Találatok: 1 - 24 (24 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCR - Salzburgring 2021.04.07.

    Kedves Versenyzők!

    Ausztriában folytatódik a Masters WTCR 2021 Tavaszi bajnoksága! Ötödik helyszínünk nyugati szomszédaink kevésbé ismert versenypályája, a Salzburgring.



    5. Futam: 04.07. - Szerda Salzburgring - rank

    Autók: WTCR 2018, WTCR 2019, WTCR 2020, TC Cup (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez): WTCR 2018 WTCR 2019 WTCR 2020 TC Cup
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Kezdés: 19:00
    Practice 1: 60 perc
    Qual 1: 15 perc
    Race 1: 25 perc
    Practice 2: 10 perc
    Qual 2: 3 perc ( Superpole )
    Race 2: 18 perc
    Race 3: 18 perc ( a Race 2 végeredménye alapján fordított rajtráccsal ( az első 10 fordul ))

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: Teljes
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság állása: (LINK)

    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B
    Éles szerver jelszó (LINK)

    Prequal szerver: GTR-MASTERS.HU-PREQUAL / NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!! /
    Prequal jelszó:
    masters

    Gyakorló szerver: GTR-MASTERS.HU-PRACTICE / NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!! /
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCR Bajnokság 2021 Tavasz
    GTR-Masters Discord: Masters Discord
    GTR-Masters RR FB csoport: RR Bajnokság Csoport

    Fontos!!
    • A TCR autókban van rajtautomatika, ennek használatához itt található segédlet: LINK
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: balage06; 2021. 04. 05. 15:44.

  2. #2
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    Javaslat / kérés

    Nagyon jó lenne, ha mindenki fent lenne a discord-on futam közben, legalább úgy, hogy hallgatja. Sokat segítene, mert amikor valaki nem lát a pályán akkor általában szólunk. Hátha úgy kevesebb lenne a kétes helyzet. Ez természetesen B szerverre vonatkozik, hisz annak vagyok az állandó tagja

  3. #3
    Szabó Tibor Versenyző Tibor Szabo logója
    Csatlakozott
    2020. 09. 28.
    Város
    Balatonfüred
    Üzenetek
    28
    Sziasztok. Sajna kicsúsztam az időből, nem tudtam nevezni. szeretnék indulni a mai futamon

  4. #4
    Szerverbeosztás:

    01-18. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver
    19-30. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #B szerver

    19:45-kor LAG TESZT! ( mindenki jöjjön időben)

    Aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára! (Discordon elérhetőek vagyunk)

    Szerverjelszó ITT található!

  5. #5
    Idézet Eredetileg Tibor Szabo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Sajna kicsúsztam az időből, nem tudtam nevezni. szeretnék indulni a mai futamon
    Szia! Indulhatsz a #B szerveren.

  6. #6
    Szabó Tibor Versenyző Tibor Szabo logója
    Csatlakozott
    2020. 09. 28.
    Város
    Balatonfüred
    Üzenetek
    28
    köszönöm!

  7. #7
    Én is kicsúsztam, elnézést. Jönnék B-re. Köszi

  8. #8
    Idézet Eredetileg Nagy Dénes írta Hozzászólás megtekintése
    Én is kicsúsztam, elnézést. Jönnék B-re. Köszi
    Jöhetsz.

  9. #9

  10. #10
    Csatolt képek Csatolt képek

  11. #11
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80

    ugyanez lassítva


  12. #12
    Hogy egy klasszikust idézzek, "Jó napot kívánok, hát itt mi történt?!"

    Egyébként iszonyat brutál volt a T11 szélárnyékban, ráadásul az R2 utolsó körében persze, hogy pont ott bolondult meg megint az FFB-m és elkezdett rángatni, azt hittem a falban végzem, de valahogy visszakapart az aszfaltra miután gyorsan rávertem az FFB resetre, csak hát buktam vele néhány pozíciót, no mindegy. Mondjuk úgy, hogy nem erre a futamra készültem életemben a legtöbbet, ezért nem is voltam benne biztos, hogy jó ötlet-e streamelni, de azért összességében jó versenyek voltak, nyilván a vonalvezetésből adódóan sok volt a hiba, de legalább túl vagyunk ezen a pályán.

  13. #13
    Steixner Zsolt Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2020. 04. 23.
    Város
    Aba
    Üzenetek
    27
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy egy klasszikust idézzek, "Jó napot kívánok, hát itt mi történt?!"

    Egyébként iszonyat brutál volt a T11 szélárnyékban, ráadásul az R2 utolsó körében persze, hogy pont ott bolondult meg megint az FFB-m és elkezdett rángatni, azt hittem a falban végzem, de valahogy visszakapart az aszfaltra miután gyorsan rávertem az FFB resetre, csak hát buktam vele néhány pozíciót, no mindegy. Mondjuk úgy, hogy nem erre a futamra készültem életemben a legtöbbet, ezért nem is voltam benne biztos, hogy jó ötlet-e streamelni, de azért összességében jó versenyek voltak, nyilván a vonalvezetésből adódóan sok volt a hiba, de legalább túl vagyunk ezen a pályán.
    Sajnos nekem is problémám akadt az FFB-vel. Kérdésem, hogy hol lehet beállítani a resetet, ha lehetséges T300ra !?
    Köszi

  14. #14
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    A szerver! A szerver! A szerver!!! :)

    A hosszúra nyúlt rookie pályafutásom megkoronázásának érzem, hogy 4-5 év után, először kerültem önerőmből A szerverre. Mondjuk, ez az egyik, ha nem a kedvenc pályám. Talán az R3E-ben ezen mentem a legtöbbet az évek alatt. Valamint, most is 13 X 24 percet mentem, de ez az időmből is látszott (nekem).

    Talán, ennek megfelelően, túlságosan is elidegeskedtem az első időmérőt, mert a futam előtti gyakorláson 1 mp-vel jobb kört mentem mint a qual1-en így a végéről rajtoltam. A rajt után nagyon óvatos voltam, mert tudtam, hogy a szélárnyék a jobb-sodorban erősen meg tud tréfálni. Túl is éltem a mezőnnyel együtt, viszont a célegyenes előtti dupla sikánban nagyot repült 1 autó, de szerencsére mindenkit kikerültem. Aztán "eseménytelen" futam.

    A hirtelen halálnál tudom, hogy az óvatosság kifizetődő lehet, és sikerült is talán a 11-ik helyre kerülni, egy biztonsági körrel. A rajt után ismét elóvatoskodtam a dolgot, és meg is szívtam, hisz az elején 5 autó akart átmenni a sikánon, ami persze nem sikerült, és a forgó autók miatt én forogtam neki (némi segítséggel) a bálában landoló Renaultnak. Persze, megint mehettem a mezőny után.

    A harmadik futamon jók voltak a csaták, egészen vigyáztunk egymásra, de az utolsó előtti körben a túlzott akarás a jobb-sodorban megint meghozta az eredményét, és vesztettem 1 pozíciót, de végig mentem a 3 futamon úgy, hogy nem törtem össze az autót.

    A test-test elleni csatákat még fejleszteni kell, de sikeresnek ítélem az első A szerveres szereplésem. Nem is a helyezések alapján, hanem élénken emlékszem arra, mikor 1 szerveren ment a mezőny, akkor a legjobbak bőven leköröztek, most viszont tartani tudtam a tempót a mezőnnyel és nem kellett a tükröt és a kék zászlót figyelni folyamatosan a futam felétől.

  15. #15
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    először kerültem önerőmből A szerverre. Mondjuk, ez az egyik, ha nem a kedvenc pályám. mezőny
    Gratulálok!
    Nem volt kedvem gyakorolni ide, biztos azért, de nekem nem sikerült a szívembe zárni ezt a pályát!

  16. #16
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Gratulálok!
    Nem volt kedvem gyakorolni ide, biztos azért, de nekem nem sikerült a szívembe zárni ezt a pályát!
    Köszi!

  17. #17
    Timár Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Budapest <-> Kondoros
    Üzenetek
    33
    Balázssal értek egyet, miszerint "túl vagyunk rajta" Az egy körös tempóm megvolt, de versenyen itt ki kellett volna kapcsolni a sérülést xD Első versenyen kiugrottam a rajtnál, majd Faragó Imivel koccoltunk az első körben és falban végeztem az első kör végén, bár ő nagyobbat repült és nem is miattam ahogy néztem. Innen csak begyalogoltam becsületből a célba.
    Superpoleon sokadszorra futottam neki a gyorskörnek így kifutottam az időből... 2. versenyen megint az első kör végén óvatos vezetésem ellenére is megcsúszott a Cupra hátulja, egyenesen a totálkárba irányítva az autó elejét... Harmadik versenyen meg megint csak megkoccoltam az első sikán bólyáját így kb. 25%-os motorral ismét bekocogás lett a verseny végére. Ennyire rossz szájízzel nem versenyeztem még. Megszületett az első utálom pályám

  18. #18
    A kiugrásokról jut eszembe, a rajtautomatikának ez az egyik hátránya, hogy mivel egy apró mozdulat kell csak hozzá, a reakcióidő elég fontos, az RR rajtprocedúrája pedig kimondottan gonoszul van megcsinálva (több másodperces szórással alszanak ki a lámpák), könnyű neki beugrani.

    Amire én még régen, az F1C-s időkben jöttem rá, hogy koncentráció szempontjából kifejezetten káros ilyenkor, ha magukra a lámpákra fókuszálsz. Hülyén hangzik, de ilyenkor az a legjobb, ha csak "nézel magad elé", mint aki elbambult és a szemed sarkából követed a lámpákat és arra a pillanatra koncentrálsz, amikor a piros fény eltűnik, ezzel a módszerrel én még sosem indultam el idő előtt.

    Meglepett, hogy Dario Franchitti Indy legenda a kezdetek óta a Formula E szakkomentátora és egyszer, mikor szóba került közvetítés közben, éppen ezt a jelenséget írta le, hogy a jó rajtok titka nála az volt, hogy nem magukat a lámpákat nézte, hanem csak így "elnézett feléjük", gyorsabban lehet úgy reagálni.

  19. #19
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A kiugrásokról jut eszembe, a rajtautomatikának ez az egyik hátránya, hogy mivel egy apró mozdulat kell csak hozzá, a reakcióidő elég fontos, az RR rajtprocedúrája pedig kimondottan gonoszul van megcsinálva (több másodperces szórással alszanak ki a lámpák), könnyű neki beugrani.

    Amire én még régen, az F1C-s időkben jöttem rá, hogy koncentráció szempontjából kifejezetten káros ilyenkor, ha magukra a lámpákra fókuszálsz. Hülyén hangzik, de ilyenkor az a legjobb, ha csak "nézel magad elé", mint aki elbambult és a szemed sarkából követed a lámpákat és arra a pillanatra koncentrálsz, amikor a piros fény eltűnik, ezzel a módszerrel én még sosem indultam el idő előtt.

    Meglepett, hogy Dario Franchitti Indy legenda a kezdetek óta a Formula E szakkomentátora és egyszer, mikor szóba került közvetítés közben, éppen ezt a jelenséget írta le, hogy a jó rajtok titka nála az volt, hogy nem magukat a lámpákat nézte, hanem csak így "elnézett feléjük", gyorsabban lehet úgy reagálni.
    Én pont így csináltam, mert észre vettem ezt a hogy a lámpát bámulva rágörcsölök.

  20. #20
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Meglepett, hogy Dario Franchitti Indy legenda a kezdetek óta a Formula E szakkomentátora és egyszer, mikor szóba került közvetítés közben, éppen ezt a jelenséget írta le, hogy a jó rajtok titka nála az volt, hogy nem magukat a lámpákat nézte, hanem csak így "elnézett feléjük", gyorsabban lehet úgy reagálni.
    Hm, ennek úgytudom van is biológiai magyarázata.
    A szem retinán csap, illetve pálcika receptorok helyezkednek el változó sűrűségben. A csapok a nappali látás, a pálcikák az esti látás receptorai. Az egyikből középen van sok, ahol a színek, az élesség van előtérbe helyezve. A másik inkább a árnykülönbségeket, a változásokat észleli. Valami olyan "állati" magyarázat van rá, hogy mindig a szemünk sarkából, távolabbról jön a ragadozó, azt kell minél hamarabb észrevenni a túlélés érdekében. Amúgy esti sötétben szemünk sarkában jobban kitudjuk venni az árnyakat. Valamint ha villogó lámpánál vagyunk, vagy régi monitornál, a szemünk sarkában sokkal jobban villognak, minta egyenesen belenéznénk. Jobb a "képfrissítés" oldalt (de csak TN panel, HD ready).

    Tessék: https://regi.tankonyvtar.hu/hu/tarta...a/ch04s03.html
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 04. 08. 15:01.

  21. #21
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Én a B szerveren indultam. Az időmérő nem úgy alakult ahogy akartam, a 7. időt futottam. Az első versenyen sikerült feljönnöm a harmadik helyig de Vajk Gáborékat nem tudtam utolérni, nagy igyekeztemben elkövettem egy hibát az első sikánban és a gumibálának ütköztem, így feladtam az első versenyt a sérülés miatt. A második versenyen volt több hiba is. A 2. körben rosszul jöttem vissza egy megcsúszásból és Becze Gábort meglöktem egy kicsit ezáltal megcsúszott. Bocsánat ezért. A második hibám a Zsigovics Péterrel volt a hátsó hosszú egyenesben, nem hagytam neki elég helyet, és lement a pályáról. Ezért is elnézést. A harmadik hibám megint a sikánban a gumibála volt, Ott Dániel is belém jött hátulról az ütközés következtében de valahogy beértünk. A harmadik verseny elég jól volt, sikerült feljönnöm a második helyre miközben Zax Norberttel csatáztunk jókat. A végén majdnem sikerült elkapnom Bajnóczi Lacit de maradtam a második helyen. Mindent leszámítva nagyon élveztem ezt a pályát és a versenyeket!
    Utoljára módosította: Ataman; 2021. 04. 09. 13:24.

  22. #22
    Timár Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Budapest <-> Kondoros
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Hülyén hangzik, de ilyenkor az a legjobb, ha csak "nézel magad elé", mint aki elbambult és a szemed sarkából követed a lámpákat és arra a pillanatra koncentrálsz, amikor a piros fény eltűnik
    Erről egy MotoGP futam jut eszembe ahol az első sorban kiugrott talán egy Repsol Honda, erre a mögüle induló versenyző is kiugrott. Persze ez csak egy szerencsétlen véletlen volt.
    A lényeg hogy a biológiai okát is tudom most már mire kell figyelnem. Köszi 😀

  23. #23
    Eredmények: Salzburgring

    Pontverseny: LINK

    Óvások: LINK

    Simresults: #A, #B


    A kedvenc pillanataitokat megoszthatjátok velünk: Emlékezetes momentumok


    #B szerverről várjuk a replayeket a megfelelő topicban, köszönjük!

  24. #24
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    A végén majdnem sikerült elkapnom Bajnóczi Lacit de maradtam a második helyen.
    még egy kör és szerintem megcsípted volna az első helyet!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •