Találatok: 1 - 11 (11 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Skoda - Vallelunga - Ápr.1

    Kedves Versenyzők!
    Gurulunk is tovább a következő helyszínünkre a Skoda 130RS tavaszi bajnokságban. A kocsi nem egy szívbajos, nem egy ideges erőbajnok, de azért az ügyes kezeket a köridőben meghálálja. Az egyforma kocsik, kis lóerő, kis különbségek miatt igazi pozicióharcokra számítunk. A következő helyszínünk -Kunos székhelye is egyben- az oldaszországi Vallelunga, rövidke, gokártos, club nyomvonala. Meleg idő lesz, és a gumikopást is picit feltekertük, vegyétek úgy mintha durvább lenne az aszfalt.



    Pálya: Vallelunga Club - rank (osrw 32 pit) Letöltés: GDrive

    Autó: Skoda 130 RS (tmm 1.8 final) Letöltés: GDrive, RD (setups)

    Dátum: 2021.Ápr.1 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítők: nincs
    Fizikai sérülések: 75%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 120%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 33 +/-5 °C. Prekvalon fix 33 °C
    Pitek száma: 32

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Skoda - A (ha kell B)
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Skoda- Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC Skoda 130RS
    Discord elérhetőség: Discord



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 03. 19. 12:01.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Prekvalifikációs szerver beüzemelve, menti a köröket.

    OSRW kiegészítést ne felejtsétek el letölteni, felrakni.

    Gumikopást figyeljétek, feljebb vettük. Kis plusz izgalmat várunk tőle.

    Jó felkészülést, gyakorlást a futamra!

  3. #3
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Esetleg a fogyasztást is feljebb lehetne venni vmi realisztikusabb szintre, hátha az is megbolygatná kicsit a dolgokat. :P Pl. a hasmagassággal egyből el kéne kezdeni játszani a kvali és a versenyszet között, hogy egyátalán kiengedjen majd a pályára a játék, meg ilyenek.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg a fogyasztást is feljebb lehetne venni vmi realisztikusabb szintre, hátha az is megbolygatná kicsit a dolgokat. :P Pl. a hasmagassággal egyből el kéne kezdeni játszani a kvali és a versenyszet között, hogy egyátalán kiengedjen majd a pályára a játék, meg ilyenek.
    Az ötlet nemrossz, most legyen elég, nemakarnék mindent egyszerre megbolygatni, nézzük meg a gumikopás növelés milyen hatással lesz a futamokra.


    A félreértéseket megelőzve, szeretném minden versenyző figyelmét felhívni első kanyar bejáratán a pályahatárokra! A program engedi a szélesebb, normál nyomvonalról való bekanyarodást, a macisajtos elválasztást átvágva, nagyobb tempót bevíve. A szabályzat szerint minimum 1 kerék mindig maradjon a rövidebb pályavezetés szerint a fehér vonalon belűl. Időmérőn erre fokozottan ügyeljetek. Futamon kicsi túlcsúszás belefér, nem fogunk centizgetni. Aki sorozatos szélesítést lát valakitől a pályán, az óvható.

    Itt egy szabályos kanyarbemenet, 2 kerékkel is még bőven a fehérvonalon belűl.

  5. #5
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Megosztom veletek a körömet, lehet ez nem pont a leggyorsabb, de minimális a különbség. Hátha valakinek jól jön a gyakorláshoz.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 03. 25. 23:57. Indoklás: embed

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    • éles szerver belőve: GTR-Masters.hu #Skoda (A)


    • A nevezések alapján a verseny 1 szerveren (A) lesz megtartva. Szerverjelszó tagoknak.


    • Az első kanyarra figyeljetek, ne szélesítsétek. Lásd.: Itt


    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  7. #7
    Kommentár nélküli közvetítés 20:00-tól:


  8. #8
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Utoljára módosította: masterC; 2021. 04. 01. 21:43.

  9. #9
    Apjok Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 14.
    Város
    Diósd
    Üzenetek
    7

    sorry

    Sziasztok,
    a tegnapi verseny sajnos nekem elég sután sikerült.


    Az első futam közepe felé a célegyenes végén, egy leköröző elengedése után figyelmetlenül tértem vissza az ívre és valakit eltrafáltam. Elnézést kérek érte, az utolsó pillanatban vettem észre hogy ott van, de akkor már késő volt.


    A másodikban a füvön elvesztettem a kontrollt az autó felett és kiütöttem az éppen felkapaszkodó Horváth István Valtert. Ezer bocs érte.


    Be kell valljam, a lekörözéses elengedések elegáns megoldása komoly kihívást jelentettek nekem. Sosem tudtam felmérni, hogy mennyire van mögöttem a gyorsabb autó és a következő kanyart még bevállalhatom-e vagy inkább engedjem el előbb. Igyekszem a jövőben erre valahogy rágyúrni. Addig is ha van valami irott/iratlan szabály vagy tanács errre vonatkozóan, azt szívesen veszem.

  10. #10
    Idézet Eredetileg aweens írta Hozzászólás megtekintése
    Az első futam közepe felé a célegyenes végén, egy leköröző elengedése után figyelmetlenül tértem vissza az ívre és valakit eltrafáltam. Elnézést kérek érte, az utolsó pillanatban vettem észre hogy ott van, de akkor már késő volt.
    Az én voltam, akkor nem esett jól, de később, amikor beértelek visszaadtad a pozíciót, úgyhogy szavam se lehet Azért elnézést a többiektől akik a környéken voltak, hogy az incidens miatt a többetekbe belekoccoltam, próbáltam irányíthatóvá tenni a gépet.

    A második futam első része tetszett, Varga Ádám, olyan széles a kocsid segge mint egy platós IFA Éreztem hogy gyorsabb vagyok, de nem bírtalak lenyomni. Sajnos később (talán a 13-14. kör) a lassú fordító utáni S kanyarba Horváth István Valterrel összekoccoltatok, és én lendületből beleszálltam Horváthba, Elnézést érte, ott vitt a lendület.
    Utána az utolsó helyre visszaesve jelentős időhátrányba már csak annyi volt a célom, hogy nem tartsak fel egy lekörözőt sem...

  11. #11
    Horváth István Valter Versenyző
    Csatlakozott
    2021. 02. 03.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    10
    Sziasztok!

    Bocsi mindenkitől, akivel volt kisebb-nagyobb kontaktom... Meglátszik a tapasztalatlanságom sajnos.
    A tempóm végre egyszer jó volt, de sikerült valahogy mindig hátra keveredni... Mindkét verseny úgy nézett ki, hogy kb a 20. és 15. hely között össze-vissza ingáztam

    Szerencsére élveztem, úgyhogy remélhetőleg a következő versenyen is találok egy jó tempót és mostmár kevesebb hibával és kontakttal tudok menni egy tiszta és jó versenyt

    Hajrá mindenki!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •