Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (29 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Ferrari - Vallelunga - Jún.10

    Kedves Versenyzők!
    Gurul is tovább AC Summer Cup 2021, mely ezen a nyáron a Ferrari márka körűl forog. Egyre modernebb lovacskás kocsikat gurítunk a pályára. A nyári bajnokság második helyszíne az olaszországi Vallelunga. Gyári, Kunos-os székhely. Amit meghajtunk rajta az pedig az 1976-os Ferrari 512 BB, mely még mindig alapvetően egy régies, sportautó.



    Helyszín: Vallelunga - rank (extended layout) (OSRW 32pit) - Letöltés: GDrive
    Autó: Ferrari 512 BB (GeroDa v0.9) - Letöltés: GDrive
    Dátum: 2021.Jún.10 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (2. futamon az első 10 fordított a rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Session-ök között picit visszaesik. Prekvalon fix 98%.
    Gumi melegítők: nem
    Fizikai sérülések: 60%
    TC használat: nincs
    ABS használat: nincs
    Gumi és üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 28 +/-5 °C. Prekvalon fix 28 °C
    Pitek száma: 32

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution - A (ha kell B)
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution - Prequal
    Jelszó: masters

    Indulási feltételek & egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC Summer Cup 2021
    Discord elérhetőség: Discord



    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 06. 02. 17:46. Indoklás: 60% dmg

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Prekval szerver csak holnap, pénteken lesz beüzemelve, türelem.

    Addigis bemutató:


    Illetve az informatívabb, geek-eb, viccesebb Doug Demuro bemuatója:

  3. #3
    Szórakoztató autónak tűnik nagyon, de a mérnökök vagy csak a modderek nagyon alulméretezték a fékeket, furcsa, hogy 100% brake pressure sem blokkol általában.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg KaraDani írta Hozzászólás megtekintése
    Szórakoztató autónak tűnik nagyon, de a mérnökök vagy csak a modderek nagyon alulméretezték a fékeket, furcsa, hogy 100% brake pressure sem blokkol általában.
    Igen, itt kevesebb gond lesz a gumik elfékezésével mint az utolsó futamon, de így is bőven lesz mit igazgatni.

    Prekval szervert belőttem, fut. Lehet ismerkedni a kombinációval.

  5. #5
    A következő futamon nem kell a blokkolástól tartanod

    /szerk: Ez a vallelunga a következő futam/
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 06. 02. 17:38.

  6. #6
    Idézet Eredetileg Romeo25 írta Hozzászólás megtekintése
    A következő futamon nem kell a blokkolástól tartanod
    Nem, itt mást kell majd életben tartani ami véleményem szerint még nagyobb kihívás lesz

  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, itt mást kell majd életben tartani ami véleményem szerint még nagyobb kihívás lesz
    Ha tippelnem kéne akkor azok a hátsó gumik lesznek, mert BBQ-t simán lehetne rajta készíteni.

  8. #8
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Ha tippelnem kéne akkor azok a hátsó gumik lesznek, mert BBQ-t simán lehetne rajta készíteni.
    hmmm nem, bár a bal hátsó szeret piros színű lenni de picit odafigyelve meg persze pár tizeddel lassabb körökkel zöldben lehet tartani
    viszont én rendszeresen lefogazom a váltót
    számomra annyira érzékeny hogy néha picit nincs szinkronban a lában és a kezem már villog hogy nem tetszett neki bár ez még nem okoz kárt de van hogy nagyobb a diffi a végtagjaim közt akkor viszont már recseg a váltó
    és a rossz hír hogy ezt maximum 3-4 alkalomma tudom eljátszani (attól függ milyen hosszan recseg) és utána kuka !

    szóval lehet hogy állítani kell majd a pedáljaim érzékenységén hátha, vagy stílust kell váltanom

  9. #9
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    viszont én rendszeresen lefogazom a váltót
    számomra annyira érzékeny hogy néha picit nincs szinkronban a lában és a kezem már villog hogy nem tetszett neki bár ez még nem okoz kárt de van hogy nagyobb a diffi a végtagjaim közt akkor viszont már recseg a váltó
    és a rossz hír hogy ezt maximum 3-4 alkalomma tudom eljátszani (attól függ milyen hosszan recseg) és utána kuka !

    szóval lehet hogy állítani kell majd a pedáljaim érzékenységén hátha, vagy stílust kell váltanom
    Az elején a második (értsd: első mért) kört már rendszeresen nem tudtam befejezni a váltó miatt. Ezt kivédendő komoly holtjátékot kellett beállítanom a kuplung pedálra, valamint figyelni kell arra is, hogy ne túl hamar váltsak vissza fékezéskor.

  10. #10
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    Az elején a második (értsd: első mért) kört már rendszeresen nem tudtam befejezni a váltó miatt. Ezt kivédendő komoly holtjátékot kellett beállítanom a kuplung pedálra, valamint figyelni kell arra is, hogy ne túl hamar váltsak vissza fékezéskor.
    Hmmm... Akkor ezek szerint én nagyon öregurasan váltok vissza...

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    átraktam egypár hsz-t, ha már erről a 512BB ferkáról beszélünk, akkor az legyen ebben a Vallelunga topikban.

    A váltó hosszabbtávú élettartamát még letesztelem, megnézem a fél órát hogyan bírja ki. Mások visszajelzését is szivesen veszem. Ha vigyázva sem bírná ki a fél órát, finomítok a beállításokon, nem szeretném ha mindenki füstölve fejezné be a futamot. A preki szerveren jelenleg 60%-os a mechanikai sérülés mértéke.

    Hogyha a visszaváltásokra a szokásosnál jobban kell figyelni, az egyáltalán nem gond, mindenki ugyanúgy eltudja kerülni a meghibásodást, tud tenni ellene. Lehet hogy végre itt jön el a 'lassabb' pilóták ideje, és itt lesz előnyük (végigtudnak menni a futamon).

  12. #12
    Én körözgettem már a pályán többször is, nincs kuplungom (Logi DFP), semmi ilyesmit nem tapasztaltam egyszer sem.

  13. #13
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Én körözgettem már a pályán többször is, nincs kuplungom (Logi DFP), semmi ilyesmit nem tapasztaltam egyszer sem.
    akkor valószínüleg azért mert nincs kuplung pedálod! nekem van csak meg kell tanulni használni
    egyszerűen szerintem csak arról van szó hogy nagyon gyorsan akarok váltani és néha hamarabb húzom ki vagy be (inkább be, mert üresbe ha nincs terhelés azért engedi kivenni ) sebességbe mint ahogy kuplungolok és akkor reccsen egyet !
    ilyenkor gyorsan rárugok a kuplungra szóval max fél másodpercet recseg de ez is épp elég hogy nagyon károsodjon a váltó, de majd kitalálok rá valamit

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    No, ránéztem a kocsira. Pillangós váltással, autokuplung-al sima ügy. Fél órát is simán bírja a motor.
    Kuplungozva, félreváltásnál, túl korai visszaváltásnál, túl nagy motorfék használatnál a motor elég könnyen degradálódik, sérűl. Aki H váltóval, kuplungozva megy, az a manuális, rövidebb váltásokkal nyerhet a többiekkel szemben. Félreváltásnál, rossz ütemezésnél meg elszállhat a motorja. Sztem ez valamennyire kiegyenlített dolog.

    Aki aggódik a motorja élettartama felett annak ajánlom az "developer app"-ok között a "Car physics"-t. Azon belűl a motor élettartamát az "ELIFE" paraméter számszerűsíti, hogy mennyi van hátra. 1000-ről csökken, 0-nál jön a füst. Ezzel a versenyző talán jobban betudja lőni hogy mennyi mozgástere, lövése van hátra. Nem csak a sérüléses piros-sárga szín között tud saccolni.

  15. #15
    A külső tükör képe nálam szétugrik. Négy részre van osztva ás valahogy mind a négy más és rossz szögből mutatja a képet. Valami dereng hogy volt már ilyen régen, de sem az emlékeim sem a google nem segít.

    Valaki szívott már ilyennel?
    Csatolt képek Csatolt képek

  16. #16
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Sajnos nálam is ilyen a tükör de csak ennél az autónál tapasztaltam ezt.

  17. #17
    ebben nem csak a holt teret látod hanem más unverzumokat is

  18. #18
    a tükör nálam is rossz

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg soma írta Hozzászólás megtekintése
    a tükör nálam is rossz
    Igen sajna ez ilyen, tesztelésnél nem vettük észre.
    ContentManager-ben van ilyen 'Smart Mirror' kiegészítő amiben különböző szögeket lehet beállítani, de nem bajlódtam vele. Úgyis csak egy futam lesz a kocsival, és alapból is csak a bal oldalon van visszapillantója

  20. #20
    És megvan 107%-on belül, nekem ez is siker.

  21. #21
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Sajnos a mai futamon nem fogok tudni részt venni, és egy kicsit késve, de itt egy aránylag jól vezethető setup, akinek esetleg szüksége lenne rá: https://1drv.ms/u/s!Ani2jNgWySjAl5MO...7pBdA?e=BloTYj

  22. #22
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a mai futamon nem fogok tudni részt venni, és egy kicsit késve, de itt egy aránylag jól vezethető setup, akinek esetleg szüksége lenne rá: https://1drv.ms/u/s!Ani2jNgWySjAl5MO...7pBdA?e=BloTYj

  23. #23
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    • éles szerver belőve: GTR-Masters.hu #Ferrari Evolution (A)
    • A nevezések alapján a verseny 1 szerveren (A) lesz megtartva.
    • Jelszó a szokásos, 1.hsz-be is feltüntetve.
    • Elfékezés esetén, ha tudjátok ne az elötteteklévő hátsóját trafáljátok el, inkább mentsetek homokágyba, bukótérbe, ha kell inkább falnak, mint a másiknak.
    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  24. #24
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    Úgy néz ki késni fogok...

  25. #25
    Kiss János Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 09. 12.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    66
    Sziasztok. Neveztem, de sajna nem fogok tudni indulni.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •