Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (37 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057

    AC Ferrari - Monza - Júl.8

    Kedves Versenyzők!
    Haladunk tovább az AC Summer Cup 2021 bajnokságunkban, mely ezen a nyáron a Ferrari márka körűl forog. Egyre modernebb lovacskás kocsikat gurítunk a pályára. A nyári bajnokság negyedik helyszíne a Ferrári mekkája, otthona Monza. A lovacska immáron a márka egyik legikonikusabb darabja, minden gyerek álma, az F40-es (egy kicsit módosított, szelídebb verziója).



    Helyszín: Monza - rank (32pit osrw) - Letöltés: GDrive
    Autó: Ferrari F40 (ACR) - Letöltés: GDrive (SkinPack letöltés: GDrive)
    Dátum: 2021.Júl.8 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 60 perc
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: kötelező (15-45 percben)
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Session-ök között picit visszaesik. Prekvalon fix 98%.
    Gumi melegítők: nem
    Fizikai sérülések: 60%
    TC használat: nincs
    ABS használat: nincs
    Gumi és üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 30 +/-5 °C. Prekvalon fix 30 °C
    Pitek száma: 36

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution - A (ha kell B)
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution - Prequal
    Jelszó: masters

    Indulási feltételek & egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC Summer Cup 2021
    Discord elérhetőség: Discord



    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását, és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni. Kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 07. 08. 18:27. Indoklás: skinpack

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Prekval szerver megy, menti a köröket.

    Ne felejtsétek, hogy a gyári Monza bővített rajtrácsú verzióját használjuk (ha esetleg sokan lennénk, ne utolsó pillanatban legyen kapkodás). Illetve a gyári F40-es, egy kicsit tupírozótt, szerintünk kezesebb verziójával megyünk (ACR verzió letöltése #1 hsz-ben). A jövőhét folyamán ehhez összerakunk majd egy skinpack-et, hogy a futamon színes legyen a mezőny (majd ezt is le kell tölteni).

    Felhívnám a figyelmet hogy ez a futam 60 perces, és kötelező kiállásos lesz. A boxolás szabályozását még lecsekkoljuk. Gyakoroljátok hogyan kell ki-be állni a boxba.

  3. #3
    Fuu gyerekek...kötelező a H váltó?

  4. #4
    G27-nél mit és hová érdemes tenni a hat kormánygombon?

  5. #5
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    G27-nél mit és hová érdemes tenni a hat kormánygombon?
    Mondjuk azt, ami szerinted fontos lehet? :P

    Nekem amúgy a balra-jobbra nézés, a kézifék, a kers és a drs vannak ezekre a gombokra téve.

  6. #6
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Setup, replay, valamint mellékeltem a pb fájlaimat erről a kombóról a Raceessentials app-hoz. Ha ezekkel felülírjátok a sajátjaitokat, akkor az én időm fog nálatok is megjelenni a raceessentials-ban pb-ként, és az app belső deltája is ehhez fog számolni, így folyamatosan láthatjátok, hogy hol/mennyit vesztetek/nyertek hozzám képest a pályán. (x:\Steam játékok\steamapps\common\assettocorsa\apps\python\ RaceEssentials\personal_best mappába kell bemásolni.)


    https://drive.google.com/file/d/1bNN...ew?usp=sharing

    Jó gyakot!

  7. #7
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Setup, replay, valamint mellékeltem a pb fájlaimat erről a kombóról a Raceessentials app-hoz. Ha ezekkel felülírjátok a sajátjaitokat, akkor az én időm fog nálatok is megjelenni a raceessentials-ban pb-ként, és az app belső deltája is ehhez fog számolni, így folyamatosan láthatjátok, hogy hol/mennyit vesztetek/nyertek hozzám képest a pályán. (x:\Steam játékok\steamapps\common\assettocorsa\apps\python\ RaceEssentials\personal_best mappába kell bemásolni.)


    https://drive.google.com/file/d/1bNN...ew?usp=sharing

    Jó gyakot!
    Köszi Norbi!

  8. #8
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    599
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Setup, replay, valamint mellékeltem a pb fájlaimat erről a kombóról a Raceessentials app-hoz. Ha ezekkel felülírjátok a sajátjaitokat, akkor az én időm fog nálatok is megjelenni a raceessentials-ban pb-ként, és az app belső deltája is ehhez fog számolni, így folyamatosan láthatjátok, hogy hol/mennyit vesztetek/nyertek hozzám képest a pályán. (x:\Steam játékok\steamapps\common\assettocorsa\apps\python\ RaceEssentials\personal_best mappába kell bemásolni.)


    https://drive.google.com/file/d/1bNN...ew?usp=sharing

    Jó gyakot!
    Köszi, riszpekt!

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  9. #9
    Kéri Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 05.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    39
    Tényleg köszi, de bakker fogd már vissza magad! 😂
    Dobtál ránk 4mp-et. Négyet! 🤨😳

  10. #10
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Felhívnám a figyelmet hogy ez a futam 60 perces, és kötelező kiállásos lesz. A boxolás szabályozását még lecsekkoljuk. Gyakoroljátok hogyan kell ki-be állni a boxba.
    sziasztok, boxkiállást hogy kell véghezvinni? gugliztam kicsit, ott az első találat azt mondta, hogy csak verseny közben működik. a prequal szerveren amikor elindult a két körös verseny, akkor az első kör végén beálltam a boxba, beálltam a pit jelöléshez. lefékeztem nullára, kivettem üresbe is, de semmi. néztem a control settingseket, úgy látom nincs külön gomb a pit-elés indítására. szóval mit kell csinálni?

    és ha már kérdezek (ne versenyen derüljön ki, hogy nem így van), amikor practice/qualy sessionökben a boxban vagyunk, akkor át lehet menni az autókon. ez verseny alatt is így lesz? (nehogy valakit kilökjek, mert azt hiszem így lesz, de mégsem)

  11. #11
    Idézet Eredetileg soma írta Hozzászólás megtekintése
    sziasztok, boxkiállást hogy kell véghezvinni? gugliztam kicsit, ott az első találat azt mondta, hogy csak verseny közben működik. a prequal szerveren amikor elindult a két körös verseny, akkor az első kör végén beálltam a boxba, beálltam a pit jelöléshez. lefékeztem nullára, kivettem üresbe is, de semmi. néztem a control settingseket, úgy látom nincs külön gomb a pit-elés indítására. szóval mit kell csinálni?

    és ha már kérdezek (ne versenyen derüljön ki, hogy nem így van), amikor practice/qualy sessionökben a boxban vagyunk, akkor át lehet menni az autókon. ez verseny alatt is így lesz? (nehogy valakit kilökjek, mert azt hiszem így lesz, de mégsem)
    a legjobb tudásom szerint csak futam alatt működik
    amikor átléped a fehérvonalat a pit bejáratnál előjön a pitmenü ott kell módosítani amit éppen akarsz cserélni (persze ezt előre is meg lehet csinálni az autó setup során és amikor futamon bemész a pitbe semmit nem kell csinálnod mert már az előre beállított adatok lesznek és autómatikusan megtörténik ha beállsz a helyedre)
    viszont ha nem módosítasz semmit értelemszerűen semmi nem fog történni

    mivel nekem sincs sok tapasztalatom a pitelésben ezért javítson ki valaki ha valamit rosszul mondtam

  12. #12
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    a legjobb tudásom szerint csak futam alatt működik
    amikor átléped a fehérvonalat a pit bejáratnál előjön a pitmenü ott kell módosítani amit éppen akarsz cserélni (persze ezt előre is meg lehet csinálni az autó setup során és amikor futamon bemész a pitbe semmit nem kell csinálnod mert már az előre beállított adatok lesznek és autómatikusan megtörténik ha beállsz a helyedre)
    viszont ha nem módosítasz semmit értelemszerűen semmi nem fog történni

    mivel nekem sincs sok tapasztalatom a pitelésben ezért javítson ki valaki ha valamit rosszul mondtam
    Minden session-ben működik a boxkiállás. Úgy is lehet tesztelni, hogy simán kirakod magad a boxutcába, hátratolatsz pár métert majd visszaállsz a helyedre és már indul is a folyamat. Viszont értelem szerűen ha nincs beállítva semmi művelet (tankolás vagy gumicsere), akkor semmit nem fognak csinálni és egyből kiengednek...

    Műveleteket alapból az autó beállításainál lehet megadni a Pit Strategy fülön, de ezeket bármikor lehet módosítani menet közben is. Ha a boxutcában vagy, akkor autómatikusan feljön az erre szolgáló pit menü, de kint a pályán is elő lehet hozni kormánygombokkal. G27-nél alapból a váltókonzolon lévő nyilakkal működik, de a főmenüben át lehet programozni más gombokra, vagy akár billentyűzetre is.

    Amire még figyelni kell, hogy a boxutcában a kijelölt helyre pontosan kell beállni. Ha túlcsúszol, vagy akár túl korán állsz meg nem fog elindulni a munka. Valamint fontos még azt észben tartani, hogy ugye alapból 3 különböző stratégiát is meg lehet adni, amiket viszont menet közben elég könnyen el lehet lapozni, ezért érdemes közvetlen a kiállás előtt még1x vetni rá egy pillantást, hogy biztos a jó oldal van-e kiválasztva.

  13. #13
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Minden session-ben működik a boxkiállás. Úgy is lehet tesztelni, hogy simán kirakod magad a boxutcába, hátratolatsz pár métert majd visszaállsz a helyedre és már indul is a folyamat. Viszont értelem szerűen ha nincs beállítva semmi művelet (tankolás vagy gumicsere), akkor semmit nem fognak csinálni és egyből kiengednek...

    Műveleteket alapból az autó beállításainál lehet megadni a Pit Strategy fülön, de ezeket bármikor lehet módosítani menet közben is. Ha a boxutcában vagy, akkor autómatikusan feljön az erre szolgáló pit menü, de kint a pályán is elő lehet hozni kormánygombokkal. G27-nél alapból a váltókonzolon lévő nyilakkal működik, de a főmenüben át lehet programozni más gombokra, vagy akár billentyűzetre is.

    Amire még figyelni kell, hogy a boxutcában a kijelölt helyre pontosan kell beállni. Ha túlcsúszol, vagy akár túl korán állsz meg nem fog elindulni a munka. Valamint fontos még azt észben tartani, hogy ugye alapból 3 különböző stratégiát is meg lehet adni, amiket viszont menet közben elég könnyen el lehet lapozni, ezért érdemes közvetlen a kiállás előtt még1x vetni rá egy pillantást, hogy biztos a jó oldal van-e kiválasztva.
    Na akkor azt rosszul tudtam hogy csak futamon működik bocsi

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Boxkiállást énis több évvel ezelött csináltam utoljára, úgyhogy nemtúl frissek az emlékeim
    Kint a setup menüben strategy fülön előre belehet állítani 3db kiállási tervet.
    Menet közben ezt alapból a numpad-os nyilakkal lehet előhozni, bizergálni.

    Szerveren most 2-ről 3-ra vettem a versenykörök számát.
    Ha egyedűl vagytok a szerveren simán át tudjátok az időmérőről szavazni (75%-os többlet kell az érvényes szavazásokhoz).
    Ha kell vmi hosszabb versenytesztelő szerver, szóljatok, tudunk indítani szükség esetén.

    Ezt az angol videót találtam hirtelenjében a boxolásról:

  15. #15
    köszi mindenkinek, nem volt beállítva a pitstop strategy, ezért nem történt semmi amikor kiálltam. mostmár cserélik a kereket és töltik a benzint kiálláskor

  16. #16
    H váltón kívül más lesz engedélyezve? Nálam a G27-nél kihagy, üresbe vált időnként, és nem tudom miért.

  17. #17
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    H váltón kívül más lesz engedélyezve? Nálam a G27-nél kihagy, üresbe vált időnként, és nem tudom miért.
    Szerveroldalról nem tudjuk ellenőrizni hogy ki megy H-val, ki szekivel. H váltó használata így egy lehetőség. Ha vkinek van, és elég ügyes vele, akkor jutalmul gyorsabb tud vele lenni a rövidebb váltási idő miatt, viszont a kockázat is nagyobb, bennevan hogy az illető elfüstöli egy rosszul időzített visszaváltással, vagy egy félreváltással. Szerintünk ez így nagyjából ki van egyensúlyozva. Valamint a feeling-ről se feledkezzünk meg.

  18. #18
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Szerveroldalról nem tudjuk ellenőrizni hogy ki megy H-val, ki szekivel. H váltó használata így egy lehetőség. Ha vkinek van, és elég ügyes vele, akkor jutalmul gyorsabb tud vele lenni a rövidebb váltási idő miatt, viszont a kockázat is nagyobb, bennevan hogy az illető elfüstöli egy rosszul időzített visszaváltással, vagy egy félreváltással. Szerintünk ez így nagyjából ki van egyensúlyozva. Valamint a feeling-ről se feledkezzünk meg.
    Akkor lehet én rontom el, egyszer sikerült 107%-on belül menni H-val, majdnem büszke voltam magamra (offline gyakorlás).

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor lehet én rontom el, egyszer sikerült 107%-on belül menni H-val, majdnem büszke voltam magamra (offline gyakorlás).
    Amíg még megvolt a G27-es H váltóm, jónéhányszor probálkoztam a H-váltózással, kuplungozással egybekötve, de mindannyiszor beletört a bicskám. Krúzolgatni, feelingre még csakcsak, de ha időre is menni kellett, versenyszerűen nem ment. Szóval nem kell szégyenkezni. Amelyik jobban esik, elvégre ez most egy "fun" bajnokság.


    Elkészült az F40-eshez a skinpack!
    Mindenki töltse le aki indulni szándékozik a futamon, hogy ne csak egyszínű kocsikkal menjünk. Letölt, és a szokásos helyre (content/cars/acr_ferrari_f40/) kicsomagolni.
    https://drive.google.com/file/d/1gN8...ew?usp=sharing

  20. #20
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Szerveren is beállítottam a skin-eket. Mindenféle Alitália-s, versenyfestésű ferrarikat kellene látnotok ha felraktátok a pakkot magatoknak.

    A versenyen kötelező (mandatory) kiállás lesz beállítva.

  21. #21
    Kiállással kapcsolatban: kell fékezni egyáltalán a pitbe érkezéskor? próbáltam a prekval szerveren, meg offline versenyen is, és nem kaptam büntit ha épp a sebességhatár felett érkeztem be. Hogy kezeli ezt az AC/Rank app?

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    Kiállással kapcsolatban: kell fékezni egyáltalán a pitbe érkezéskor? próbáltam a prekval szerveren, meg offline versenyen is, és nem kaptam büntit ha épp a sebességhatár felett érkeztem be. Hogy kezeli ezt az AC/Rank app?
    Mivel a boxban a sebességkorlátozás betartását nem tudjuk ellenőrizni (külső app kéne hozzá), így amit a program enged elven, fékezés nélkűl belehet rongyolni a boxba. Nemkell szégyenlősködni

    Csütörtökön 19:00-20:00 között a kötelező boxolást is ellenőrizzük, gyakoroljuk majd a szerveren.

  23. #23
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Setup, replay, valamint mellékeltem a pb fájlaimat erről a kombóról a Raceessentials app-hoz. Ha ezekkel felülírjátok a sajátjaitokat, akkor az én időm fog nálatok is megjelenni a raceessentials-ban pb-ként, és az app belső deltája is ehhez fog számolni, így folyamatosan láthatjátok, hogy hol/mennyit vesztetek/nyertek hozzám képest a pályán. (x:\Steam játékok\steamapps\common\assettocorsa\apps\python\ RaceEssentials\personal_best mappába kell bemásolni.)


    https://drive.google.com/file/d/1bNN...ew?usp=sharing

    Jó gyakot!
    Köszi Norbi az űridős megosztást Erre még gyúrni kell bőven , hogy egyáltalán pár másodperccel megközelíthessem!

  24. #24
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37
    [QUOTE=Kettel;279702]Prekval szerver megy, menti a köröket.

    A prekit nem érni el

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg gupszii írta Hozzászólás megtekintése
    A prekit nem érni el
    Igen sajna a webszolgáltatónk variált egyet, ami miatt nemtöltődnek be egyes oldalak. Rajtavagyunk...
    Rögzülni amúgy sztem rögzülnek a köridők, csak megjeleníteni nemtudjuk perpill.
    A csütörtöki futam ezek nélkűl is megrendezésre kerűl. Nevezés sem létszükséglet.
    Köridőket ide írhattok be a többieknek hogy hol tartotok

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •