Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 40 (40 összesen)
  1. #26
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    Aki ezután menne a Panterával, egy érdekesség, amire Valter kollégával jöttünk rá: Itt, Road America-n, nagyjából egy kör után elmelegítette a fékeket, és a hármas kanyarban (hosszú egyenes után bal 90°) a féktáv végére már 900 °C felett voltak a féktárcsák, tehát nagyjából semmit nem lassult, ezért is kellett lehetetlenül hosszú féktávokat venni végig, és gyakran rettegve egyest szúrni, hogy valahogy beforduljon.

    Az egyenesekben nagyjából visszahűlt, de az ilyen 240->100 km/h féktávokat nagyon-nagyon-nagyon nem szerette. De igazából valahol ez nem is volt gond, mert kanyartempóban simán ott volt a többi autóhoz képest, egyenesben meg a legjobbnak tűnt (lásd: rajtok)

    Egyébként így, kvázi az esélytelenek nyugalmával is nagyon izgalmas volt a verseny, az első futamon Kiss Jánossal csatáztunk nagyon jót, kerülgettük egymást rendesen!
    Köszi a Panterás infókat Ti lettetek a kisérleti lovak vele. Jövőben akkor ha valakinek elmegy (el fade-elődik?) a fékereje a féktáv végére, az tudhatja hogy melegedési gondok vannak. Gondolom kissebb fékerővel lehet enyhíteni a melegedésen (?). Lehet ezután az időjárást, a várható hőmérsékleteket is bele kell kalkulálni az autóválasztásnál?

  2. #27
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    Aki ezután menne a Panterával, egy érdekesség, amire Valter kollégával jöttünk rá: Itt, Road America-n, nagyjából egy kör után elmelegítette a fékeket, és a hármas kanyarban (hosszú egyenes után bal 90°) a féktáv végére már 900 °C felett voltak a féktárcsák, tehát nagyjából semmit nem lassult, ezért is kellett lehetetlenül hosszú féktávokat venni végig, és gyakran rettegve egyest szúrni, hogy valahogy beforduljon.

    Nagyon tetszett Kristóf kommentje:

    Az egyenesekben nagyjából visszahűlt, de az ilyen 240->100 km/h féktávokat nagyon-nagyon-nagyon nem szerette. De igazából valahol ez nem is volt gond, mert kanyartempóban simán ott volt a többi autóhoz képest, egyenesben meg a legjobbnak tűnt (lásd: rajtok)

    Egyébként így, kvázi az esélytelenek nyugalmával is nagyon izgalmas volt a verseny, az első futamon Kiss Jánossal csatáztunk nagyon jót, kerülgettük egymást rendesen!
    A fék hőmérséklet mérésére milyen telemetria appot használsz? Csak mert szeretném ezt én is megnézni. Nekem valahogy a Pantera mindig is arról szólt, hogy jó hosszú féktávja van, cserébe az egyenes szakaszokon megy, mint a golyó...

  3. #28
    Az az app mondjuk engem is érdekelne mert hiába kerestem egyikben sem volt fékhőmérséklet

    Amugy másik megoldás erre olyan pályán bevetni ahol kevés a nagy féktáv (legalább is szerintem)

  4. #29
    Miután sikeresen kitöröltem az előző hsz-em, ismét leírnám:

    Kollektíve reagálnék:
    Kísérleteztem többféle féknyomással, 100%-ról levettem 80%-ig, végül 83%-al mentem végig a futamot, így valamennyire visszahűlt, ellenben vállalható is volt; ez alatt már nagyon gyengének érződőtt. Én nem gondolom, hogy a környezeti levegő befolyásolná, az a 10-20 °C változás a 2-300-hoz képest elhanyagolható, szerintem.

    Telemetriára a beépített Telemetry appot használtam, ami a developer apps alatt található. Itt át lehet kattintani a Temperature fülre, és ott kiválasztani a megfelelő paramétereket:
    telemetry.jpg
    Ez egyébként egyezett azokkal az értékekkel, amiket a Sidekick mutatott féktávon, valószínűleg ugyanabból a paraméterből dolgoznak.

    Az működhet, hogy olyan pályák kerül bevetésre az autó, ahol kevesebb nagy féktáv van, kérdés, hogy akkor mennyire lehet kihasználni az erőtöbbletet.

  5. #30
    Köszi a választ !!!
    Ja az jogos akkor nem jönne ki annyira az erő többlet sem !
    Na erre ma még rá nézek

  6. #31
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    Miután sikeresen kitöröltem az előző hsz-em, ismét leírnám:

    Kollektíve reagálnék:
    Kísérleteztem többféle féknyomással, 100%-ról levettem 80%-ig, végül 83%-al mentem végig a futamot, így valamennyire visszahűlt, ellenben vállalható is volt; ez alatt már nagyon gyengének érződőtt. Én nem gondolom, hogy a környezeti levegő befolyásolná, az a 10-20 °C változás a 2-300-hoz képest elhanyagolható, szerintem.

    Telemetriára a beépített Telemetry appot használtam, ami a developer apps alatt található. Itt át lehet kattintani a Temperature fülre, és ott kiválasztani a megfelelő paramétereket:
    telemetry.jpg
    Ez egyébként egyezett azokkal az értékekkel, amiket a Sidekick mutatott féktávon, valószínűleg ugyanabból a paraméterből dolgoznak.

    Az működhet, hogy olyan pályák kerül bevetésre az autó, ahol kevesebb nagy féktáv van, kérdés, hogy akkor mennyire lehet kihasználni az erőtöbbletet.
    Köszi, mindenképpen rá fogok nézni, mert elméletileg a többi autónál ilyen nincs és a fejlesztők szerint az autók ki vannak egyensúlyozva. Ez nekem furcsa, persze elhiszem amit mondasz és lehet, hogy a fejlesztők néztek el valamit... Amint teszteltem és jutok valamire, megosztom.

  7. #32
    Amugy valóban 6-700 fok után eléggé elkezd gyengülni a fékhatás
    én most Bridgehampton-ba köröztem normál körmülmények között teljesen jó volt mert itt nincsenek durva féktávok csak 3-400 fokra ment fel viszont mentem egy kört direkt úgy hogy közben végig fékztem 1100 fokra felment ahol kb szerintem úgy 5%-ra csökkent a fékerő (tudom minek vittem fel ilyan magas hőmérsékletre ?! csak azért mert kíváncsi voltam )

  8. #33
    Igazán nincs mit, kíváncsian várom, hogy mire juttok, lehetséges hogy én néztem el valamit, vagy a pálya hozott elő ilyen speciális hibát De az biztos, hogy mindhárman, akik ezzel mentünk, ezt tapasztaltuk.

    @Máté: akkor ott jobb választás lehet!

  9. #34
    Köszönöm szépen!
    www.vedditt.com
    SMARTZILLA Racing Team

  10. #35
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jesszus, milyen régi őskövület tagokat hozott felszínre ez a bajnokság
    Sajnos a szerdánkénti futamok nem jók nekem, így kénytelen voltam elengedni a bajnokságokat.
    Látva a csomagot, kipróbáltam az autókat és teljesen lenyűgözött, a csütörtöki futam napok pedig csak hab a tortán.
    Így sem biztos minden futam, de ha időm engedi jövök. Az első futam zseniális volt.
    www.vedditt.com
    SMARTZILLA Racing Team

  11. #36
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, mindenképpen rá fogok nézni, mert elméletileg a többi autónál ilyen nincs és a fejlesztők szerint az autók ki vannak egyensúlyozva. Ez nekem furcsa, persze elhiszem amit mondasz és lehet, hogy a fejlesztők néztek el valamit... Amint teszteltem és jutok valamire, megosztom.

    Pantera, Nissan

    Ahogy néztem 580 körül volt a Panterának, Nissannak 530, ha jól emlékszem.

  12. #37
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Pantera, Nissan

    Ahogy néztem 580 körül volt a Panterának, Nissannak 530, ha jól emlékszem.
    Az az átlagérték, ebben valóban nincs nagy különbség, ellenben a Pantera felment 800 fok fölé, ami már a veszélyes tartomány (videón 4 percnél), a Nissan pedig a 700-t sem érte el, ha jól láttam (jobb oldali, pillanatnyi értékek).

    Mindazonáltal, ez a pálya sokkal jobbnak tűnik a Panterának, mint Road America.

  13. #38
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Én különösebb fékezésbeli problémát nem vettem észre, illetve nem tudom hogy írták meg a fizikáját az autóknak, de egy száraz tény, hogy a Pantera 200 kg-mal nehezebb, mint a Nissan (ha már ezt az összehasonlítást csináltam meg), tehát ennyivel nagyobb tömeget is kell fékeznie.
    Mindenesetre ez tényleg pont nem az a pálya, ahol túl sokat és túl erősen kellene fékezni ahhoz, hogy a fékek túlmelegedjenek.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  14. #39
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Illetve nekem az a meglátásom, hogy a megfelelő hőmérséklet a gumiknál lényegesen fontosabb, mert az mindent az égvilágon befolyásol. Féktávot, kanyarodást... Amint az rendben van én nem tapasztalok hátrányt, konzisztensen lehet az autót vezetni.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  15. #40
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Én különösebb fékezésbeli problémát nem vettem észre, illetve nem tudom hogy írták meg a fizikáját az autóknak, de egy száraz tény, hogy a Pantera 200 kg-mal nehezebb, mint a Nissan (ha már ezt az összehasonlítást csináltam meg), tehát ennyivel nagyobb tömeget is kell fékeznie.
    Mindenesetre ez tényleg pont nem az a pálya, ahol túl sokat és túl erősen kellene fékezni ahhoz, hogy a fékek túlmelegedjenek.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Nekem ezzel a 200kg plusszal még annyi meglátásom van hogy nem csak féktávon jelentkezik szerintem hanem kanyartempóban vagy ha megcsúszik az autó ( nekem legalábbis ) sokkal tovább csúszik mint a könnyebb társai
    Meg persze jelentkezne kigyorsítason is de mivel elég erős így talán ott nem annyira durva

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •