Találatok: 1 - 25 (25 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Legends - Road Atlanta - Nov.4

    Folytatódik az őszi AC Legends bajnokságunk, a senior Assetto Corsa-val. A helyszín ezúttal is egy amarikai pálya, kevésbé ismert Road Atlanta lesz, elég technikás pálya, így kellő kihívást biztosít a piloták számára. 2 hét áll rendelkezésetekre hogy eldöntsétek a 'Legends' pakkból melyik kocsival szeretnétek nekivágni ennek a futamnak. A bajnokságban mindegyik kocsit csak 1-szer lehet használni. Itt tudjátok követni ki-hol melyik kocsit használta eddig. Jó felkészülést!



    Pálya: Road Atlanta - rank 2018 (Grand Prix layout) Letöltés: GDrive, RD

    Autó: AC Legends pakk Letöltés: GDrive

    Dátum: 2021.Nov.4 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítők: nincs
    Fizikai sérülések: 70%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 28 +/-5 °C. Prekvalon fix 28 °C
    Pitek száma: 40

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Race - Legends (A) (ha kell B)
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - Legends
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában.
    Discord elérhetőség: Discord



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 11. 05. 12:50.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Prequal/gyakorló szerver fut, menti a köridőket.

    A csiki-csuki rész utolsó balosából, a kijövetelnél igyekezzen mindenki a szabályzat szerint, a fehér vonalon belűl maradni (min 1 kerékkel). Nemlesz centizgetés, de pl ez "sok": https://imgbox.com/tIuMllw6

    Poszterhez készűlt képmentések, ízelítőnek, loadingscreen-nek, szemnek:

  3. #3
    Apjok Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 14.
    Város
    Diósd
    Üzenetek
    7
    Sziasztok,


    Van ezen a pályán valami "sivatagi homok" mod bekapcsolva a prequal-on???
    Már eddig is tapasztaltam, hogy offline általánban gyorsabb vagyok mint a prequalon, de itt most vért izzadok hogy egyáltalán pályán tartsam a gépet. Még bemelegedett gumikkal is.
    Vagy a 98% pályaállapot ennyit jelentene?

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg aweens írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,


    Van ezen a pályán valami "sivatagi homok" mod bekapcsolva a prequal-on???
    Már eddig is tapasztaltam, hogy offline általánban gyorsabb vagyok mint a prequalon, de itt most vért izzadok hogy egyáltalán pályán tartsam a gépet. Még bemelegedett gumikkal is.
    Vagy a 98% pályaállapot ennyit jelentene?
    1mp-nél nemhiszem hogy többet jelentene a kissebb pályatapadás. De ugye futamon már közel 100% szokott lenni, szóval ott könnyebb lesz a pályán tartani.

  5. #5
    Ács Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 07.
    Város
    Héreg
    Üzenetek
    17
    Én úgy látom ezen a pályán ismét kérdéses lesz a bejutás is, nemhogy a versenytempó

  6. #6
    Idézet Eredetileg aweens írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,


    Van ezen a pályán valami "sivatagi homok" mod bekapcsolva a prequal-on???
    Már eddig is tapasztaltam, hogy offline általánban gyorsabb vagyok mint a prequalon, de itt most vért izzadok hogy egyáltalán pályán tartsam a gépet. Még bemelegedett gumikkal is.
    Vagy a 98% pályaállapot ennyit jelentene?
    Egyetértek, furán kevés a tapadás. De semmi nem zárja ki, hogy 100%-on is ennyivel rosszabb lesz Watkins Glenhez képest

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Hát pályánként lehet egy kis eltérés hogy egy adott felület/textúra rajta mennyire tapad. Ezt a mod készítője állítja be.
    Lehet itt alapból is picivel alacsonyabb, ugyan én nem vettem észre túlzott eltérés. Annyit tudunk esetleg segíteni, hogy az éles, futamszerveren hamarabb éri majd el a 100%-os tapadást. 100%-nál nagyobbra nem lehet tenni

  8. #8
    Ács Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 07.
    Város
    Héreg
    Üzenetek
    17
    Valakinek egy jó setup a Capri-hoz?

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Gaben84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek egy jó setup a Capri-hoz?
    Egy van, de jónak nembiztos hogy jó setup.
    Ezzel mentem "Road america"-n, hátha javulsz vele...
    https://pastebin.com/XC1mwwnK
    Copy, paste, ini file-ba bele, és a kocsi/pálya könyvtárába másold be.

  10. #10
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg Gaben84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek egy jó setup a Capri-hoz?
    Azért a jótól messze van, de tessék: https://1drv.ms/u/s!Ani2jNgWySjAl6ErCMjUVjKXmCcncQ

  11. #11
    Ács Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 07.
    Város
    Héreg
    Üzenetek
    17
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Azért a jótól messze van, de tessék: https://1drv.ms/u/s!Ani2jNgWySjAl6ErCMjUVjKXmCcncQ
    Azért az 1:32-es időt én elég jónak mondanám
    Köszönöm

  12. #12

  13. #13
    Kovács Ádám Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 12. 24.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    3

    Gtr-hez

    Nissanhoz esetleg?

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Kocsihasználatok egy-két helyen javítva lettek (akik elsőre téves kocsival mentek fel a versenyszerverre).
    Ponttáblázat, Autóhasználat

  15. #15
    Ács Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 07.
    Város
    Héreg
    Üzenetek
    17
    Úgy látom egy sima egy fordított lesz. Egyszer bejutok egyszer nem....

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    • Éles szerver fut (#Race). A verseny egy szerveren (A) lesz megtartva.
    • Az új 21/22-es szerverjelszóval lehet fellépni a szerverre, amit a szervertagok itt találnak meg.
    • Ügyeljtek rá hogy a nevezett kocsitokkal lépjetek fel a szerverre!
    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra! Nincs gumimelegítő paplan. A verseny első köreiben senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni. Nem kell egy meggondolatlan manőverrel az első percben kockáztatni mások épségét, úgyis adódni fog lehetőség előzésekre, úgyis könnyű hibázni ezekkel a kocsikkal.
    • Ha valaki véletlen elfelejtett volna nevezni, de indulna a futamon, az csak külön szervezői engedéllyel léphet fel a szerverre. Ezt itt a topikban lehet igényelni.
    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  17. #17
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

    Eredmény


  18. #18
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Ismételten egy baromira izgalmas futamot sikerült futni, rendkívül elégedett voltam annak ellenére, hogy jobb eredményre szerettem volna lőni, de látható volt, hogy a Caprinak nincs túl sok esélye a BMW, Nissan és Porschék ellen.

    A kvalifikáción nem túl meglepő 5. helyet sikerült megcsípnem, amit szerettem volna foggal-körömmel megtartani de tudtam, hogy rendkívül nehéz melóm lesz.

    Az 1. versenyt egy irgalmatlanul béna rajtolással kezdtem, majd sikerült Heimler Tomi, Sugár Berci és Szőcs Attila közé bekevedednem. Mondanom se kell a Bömbikék nagyon jól mentek, igazi bírkózás kezdődött el a pozíciókért! Már az 5. kör legelején sikerült egy 6-os (!!!) csatát kialakítani Petivel, Lacival, Tomival, Bercivel és Attilával. A kör végén a Tomi irgalmatlanul elfékezte magát, amitől csak a sorrend változott, a boly nem. Lacit nem tudtam úgy megközelíteni, hogy előzés is lehessen belőle, azonban Attila résen volt és jól beszúrt kettőnk közé. Tomival és Bercivel még sokáig küzdöttünk egymással, majd Attila tempója csökkent, így meg tudtam őt előzni. A csatározás azonban nem ért véget és a verseny vége előtt nem sokkal Tomi sikeresen megelőzött, amit már nem tudtam visszaszerezni. A 6. helyen értem célba.
    Borzasztóan izgalmas és fárasztó verseny volt, élveztem minden pillanatát. Főleg a rendkívül sok helycserét!

    A 2. versenyen, rögtön az első kanyarban Géczi Peti jól beszúrt elém (már megint az a rendkívül jó rajtolásom...), azonban egy elfékezés miatt le is sodródott a pályáról, majd Kiss Janitól kaptam egy lökést, amitől az ő visszatérését akadályoztam meg. Elnézést miatta!
    Természetesen megint egy csomó helyezést veszítettem, így kezdhettem ledolgozni a hátrányomat, ami igen jelentős volt. Szerencsére fejben ott voltam és jól össze tudtam rakni a köröket, így először Varga Ádámot sikerült belső íven megelőznöm, majd Homoki Csabival cseréltünk pozíciót néhányszor. Végül a hátsó egyenesben kihasználtam a Ford erőfölényét és megelőztem.
    Megérkeztem Sugár Berci, Szőcs Attila és Kiss Jani mögé, ám egy koccanást követően Jani lemaradt tőlünk. Rövidesen Attilát és Bercit is sikerült megelőzni. Itt még nem értettem mi lehet a megoldás, de a hátsó egyenesben sajnos a BMW-k jóval erősebbek voltak, mint a Ford, így tudtam, hogy a hátsó szakaszban védekezésre leszek kényszerítve. A következő körben már láttam és kezdtem megérteni: Az első szakaszában az én autóm jobban tud menni, így a továbbiakban e két dologra koncentráltam.
    Ahogy teltek a körök, Berci autójának hátulja egyre többet táncolt, illetve egyre jobban kezdett alulkormányzott lenni, amit ki is használtam azon a szakaszon, ahol a Ford jobban ment. A hátrahagyottak elcsatázgattak egymással és lemaradtak tőlem, így megnyílt az út, hogy Nagy Lacit és Heimler Tomit megpróbáljam utolérni. Nem lesz egyszerű történet az 1. verseny alapján...
    Nem is tudtam mit kezdeni Lacival, a Shelby hiába egy hajó, de az egyenesben biztos begyújtotta a rakétákat, mert esélyem nem volt előzési szituációba kerülni. 4. helyen fejeztem be a futamot, rendkívül elégedett voltam az eredménnyel!

    Találkozunk Sveg-en, az 1 órás futamon!

    Köszönöm mindenkinek a részvételt és a rendkívül izgalmas csatákat!!!

  19. #19
    Nem is emlékszem hol es mikor sikerült úgy összeverődni egy mezőnynek, hogy 6+ ember gyakorlatilag azonos időket futottak egy körön belül, hála az autóknak mindegyik máshol volt erősebb. Ha ebből össze lenne vágva egy jó kis replay, tuti izgalmasabb lenne bárkinek visszanézni mint bármelyik f1 vagy bármilyen mas futamot megnézni. Elég jól sikerült egymásra is vigyázni egy-két kisebb koccot leszámitva.
    Ezzel a videóval tuti el lehetne adni ezt a mod-ot, meg, hogy a sok beszűkűlt GT huszár kicsit nyitottabb szemmel álljon ezekhez a versenyekhez.

    na csak nem birtam megallni, ez ment vegig, adok-kapok:

    https://youtu.be/oqAzWNEdkOg


    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Ismételten egy baromira izgalmas futamot sikerült futni, rendkívül elégedett voltam annak ellenére, hogy jobb eredményre szerettem volna lőni, de látható volt, hogy a Caprinak nincs túl sok esélye a BMW, Nissan és Porschék ellen.

    A kvalifikáción nem túl meglepő 5. helyet sikerült megcsípnem, amit szerettem volna foggal-körömmel megtartani de tudtam, hogy rendkívül nehéz melóm lesz.

    Az 1. versenyt egy irgalmatlanul béna rajtolással kezdtem, majd sikerült Heimler Tomi, Sugár Berci és Szőcs Attila közé bekevedednem. Mondanom se kell a Bömbikék nagyon jól mentek, igazi bírkózás kezdődött el a pozíciókért! Már az 5. kör legelején sikerült egy 6-os (!!!) csatát kialakítani Petivel, Lacival, Tomival, Bercivel és Attilával. A kör végén a Tomi irgalmatlanul elfékezte magát, amitől csak a sorrend változott, a boly nem. Lacit nem tudtam úgy megközelíteni, hogy előzés is lehessen belőle, azonban Attila résen volt és jól beszúrt kettőnk közé. Tomival és Bercivel még sokáig küzdöttünk egymással, majd Attila tempója csökkent, így meg tudtam őt előzni. A csatározás azonban nem ért véget és a verseny vége előtt nem sokkal Tomi sikeresen megelőzött, amit már nem tudtam visszaszerezni. A 6. helyen értem célba.
    Borzasztóan izgalmas és fárasztó verseny volt, élveztem minden pillanatát. Főleg a rendkívül sok helycserét!

    A 2. versenyen, rögtön az első kanyarban Géczi Peti jól beszúrt elém (már megint az a rendkívül jó rajtolásom...), azonban egy elfékezés miatt le is sodródott a pályáról, majd Kiss Janitól kaptam egy lökést, amitől az ő visszatérését akadályoztam meg. Elnézést miatta!
    Természetesen megint egy csomó helyezést veszítettem, így kezdhettem ledolgozni a hátrányomat, ami igen jelentős volt. Szerencsére fejben ott voltam és jól össze tudtam rakni a köröket, így először Varga Ádámot sikerült belső íven megelőznöm, majd Homoki Csabival cseréltünk pozíciót néhányszor. Végül a hátsó egyenesben kihasználtam a Ford erőfölényét és megelőztem.
    Megérkeztem Sugár Berci, Szőcs Attila és Kiss Jani mögé, ám egy koccanást követően Jani lemaradt tőlünk. Rövidesen Attilát és Bercit is sikerült megelőzni. Itt még nem értettem mi lehet a megoldás, de a hátsó egyenesben sajnos a BMW-k jóval erősebbek voltak, mint a Ford, így tudtam, hogy a hátsó szakaszban védekezésre leszek kényszerítve. A következő körben már láttam és kezdtem megérteni: Az első szakaszában az én autóm jobban tud menni, így a továbbiakban e két dologra koncentráltam.
    Ahogy teltek a körök, Berci autójának hátulja egyre többet táncolt, illetve egyre jobban kezdett alulkormányzott lenni, amit ki is használtam azon a szakaszon, ahol a Ford jobban ment. A hátrahagyottak elcsatázgattak egymással és lemaradtak tőlem, így megnyílt az út, hogy Nagy Lacit és Heimler Tomit megpróbáljam utolérni. Nem lesz egyszerű történet az 1. verseny alapján...
    Nem is tudtam mit kezdeni Lacival, a Shelby hiába egy hajó, de az egyenesben biztos begyújtotta a rakétákat, mert esélyem nem volt előzési szituációba kerülni. 4. helyen fejeztem be a futamot, rendkívül elégedett voltam az eredménnyel!

    Találkozunk Sveg-en, az 1 órás futamon!

    Köszönöm mindenkinek a részvételt és a rendkívül izgalmas csatákat!!!
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 11. 05. 16:08. Indoklás: embedet beraktam

  20. #20
    Az sem hagyott nyugodni, hogy lattam lehet gyorsabban menni a bmw-vel ezen a palyan.
    A "szupertitkos atomstabil" setupomnak orultem, amit osszekattingattam. De most siman default-on hagyva, meg a tegnapi emlekekre alapozva, 2. korre tobb mint 6 tizedet javitottam a sajat idomon, szoval ennyit a "szupertitkos atomstabil" setupokrol

  21. #21
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg alma írta Hozzászólás megtekintése
    Az sem hagyott nyugodni, hogy lattam lehet gyorsabban menni a bmw-vel ezen a palyan.
    A "szupertitkos atomstabil" setupomnak orultem, amit osszekattingattam. De most siman default-on hagyva, meg a tegnapi emlekekre alapozva, 2. korre tobb mint 6 tizedet javitottam a sajat idomon, szoval ennyit a "szupertitkos atomstabil" setupokrol
    Én inkább meg se merem próbálni, mert akkor annyi az órákon át tartó csiszolgatásnak...

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  22. #22
    Kiss János Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 09. 12.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    66
    A második futam elején, az első kanyarban lecsúsztam a belső ívről, így sajna meglöktem Vásárhelyi Csabit, ő pedig ezáltal Géczi Petit. Sajna Peti járt rosszabbul, bukott egy pár helyet a füvön, ha jól láttam. Én akkor azt éreztem, hogy mintha kaptam volna egy kis lökést hátulról, annyira nem akart fordulni, de a replayről látom, hogy senki nem ért hozzám, én erőltettem túl. Bocsi érte srácok!!
    Nagyon jó futamok voltak, a porsche mellett az egyenesben úgy mentetek el, mintha más kategória lenne (ez várható volt), de féktávon vissza jöttem a legtöbb esetben. Sajna a kanyargós részen nem nagyon tudtam előzni, sokszor nem is mertem bevállalni a rizikót, az egyenesben meghát tudjuk.. de legalább Bercivel csatáztunk jó sokat, nem tudtam kihasználni a kevés adódó lehetőséget, maradt a 7. hely.

  23. #23
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg alma írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is emlékszem hol es mikor sikerült úgy összeverődni egy mezőnynek, hogy 6+ ember gyakorlatilag azonos időket futottak egy körön belül, hála az autóknak mindegyik máshol volt erősebb. Ha ebből össze lenne vágva egy jó kis replay, tuti izgalmasabb lenne bárkinek visszanézni mint bármelyik f1 vagy bármilyen mas futamot megnézni. Elég jól sikerült egymásra is vigyázni egy-két kisebb koccot leszámitva.
    Ezzel a videóval tuti el lehetne adni ezt a mod-ot, meg, hogy a sok beszűkűlt GT huszár kicsit nyitottabb szemmel álljon ezekhez a versenyekhez.

    na csak nem birtam megallni, ez ment vegig, adok-kapok:

    https://youtu.be/oqAzWNEdkOg
    kicsit könnybe lábadt a szemem
    "Good ol' GTL Times"


    https://www.youtube.com/watch?v=pp3A...hannel=NIBIhun
    https://www.youtube.com/watch?v=Jq8D...hannel=NIBIhun
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  24. #24
    Idézet Eredetileg alma írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is emlékszem hol es mikor sikerült úgy összeverődni egy mezőnynek, hogy 6+ ember gyakorlatilag azonos időket futottak egy körön belül, hála az autóknak mindegyik máshol volt erősebb. Ha ebből össze lenne vágva egy jó kis replay, tuti izgalmasabb lenne bárkinek visszanézni mint bármelyik f1 vagy bármilyen mas futamot megnézni. Elég jól sikerült egymásra is vigyázni egy-két kisebb koccot leszámitva.
    Ezzel a videóval tuti el lehetne adni ezt a mod-ot, meg, hogy a sok beszűkűlt GT huszár kicsit nyitottabb szemmel álljon ezekhez a versenyekhez.

    na csak nem birtam megallni, ez ment vegig, adok-kapok:

    https://youtu.be/oqAzWNEdkOg
    Na igen, ebben szépen látszott az is, amikor annyira a többieket néztem, hogy az idáig fékezési pontként üzemelő vonalat nem láttam, és a hosszú egyenes utáni sikánban megnéztem a bukóteret
    Nagyon örültem, hogy sikerült mindenkit elkerülni.

  25. #25
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

    Legjobb verseny a szezonban

    Csak nem bírtam ki és felvettem a futamot, szerencsére az app segítségével sikerült jópár akciót is elkapni. Számomra ez volt a szezon legizgalmasabb versenye.


Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •