Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (31 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Ferrari - Riverside - Jún.24

    Kedves Versenyzők!
    Haladunk tovább az AC Summer Cup 2021 bajnokságunkban, mely ezen a nyáron a Ferrari márka körűl forog. Egyre modernebb lovacskás kocsikat gurítunk a pályára. A nyári bajnokság harmadik helyszíne az amerikai sivatagi pálya, Riverside. Amit meghajtunk rajta az pedig az 1984-es ikonikus Ferrari 288 GTO, mely egy turbós kis bikagép.



    Helyszín: Riverside - rank v1.1 (nascar layout) - Letöltés: GDrive, RD
    Autó: Ferrari 288 GTO (Ferrari DLC) - SkinPack letöltés: GDrive
    Dátum: 2021.Jún.24 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (2. futamon az első 10 fordított a rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Session-ök között picit visszaesik. Prekvalon fix 98%.
    Gumi melegítők: nem
    Fizikai sérülések: 70%
    TC használat: nincs
    ABS használat: nincs
    Gumi és üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 31 +/-5 °C. Prekvalon fix 31 °C
    Pitek száma: 24

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution - A (ha kell B)
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution - Prequal
    Jelszó: masters

    Indulási feltételek & egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC Summer Cup 2021
    Discord elérhetőség: Discord



    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását, és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni. Kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 06. 11. 17:43.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Prekval szerver belőve, lehet ismerkedni, gyakorolni.

    Mivel ehhez a Kunos-os kocsihoz alapból csak 2 fajta festés (skin) van (piros és sárga), ezért összeraktunk egy skinpack-ot, ami tartalmaz egypár verseny hangulatú, rajtszámos festést a kocsihoz, hogy színesebb legyen a mezőny. Mindenki töltse le, csomagolja ki magának (assettocorsa\content\cars\ks_ferrari_288_gto\skin s).

  3. #3
    Gdrive link a pályához még nem az előző?

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Gdrive link a pályához még nem az előző?
    Dede, javítva. Riverside.

  5. #5

  6. #6
    Utoljára módosította: Viper; 2021. 06. 11. 20:52.

  7. #7
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552
    Én kérek elnézést

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Ja, Norbi gyorsköre itt is meglegyen. Setup feljebb megtalálható.
    én mondjuk az egyenesen fékezést véltem benne felfedezni


  9. #9
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, Norbi gyorsköre itt is meglegyen. Setup feljebb megtalálható.
    én mondjuk az egyenesen fékezést véltem benne felfedezni

    Így nézve olyan egyszerűnek tűnik.

  10. #10
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Így nézve olyan egyszerűnek tűnik.
    Nálam szinte nem is fordul az autó a bal-jobb részen az elején, sok lenne a 900 fok?

  11. #11
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam szinte nem is fordul az autó a bal-jobb részen az elején, sok lenne a 900 fok?
    hát az én véleményem az hogy sok
    én 600 körül megyek bár ez valamennyire vezeteési stílus függő szerintem ki mit szeret én így érzem a legkomfortosabban
    de egy versenyautónál általában nem jó ha nagyon sokat kell tekergetni a kormányt

  12. #12
    Egyetértek, szerintem is sok a 900°, nincs esélyed gyorsan reagálni bármire, én is olyan 5-600° körül megyek.
    Versenyautóknál elég fontos, hogy lehetőleg kopptól koppig forgatáskor ne kelljen átfogni a kormányt, vagy max csak nagyon a végén, de ebbe az adott autó max kormányszöge is beleszól persze.

  13. #13
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    600°-ra állítva némileg javult nálam a helyzet, de nem sokkal. Nem látom hol lehetne itt 6 tizedet faragni az időn...

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    600°-ra állítva némileg javult nálam a helyzet, de nem sokkal. Nem látom hol lehetne itt 6 tizedet faragni az időn...
    Majd a futamon meglátod. De akkor már késő lesz

  15. #15
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    600°-ra állítva némileg javult nálam a helyzet, de nem sokkal. Nem látom hol lehetne itt 6 tizedet faragni az időn...
    Pedig úgy csináltam, hogy mindenki láthassa, ott van a replay meg a setup feketén fehéren... :PPP Amúgy ha használsz pTracker-t és elindítod a replayemet, akkor ezredre pontosan láthatod, hogy hol mikor mennyit nyersz/vesztesz hozzám képest, mivel a pTracker deltája mindig a te pb-dhez képest számolja a replayben lévő kört, függetlenül attól hogy azt valójában ki futotta.

    A 600 fokot én még mindig egy kicsit soknak mondanám, persze stílus és kormányfüggő is a dolog. Én 450-500 között szoktam használni a g27et, bár az is igaz, hogy ismerek pár olyan embert aki 900zal is tud gyors lenni, illetve én is próbálgattam párszor. Lassabb autókkal kis megszokás után 900zal is tudtam ugyan azt időt, mint 450nel, viszont a hirtelen megcsúszásokra, lökésekre nyilván sokkal nehezebb úgy reagálni, ami a versenyeken azért komoly hátrány tud lenni.

  16. #16
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig úgy csináltam, hogy mindenki láthassa, ott van a replay meg a setup feketén fehéren... :PPP Amúgy ha használsz pTracker-t és elindítod a replayemet, akkor ezredre pontosan láthatod, hogy hol mikor mennyit nyersz/vesztesz hozzám képest, mivel a pTracker deltája mindig a te pb-dhez képest számolja a replayben lévő kört, függetlenül attól hogy azt valójában ki futotta.

    A 600 fokot én még mindig egy kicsit soknak mondanám, persze stílus és kormányfüggő is a dolog. Én 450-500 között szoktam használni a g27et, bár az is igaz, hogy ismerek pár olyan embert aki 900zal is tud gyors lenni, illetve én is próbálgattam párszor. Lassabb autókkal kis megszokás után 900zal is tudtam ugyan azt időt, mint 450nel, viszont a hirtelen megcsúszásokra, lökésekre nyilván sokkal nehezebb úgy reagálni, ami a versenyeken azért komoly hátrány tud lenni.
    Köszi, megnézem a kormány beállítást és a ptracker-t is, hátha tudok vele valamire jutni.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  17. #17
    epp most ment el az aram, remelem visszajon mire kezdodik a futam. mindenesetre gondoltam, hogy jelzek!

  18. #18
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    • éles szerver belőve: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution (A)
    • A nevezések alapján a verseny 1 szerveren (A) lesz megtartva.
    • Jelszó a szokásos, 1.hsz-be is feltüntetve.
    • Egyedi skinpack-et használunk a futamra (ld.#1 hsz), ne felejtsétek felrakni.
    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  19. #19
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

  20. #20
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    A Szerver:
    Replay 1
    Replay 2

  21. #21
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    A pillanat, amikor rájöttem hogy ezt elb*sztam:


    Kár a ripityáért, mert a második futam is izgis lehetett volna...
    Mint az első is, sokáig követtem Csabáékat, nemnagyon voltam lemaradva, ottvoltam az elején. A futam végére Heimler Tomival meg is találtuk egymást, és az utolsó elötti körben talán, sikerűlt kibrusztolnom egy 3. helyet.

    Grat mindenkinek, aki ilyen "sivatagi" időben is végigment

  22. #22
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A pillanat, amikor rájöttem hogy ezt elb*sztam:


    Kár a ripityáért, mert a második futam is izgis lehetett volna...
    Mint az első is, sokáig követtem Csabáékat, nemnagyon voltam lemaradva, ottvoltam az elején. A futam végére Heimler Tomival meg is találtuk egymást, és az utolsó elötti körben talán, sikerűlt kibrusztolnom egy 3. helyet.

    Grat mindenkinek, aki ilyen "sivatagi" időben is végigment
    Hja, nagyon izgalmas volt az első futam, először azért, hogy Csaba elől meneküljek, aztán meg a csata Kristóffal, nagyon élveztem
    A második futamon meg miután feljöttem a 8. helyről a 2. helyre fél kör alatt, és megvolt azért a magabiztos első hely, a döntött kanyar előtt sikerült egy 4-ből 1-t váltani, és itt vége lett a pályafutásomnak Pedig az is igazán izgalmasnak nézett ki

  23. #23
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

    Beszámoló

    Prekval:
    Az 1:22-es időket látva megpróbáltam felszívni magamat és jobb időt kiautózni, de valahogy nem sikerült sehogyan sem beesni, emiatt eléggé frusztrált lettem ismételten...

    Kvalifikáció:
    Nem sikerült túl jó köröket mennem, ráadásul valamiért sikerült az egyenesben Somorjai Zoli mellé kerülnöm és koccanni is tudtunk, amit


    Verseny 1.:
    Igen sokszor indultam már a 4. helyről az utóbbi időben, szóval egyáltalán nem volt semmi meglepő benne. Az 1. körben semmi különös nem történt, azonban a 2. kör elején láttam Géczi Petit a homokban landolni.

    Előttem Heimler Tomi volt hol kicsit lassabb, hol kicsit gyorsabb, hátam mögött Kristóf ugyanez. Igen sokáig ment ez a felállás, míg végül Tomi elfékezte magát a csikicsuki rész után, így belső íven meg tudtam előzni. A sebességkülönbség és távolság nem volt számottevő, így a hosszú egyenesben szinte állva hagyott, ámbár a cél előtti döntött kanyart kicsit jobban tudtam kezelni, ahol szintén belső íven sikerült úgy-ahogy véghez vinni az előzést. Kristóf is résen volt, ki is használta a lehetőséget, amit nem tudott sokáig megtartani a nem túl szerencsés ívválasztás miatt.

    Innentől kezdve megpróbáltam leszakadni Tomitól és Kristóftól, továbbá próbáltam közelebb és közelebb kerülni Mátéhoz, akinek hatalmas előnye volt. Végezetül sikerült 7 tized hátránnyal beérnem Máté mögött a 2. helyen.

    Összességében az 1. verseny a végére "ellaposodott", mert egyedül autóztam, de a pálya/autó kombó önmagában igen küzdelmes és élvezetes volt!

    Verseny 2.:
    A nagy mumusom: Hátulról indulni.
    Nem is kellett túl sokat várni a bajra, a csikicsuki részen Varga Ádám és Kéri Szabolcs akadtak össze, majd megérkezett Máté, aki rosszkor volt rossz helyen, így ő is megforgott. Az ütközés elkerülése végett én balra a homokágyban találtam menekülési útvonalat, néhány helyezés árán.

    A célegyenes előtti döntött kanyarban Géczi Peti kiváló telepatikus képességeivel sikerült elkerülnünk a csattanást, jóformán egy hajszál is alig fért volna be a két kocsi közé, úgy fordultunk el egymás mellett (ekkor én azt hittem Peti Discordon van és szóltam is, hogy jövök, vigyázzon! ).

    Ezt követően a hosszú egyenesre ráfordító kanyarban Norbi fordult meg előttem, ám ebből tudtam, hogy itt még nem ér véget a móka...
    Ismét a döntött kanyar, ahol Peti nagyon rajtam volt már, én pedig egy gondatlan visszaváltást követően kibillentettem az autót az egyensúlyából és a bal oldalon található szalagkorláton találtam magamat... Itt már sajnos el is találtam Petit, akinek sikerült tovább is mennie. Nekem ez 4 helyezésembe került. Érdekes módon Norbi mögé kerültem vissza.

    Szerencsémre legyen mondva, 2 helyezést gyorsan visszanyertem, mert István a homokágyba, míg Pintér Szabolcsot sikerült a hosszú egyenes előtt kielőznöm.

    Szabolcs kielőzését megelőzően egy azonosítatran repülő fehér tárgyat is láttam felbukkanni a domb alján, amiről kiderült, hogy nem UFO, csak Kristóf veszítette el az uralmát a járműve felett. A visszajátszást nézve percekig röhögtem ezen a paranormális jelenségen.

    Sajnos olyan nagy mértékű volt a lemaradásom az előttem lévő bolyhoz képest, hogy teljes mértékben esélytelennek találtam közelebb kerülni hozzájuk.

    Jónéhány kör után sikerült a korábban lehetetlennek hitt közelebb kerülés, amit tovább segített engem azzal, hogy Nagy Zsolti kicsúszott a csikicsuki végén.

    Előttem Géczi Peti, Kiss Jani és Morvai Norbi... Na ezt mégis hogyan fogom megoldani...? - Gondoltam magamban. Aztán Norbi végül a hosszú egyenesben a móka kedvéért előre engedett minket. Égett is a pofám, hogy itt szórakozik velünk?! Inkább gyorsan visszatereltem a gondolataimat az előttem állók megközelítésének stratégiájához, amit ismételten Norbi segítségével sikerült kivitelezni egy kis bump draft bemutatásával.

    A hosszú egyenes előtti kanyar kijáratánál mind a négyen nagyon egyben voltunk, ámbár Janinak sikerült megpöckölnie Peti kocsijának bal hátsó kerekét, amiből egy szinkron piruett kerekedett...

    Nem rossz az első helyezés, csak nem ilyen áron és nem úgy, hogy Norbi tűzpiros Ferrarija tölti ki a visszapillantó tükör teljes tartalmát.
    A következő kör csikicsuki részénél sikerült a bal kereket letennem a porba, amitől el is veszítettem az első helyezést. Csoda, hogy egyenesbe tudtam tartani az autót... Ennek következtében Norbi el tudott szakadni, Nagy Zsolti pedig vészesen közel tudott kerülni hozzám, amiből rendkívül jó támadás/védekezés alakult ki. Eszméletlenül élveztem!

    Már nagyon fáradtam a második verseny végére és előttem 2 piros autó ment, hogy észre sem vettem azt, hogy Norbi kiesett a versenyből, váltó hiba miatt (ez csak a végén derült ki számomra, amitől eléggé csalódott lettem, nem így nyerek meg egy futamot...). Így jóformán nem is sejtettem, hogy mi történt, míg Kristóf meg nem erősítette, hogy bizony Norbi tényleg kiesett.
    Innentől kezdve megpróbáltam hiba nélkül végig menni, a kockás zászlót pedig én láttam meg először.

    Záró gondolatok:
    Ismét egy eszméletlen jó futam volt, rengeteg eseménnyel, amelyek leginkább az egymás közötti csatáról szóltak és nem az autóval való bírkózásról, aminek nagyon tudok örülni, mert mind a régi, mind az új nevek tudtak olyat mutatni, ami miatt igenis nagyon komolyan kell őket venni.

    Mindenkinek szívből gratulálok és remélem ugyanilyen energiával tudjuk folytatni a nyári bajnokságot!

  24. #24
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Az első versenyen a 4. kör első féktávjánál beértem Varga Ádám mellé, de elmértem a féktávot és megpöcköltem és megcsúsztunk mind a ketten, bevártam hogy előttem legyen.
    Elnézést érte.
    A 6. körben a csiki-csuki közepén Faragó Imi pöckölt meg így kicsúsztam és a falnak vágodtam, annyira megsérült hogy nem tudtam folytatni a versenyt. A 2.-on már el sem indultam.

  25. #25
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Az első versenyen a 4. kör első féktávjánál beértem Varga Ádám mellé, de elmértem a féktávot és megpöcköltem és megcsúsztunk mind a ketten, bevártam hogy előttem legyen.
    Elnézést érte.
    A 6. körben a csiki-csuki közepén Faragó Imi pöckölt meg így kicsúsztam és a falnak vágodtam, annyira megsérült hogy nem tudtam folytatni a versenyt. A 2.-on már el sem indultam.
    Igen és köszi szépen, nagyon jófej voltál, de mehettél volna nyugodtan, mert én még kicsit homokoztam.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •