Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCR - Brands Hatch GP 2021.02.10.

    Kedves Versenyzők!

    Indul a Masters WTCR 2021 Tavaszi bajnoksága! Hosszú évek óta vártunk arra, hogy RaceRoomban is végre a teljes Brands Hatch-i körön vezethessünk, ám mivel december vége óta lehetőség nyílt rá, rögtön élünk is vele, Nagy-Britanniában indítjuk a szezont.



    1. Futam: 02.10. - Szerda Brands Hatch GP - rank

    Autók: WTCR 2018, WTCR 2019, TC Cup (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez): WTCR 2018 WTCR 2019 TC Cup
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Kezdés: 19:00
    Practice 1: 60 perc
    Qual 1: 15 perc
    Race 1: 25 perc
    Practice 2: 5 perc
    Qual 2: 4 perc ( Superpole )
    Race 2: 18 perc
    Race 3: 18 perc ( a Race 2 végeredménye alapján fordított rajtráccsal ( az első 10 fordul ))

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: Teljes
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság állása: (LINK)

    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B
    Éles szerver jelszó (LINK)

    Gyakorló szerver: GTR-MASTERS.HU- WTCR PREQUAL / NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!! /
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCR Bajnokság 2021 Tavasz
    GTR-Masters Discord: Masters Discord
    GTR-Masters RR FB csoport: RR Bajnokság Csoport

    Fontos!!
    • A TCR autókban van rajtautomatika, ennek használatához itt található segédlet: LINK
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: balage06; 2021. 02. 06. 19:03.

  2. #2
    Kedves Versenyzők!

    Az alábbi két témában várjuk a visszajelzéseteket (a szavazáson szervertagok vehetnek részt):

    Első időmérő hossza

    Büntetőrendszer

    A szavazáshoz szűk egy hét áll rendelkezésre, kérjük, hogy a határidőkre figyeljetek!

  3. #3
    Kedves Versenyzők!

    Mindkét eldöntendő kérdésben az újításra érkezett több szavazat, ennek értelmében a tavaszi szezonban 15 percre nő a főverseny időmérőjének hossza, illetve a figyelmeztetések mellett büntetőpontok kerülnek majd kiosztásra.

    Szabályzat: Versenyszabályzat
    Menetrend: Brands Hatch

  4. #4
    Varga Dávid Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 06. 21.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    11
    Sziasztok!

    Nem tudom, ki hogy tapasztalta, de megint előjött a szerverről való ledobálás jelensége... Volt, hogy két váltás között, volt, hogy szimpla mért körön dobott le a szerverről!
    Nem egyéni probléma, csapattárs köreimben is tapasztalták. Esetleg másnak volt hasonló? 1 körös versenyen nem jött elő, de élesben, a hosszabb időtartamok alatt okozhat meglepetést!

  5. #5
    Nálam is előfordult egyszer, utána a szerverlista is teljesen üres maradt, ki kellett lépnem és újra betölteni. Valószínűleg hétvégén leterheltebb a szolgáltatás és meg tud akadni, konkrét technikai problémára utaló jelet nem láttam, úgyhogy szerdán remélhetőleg rendben lesz a dolog.

  6. #6
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148

    Alfa Romeo Giulietta Setup

    2021-01-29_09-04-12_alfa_romeo_giulietta_tcr.svm

    Alfa setupom, ha valaki kiprobalna

  7. #7
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg Norbert Epinger írta Hozzászólás megtekintése
    2021-01-29_09-04-12_alfa_romeo_giulietta_tcr.svm

    Alfa setupom, ha valaki kiprobalna
    Köszi Norbi, kipróbáltam. Nagyon kis eltérés van a kettőnk beállítása között. Van ahol segít, de van ahol nem tudom a kanyart ezzel bevenni. Bár, lehet, ha nem mentem volna az én beállításommal 50-60 kört, akkor más lenne.

    Égyértelmű, hogy a hiányzó 1,2 mp lemaradás, a gyakorlással csökkenthető

    Viszont, baromi sűrű a mezőny. Én 1,2 mp lemaradással a 23-ik vagyok. Jó lesz ez a futam

  8. #8
    Idézet Eredetileg Norbert Epinger írta Hozzászólás megtekintése
    2021-01-29_09-04-12_alfa_romeo_giulietta_tcr.svm

    Alfa setupom, ha valaki kiprobalna
    Szia Norbi, illetve sziasztok!
    Kezdőként most ismerkedem az autókkal és magával a RR-al is. Eddig az Alfával, az eredeti setuppal tudtam menni ezen a pályán 1:33 végét (túl sok időm még nincs benne...). A Te setupodat nem tudtam megnyitni, vagy ezt be lehet tölteni a programba? Melyik autót érdemes esetleg kezdőként választani, vagy nincs nagy különbség köztük? Lesz ma valaki fent discordon néhány kérdés erejéig? Köszönöm előre is a segítséget, tanácsokat mindenkinek!

  9. #9
    Akinek van kedve gyakorolni a rajtokat és a mezőnyben autózást, ma este 20:00-tól jöjjön a gyakorló szerverre (GTR-Masters.hu- Practice szerver, jelszó: masters), én leszek, tesztelek pár dolgot.

  10. #10
    Idézet Eredetileg Bóta Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    ezt be lehet tölteni a programba?
    Dokumentumok -> My Games -> SimBin -> RaceRoom könyvtárban találod a versenyzői profilod fájljait.

    Itt a UserData -> CarSetups menüben gyűjtheted a beállításokat pályánként lebontva, tehát Norbi setupja ezen belül:

    Brands Hatch Grand Prix -> Grand Prix mappába menjen. A mappákat úgy a legegyszerűbb létrehozni, ha bent a játékban elmentesz magadnak egy bármilyen setupot, de persze kézzel is meg tudod csinálni. Utána az Alfával betöltve a pályát látnod kell Norbi setupját is, amit be tudsz tölteni a setup képernyőn.

  11. #11
    Szerverbeosztás:

    01-20. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver
    21-34. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #B szerver

    19:45-kor LAG TESZT! ( mindenki jöjjön időben)

    Aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára! (Discordon elérhetőek vagyunk)

    Szerverjelszó ITT található!

  12. #12
    Megkísérlem streamelni a futamokat saját szemszögből:


  13. #13
    Engem kidobott boxutcába R1 11 perccel a vége előtt :/

    Úgy hogy nem volt sok incidensem. Nem vettem volna észre, h vmiért boxutca áthajtásost adott?

  14. #14
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Valaki árulja majd el nekem, hogy mit rontottam el: valamiért kipécézett a szerver, és adott egy stop & go büntit.
    Mondom jó, ez a verseny kuka, de bemegyek, megcsinálom... Leállok, ahova írja, erre nyakig tankol a játék, és mehetek ki... Utána kaptam egy boxutca áthajtásost, mert gyorshajtottam a box-ba... Jó, mondom áthajtok akkor a boxon, ahogy kéri, de sipákol, hogy "ez az utolsó kör, amikor teljesíthetem a stop & go-t", mondom: mi van?
    Majd megint megállok, megint nyakig tankol a játék, kimegyek, erre DQ... Most mégis mi a sz@rt rontottam el?

  15. #15
    Idézet Eredetileg magisztibi írta Hozzászólás megtekintése
    Engem kidobott boxutcába R1 11 perccel a vége előtt :/

    Úgy hogy nem volt sok incidensem. Nem vettem volna észre, h vmiért boxutca áthajtásost adott?
    DQ-t láttam kiírva

  16. #16
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    DQ-t láttam kiírva
    Nem voltak sárga meg piros feliratok. Kb. 5-6 incidensem volt, minimális lecsípések miatt.

  17. #17
    R1. Bocsánat Erik nem volt szándékos. Nem akart elfordulni a kocsi.

  18. #18
    Timár Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Budapest <-> Kondoros
    Üzenetek
    33
    Sziasztok!

    Az #A szerver első rajtjánál lefagytam, elnézést kérek a mögöttem indulóktól. Úgy láttam nekem is jött valaki. Ezután nem indultam a superpole-on hogy a végéről rajtolhassak. A másik két verseny startjánál már nem volt gondom. Jó kis autózás volt a mezőny végén is, élveztem.

  19. #19
    Simresults #A
    Simresults #B

    Itt az incidens log alapján Füredi Zoli és Kis Tibi is drive through le nem töltéséért kapta a DQ-t.

  20. #20
    Idézet Eredetileg Dani80 írta Hozzászólás megtekintése
    R1. Bocsánat Erik nem volt szándékos. Nem akart elfordulni a kocsi.
    Semmi gond, közben nem is voltam biztos benne, hogy mitől csúsztunk ki. Hagytam helyet belül neked, aztán nem éreztem lökést, csak azt, hogy a kavicsra kisodródok. Visszanézve láttam már, hogy te toltál meg kicsit. Megesik... Ez amúgy is ilyen rühellem pálya, mindig valami történik. A második futamon a T1-ben csúsztam ki kicsit, megint veszítettem jó pár pozíciót, de feljöttem 8.-nak. Így az utlsón a haramadik heylről indultam, aztán Bozsó marcival az elsőért küzdöttünk, de ez miatt Roland utolért minket és vele volt egy kis adok-kapok, míg végül elment mindkettőnknek.

    Felejtős futamok, gyakorásnak jó volt... A mezőny viszont jó, szoros és kultúrált műsort nyomtunk

  21. #21
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Idézet Eredetileg magisztibi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem voltak sárga meg piros feliratok. Kb. 5-6 incidensem volt, minimális lecsípések miatt.
    Nekem kiírta, de komolyan mondom, nem értem: volt egy előzésem a célegyenesre menet, de akkor még csak lecsípésért sem írt ki semmit. Majd jött a T2 visszafordító, picit korigálnom kellett, nehogy rámenjek azokra a kis gömbökre (amik felborítják a kocsit), gyorsítok ki, esküszöm: semmi nem történt, erre azt mondta: STOP & GO PENALTY... Nem is értettem, de tényleg érdekel, hogy mit kellett volna csinálnom, hogy helyesen járjak el? Mert mikor bementem a box-ba (a játék mutatta, hova álljak), egy sima boxutca eljárás zajlott le: megtankolt stb. Hova kellett volna állnom a stop & go-hoz?
    Utána az már az én hibám, hogy gyorshajtottam, erre adta ki a drive through-t, de mellette folyamatosan kiírta, hogy már csak 1 köröm van, hogy a stop & go-t teljesítsem. (a drive through-ra lett volna még 2 köröm)
    Megint bemegyek, megint boxkiállás, majd mikor jövök ki, DQ...

  22. #22
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    74
    Idézet Eredetileg FuReady írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem kiírta, de komolyan mondom, nem értem: volt egy előzésem a célegyenesre menet, de akkor még csak lecsípésért sem írt ki semmit. Majd jött a T2 visszafordító, picit korigálnom kellett, nehogy rámenjek azokra a kis gömbökre (amik felborítják a kocsit), gyorsítok ki, esküszöm: semmi nem történt, erre azt mondta: STOP & GO PENALTY... Nem is értettem, de tényleg érdekel, hogy mit kellett volna csinálnom, hogy helyesen járjak el? Mert mikor bementem a box-ba (a játék mutatta, hova álljak), egy sima boxutca eljárás zajlott le: megtankolt stb. Hova kellett volna állnom a stop & go-hoz?
    Utána az már az én hibám, hogy gyorshajtottam, erre adta ki a drive through-t, de mellette folyamatosan kiírta, hogy már csak 1 köröm van, hogy a stop & go-t teljesítsem. (a drive through-ra lett volna még 2 köröm)
    Megint bemegyek, megint boxkiállás, majd mikor jövök ki, DQ...
    Az első futamon talán az első vagy második kör végétől folyamatosan sárga és fehér zászló volt az utolsó kanyarban. Pedig sehol semmi nem.volr, mintha a boxban lett volna egy autó, mintha...
    Nem lehet, hogy ott előztél egyet a sárga alatt, és a pozíciót vissza kellett volna adni X másodpercen belül? Én max ilyenért tudom elképzelni mind a kettőtök esetében.
    Még a nyári bajnokság alatt jártam hasonlóképpen, hogy nem vettem észre a zászlót és nem adtam vissza a pozíciót, azóta jobban ügyelek erre
    Viszont az utolsó kanyaros sárga R1 alatt az jatekhibának tűnt.

  23. #23
    Harmati Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 02. 12.
    Város
    Bracknell
    Üzenetek
    19
    Ujra sikerult elcsipni az a szervert, yeah

    Idomeron nem sikerult megfutni a jo korom, igy maradt az utolso 20 hely.
    R1: itt voltak fura dolgok, kettovel elottem nem volt auto a rajtracson, talan valaki bentmaradt a boxban. A sargazaszlot en nem lattam egyszersem az utolso kanyarban, viszont az elso par korben a poziciom ugralt 19 es 18 hely kozott, ugy hogy nem is eloztem meg senkit. Neha megjelent a kek zaszlo, fogalmam sincs miert. Ami a versenyt illeti, nagyon elveztem, mert sikerult a mezonnyel maradni, es nem hibazni. Ennek az lett az eredmenye, hogy a futam vegere beertem P11-be, ami azert erdekes, mert igazabol senkit se eloztem meg versenykorulmenyek kozott. Vagy kiestt, vagy csak lecsuszott valaki a palyarol es szepen jottem elore. Eddigi legjobb eredmenyem es pont Brands H., amit szemely szerint imadok.
    R2: superpole se sikerult sokkal jobban mint a quali, viszont itt ez a 14 helyet jelentette. A rajt is viszonylag okes lett, aztan Hevesi Sandort kovettem nagyon sokaig, de nem volt igazi elozesi poziciom. Kozben valamikor Krisztian, konnyen atment mindkettonkon. A vegefele a hatso utolso balosban sikerult beszurnom, ossze is ertunk, de talan korrekt volt. Mar szinte ereztem, hogy megint meg lesz a P11, de aztan hibaztam es Sanyi elment melletem. Az elso jobbos visszaforditoban probaltam elozni. Megint osszeertunk es nem ereztem fairnek igy elmenni es visszavettem a gazt. Ennek eredmenyekent Imi es Zsolt is elment mellettem. Mivel utolso kor volt elegge frusztralt a dolog, oly annyira hogy oda is vagtam a kocsit a falhoz, P15-be ertem be.
    R3: Rajt nem igazan sikerult, el is mentek mellettem talan ketten is. Aztan a semmi extra nem tortent, igyekeztem tartani a tempot, egyszer Imi hibazott, elmentem mellette, majd vartam, hogy ujra tapadjon ram, de not az elony. Mivel altalaban gyorsabb, azt gondoltam serult volt a kocsija. Vegul meglett a P12.

    Eddigi legjobb eredmenyem, bar nem tudom meg minek koszonheto... Vagy a palyanak, amit szeretek, vagy hogy Ladarol atalltam a Cuprara. Hosszutavon kiderul.

  24. #24
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Az első futamon talán az első vagy második kör végétől folyamatosan sárga és fehér zászló volt az utolsó kanyarban. Pedig sehol semmi nem.volr, mintha a boxban lett volna egy autó, mintha...
    Nem lehet, hogy ott előztél egyet a sárga alatt, és a pozíciót vissza kellett volna adni X másodpercen belül? Én max ilyenért tudom elképzelni mind a kettőtök esetében.
    Még a nyári bajnokság alatt jártam hasonlóképpen, hogy nem vettem észre a zászlót és nem adtam vissza a pozíciót, azóta jobban ügyelek erre
    Viszont az utolsó kanyaros sárga R1 alatt az jatekhibának tűnt.
    A büntetés előtti körben, az utolsó kanyarban hárman csatáztunk (Malm Balázs, Gera András és én), beszúrtam András Hondája mellé belső ívre, de elmenni nem tudtam mellette, viszont Balázs volt külső íven, ő - talán - lecsúszott vagy kisodródott (vagy nem tudom), de ott őt megelőztem. Viszont semmilyen jelzést nem kaptam, hogy adjam vissza a pozíciót, ezért is ért váratlanul, mikor csak szimplán elfordulok, és jön a stop & go... (úgylátszik, rosszkor voltam rossz helyen)

    De az még mindig érdekelne, hogy egy RaceRoom stop & go hogyan zajlik, mert a boxutca áthajtást teljestítettem volna, és ha megállok a boxba, akkor tankolás van csak. (vagy a boxutca menüben kell valamit átállítani gyorsan, hogy stop & go legyen belőle?)

    Ezt a malőrt leszámítva (gyakorlatilag egy mínuszos fordulóm már akkor van), küzdelmes versenyeim voltak, az időmérők rosszul sikerültek, de a Hondá-kkal (Malm Balázs, Gera András) jó csatákat vívtunk (Polgár Balázs kíséretében), majd R3-ban nekem jött ki jobban a lépés, és azért sikerült elbúcsúztatnom az 1.0-ás Logitech G920-at egy győzelemmel, mert már úton van a cserekészülék.

    A továbbiakban pedig remélem a legjobbakat... (illetve jobbakat, mint ami most történt)
    Utoljára módosította: FuReady; 2021. 02. 11. 09:39.

  25. #25
    Eredmények: Brands Hatch GP

    Pontverseny: LINK

    Óvások: LINK


    A kedvenc pillanataitokat megoszthatjátok velünk: Emlékezetes momentumok

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •