Találatok: 1 - 16 (16 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Skoda - Slovakiaring - Ápr.15

    Kedves Versenyzők!
    Gurulunk is tovább a következő helyszínünkre a Skoda 130RS tavaszi bajnokságban. A kocsi nem egy szívbajos, nem egy ideges erőbajnok, de azért az ügyes kezeket a köridőben meghálálja. Az egyforma kocsik, kis lóerő, kis különbségek miatt igazi pozicióharcokra számítunk. A következő helyszínünk, kis sarkítással a kocsinak hazai terep. Szlovákia legnagyobb pályájának, a legkissebb nyomvonalán megyünk. Az időjárás hüvösebb lesz, borús, a gumikopás megint nagyobb lesz.



    Pálya: Slovakiaring Sprint - rank (v1.2) Letöltés: GDrive

    Autó: Skoda 130 RS (tmm 1.8 final) Letöltés: GDrive, RD (setups)

    Dátum: 2021.Ápr.15 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítők: nincs
    Fizikai sérülések: 75%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 140%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 28 +/-5 °C. Prekvalon fix 28 °C
    Pitek száma: 24

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Skoda - A (ha kell B)
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Skoda- Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában.
    Discord elérhetőség.



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 04. 08. 21:19.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    1.8 marad

    Figyelem!
    A Skoda 130 RS mod-ot az eredeti szerzője a napokban update-elte, frissítette, ám mivel már csak 2 futamunk van hátra, nincs tudvalévő probléma az eddigi (1.8-as) kocsival. Valamint az új, 1.9-es verzió a tesztjeink szerint köridőkben jelentősen lassabb. Az eddigi setup-ok alakítást is igényelnek. Mindezek miatt úgy döntöttünk hogy az utolsó 2 futamra maradunk az eddig használt, ismert verziónál.

    Tehát az 1.8-as verziójú mod, továbbra is itt érhető el. A szerverrekre csak ezzel tudtok fellépni.

  3. #3
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Hello.

    Valaki aki gyorsan körbetalál ezen a slovakiaringen megoszthatna egy gyors kört, mert ezt most valahogy nem érzem.

    Köszi

  4. #4
    Idézet Eredetileg peti931 írta Hozzászólás megtekintése
    Hello.

    Valaki aki gyorsan körbetalál ezen a slovakiaringen megoszthatna egy gyors kört, mert ezt most valahogy nem érzem.

    Köszi
    Látom nem volt szükség videóra

  5. #5
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Látom nem volt szükség videóra
    Hát szerintem megtaláltam a legkevésbé rossz váltóáttételt, mert jónak valahogy egyiket sem érzem erre a pályára, azzal hoztam valamennyit. De majd' 4 tized hátrányom még így is maradt. Szóval ettől függetlenül jöhet a videó továbbra is 😉

  6. #6

  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Brutál

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    A nevezések alapján a verseny 2 szerveren (A & B) lesz megtartva, mely a szerverelosztó alapján lesz elválasztva. Szerverjelszó tagoknak.


    • Mindenki ügyeljen arra, hogy a neki "járó" szerverre lépjen fel a prekval helyezés szerint.

      A szerver => 1. Mate Mihajlovics - 15. Levente11 Toth
      B szerver => 16. Valter Horvath Istvan - ...


    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra! Nem ismerjük teljesen a kocsikat, egymás kvalitását. Nagy a bizonyítási vágy. Nincs gumimelegítő se, így a verseny 1-2 körében senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni. Nem kell egy meggondolatlan manőverrel az első percben kockáztatni mások épségét.


    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 04. 15. 19:53.

  9. #9
    Közvetítés kommentár nélkül:


  10. #10

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Sajna a jelentkezőszám miatt pont 2 szerverre kellett bontani a mezőnyt, nem bírt többet a pálya, és senkit sem hagyunk hátra ilyenkor, így szellősen indultak a futamok.
    Hát a verseny ha működött volna a szélárnyék, akkor irtó jó csatákat hozott volna, de sajna nem működött, hiába voltak aprók az köridő különbségek, eléggé vonatozásba fulladt egy idő után, és csak a másik hibájára lehetett lecsapni.
    A második futam ennek ellenére rém izgalmasan alakult, kezdődött, tényleg remek bolyozás alakult ki, mindenki mindenkit lassított, de sajna egyszer sikerűlt magamtól lecsúsznom egy kanyarban.
    Valamint innen is bocsánatkéréssel tartozom Máténak, és Antal Gabinak. Sajna a csikicsukiba lecsúsztam, kerékvetőről is lelógtam már, és hiába az alacsony fordulat 3-as fokozatban, akkoris képes volt hirtelen kitőrni a hátulja, és mindkettőjüket sikerűlt elvinnem a sóderba. Bocs.
    Gratula aki végigment, jöhet a kalandos Ahvenisto!

  12. #12
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sajna a jelentkezőszám miatt pont 2 szerverre kellett bontani a mezőnyt, nem bírt többet a pálya, és senkit sem hagyunk hátra ilyenkor, így szellősen indultak a futamok.
    Hát a verseny ha működött volna a szélárnyék, akkor irtó jó csatákat hozott volna, de sajna nem működött, hiába voltak aprók az köridő különbségek, eléggé vonatozásba fulladt egy idő után, és csak a másik hibájára lehetett lecsapni.
    A második futam ennek ellenére rém izgalmasan alakult, kezdődött, tényleg remek bolyozás alakult ki, mindenki mindenkit lassított, de sajna egyszer sikerűlt magamtól lecsúsznom egy kanyarban.
    Valamint innen is bocsánatkéréssel tartozom Máténak, és Antal Gabinak. Sajna a csikicsukiba lecsúsztam, kerékvetőről is lelógtam már, és hiába az alacsony fordulat 3-as fokozatban, akkoris képes volt hirtelen kitőrni a hátulja, és mindkettőjüket sikerűlt elvinnem a sóderba. Bocs.
    Gratula aki végigment, jöhet a kalandos Ahvenisto!

    jobban zavart volna ha dobogós helyről kerülök a pálya szlélére de ez a futam már így is hatalmas rakás sz*r volt
    akármivel próbálkoztam csak még hátrébb kerültem és ha esetleg történt valami elöttem azt is én szívtam meg
    és a rövid áttétel nagyon nem volt jó futamra de féltem a hosszútól mert baromi lomhának éreztem csak a célegyenes utolsó 150m-én volt gyorsabb ezért ugy gondoltam majd a technikás rész végén kigyorsításból oldom meg de érdekes módon itt már valahogy mégsem gyorsultam jobban mint mások a hosszú áttétellel nem igazán értettem miért nem
    pedig első futam ígéretesnek indult amikor önihbámból leszakadtam Péterről és üresen tudtam autózni sokáig tudtam hozni Norbi idejét vagy csak nagyon lassan távolodtam de a 2. futam mégis katasztrófa volt
    nem akar ez összejönni...

  13. #13
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    jobban zavart volna ha dobogós helyről kerülök a pálya szlélére de ez a futam már így is hatalmas rakás sz*r volt
    akármivel próbálkoztam csak még hátrébb kerültem és ha esetleg történt valami elöttem azt is én szívtam meg
    és a rövid áttétel nagyon nem volt jó futamra de féltem a hosszútól mert baromi lomhának éreztem csak a célegyenes utolsó 150m-én volt gyorsabb ezért ugy gondoltam majd a technikás rész végén kigyorsításból oldom meg de érdekes módon itt már valahogy mégsem gyorsultam jobban mint mások a hosszú áttétellel nem igazán értettem miért nem
    pedig első futam ígéretesnek indult amikor önihbámból leszakadtam Péterről és üresen tudtam autózni sokáig tudtam hozni Norbi idejét vagy csak nagyon lassan távolodtam de a 2. futam mégis katasztrófa volt
    nem akar ez összejönni...
    Csalóka volt ez az áttétel dolog... egy körön valóban a rövidebb volt a gyorsabb a jobb gyorsulása miatt (az időmérőn én is ezt használtam), de az hogy a versenyre mi kell, az mindig egy teljesen másik kérdés. Időmérőn vonaltól vonalig megyünk, a versenyre viszont mindig arra a helyekre kell koncentrálni az erőt, ahol előzni lehet. Valóban tohonyább volt a hosszabb áttétellel az autó, de ez egyúttal azt is eredményezte, hogy az első és az főleg az utolsó kanyarban is jóval hamarabb, szinte agyhalott üzemmódban lehetett a gázra állni vele, mert pont a tohonyasága miatt nem vált instabillá tőle az autó, és ez bizony egész jól kompenzálta a gyengébb gyorsulást a röviddel szemben. Még így is a rövid gyorsult jobban, de csak minimálisan, a végsebességben viszont ugye elég jelentős volt az eltérés a kettő között... Cseszheted a jobb gyorsulást ha neked már a célegyenes közepén leszabályoz az autód, én pedig kb 200-250 méteren keresztül fix 10 km/h-t verek rád, pont egy nagy széles féktáv előtt, ahol bármelyik oldalról remek eséllyel lehetett próbálkozni előzéssel. Egyértelmű, hogy esélyed nem lesz kivédekezni, sem megelőzni amennyiben te vagy a támadó, mert pont a legjobb előzési pontnál nem tudsz pozícióba kerülni a rövid áttétellel.

    Azt még valamennyire megértem, hogy az első futamra miért a rövidet válaszottátok sokan, főleg a mezőny elejéből. Elvégre is minimálisan de az volt a gyorsabb, és ha tudtatok konstansan jól menni, akkor meg tudtatok lépni a hosszú váltósok elöl. De az, hogy a másodikra se váltottatok a hosszúra annak ellenére, hogy én is, meg rajtam kívül páran mások is megmutattuk, hogy versenyre egyértelműen az a jó, kicsit csalódáskeltő volt a számomra, főleg tőletek Máté.

    Ott vagytok Csabival és Lászlóval, 3 erős pilóta egy csapatban. Amikor megláttam a szezon elején, hogy összeálltatok, kifejezetten örültem és azt reméltem, hogy nem csak a pontokért álltatok össze, hanem azért, hogy egymást segítsétek és közösen próbáljatok előrébb lépni és ezzel engem is megszorongatni. Ez a váltó dolog most pedig kifejezetten olyan dolog volt, amit együtt pár perc alatt ki tudtatok volna tesztelni...

    Nyomjátok, ne adjátok fel, és lehetőleg próbáljátok segíteni egymást. Nem vagyok verhetetlen, és hiszitek vagy sem, én is azt szeretném ha közelebb kerülnétek és szorosabb csata lenne köztünk.

  14. #14
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Csalóka volt ez az áttétel dolog... egy körön valóban a rövidebb volt a gyorsabb a jobb gyorsulása miatt (az időmérőn én is ezt használtam), de az hogy a versenyre mi kell, az mindig egy teljesen másik kérdés. Időmérőn vonaltól vonalig megyünk, a versenyre viszont mindig arra a helyekre kell koncentrálni az erőt, ahol előzni lehet. Valóban tohonyább volt a hosszabb áttétellel az autó, de ez egyúttal azt is eredményezte, hogy az első és az főleg az utolsó kanyarban is jóval hamarabb, szinte agyhalott üzemmódban lehetett a gázra állni vele, mert pont a tohonyasága miatt nem vált instabillá tőle az autó, és ez bizony egész jól kompenzálta a gyengébb gyorsulást a röviddel szemben. Még így is a rövid gyorsult jobban, de csak minimálisan, a végsebességben viszont ugye elég jelentős volt az eltérés a kettő között... Cseszheted a jobb gyorsulást ha neked már a célegyenes közepén leszabályoz az autód, én pedig kb 200-250 méteren keresztül fix 10 km/h-t verek rád, pont egy nagy széles féktáv előtt, ahol bármelyik oldalról remek eséllyel lehetett próbálkozni előzéssel. Egyértelmű, hogy esélyed nem lesz kivédekezni, sem megelőzni amennyiben te vagy a támadó, mert pont a legjobb előzési pontnál nem tudsz pozícióba kerülni a rövid áttétellel.

    Azt még valamennyire megértem, hogy az első futamra miért a rövidet válaszottátok sokan, főleg a mezőny elejéből. Elvégre is minimálisan de az volt a gyorsabb, és ha tudtatok konstansan jól menni, akkor meg tudtatok lépni a hosszú váltósok elöl. De az, hogy a másodikra se váltottatok a hosszúra annak ellenére, hogy én is, meg rajtam kívül páran mások is megmutattuk, hogy versenyre egyértelműen az a jó, kicsit csalódáskeltő volt a számomra, főleg tőletek Máté.

    Ott vagytok Csabival és Lászlóval, 3 erős pilóta egy csapatban. Amikor megláttam a szezon elején, hogy összeálltatok, kifejezetten örültem és azt reméltem, hogy nem csak a pontokért álltatok össze, hanem azért, hogy egymást segítsétek és közösen próbáljatok előrébb lépni és ezzel engem is megszorongatni. Ez a váltó dolog most pedig kifejezetten olyan dolog volt, amit együtt pár perc alatt ki tudtatok volna tesztelni...

    Nyomjátok, ne adjátok fel, és lehetőleg próbáljátok segíteni egymást. Nem vagyok verhetetlen, és hiszitek vagy sem, én is azt szeretném ha közelebb kerülnétek és szorosabb csata lenne köztünk.
    tesztelni teszteltem több áttételt is de nem verseny szituációban, csak a delta miatt gondoltam hogy az rossz lesz mert kigyorsításokon elég durván elment pozitívba az értkék és csak az utolsó párszáz méteren kezdett csökkenni és úgy gondoltam hogy futamon is azért lesz jobb a rövid mert bár széles a pálya és az első féktáv valóban nem rossz előzési pont de nem gondoltam volna hogy az utolsó méterek ekkora előnyt jelentenének !
    az hogy nem váltottam hosszú áttételre talán csak azzal tudnám magyarázni mert nem teszteltem vele eleget hogy beválaljam a 2. futamra
    De ebből is tanultam !

  15. #15
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Csalóka volt ez az áttétel dolog... egy körön valóban a rövidebb volt a gyorsabb a jobb gyorsulása miatt (az időmérőn én is ezt használtam), de az hogy a versenyre mi kell, az mindig egy teljesen másik kérdés. Időmérőn vonaltól vonalig megyünk, a versenyre viszont mindig arra a helyekre kell koncentrálni az erőt, ahol előzni lehet. Valóban tohonyább volt a hosszabb áttétellel az autó, de ez egyúttal azt is eredményezte, hogy az első és az főleg az utolsó kanyarban is jóval hamarabb, szinte agyhalott üzemmódban lehetett a gázra állni vele, mert pont a tohonyasága miatt nem vált instabillá tőle az autó, és ez bizony egész jól kompenzálta a gyengébb gyorsulást a röviddel szemben. Még így is a rövid gyorsult jobban, de csak minimálisan, a végsebességben viszont ugye elég jelentős volt az eltérés a kettő között... Cseszheted a jobb gyorsulást ha neked már a célegyenes közepén leszabályoz az autód, én pedig kb 200-250 méteren keresztül fix 10 km/h-t verek rád, pont egy nagy széles féktáv előtt, ahol bármelyik oldalról remek eséllyel lehetett próbálkozni előzéssel. Egyértelmű, hogy esélyed nem lesz kivédekezni, sem megelőzni amennyiben te vagy a támadó, mert pont a legjobb előzési pontnál nem tudsz pozícióba kerülni a rövid áttétellel.

    Azt még valamennyire megértem, hogy az első futamra miért a rövidet válaszottátok sokan, főleg a mezőny elejéből. Elvégre is minimálisan de az volt a gyorsabb, és ha tudtatok konstansan jól menni, akkor meg tudtatok lépni a hosszú váltósok elöl. De az, hogy a másodikra se váltottatok a hosszúra annak ellenére, hogy én is, meg rajtam kívül páran mások is megmutattuk, hogy versenyre egyértelműen az a jó, kicsit csalódáskeltő volt a számomra, főleg tőletek Máté.

    Ott vagytok Csabival és Lászlóval, 3 erős pilóta egy csapatban. Amikor megláttam a szezon elején, hogy összeálltatok, kifejezetten örültem és azt reméltem, hogy nem csak a pontokért álltatok össze, hanem azért, hogy egymást segítsétek és közösen próbáljatok előrébb lépni és ezzel engem is megszorongatni. Ez a váltó dolog most pedig kifejezetten olyan dolog volt, amit együtt pár perc alatt ki tudtatok volna tesztelni...

    Nyomjátok, ne adjátok fel, és lehetőleg próbáljátok segíteni egymást. Nem vagyok verhetetlen, és hiszitek vagy sem, én is azt szeretném ha közelebb kerülnétek és szorosabb csata lenne köztünk.

    Bármennyire is fáj, nagyon nagy igazat kell adnom neked minden téren amit leírtál. Mind a tesztelés, mind a csapaton belüli kommunikáció hiánya közrejátszott ebben.
    A segítség megvolt eddig is a csapatban, ezt már az elején megbeszéltük, viszont sajnos a setupolás téren a magam részéről nagyon konzervatív a hozzáállás.
    De ebből is tanultam valamit.

  16. #16

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •