Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (33 összesen)
  1. #1

    RaceRoom Bajnokság Ötletelő

    Kedves Versenyzők!

    A tegnapi futammal lezárult az őszi szezonunk, hamarosan kiírásra kerülnek a tavaszi WTCR bajnokságunk részletei, de addig is felétek fordulnánk azzal a kérdéssel, hogy hogyan éreztétek magatokat az őszi bajnokságban, mi az, ami jól működött, változtatnátok-e esetleg valamin az eddigi lebonyolításhoz képest? Illetve minden egyéb ötletet, javaslatot, kritikát szívesen veszünk.

  2. #2
    Nekem rendben volt minden, maximum azt javasolnám, hogy amennyiben lehet, az egy szerveres lebonyolítást lenne jó szem előtt tartani, lásd Daytona tegnap. Ahol elférünk ennyien, ott hadd menjen a mezőny egyben! Persze ezt ehhez eléggé tágas pályákon lehet, mint Sanghai GP vonalvezetés, Road America, Sepang.

  3. #3
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem rendben volt minden, maximum azt javasolnám, hogy amennyiben lehet, az egy szerveres lebonyolítást lenne jó szem előtt tartani, lásd Daytona tegnap. Ahol elférünk ennyien, ott hadd menjen a mezőny egyben! Persze ezt ehhez eléggé tágas pályákon lehet, mint Sanghai GP vonalvezetés, Road America, Sepang.
    A naptártervezet alapján a tavaszi bajnokságban erre több alkalommal lesz lehetőség. Ősszel most zömmel olyan rövidebb pályákon mentünk, ahol az időmérő rövidsége miatt már nehézkesen fértünk volna el, vagy eleve nem lett volna elég férőhely a boxutcában.

  4. #4
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Sziasztok!

    Persze, nem rajtunk múlik + nem is tudunk tenni érte, de vajon a RaceRoom mikor adja ki (már ha kiadja valaha) a 2020-as WTCR csomagot?
    Mert a tavalyi eWTCR szezonban mentem azokkal az autókkal, és szerintem vérpezsdítő lenne frissíteni az autópalettát. (de mivel ebben a kérdésben minden kérdőjeles, természetesen megyek majd a régi Cuprával, ahogy eddig)

  5. #5
    Idézet Eredetileg FuReady írta Hozzászólás megtekintése
    de vajon a RaceRoom mikor adja ki (már ha kiadja valaha) a 2020-as WTCR csomagot?
    Erőteljesen keresztülhúzta a számításaikat az a késői Renault nevezés, ráadásul ilyenkor még külön hátráltatni tudja a folyamatot, hogy manapság már külön meg kell állapodniuk a márkával is a licenszről, aztán a modellt és a festéseket jóváhagyatni az illetékesekkel és stb. Legutóbb J-F ezt a képet mutatta az új menüvel együtt:



    Már az őszi bajnokságban is az volt a terv, hogy ha szezon közben megjelenik, akkor bevesszük őket a használható autók közé és 1 autóváltás engedélyezett lesz, most is ezzel kell számolni.

  6. #6
    Az új menüt különben meg tudjátok nézni, ha Steam indítási paraméternek megadjátok a -webmenu kapcsolót, csak a lényeg, hogy éles futamokon, rankeden még NE használjátok, mert nincs rendesen tesztelve és hibákat okozhat. Én majdnem leestem a székről, mikor a szerveren megláttam, hogy mi van a bal alsó sarokban.

  7. #7
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    415
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A naptártervezet alapján a tavaszi bajnokságban erre több alkalommal lesz lehetőség. Ősszel most zömmel olyan rövidebb pályákon mentünk, ahol az időmérő rövidsége miatt már nehézkesen fértünk volna el, vagy eleve nem lett volna elég férőhely a boxutcában.
    Kaphatunk valami infot a versenynaptarrol? En szivesen latnam benne a kovetkezo palyakat:
    - Bathurst - Laguna seca
    - Brands Hatch GP
    - Sonoma Raceway

  8. #8
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    Kaphatunk valami infot a versenynaptarrol?
    Az FB csoportban már elspoilereztük, de igazából a naptárban is benne van már: http://www.gtr-masters.hu/calendar/r3e_wtcr06

  9. #9
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az FB csoportban már elspoilereztük, de igazából a naptárban is benne van már: http://www.gtr-masters.hu/calendar/r3e_wtcr06
    Fasza! Jórészt új pályák, tetszik.

  10. #10
    Pétery Zoltán Szervező
    Csatlakozott
    2019. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    86
    A chat ablak a bal alsó sarokban tuti nem Photoshop?

    A viccet félre, nekem ezek jutottak eszembe:

    - Success Ballast - pl. a bajnokság minden forduló utáni első 10 helyezettje kapna 1 - 10 kilóig súlyt (1. 10kg, 2. 9, ...10. 1kg), nem sok, de lehet egy minimálisat kavarna a sorrenden. Vagy lehetne az utolsó futam 10 legtöbb pontot gyüjtőnek akár, bár az szerintem inkább a felzárkózás esélyét rontaná.
    - A büntik plusz súlya lehetne 15 helyett 10 kiló / dádá, mert 30kiló fölött már nem csak hogy lassít a dolog, hanem kifejezetten veszélyessé tud válni, nem csak a büntetettre, másokra is - ha akkor fékezel, mint a többiek, nem állsz meg, viszel mindenkit, de ha meg ott ahonnan lelassul, hátulról tolnak le, mert nem számítanak rá, hogy már ott fékezni fogsz.
    - Időmérő - Lehetne picit hosszabb, pl. 15 perces, kicsit talán kisebb lenne a forgalom, de végül is lehet hogy ez is a kihívás része, csak eszembe jutott.
    - Az előző tavasziban a Nordschleifés Endurance futam jó ötlet volt (bár sajnos nekem hardver hiba miatt pár kanyar után véget ért... ), esetleg valami hasonló lehetne, akár csak a két második 18 perces futamot összevonni 1-2 helyszínen egy 40 percesre, vagy hasonló.
    - Amit talán Nagy Gábor felvetett, hogy lehetne kedvcsináló videókat, valamit csinálni, arra lenne egy "közösségi" ötletem: Nyitni egy topicot, ahova mindenki feltölthet 1 mozzanatot a saját futamáról, mondjuk az óvások határidejéig, és utána 1 hétig mindenki szavazhat rá, melyik volt szép. Az 5 legtöbbet kapót pedig csak összeraknánk egy "TOP5 megmozdulássá", gyakorlatilag egy logós főcímet, meg 5 számot közérakva, és mehet is ki Fb-re. Ha ezek a "vágóképek", meg egy aláfestő zene rendelkezésre állnak, kb. 10 perc lenne egy összefoglalót készíteni minden futam után, esetleg a futamok eredményével/bajnokság állásával a végén. Így a jelenetek összevágását mindenki megcsinálná maga, aki szeretne nevezni, megoszlik a feladat, mégis lenne valami "nyáltermelésmegindító" videóanyag, amit lehetne mutogatni, a végén csak valakinek sorrendben össze kell rakni a vágóképekkel, meg a zenével. És lehetne nézegetni, ki mekkora volánművész volt.

    Hirtelen ennyi.

  11. #11
    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    Success Ballast
    Én nem vagyok nagy híve ennek. Sarkítva a dolgot, a gyors pilótát (aki feltehetően többet készült és/vagy gyorsabban, magabiztosabban vezet) behúzod a kevésbé gyors mellé (aki meg valószínűleg kevésbé), nem biztos, hogy az esetek többségében bármelyikük boldogabb lesz attól, hogy egymással kell harcolniuk. Persze működhet ez is, de egy ilyen változás bevezetésére szerintem mindenképpen az őszi szezon alkalmasabb, mikor nagyobb lélegzetvétel marad az átállásra.

    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    A büntik plusz súlya lehetne 15 helyett 10 kiló / dádá, mert 30kiló fölött már nem csak hogy lassít a dolog, hanem kifejezetten veszélyessé tud válni
    Alapvetően megfontolandó, de éppen az elrettentő ereje miatt ennyi az annyi.

    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    Időmérő - Lehetne picit hosszabb
    Ha a többség egyetért vele, akkor lehet változtatni.

    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    Endurance futam
    Úgy vettük észre, hogy kevesebben voltak azok, akiknek igazán tetszett, ezért nem variáltunk ezzel az utóbbi időben.

    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    Amit talán Nagy Gábor felvetett, hogy lehetne kedvcsináló videókat, valamit csinálni, arra lenne egy "közösségi" ötletem
    Ez egy tök jó ötlet különben. Az előző szervezőgárda kezdeményezett egy hasonló koncepciót, de akkoriban kevesen mutattak erre hajlandóságot. Ha esetleg még arra is akadna jelentkező, aki a vágást vállalja, akkor simán mehetne.

  12. #12
    Az időmérő hosszával kapcsolatban itt tudtok szavazni február 6. (szombat) 15:00 magasságáig.

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg pzoley82 írta Hozzászólás megtekintése
    - Amit talán Nagy Gábor felvetett, hogy lehetne kedvcsináló videókat, valamit csinálni, arra lenne egy "közösségi" ötletem: Nyitni egy topicot, ahova mindenki feltölthet 1 mozzanatot a saját futamáról, mondjuk az óvások határidejéig, és utána 1 hétig mindenki szavazhat rá, melyik volt szép. Az 5 legtöbbet kapót pedig csak összeraknánk egy "TOP5 megmozdulássá", gyakorlatilag egy logós főcímet, meg 5 számot közérakva, és mehet is ki Fb-re...
    Hm, talán ennek volt egy kezdetleges próbálkozása ez: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5677

  14. #14
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    De én most arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e konkrét ötleted azzal kapcsolatban, hogy mit csinálhatnánk jobban/másképp promóció terén. Varga Balázs valóban nagyon profi videókat csinált a bajnokságnak akkoriban, de sajnos ezek még nem feltétlenül hoznak több embert a konyhára, az energiát meg valakinek így is-úgy is bele kéne fektetnie. Persze tény, hogy az idei létszám pont a B szervereseknek kedvezőtlen, mert plusz 5-10 emberrel mindkét divízió nagyobb létszámmal futhatna.
    Bocs, kicsit megkésve válaszolok. Szóval, nem csinálnék túl sok fölös munkát. Egyszerűen ezt a videót kellene aktualizálni a mostani helyszínekkel, és évvel. Aztán mindenki (aki akarja), tol hatja ki a saját fb idővonalára, történetébe. Akár kis toborzó szöveget is írhatunk mellé egységesen. Hátha sikerülne stabil 2 szervernyi embert összehozni. Ez a pandémiás bezárt időszak kedvez ennek a szórakozás formának. Egy másik fórumban felmerült a TOP akciók futamonként. Nagyon tetszik az ötlet, de én pl. Nem tudnám megcsinálni a szükséges vágást.

    szóval, ennyi jutott eszembe.

  15. #15
    Pétery Zoltán Szervező
    Csatlakozott
    2019. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    86
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem vagyok nagy híve ennek. Sarkítva a dolgot, a gyors pilótát (aki feltehetően többet készült és/vagy gyorsabban, magabiztosabban vezet) behúzod a kevésbé gyors mellé (aki meg valószínűleg kevésbé), nem biztos, hogy az esetek többségében bármelyikük boldogabb lesz attól, hogy egymással kell harcolniuk. Persze működhet ez is, de egy ilyen változás bevezetésére szerintem mindenképpen az őszi szezon alkalmasabb, mikor nagyobb lélegzetvétel marad az átállásra.
    Persze, nézőpont kérdése, hogy ez jó - e vagy rossz, ezért is gondoltam kevés súllyal, hogy azért ne a mezőny végére húzzon le bárkit is. Meg ugye ötletelésről volt szó, gondoltam bedobom, maximum nem lesz belőle semmi.

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően megfontolandó, de éppen az elrettentő ereje miatt ennyi az annyi.
    Ez biztos, én Anderstorp óta nem merek előzni... És mi lenne akkor, ha a kevesebb súly pontlevonással lenne megtámogatva? Lassít is, de nem annyira problémás, de azért mondjuk 3 figyelmeztetésnél bukni pl. 30 pontot szintén fáj. Meg ugye lehet mondani, ha kilök valaki, az a pontokat nem adja vissza nekem, ha ő kap 20 kilót pl., viszont ha azokat a pontokat ő sem kapja meg, az azért lehet szintén elrettentő. Persze ezt meg lehet ilyen "dögöljön meg a szomszéd tehene is" felfogásként is látni.


    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egy tök jó ötlet különben. Az előző szervezőgárda kezdeményezett egy hasonló koncepciót, de akkoriban kevesen mutattak erre hajlandóságot. Ha esetleg még arra is akadna jelentkező, aki a vágást vállalja, akkor simán mehetne.
    Ezért is gondoltam, hogy magát a jelenetet már vágja meg az, aki beadja, így megoszlik a meló, és nem egy embernek kell órákat szenvedni vele, hogy kivagdaljon mindent a visszajátszásokból. A végén csak sorba kellene rakni a kis átvezető képekkel, alá a zene, és kész. Fel lehet használni a plakátot az elején, stb. Ígérni nem merek ígérni semmit, de ha hétvégén rengeteg időm lenne, akkor lehet megpróbálok valamit csinálni mutatóba, aztán meglátjuk.

  16. #16
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    415
    Gondolkozom itt ezen a buntetosulyon, meg hogy vegulis ez csak egy jatek es tenyleg a buntetosulynak ne buntetes szerepe legyen, hanem inkabb "teljesitmeny" kiegyenlites. Tudom csunya szo ezt hasznalni erre, de ezt maximalizalnam.
    Es itt megjegyeznem, hogy anno LFS-ben Kiss Norbi szinte vegig max bunteto-"kompenzacion" ment es ugy is siman nyerte a futamokat. Szoval a teljesitmenye nem romlott, legfeljebb izgalmasabba tette az elboly kuzdelmet a versenyeken es a pontablazatban is.
    Ennek kidolgozasaban tudok segiteni, de nagyjabol az 1-10 helyezettet erinti, ahogy az mar le lett irva. De maximalizalva a sulyt, hogy ne legyen tul nagy hatasa. Pl. 30 kg max.

    Ovasokra kiszabott buntetesek, en ilyeneket alkalmaznek inkabb, ami fair-ebb szerintem:
    - mp alapu buntetes a szituaciotol fuggoen az ovott futamra alkalmazva, azaz a vegeredmenyt aktivan befolyasolja
    - sorozatos vagas: mp alapu, az elonyszerzes miatt szorozva a vagasok szamaval. Nyilvan van versenyszitu, ahol ez elkerulhetetlen ott nem lenne bunti. A mp buntetes az ovott futamra alkalmazva.
    - Durvabb esetek: (sokadik figyelmeztetesnel) kovekezo futamon Quali kihagyasa, azaz boxban marad az illeto (1 futamon vagy mindegyiken), azaz hatrasorolas az adott futamon, de a prequalon kiharcolt szerveren.

    Szerintem igazsagosabb, ha az ovott futamra ervenyes a buntetes, hiszen ott helyezesek mennek el egy-egy szituacion, es ezt visszakaphatja az elszenvedett fel. Foleg az utolso versenynapra van nagyobb hatassal, ahol szerintem nem megfelelo a szankcio merteke (de lehet hogy tevedek).

    No hirtelen ennyi jutott eszembe.

    Ja es Teamspeak helyett Discord hasznalata. En kotelezove tennem a csatlakozast GTR-Masterseseknek. Iszonyat megkonnyitene a kommunikaciot. Ha valakivel a verseny utan szot akarok valtani, bocsanatot kerni, azonnal ott van keznel. Nekem a honlapon kikeresni a delikvenst sokkal korulmenyesebb.
    Plusz van Voice chat.

  17. #17

    Verseny időpont

    Sziasztok!
    Többen vagyunk itt kisgyerekes családapák. Felmerült, hogy sokkal kényelmesebb lenne, ha a verseny 21órakor indulna a jövőben. Mit szóltok hozzá, esetleg meg lehetne szavaztatni?
    Köszi előre is, ha megfontoljátok!
    Peti

  18. #18
    Idézet Eredetileg zsopo87 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Többen vagyunk itt kisgyerekes családapák. Felmerült, hogy sokkal kényelmesebb lenne, ha a verseny 21órakor indulna a jövőben. Mit szóltok hozzá, esetleg meg lehetne szavaztatni?
    Köszi előre is, ha megfontoljátok!
    Peti
    Átérzem a problémát, de mivel ennek a kezdési időpontnak már igen régre nyúló hagyománya van, a közeljövőben még szervezői berkekben is nehézséget okozna a későbbre tolás, ezért ezt a tavaszi szezonra sajnos most nem tudjuk vállalni.

  19. #19
    A "success ballast" ellen két dolog szól szerintem:
    - a TCR eleve egy BoP-olt kategória, a RaceRoom papíron legalábbis úgy bocsájtja a rendelkezésünkre a kocsikat, hogy elméletileg ők már megtettek mindent, hogy a lehető legközelebb hozzák őket egymáshoz. persze tudjuk, hogy a gyakorlatban így is van közöttük erősorrend, de azért elsősorban a vezetői képességek döntenek
    - mivel ez alaposabb tervezést és felkészülést, szemléletmódváltást igényel szervezői és versenyzői oldalon is egyaránt, lehetőség szerint tesztfutamokkal előkészítve, egy ilyen rendszer bevezetésére alkalmasabbnak tűnik az őszi szezonkezdet

    Ami még valóban egy járható útnak tűnik az adminisztrációs részt is figyelembe véve, hogy a büntetősúlyok helyett büntetőpontokat osztunk a figyelmeztetések mellé (mondjuk ugyanúgy 15-30-45-60). Ennek egyfelől szintén megvan a visszatartó ereje, hogy ne érje meg "taktikázni" a figyelmeztetésekkel, viszont megvan az az előnye, hogy a felelős az adott futamon bűnhődik és nem kell a következményeket szó szerint "továbbcipelnie" a következő fordulóra, tiszta lappal kezdhet. Ez például megoldható lenne.

  20. #20
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    mp alapu buntetes a szituaciotol fuggoen az ovott futamra alkalmazva, azaz a vegeredmenyt aktivan befolyasolja
    Csekkolom majd még egyszer a logokat, de azt hiszem, ennek az a technikai akadálya, hogy a körhátrányban lévő pilótáknál már nehezen követhető a beérkezés pontos pillanata és az aktuális különbség, ami persze sprintfutamok esetén ritkán okozna problémát, de mondjuk teszem azt extrém esetben éppen a bajnoki éllovasok akadnak össze, javításra szorul mindkét autó és körhátrányban érnek be, a beérkezés sorrendje határozná meg a bajnoki cím sorsát, a VB pedig időbüntetés esetén nem tudja egyértelműen meghatározni közöttük a sorrendet ennek okán.

  21. #21
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    415
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Csekkolom majd még egyszer a logokat, ....
    Koszi, hogy utananezel. Egyebkent nem lehet ezekbol a logokbol egy hasonlo kimutatast kesziteni a versenyrol, mint AC-ben van? Legjobb ido, konzisztencia stb.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    Koszi, hogy utananezel. Egyebkent nem lehet ezekbol a logokbol egy hasonlo kimutatast kesziteni a versenyrol, mint AC-ben van? Legjobb ido, konzisztencia stb.
    Simresults? Ha van rá igény: Daytona teszt

  23. #23
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    415
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Simresults? Ha van rá igény: Daytona teszt
    Igen, igeny van ra!
    Viszont pont a race result listan lehetne alkalmazni a mp alapu idobuntetest, amit mar reszleteztem. A buntetopontokhoz kepest ez inkabb lenne aranyban a vetek nagysagaval.

    - Discord hasznalata elvetendo? Szerintem mar igy is tobben hasznaljuk a Masters tagok kozul.

    - 21 oras kezdes: 3 gyermekes apukakent +1 szavazat tolem

  24. #24
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs, kicsit megkésve válaszolok. Szóval, nem csinálnék túl sok fölös munkát. Egyszerűen ezt a videót kellene aktualizálni a mostani helyszínekkel, és évvel. Aztán mindenki (aki akarja), tol hatja ki a saját fb idővonalára, történetébe. Akár kis toborzó szöveget is írhatunk mellé egységesen. Hátha sikerülne stabil 2 szervernyi embert összehozni. Ez a pandémiás bezárt időszak kedvez ennek a szórakozás formának. Egy másik fórumban felmerült a TOP akciók futamonként. Nagyon tetszik az ötlet, de én pl. Nem tudnám megcsinálni a szükséges vágást.

    szóval, ennyi jutott eszembe.
    Áthoztam ezt is ide, az ötlet teljesen rendben van, az én videószerkesztési képességeim sajnos nincsenek olyan szinten, hogy nyilvánosan vállalható legyen. De ha valakinek lenne kedve/ideje hozzá, jelezze nyugodtan. Ezt a top akciók dolgot megnézhetjük próbaképpen, meglátjuk, hogy mennyi pályaanyag fog befutni.

  25. #25
    Kedves Versenyzők!

    A tavaszi bajnokságunk végéhez érkeztünk, úgyhogy ismételten felétek fordulunk a kérdéssel, hogy van-e bármi észrevételetek a bajnokság formátumával, a lebonyolítással, szervezéssel, vagy bármi egyébbel kapcsolatban?

    Néhány témaötlet:
    - Milyennek ítélitek a büntető pontrendszert, jobban működött-e szerintetek a büntetősúlyoknál?
    - Milyennek láttátok a beépített vágáskezelés működését, éreztétek-e úgy, hogy jogtalanul büntet?
    - Szerdánként hivatalos versenyeken is lehet indulni, aminek előnye, hogy jó eséllyel aznap nincs frissítés, hátránya, hogy nem lehet egyszerre két helyen lenni, ez zavar-e esetleg valakit, módosítsunk-e a jövőben a verseny napján és idején, vagy már bejáratott rutinotok van a szerdai versenynaphoz?
    - Legyenek-e esetleg a jövőben speciális formátumú futamok (pl. endurance jellegű)?

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •