folyamatosan támadásban volt, amitől kizökkentem az amúgy sem túl koncentrált állapotomból. Ebből az állapotból a 7. kör vége felé Lázár Attila és Balogh András találkozása zökkentett ki, amibe majdnem én is belekeveredtem. Szinte hajszálon múlott!
    Ahogy a gumik is fogytak, úgy jöttek az újabb apróbb hibák és megcsúszások, ami azt eredményezte, hogy Peti annyira vészesen közel volt, hogy a visszapillantó tükröt folyamatosan az autója töltötte ki.
    Egész egyszerűen annyira felemésztette a koncentráció az erőmet, hogy el sem tudtam képzelni miként fogom megvédeni a helyezésemet. Az vetett véget a csatánknak, hogy a hátsó sikánban Peti elfékezte magát, amitől a kavicságyba terelte az autót, így némileg megnyugtatóbb lett a távolság közöttünk, amiből még így is szépen le-lecsipegetett.
    5. helyezés! A kvalifikáció alapján ennyire jóra nem számítottam, így kicsivel bizakodóbb voltam a 2. versennyel kapcsolatban...

    A 2. futam is hatalmas izgalmakkal indult, ugyanis Asztalos András előttem piruettezett, ráadásul a célegyenes előtti kanyar bejárata előtt, ami borzasztóan veszélyes hely. Szerencsére tömegbaleset nem lett belőle, de a visszajátszásból láttam, hogy Norbi pont elkapta András autóját.
    Géczi Peti és Máté közé kerültem be. Hurrá, két nagyon erős ellenfél. Azt se tudtam eldönteni, hogy most védekezzek, vagy támadjak. Bármelyiket is választom, nem lesz egyszerű dolgom.
    Ahogy előttem hibáztak, rájuk estem, Máté pedig rám, így rengeteg autó tömörödött össze szűk helyen, aminek ismételten vonatozás lett az eredménye. Hibázásnak helye nincs! Petivel most vice versa pozíciót vettünk fel. Most én támadtam őt, de mindig olyan helyen sikerült beérni, ahol előzésre nem volt elegendő tempó/hely. Ezt csakis a hátsó gyors jobbosnál általa szűken vett kanyarnál tudtam megfordítani, némi festék cserével (elnézést érte). Így most Petire maradt a Mátéval való csatázás. Nem mintha ettől az én helyzetem olyan fényes lett volna, hiszen a védekezésre az előző futam alapján ugyanúgy irgalmatlanul oda kellett figyelnem, de a dobogó alsó foka is 1 autónyira volt tőlem, amit Hocza Patrikkal kellett lebeszélnem. Szerencsémre egy hiba miatt a belső íven el tudtam fordulni, minimális tempó előnnyel. 3. hely!!! Nagyszerű!!!
    Innentől nyugtáztam, hogy nekem ez így rendben is van, ugyanis Lázár Attilával csak csoda folytán fogok tudni csatázni... Ami meg is történt: Balogh András az 1. helyen hibákat vétett, így Attila fel tudott zárkózni, de a védekezés miatt lassultak mindketten, ezáltal be tudtam én is szállni a buliba.
    A 9. kör elején volt egy gyenge próbálkozásom, hogy Attilát megelőzzem, de ezt simán kivédekezte, majd a 10. kör elején elmértem a féktávot és megpöccintettem az autóját. Szerencsére baj nem lett belőle, mehettünk tovább... Még ennek a körnek a hátsó szektorában ismét, ugyanott megtalálták egymást Andrással, így a külső íven (!!!!) sikerült Attilát megelőznöm, aki rosszabbul jött ki ebből a csetepatéból.
    Innentől kezdve 0 nyugalomra számítottam. Előttem András láthatóan lassult a gumikopás miatt, de a jó helyezkedés miatt rendkívül jól védekezik, ezért nehéz dió lesz... Mögöttem immáron Attila, Sinka Dani és Máté jött vészesen közel, mondanom se kell ez mennyire nyugtalanító volt.
    Folyamatosan próbáltam Andrást ostromolni és hibára kényszeríteni, de nem jött be a tervem így gyönyörű szépen vonatozva értünk be a célba 5-en.

    Eszméletlen jó futamok voltak, a 2. futamra már igen fáradtan álltam neki, mégis borzasztóan kellett koncentrálni és helyt állni ahhoz, hogy az ezüstöt el tudjam hozni.

    Gratulálok mindekinek!!!

    Videók az A szerver futamairól:
    https://youtu.be/B7_-WAchFew
    https://youtu.be/WybTfQJ8bJM

    Utoljára módosította: Kettel; 2022. 02. 04. 13:41. Indoklás: embed

  21. #21
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Jó kis versenyek voltak, de bocsánat kéréssel tartozom:
    B szerver:
    1. verseny 1. kör,a sikánban elmértem a fektávot és meglöktem Deák Leventét aki vitte magával Barnát
    2. kör első kanyarban Ujhelyi Andrást, szinten féktávnál, azt hittem beférek.
    2. verseny 11. kör az első kanyar után Levente megelőzött és be akartam bújni mögé, de túl korán akartam és (megint)kiforgattam.

    Mindenkitől elnézést kérek, egyik sem volt szándékos.
    Utoljára módosította: Ataman; 2022. 02. 05. 08:37.

  22. #22
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Ez egy jó csata volt!


  23. #23
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Jó kis versenyek voltak, de bocsánat kéréssel tartozom:
    B szerver:
    1. verseny 1. kör,a sikánban elmértem a fektávot és meglöktem Deák Leventét aki vitte magával Barnát
    2. kör első kanyarban Ujhelyi Andrást, szinten féktávnál, azt hittem beférek.
    2. verseny 11. kör az első kanyar után Levente megelőzött és be akartam bújni mögé, de túl korán akartam és (megint)kiforgattam.

    Mindenkitől elnézést kérek, egyik sem volt szándékos.
    Semmi gond, nem történt semmi komoly

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •