Találatok: 1 - 20 (20 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Skoda - Horsma - Már.4

    Uraim! Motorokat elindítani!
    Folytatódik a Skoda 130RS tavaszi bajnokságunk, a senior Assetto Corsa-val. A csehszlovák kocsi nem egy szívbajos, nem egy erőbajnok, de az ügyes kezeket a köridőben meghálálja. Az egyforma kocsik, kis lóerő, kis különbségek miatt igazi pozicióharcokra számítunk. A harmadik helyszínünk a nyári bajnokságból ismerős, fantázia szülte, finn Horsma rövidebb verziója, ami igazi hullámvasutazás lesz a pilóták számára!



    Pálya: Horsma Club - rank (v1.0) Letöltés: GDrive, RD

    Autó: Skoda 130 RS (tmm 1.8 final) Letöltés: GDrive, RD

    Dátum: 2021.Már.4 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítők: nincs
    Fizikai sérülések: 75%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 27 +/-5 °C. Prekvalon fix 27 °C
    Pitek száma: 40

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Skoda - A (ha kell B)
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Skoda- Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában.
    Discord elérhetőség: Discord



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: masterC; 2021. 02. 19. 21:16.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    A gyakorló, prekval szerver már fut, menti az időket.

    A pálya elég vadregényes, ha láttok valakit eltévedni, annak segítsetek
    Van egykét magas, buckás kerékvető. Gyakorlás során javaslom hogy tapasztaljátok meg hogyan dob meg, direkt menjetek rá, mi történik, mit ne csináljunk versenyen.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 02. 19. 14:23.

  3. #3
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

    Skinpack v1.2

    Megtöröm a nagy csendet, a frissített skin pack innen tölthető!

  4. #4
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

    Setup

    Setup

    Váltónál 1 klikket (10/41) vegyetek vissza, a 3-as fokozatban sokkal jobb lesz.
    Utoljára módosította: masterC; 2021. 03. 04. 19:53.

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    • A nevezések alapján a verseny 1 szerveren (A) lesz megtartva. Szerverjelszó tagoknak.


    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra! Nem ismerjük teljesen a kocsikat, egymás kvalitását. Nagy a bizonyítási vágy. Nincs gumimelegítő se, így a verseny 1-2 körében senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni. Nem kell egy meggondolatlan manőverrel az első percben kockáztatni mások épségét.


    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  6. #6
    Közvetítés kommentár nélkül:


  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

  8. #8
    futam közben lett néhány észevételem kíváncsi vagyok ti hogy éreztétek ezt

    szerintem az volt a "baj" ezzel a pálya autó kombinációval - így utólag - hogy ezzel az autóval szerintem ha előzni akarsz kicsit beválalósnak kell lenni (mivel gyenge ) értem ezalatt hogy próbálsz bevinni picit nagyobb tempót a kanyarba hogy hátha egyenes végére közelebb kerülsz a másikhoz, viszont ez a pálya nem igazán volt alkalmas erre mert elég tempós kanyarok vannak vagy nem is igazát tudom hogy miért csak tobb olyan balesetet láttam illetve csináltam ( ez úton is nagyon sajnálom az eseteket :/ tudom nem nagy vígasz Sajnálom !!! ) ammi annak volt koszönhető hogy próbáltak illetve próbáltam picit több tempót átvinni de az már sok lett meg nagyon közel is kellett maradni a másikhoz
    én 1 igazán jó előzési pontot tapasztaltam viszont az sem volt az mert mindenki a belső íven fordult szóval ja :/

  9. #9
    Horváth István Valter Versenyző
    Csatlakozott
    2021. 02. 03.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    10
    Sziasztok!

    Az első versenyen azt se tudom, hogy kitől, hány embertől kell bocsánatot kérnem, egyszercsak nagyon csúnyán elfogytak a gumik (relatíve az elején), meg össze is törtem szerintem az autót, aztán ment amerre akart.
    Egy eset megmaradt, Morvai Norbi, amikor lekörözött sikerült olyan bénán elengedni, konkrétan kicsúsztam a fűre és majdnem kiütöttem az első helyről, szerencsére figyelt és csak pici kocc volt, de mindenféleképpen elnézést érte!

    A második futamot meg nagyon élveztem, ott sikerült nem lezúzni az autót, mentem egy saját pályarekordot is, úgyhogy jó volt

    Lehet az eddigi 20 óra nem volt elég kiismerni a kormányt, meg a játékot, igazából magát a szimulátorozást

  10. #10
    Horváth István Valter Versenyző
    Csatlakozott
    2021. 02. 03.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    10
    Én egyetlen előzést tudtam megvalósítani, már nem tudom kivel sikerült megcsinálni. A célegyenes ráfordítót nagyon jól elkaptam, hosszabb volt az áttételem is, mint az előttem haladónak, úgyhogy a célegyenes végén be tudtam menni mellé belülre. Nagyon szépen mindketten óvatos féktávot vettünk, egymás mellett elfordultunk, megint a következő, kb visszafordító balosba együtt fordultunk és ott tudtam jobban kigyorsítani vagy elfordulni a kanyarba egy picivel. Aztán sajnos a tükörbe láttam, hogy a mögötte jövő sikeresen megkoccolta és megforgott

    Azt azért hozzá kell tenni, hogy ugye a hátsó részen nem tized mp-ek a különbségek, ha rontunk, hanem mp-ek Szóval ezt az élen haladók gondolom nem tudták megjátszani egymással. Nekem is csak szerencsém volt, hogy elöttem rontott, nekem meg jól jött ki a lépés, de szépen sikerült megoldanunk.

  11. #11
    Elnézést kérek mindenkitől, akinek gondot okoztam a laggolással, nem tudom mi lehetett a gond, ahogy eddig, most is igyekeztem minden háttérfolyamatot kinyírni a gépről. Remélem a következő versenyre egy reinstall segít, és akkor nem fogok kopogó szellemként ugrálni a pályán...

  12. #12
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    futam közben lett néhány észevételem kíváncsi vagyok ti hogy éreztétek ezt

    szerintem az volt a "baj" ezzel a pálya autó kombinációval - így utólag - hogy ezzel az autóval szerintem ha előzni akarsz kicsit beválalósnak kell lenni (mivel gyenge ) értem ezalatt hogy próbálsz bevinni picit nagyobb tempót a kanyarba hogy hátha egyenes végére közelebb kerülsz a másikhoz, viszont ez a pálya nem igazán volt alkalmas erre mert elég tempós kanyarok vannak vagy nem is igazát tudom hogy miért csak tobb olyan balesetet láttam illetve csináltam ( ez úton is nagyon sajnálom az eseteket :/ tudom nem nagy vígasz Sajnálom !!! ) ammi annak volt koszönhető hogy próbáltak illetve próbáltam picit több tempót átvinni de az már sok lett meg nagyon közel is kellett maradni a másikhoz
    én 1 igazán jó előzési pontot tapasztaltam viszont az sem volt az mert mindenki a belső íven fordult szóval ja :/
    Némileg osztom a véleményedet, nagyon nehéz volt előzni, bevállalósnak kellett lenni, ha pedig a másik jól védekezik, akkor nem sok esély van rá. Lázár Attilával pl így csatáztunk a 2. versenyen. Igazából eddig kb bármilyen pályán mentünk ki kellett használni a másik hibáját, úgy lehet előzésbe kezdeni. Norbit kell megkérdezni a csínjáról, mert a 2. versenyen kilőtt és meg sem állt az első helyig.

  13. #13
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Hát a prekval alapján nagyon vártam a versenyt mert egész jó időt tudtam menni. Az időmérőn viszont a jobb tapadás ellenére sem tudtam ahhoz képest javulni így talán 5. vagy 6. helyről kezdhettem az első futamot.
    Próbáltam az elejével maradni, és kihasználni az apróbb hibákat. Először Kristóf mellett sikerült így elmennem, majd Mátét is megelőztem akivel pár kanyarral később össze is értünk nagyon elment a kocsi hátulja, és mikor már azt hittem megvan, akkor volt még egy kontakt, ami után becsúsztam egy akkora lyukba amit a középkori várak is megirigyelték volna. Ott beragadt a kocsi és vissza kellett ugranom a boxba így hiába toltam neki végig, körhátránnyal fejeztem be a futamot. Itt már kezdtem elengedni a dolgot.

    Aztán a 2. futamon jól kaptam el a rajtot és jól is helyezkedtem meg hullottak is ki az emberek itt-ott, de 3 kör után már 13. voltam, itt már úgy éreztem hogy még a végén jó is lehet. Aztán jöttem szépen felfelé és hol Csabát, hol Nagy Lászlót üldöztem több körön keresztül, a 6. helyen, és az utolsó körben sikerült megelőznöm, így kb utolsó helyről 5.-ként sikerült célba érni ami azért a végén kicsit pozitív volt az első futam után.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    ..
    Abszolút egyetértek veled, én általában bevállalósabb vagyok, de az előzési kísérleteim nagy többségében (kb 5/7) én estem vissza egy pozíciót, mert a támadás után annyira lelassultam, hogy esély nem volt tartani a mögöttemjövőt, és sokszor előzni sem tudtam így. Abszolút a másik hibájára kellett játszani. Ugyaninnen óriási pacsi Máténak és Balogh Andrásnak, hatalamasakat meccseltünk, nagyon élveztem! Körökön keresztül centikre egymástól, és ha előzési kísérlet is volt, azt is végtelen tisztelettel, bőven helyet hagyva egymásnak, nagyon jó volt!

  15. #15
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Előzések: Sztem igenis lehet előzni, a 2. futam simán megmutatta, rengeteg előzés, rengeteg helyen, és a 2. rajtsorrend sem "maradt meg". Tény hogy ezzel a kocsival nemlehet "pikpakk" előzéseket bemutatni, picit hosszabb melósabb folyamat, akár kanyarokon keresztűl is eltart egy-egy előzés befejezése. Jobban ki kell dolgozni, megdolgozni az előzésért. Hiába rakod be az orrodat belülre, a másik még körbekerűlhet. A másikat meg kell puhítani, fárasztani, idegelni. De a kis végsebesség, kis lóerő, satnya fékek miatt, elég könnyen közel lehet maradni a másikhoz. Nincs piszkos levegő se. Kanyargós, csuki-csuki részeken remekűl kilehetett billenteni a másikat, alávágni. Hibára késztetni. Hibázni még egyedűl is tömérdek kanyarban is lehetett, sok trükkös volt köztük. Persze mindezt csak szabályosan, és tény hogy a védekező félnek is figyelnie, partnernek kell lennie ezekben. Azis igaz hogy ha 2 autó csatázik, védekező iveken, side-by-side, azzal mindketten lassulnak, de ez remek lehetőség lehet egy harmadik félnek.


    új kormány, kvali remek.
    1. futam szokásosan nyugisabb versenyt hozott, a végén azért Lázár Attila szépen megizzasztott, a dobogót épp sikerűlt elvennie előlem.
    2. futam valami frenetikusan indult. Olyan jelenetek, bevállalások voltak, 'ilyen niiincs', hogy már tényleg a klipforgatáson gondolkodtam. Leginkább Lázár Attilával tettem mindezt, ám ez egyik szitunál kiforogtam. Után meg hibázgattam, és el is kalandoztam. Kárérte mert még tartogathatott volna izgalmakat a futam.

    Találkozunk a következő futamon, Zandvoort-ban!
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 03. 05. 01:12.

  16. #16
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Előzések: Sztem igenis lehet előzni, a 2. futam simán megmutatta, rengeteg előzés, rengeteg helyen, és a 2. rajtsorrend sem "maradt meg". Tény hogy ezzel a kocsival nemlehet "pikpakk" előzéseket bemutatni, picit hosszabb melósabb folyamat, akár kanyarokon keresztűl is eltart egy-egy előzés befejezése. Jobban ki kell dolgozni, megdolgozni az előzésért. Hiába rakod be az orrodat belülre, a másik még körbekerűlhet. A másikat meg kell puhítani, fárasztani, idegelni. De a kis végsebesség, kis lóerő, satnya fékek miatt, elég könnyen közel lehet maradni a másikhoz. Nincs piszkos levegő se. Kanyargós, csuki-csuki részeken remekűl kilehetett billenteni a másikat, alávágni. Hibára késztetni. Hibázni még egyedűl is tömérdek kanyarban is lehetett, sok trükkös volt köztük. Persze mindezt csak szabályosan, és tény hogy a védekező félnek is figyelnie, partnernek kell lennie ezekben. Azis igaz hogy ha 2 autó csatázik, védekező iveken, side-by-side, azzal mindketten lassulnak, de ez remek lehetőség lehet egy harmadik félnek.


    új kormány, kvali remek.
    1. futam szokásosan nyugisabb versenyt hozott, a végén azért Lázár Attila szépen megizzasztott, a dobogót épp sikerűlt elvennie előlem.
    2. futam valami frenetikusan indult. Olyan jelenetek, bevállalások voltak, 'ilyen niiincs', hogy már tényleg a klipforgatáson gondolkodtam. Leginkább Lázár Attilával tettem mindezt, ám ez egyik szitunál kiforogtam. Után meg hibázgattam, és el is kalandoztam. Kárérte mert még tartogathatott volna izgalmakat a futam.

    Találkozunk a következő futamon, Zandvoort-ban!
    jólvan na valójában csak próbáltam a pályára és a technikára fogni hogy béna vagyok

  17. #17
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Némileg osztom a véleményedet, nagyon nehéz volt előzni, bevállalósnak kellett lenni, ha pedig a másik jól védekezik, akkor nem sok esély van rá. Lázár Attilával pl így csatáztunk a 2. versenyen. Igazából eddig kb bármilyen pályán mentünk ki kellett használni a másik hibáját, úgy lehet előzésbe kezdeni. Norbit kell megkérdezni a csínjáról, mert a 2. versenyen kilőtt és meg sem állt az első helyig.
    Azért a 2. futam nekem sem volt életem futama. Az elején magamhoz képest elég sokat bénáztam, többször is volt, hogy már megszereztem egy pozíciót, amit aztán egyből vissza is adtam egy hiba miatt... Utána én is inkább hibákból, balesetekből profitáltam. Az igaz, hogy ezen a pályán tényleg nem sok klasszikus előzési hely volt, de azért 1-2 helyen lehetett próbálkozni ha megvolt hozzá a tempóelőny. Illetve azt is megfigyeltem még, hogy a váltóáttétellel viszonylag nagy szórás volt a mezőnyben hogy ki melyiket használta, ami tudott néha érdekes helyzeteket okozni a gyorsulás illetve a top speed tekintetében.

    https://drive.google.com/file/d/1XYH...ew?usp=sharing

    Ez volt amúgy a szetem. Most-ban is ezt használtam, csak más áttétellel.

  18. #18
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Én sajnos nem tudtam indulni az utóbbi két versenyen, hardver problémák miatt. Prekvalin jól mükődött, de amint jött a versenynap, akadozott, kifagyott.Laptopon nyomtam, jövő héten meglesz az új pc.

    Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 9 Pro eszközömről

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Én sajnos nem tudtam indulni az utóbbi két versenyen, hardver problémák miatt. Prekvalin jól mükődött, de amint jött a versenynap, akadozott, kifagyott.Laptopon nyomtam, jövő héten meglesz az új pc.

    Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 9 Pro eszközömről
    Hajrá, jó installálást!

  20. #20

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •