Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (28 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCR - Paul Ricard 2021.03.24.

    Kedves Versenyzők!

    A francia riviérán folytatódik a Masters WTCR 2021 Tavaszi bajnoksága! Negyedik célállomásunk Franciország déli csücskének Grand Prix pályája, a Circuit Paul Ricard, amelynek egy rövidebb, kanyargósabb konfigurációján fogunk összecsapni.



    4. Futam: 03.24. - Szerda Paul Ricard - rank

    Autók: WTCR 2018, WTCR 2019, WTCR 2020, TC Cup (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez): WTCR 2018 WTCR 2019 WTCR 2020 TC Cup
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Kezdés: 19:00
    Practice 1: 60 perc
    Qual 1: 15 perc
    Race 1: 25 perc
    Practice 2: 10 perc
    Qual 2: 4 perc ( Superpole )
    Race 2: 18 perc
    Race 3: 18 perc ( a Race 2 végeredménye alapján fordított rajtráccsal ( az első 10 fordul ))

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: Teljes
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság állása: (LINK)

    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B
    Éles szerver jelszó (LINK)

    Gyakorló szerver: GTR-MASTERS.HU- WTCR PREQUAL / NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!! /
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCR Bajnokság 2021 Tavasz
    GTR-Masters Discord: Masters Discord
    GTR-Masters RR FB csoport: RR Bajnokság Csoport

    Fontos!!
    • A TCR autókban van rajtautomatika, ennek használatához itt található segédlet: LINK
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: balage06; 2021. 03. 18. 08:36. Indoklás: plakát

  2. #2
    Kedves Versenyzők!
    A mai napon frissült a RaceRoom, a WTCR BoP-ot érintő változások miatt újraindítottuk a prequalt, mivel még szűk egy hét áll rendelkezésre, bízunk benne, hogy lesz időtök ismételten teljesíteni a nevezési feltételeket. Az esetleges kellemetlenségekért elnézést, illetve sok sikert a felkészüléshez a továbbiakban is!

  3. #3
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Sziasztok! Ez lesz az első versenyem itt az R3E-ben. Láttam a monzai futam kiírásban meg lett osztva egy setup. Esetleg lehet arról szó hogy valaki megoszt erre a pályára egy setup-t? Próbálgattam beállítani a kocsit, kiváncsi lennék hogy jól csináltam-e. Még nem nagyon ismerem az R3E setupokat. köszi

  4. #4
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Ez lesz az első versenyem itt az R3E-ben. Láttam a monzai futam kiírásban meg lett osztva egy setup. Esetleg lehet arról szó hogy valaki megoszt erre a pályára egy setup-t? Próbálgattam beállítani a kocsit, kiváncsi lennék hogy jól csináltam-e. Még nem nagyon ismerem az R3E setupokat. köszi
    Menni még nem volt időm, de ami lényeges különbség AC-hoz képest, hogy a setupban a kormányzás érzékenységét is tudod állítani, az elsőkerekes kocsiknál ez is egy fontos szempont, mivel természetüknél fogva alulkormányzottak. A setup képernyő jobb felső sarkában találod a Steering Angle és Steering Lock opciókat, érzékenyebb kormányzáshoz a Steering Lock növelése, vagy a Steering Angle csökkentése szükséges. Realisztikus beállításhoz az Angle-t érdemes a gyári érték környékén hagyni és a Lock által szabott kereteken belül maradni. Akit az egzakt háttere érdekel a dolognak, annak Szabi leírását tudom javasolni.
    Utoljára módosította: balage06; 2021. 03. 20. 10:27.

  5. #5
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Menni még nem volt időm, de ami lényeges különbség AC-hoz képest, hogy a setupban a kormányzás érzékenységét is tudod állítani, az elsőkerekes kocsiknál ez is egy fontos szempont, mivel természetüknél fogva alulkormányzottak. A setup képernyő jobb felső sarkában találod a Steering Angle és Steering Lock opciókat, érzékenyebb kormányzáshoz a Steering Lock növelése, vagy a Steering Angle csökkentése szükséges. Realisztikus beállításhoz az Angle-t érdemes a gyári értéken hagyni és a Lock által szabott kereteken belül maradni. Akit az egzakt háttere érdekel a dolognak, annak Szabi leírását tudom javasolni.
    Köszi a hasznos infót, megnézem.

    Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 9 Pro eszközömről

  6. #6
    Szerverbeosztás:

    01-20. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver
    21-35. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #B szerver

    19:45-kor LAG TESZT! ( mindenki jöjjön időben)

    Aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára! (Discordon elérhetőek vagyunk)

    Szerverjelszó ITT található!

  7. #7
    20:00-tól a szokásos saját szemszögből, ha minden jól megy:


  8. #8
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Köszi az első Raceroom versenyemet.A "B" szerverre kerültem. Volt adok-kapok rendesen. Ha bárkivel is túlságosan agresszív voltam elnézést.
    Én nagyon élveztem még ha nem is sikerült előrébb kerülnöm, hanem szép lassan estem visszafelé. Az egykörös tempóm még mindig jobb mint a verseny tempóm.

  9. #9
    Simresults #A
    Simresults #B
    Eredmény

    És elnézést a késlekedésért, hamarosan a pontverseny tábla is elkészül.

    #B szerverről is várjuk a replayeket a megfelelő topicban, előre is köszi!

  10. #10
    Ezt a közvetítés dolgot sikerült elég macerásra "fejlesztenem"! Most ott tartok, hogy két gép, egy táblagép meg egy telefon kell hozzá, hogy működjön a projekt. Nem megyek bele a részletekbe, hogy mekkora zavart okozott, hogy az első futam után ledobott a szerver, lényeg hogy véletlen a másik szeróra léptem vissza
    Ráadásul, igaz, hogy egyszer már megkajáltam, de most újra sikerült hang nélkül kivitelezni a sztrímet... Viszont a képminőség és szaggatás problémát legalább sikerült elfogadható szintre hozni
    Szóval, ajánlom ezt a videót a B szerver dolgozóinak! (a második és harmadik futam autodirektorban van)
    https://youtu.be/EkASWqMboAY?t=1433

  11. #11
    Felemás érzéseim voltak a tegnapi futamon. Egyfelől jó csaták adódtak, másfelől meg amatőr és bosszantó hibák is, amelyek eléggé tudták rontani az élményt. Az első futamon márkatársammal, Somlói Robival akadtunk össze, aminek számára kipörgés lett a vége. Nem volt szándékos, de elnézést érte. A replay-t visszanézve ugyanazt láttam mint verseny közben is, hogy miután a hosszú és gyorsa jobbosban megelőzött, utána kicsit összeértünk, majd ő a szűk balosban kicsit kisodródott én pedig igyekeztem jobban kigyorsítani és lemenni mellette, de összeértünk és emiatt valahogy megforgott.
    A második futam első körében Hofbauer Andrissal összeérve engem tréfált meg a játék fizikája, nem is értem, hogyan viselkedhetett így a kocsi, de róla lepattanva Somlói Robi elé kerültem, aki telibevert vétlen módon, így sérült futóművel mehettem a mezőny után. Zárkóztam fel, meg is lett volna a 10. hely, hogy jó legyek a harmadik futam rajtjára, de már megint történt valami, ami miatt erről lecsúsztam. Már nem is emlékszem, kivel történt az affér.
    A harmadik futam elején a sikánban szoptam meg, ahol egy "csőbe" szorultam, amiben aztán egyszer csak ott állt Nagy Gábor, aki várta, hogy elmenjen mellette mindenki. A T4 előtt Leéb Pisti és Ásványi Feri jöttek vissza balról a pályára, Feri egyre inkább jobbra húzódva Kotroczó Rolandot is kicsit kitolta jobbra, így nekem egy rés nyílt, nem is tudtam máshova menni ott. Pistit ez kicsit meg is lepte, aztán amikor Gábort igyekeztem kikerülni, akkor is összeértünk vele kicsit, balra kényszerítettem, bár nem szándékosan.
    Néha úgy éreztem, kicsit túl sok a görcsös akarás, a mindenáron pozícióvédés, a bevetődős előzési kísérlet. Ilyen volt egy a második futam vége felé Kedves Attilától, aki azutolsó előtti balosban kisodródott, aztán a jobbosban rámesett és kicsit odébb taszajtott. Talán ezen ment el a harmadik futam pole-ja... Szóval, egy kicsit több figyelmesség nem ártana az élvezhetőbb versenyek érdekében, mert így mindenki keményíteni fog, aminek roncsderbi a vége.
    A pályaelhagyások utáni visszatéréseknél szintén nem ártott volna néha nagyobb odafigyelés, ahogy tapasztaltam.

  12. #12
    Furcsa ízlésem van, általában szeretek olyan pályákon versenyezni, ahol a mezőny többsége nem, ennek ellenére itt a felkészülés alatt nem találtam a tempót. A szabadedzés végén viszont Gera András szélárnyékában 33.5-öt futottam, onnantól rajtam volt a nyomás, hogy valami hasonló önerőből is menjen. Az időmérőn 33.7-el P6-ra futotta.

    R1 rajt után nem jöttem ki jól a helyezkedésből, a T2-ben két autó nem igazán fér el egymás mellett, a második körben egy Megane mellett megdobott a rázó és visszaestem P11-be. A szabadedzésen azt vizsgáltam, hogy az időmérős beállítással nagyon hamar túlmelegedtek az elsők, ezért moderáltam az első dőlést a futamtávokra. Ez látszólag működött is, visszaelőztem Steixner Zsoltot, ami után a Hevesi - Gera kettőst üldöztem. Az egyik Cuprát megviccelte az utolsó kanyar és felborult, illetve adódott egy-egy lehetőség a verseny végén az előzésre az említett két vetélytárs ellen, így ott fejeztem be, ahol elkezdtem, P6.

    Az R2 nem volt igazán mozgalmas, előttem Zagyva Ádám, mögöttem Gera András, az elején inkább hátrafelé, a verseny végén inkább előre kellett figyelnem, látszólag működött a setup, végül az utolsó kanyarban pont sikerült Ádámot egy picit beijeszteni és legyorsulni a célvonal előtt, bocsi/köszi. P7.

    Az R3 pedig kemény volt, mivel a futam elején picit nehezebben melegedtek az abroncsok, kezdettől fogva hátrafelé kellett figyelnem, Epinger Norbi nem totojázott sokat és elment mellettem, ezt követően viszont elől tudtam maradni, védtem az íveket, amennyire tudtam, Füredi Zoli, Nagy Balázs és Varga Dávid is támadott a táv alatt, én meg Malm Balázson nem igazán találtam a fogást, aztán az utolsó körben egy hármas Lynk & Co gyorsulási verseny lett belőle, de maradt P5.

    Grat mindenkinek, nehéz versenyek voltak, még egy körön is művészet volt a pályahatárokon belül maradni az első szektorban.

  13. #13
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Felemás érzéseim voltak a tegnapi futamon
    Igazság szerint annak ellenére, hogy általában a valóságban is ezt a vonalvezetést szokták a kistúraautók használni, illetve más mezőnnyel már versenyeztem is rajta, nekem is csak közvetlenül a futam előtt - mikor sokan gyakoroltunk egyszerre a prequalon - kezdett bekúszni a felismerés, hogy a GP vonalvezetésen talán picit könnyebb tisztán versenyezni, bár szerintem TCR autókkal az meg már kényelmetlenül hosszú lett volna. Mindenesetre most a Salzburgring jön, ami pályahatárok szempontjából Paul Ricard szöges ellentéte, úgyhogy az árkon-bokron át stratégia semmiképp nem lesz ütőképes.

  14. #14
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Bár én jobban szeretem a GP vonalvezetést, viszont ezen a verzión talán könnyebben lehetett előzési pozícióba kerülni az első szektorban. Mondjuk T2 elég vicces tudott lenni, valakit szorosan követve teljesen vakon kellett eltalálni, hogy vajon hol is kell elfordulni.
    Q: Egész jó kör, P2.
    R1: Az első pár körben nem éreztem magam túl komfortosan, erőszakosan támadtak, buktam is pár pozíciót. Aztán megtaláltam a ritmust, visszakapaszkodtam P4-be, majd Varga Dávidot próbáltam nyomás alá helyezni, kicsit lecsúszott az ívről T1ben, így sikerült bebújni mellé. Ez is lett a vége. P3
    Superpole: P3
    R2: A rajtnál ismét buktam pozíciót, majd vonatoztunk. Előttem Dávid, mögöttem Füredi Zoli. Ezúttal nem találtam fogást Dávidon, P4.
    R3: A rajt után T1 fele közeledve elég sok autó tömörült a belső oldalon, így kívülről próbálkoztam egy mély fékezéssel, T2-ből kifele előttem a tülekedésben egy Megane keresztbeállt, még épp el tudtam kerülni. Ezután elég jól haladtam a felzárkózással, Polgár Balázs pedig remekül megfogta mögöttem az élmezőnyt, így csak előre kellett koncentrálnom. Gera Andrist még sikerült elkapnom, viszont Zagyva Ádám már túl messze volt. P2 lett a vége.

  15. #15
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    véletlen a másik szeróra léptem vissza
    Erre figyeljetek oda légyszíves, ezért hagytunk 10 percet végül az első futam után, hogy visszalépést követően is legyen idő szusszanni egyet. A rossz szerveren teljesített versenyek automatikusan érvénytelenek.

  16. #16
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A rossz szerveren teljesített versenyek automatikusan érvénytelenek.
    Persze, ez nem is kérdés! Amúgy eskü, láttam, hogy a B szerverre lépek be! Sajnos rohangálnom kellett a másik géphez is, meg ilyenek, és nem figyeltem eléggé! Rendesen szégyellem magam, hogy ilyen megtörténhetett!

  17. #17
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Persze, ez nem is kérdés! Amúgy eskü, láttam, hogy a B szerverre lépek be! Sajnos rohangálnom kellett a másik géphez is, meg ilyenek, és nem figyeltem eléggé! Rendesen szégyellem magam, hogy ilyen megtörténhetett!
    Velem is megesett. Pedig 100%-ig biztos voltam benne, hogy a B szerverre nyomtam. Furcsa is volt, hogy nagyon sokáig töltött a játék, megnéztem kik vannak a szerveren és láttam, hogy nagyon eltévedtem, gyorsan mégegyszer rányomtam a B szerverre, szerencsére időben visszaértem.

  18. #18
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Néha úgy éreztem, kicsit túl sok a görcsös akarás, a mindenáron pozícióvédés, a bevetődős előzési kísérlet. Ilyen volt egy a második futam vége felé Kedves Attilától, aki azutolsó előtti balosban kisodródott, aztán a jobbosban rámesett és kicsit odébb taszajtott. Talán ezen ment el a harmadik futam pole-ja... Szóval, egy kicsit több figyelmesség nem ártana az élvezhetőbb versenyek érdekében, mert így mindenki keményíteni fog, aminek roncsderbi a vége.
    A pályaelhagyások utáni visszatéréseknél szintén nem ártott volna néha nagyobb odafigyelés, ahogy tapasztaltam.
    Ne haragudj Erik, végig néztem a 2. versenyt, de én nem találom az említett taszajtást...

  19. #19
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az egyik Cuprát megviccelte az utolsó kanyar és felborult...
    Az én voltam, Hevesi mellé szerettem volna beszúrni, de túl szűk lett, és dobtam egy bukfencet.
    Így R1 ment a levesbe, R2 vonatozás volt, R3 viszont tetszett a korrekt, kiélezett és izgalmas csaták miatt.
    Én már Silverstone (és Monza) óta úgy vagyok vele, hogy már csak versenyezni jövök, tét és a vele járó teljesítménykényszer nélkül: az élményt R3 megadta, szóval köszönöm.
    Utoljára módosította: FuReady; 2021. 03. 25. 23:09.

  20. #20
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj Erik, végig néztem a 2. versenyt, de én nem találom az említett taszajtást...
    Pardon, a harmadik verseny végén volt, olyan 12 perc tájékán. A második futamot végigtekerve egy lökést találtam még Somlói Robitól a sikán féktávján, ott többen elmentek nekem emiatt. Volt két kisodródásod neked is a második futamban előttem haladva az utolsó előtti balos kanyarban, de nem volt semmi kontkat belőle a második futamon, igazad van.

    A harmadik futamon Kotroczó Roland volt még a 2. vagy 3. kör végén eléggé szabálytalan. Már előtte is kocogtatott hátulról, de az utolsó kanyarban nekitolt Leéb Pistinek, aki meg Ásványi Ferit koccintotta meg. Így rajtunk megtámaszkodva ment el, illetve a résben vele együtt Zsigovics Peti is. Majdnem ugyanezt megismételte egy körrel később is, akkor Pistit találva el hátulról, majd a kanyart gyakorlatilag levágva ment tovább a célegyenesben.

    Nem fogok óvni, mert nem találom értelmét, a B-szerveren pont nem érdekel senkit, hogy kitől hány pont kerül levonásra. Ha nem érzi valaki, hogy ez gáz, akkor ott tök mindegy, hogy ellveszik-e az összes pontját vagy megtriplázzák.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2021. 03. 25. 23:10.

  21. #21
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Pardon, a harmadik verseny végén volt, olyan 12 perc tájékán. A második futamot végigtekerve egy lökést találtam még Somlói Robitól a sikán féktávján, ott többen elmentek nekem emiatt. Volt két kisodródásod neked is a második futamban előttem haladva az utolsó előtti balos kanyarban, de nem volt semmi kontkat belőle a második futamon, igazad van.

    A harmadik futamon Kotroczó Roland volt még a 2. vagy 3. kör végén eléggé szabálytalan. Már előtte is kocogtatott hátulról, de az utolsó kanyarban nekitolt Leéb Pistinek, aki meg Ásványi Ferit koccintotta meg. Így rajtunk megtámaszkodva ment el, illetve a résben vele együtt Zsigovics Peti is. Majdnem ugyanezt megismételte egy körrel később is, akkor Pistit találva el hátulról, majd a kanyart gyakorlatilag levágva ment tovább a célegyenesben.

    Nem fogok óvni, mert nem találom értelmét, a B-szerveren pont nem érdekel senkit, hogy kitől hány pont kerül levonásra. Ha nem érzi valaki, hogy ez gáz, akkor ott tök mindegy, hogy ellveszik-e az összes pontját vagy megtriplázzák.

    Most nem Attila ellen, vagy bárki ellen akarok beszélni, de ha kritikusnak érzed a dolgot akkor megóvhatod és ha tényleg jogos a felvetésed, akkor esetlegesen a másik fél is tanulhat belőle (illetve a többiek is, engem például kifejezetten érdekel mi az, ami még belefér és mi nem), hogy ilyet nem szabad csinálni.
    Ez most nem arról szól, hogy kinek hány pont kerül levonásra, hanem hogy attól függetlenül, hogy B szerver és kevésbé szigorúak itt a szabályok, mégse legyen már roncsderbi ebből, mert a mezőny fegyelmének felhígulása azt fogja eredményezni, hogy nem szívesen fognak versenyezni az emberek.

  22. #22
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Most nem Attila ellen, vagy bárki ellen akarok beszélni, de ha kritikusnak érzed a dolgot akkor megóvhatod és ha tényleg jogos a felvetésed, akkor esetlegesen a másik fél is tanulhat belőle (illetve a többiek is, engem például kifejezetten érdekel mi az, ami még belefér és mi nem), hogy ilyet nem szabad csinálni.
    Ez most nem arról szól, hogy kinek hány pont kerül levonásra, hanem hogy attól függetlenül, hogy B szerver és kevésbé szigorúak itt a szabályok, mégse legyen már roncsderbi ebből, mert a mezőny fegyelmének felhígulása azt fogja eredményezni, hogy nem szívesen fognak versenyezni az emberek.
    Teljesen egyetértünk, szerintem is tökéletesen mindegy, kitől lenne levonva pont és mennyi, mert ez úgysem érdekel senkit. Ha ezek a szabálytalanságok, támaszkodások és lökések tendenciózussá válnak, akkor emberek fognak távozni a sorozatból. Az elmúlt 2-3 évben lementek itt bajnokságok úgy, hogy B-szerevren vagy a mezőny második felében óvás sem nagyon volt. Ha eset akadt, megbeszéltük, elnézést kértünk és mentünk tovább. Az egy Versenyhétvége" alatti 5-6 eset viszont szerintem már sok, túl bosszantó. Óvtam Monza után, volt ott T1 levágással pozíciószerzés, dupla lökés, lett belőle 1 pont levonás. Ezért minek tegyem? Amúgy sem ezek a büntetések tartanak vissza valakit a szabálytalankodástól vagy figyelmetlenségtől.

    Én azért szoktam viszonylag konkrétan leírni, hogy mi történt és arról mit gondolok, mert azt átbeszélve több maradhat meg az érintettben, mint ha kapna x pont büntetést, vagy a következő versenyre +30 kg-ot. Ez egyszerűen attitűd kérdése, vagy akar/tud valaki változtatni, vagy nem.

  23. #23
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Viszont a másik oldalról meg a szervezőknek ez az egyetlen eszköze van arra, hogy úgymond "hivatalos" formában tájékoztassák az adott pilótát, hogy az általa tanúsított viselkedésformát nem szeretnénk tolerálni a pályán. Ezért is célszerű óvni az olyan eseteket, amik szerintetek már nem férnek bele. Ha valaki ilyenek miatt inkább hátat fordít a bajnokságnak, azzal végső soron nem jár jól senki. Egyszerűen az előző fordulóban óvott incidensek még pont olyan határesetek voltak, amik első körben komolyabb büntetést nem érdemeltek, de tipikusan a szóbeli figyelmeztetéssel szoktuk jelezni az olyan apróbb szabálysértéseket, amiket a VB sem érez korrektnek, nem szívesen látnánk újra a pályán.

  24. #24
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont a másik oldalról meg a szervezőknek ez az egyetlen eszköze van arra, hogy úgymond "hivatalos" formában tájékoztassák az adott pilótát, hogy az általa tanúsított viselkedésformát nem szeretnénk tolerálni a pályán. Ezért is célszerű óvni az olyan eseteket, amik szerintetek már nem férnek bele. Ha valaki ilyenek miatt inkább hátat fordít a bajnokságnak, azzal végső soron nem jár jól senki. Egyszerűen az előző fordulóban óvott incidensek még pont olyan határesetek voltak, amik első körben komolyabb büntetést nem érdemeltek, de tipikusan a szóbeli figyelmeztetéssel szoktuk jelezni az olyan apróbb szabálysértéseket, amiket a VB sem érez korrektnek, nem szívesen látnánk újra a pályán.
    Szerintem meg a pontlevonásnál hatékonyabban tud működni, ha az érintettekben kialakul egyfajta "ciki ez nekem" érzés és a következő versenyeken átgondolja, hogy így szeretné-e folytatni? Az első esetes engedékenység jó eséllyel precedenst teremt, illetve a másik oldalról azt erősíti, hogy jó, akkor majd keményebben védekezem és viselkedem, ha ez még belefér a VB szerint. Én Crewchief nélkül is szhoktam tudni, ki van a környezetemben és lehet az autóm sokkal szélesebb is, alkalmasint a féktávom hosszabb, ha nem gond egy kis koccanás. Értelemszerűen ezt tudom részrehajlóan kezelni és még teljesen szabályosan, csak a szájíz változik a verseny után.

  25. #25
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Pardon, a harmadik verseny végén volt, olyan 12 perc tájékán. A második futamot végigtekerve egy lökést találtam még Somlói Robitól a sikán féktávján, ott többen elmentek nekem emiatt. Volt két kisodródásod neked is a második futamban előttem haladva az utolsó előtti balos kanyarban, de nem volt semmi kontkat belőle a második futamon, igazad van.

    A harmadik futamon Kotroczó Roland volt még a 2. vagy 3. kör végén eléggé szabálytalan. Már előtte is kocogtatott hátulról, de az utolsó kanyarban nekitolt Leéb Pistinek, aki meg Ásványi Ferit koccintotta meg. Így rajtunk megtámaszkodva ment el, illetve a résben vele együtt Zsigovics Peti is. Majdnem ugyanezt megismételte egy körrel később is, akkor Pistit találva el hátulról, majd a kanyart gyakorlatilag levágva ment tovább a célegyenesben.

    Nem fogok óvni, mert nem találom értelmét, a B-szerveren pont nem érdekel senkit, hogy kitől hány pont kerül levonásra. Ha nem érzi valaki, hogy ez gáz, akkor ott tök mindegy, hogy ellveszik-e az összes pontját vagy megtriplázzák.
    Megnéztem a harmadik versenyt, igen tényleg volt egy távoli bevetődésem, ami így visszanézve értelmetlen volt. A következő körben meg Zsigovics Pétert forgattam ki majdnem, bocsánat ezért. Ezekből tanulni fogok. De jó tudni ki hogyan látja más szemszögből.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •