Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (57 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC Skoda - Most - Feb.4

    Kedves Versenyzők!

    Indul a Skoda 130RS tavaszi bajnokságunk, a korosodó Assetto Corsa-val. A kocsi nem egy szívbajos, nem egy ideges erőbajnok, de azért az ügyes kezeket a köridőben meghálálja. Az egyforma kocsik, kis lóerő, kis különbségek miatt igazi pozicióharcokra számítunk. Az első helyszínünk az autó egyik hazai pályája a Most "autódróm" lesz, mely egy viszonylag hosszabb, nagyobb pálya, mely a csatázásoknak teret ad. Ragadjatok kormányt!



    Pálya: Autodrom Most - rank (2018 v2.1) Letöltés: GDrive, TMM

    Autó: Skoda 130 RS (tmm 1.8 final) Letöltés: GDrive, RD (Csaba setup)

    Dátum: 2021.Feb.4 (csütörtök)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítők: nincs
    Fizikai sérülések: 75%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 29 +/-5 °C. Prekvalon fix 29 °C
    Pitek száma: 32

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Skoda - A (ha kell B)
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Skoda- Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC Skoda 130RS
    Discord elérhetőség: Discord



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 02. 01. 17:14. Indoklás: discord

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    A prequal szerver már fut, menti a köridőket, lehet gyakorolgatni a 'tragacsot'.

    A pályán picit ködös, borultabb idő van beállítva, talán itt legyen csúnyább idő, most időszerűbb, mint tavasszal.

    A kocsihoz a BTCC bajnoksághoz hasonlóan, nem használunk gumimelegítő paplant. Ezért mind a gyakorlásokon, autóbeállításoknál, mind a futamon erre gondoljatok, figyeljetek.

    Ha bármi gond van szóljatok...

  3. #3
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Szuper! Köszi! Megyek is kipróbálni. 👍😊

  4. #4
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Nagyon király, hogy ezt összeraktátok. Egyre jobban tetszik ez a kocsi.

  5. #5
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    A pályán picit ködös, borultabb idő van beállítva, talán itt legyen csúnyább idő, most időszerűbb, mint tavasszal.
    Ehhez mit kell beállítani, hogy működjön? Fel van telepítve a shader patch, és offline működik is, de a múltkor a havas tájat se jelenítette meg amikor úgy volt beállítva a szerver, és most is verőfényes napsütés van.

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg atis88 írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez mit kell beállítani, hogy működjön? Fel van telepítve a shader patch, és offline működik is, de a múltkor a havas tájat se jelenítette meg amikor úgy volt beállítva a szerver, és most is verőfényes napsütés van.
    A havas tájhoz sztem a ContentManager + CsP kell. Az a valós dátum alapján a pályára lépés elött tölt le külön textúrákat (ha talál). Télhez fehéret, őszhöz barnát, stb. Most pályához ha jól veszem ki, nincs külön season texture, így a pálya környezete (fák, fű) ugyanúgy néz ki mindenkinél.
    A szerveren az időjárás paraméternél alap/default időjárás van beállítva, konkrétan most "light_fog" van megadva. Ez mindenféle cucc nélkűl is ilyen borongós, távolban fehér ködös körülményeket hoz létre. CustomShader ezt tovább cifrázza. Dinamikusabb felhők, fények, mindent egy kicsit szebbé tesz.

    Nekem most így néz ki CM&CSP (+sol) kombóval:
    Mindenkinek kb hasonlóan kellene kinéznie.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 01. 22. 22:15.

  7. #7
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Nálam ködös a pálya kicsit és még CSP-m sincs.

    Kicsit sok a hosszú egyenes ennek a "tragacsnak" de azért jó kis verseny lesz az tuti.

  8. #8
    CM+CSP-t használok, újraraktam a CSP-t és megoldódott.

    Tetszik a kocsi márcsak valami tempót kéne vinnem bele

  9. #9
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Nem gondoltam volna hogy ekkorák lesznek a különbségek, amilyen kevés állítási lehetőség van... Mondjuk részemről van még hova javulni, de nem tudom hol tudnák még faragni a 6 másodperces hátrányomból. Finomítások vannak még, meglátjuk mire leszek képes. De ez most számomra egy kicsit csalódás, de nem adom fel!

  10. #10
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Nem gondoltam volna hogy ekkorák lesznek a különbségek, amilyen kevés állítási lehetőség van... Mondjuk részemről van még hova javulni, de nem tudom hol tudnák még faragni a 6 másodperces hátrányomból. Finomítások vannak még, meglátjuk mire leszek képes. De ez most számomra egy kicsit csalódás, de nem adom fel!
    az a baj a gyenge autóval hogy egy-egy hiba sokkal jobban megbosszulja magát
    pl mután a Ford megcsúszik pikk pakk visszanyeri a lendületét nem veszít vele sok időt az ember de ez egy picit csúszik azonnal "vissza fullad" mert nincs erő benne szóval szerintem kb ugy kell közlekedni vele mint egy gyenge gokartal
    meg kell próblni lendületesen menni minnél kevesebb csúszással

  11. #11
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    az a baj a gyenge autóval hogy egy-egy hiba sokkal jobban megbosszulja magát
    pl mután a Ford megcsúszik pikk pakk visszanyeri a lendületét nem veszít vele sok időt az ember de ez egy picit csúszik azonnal "vissza fullad" mert nincs erő benne szóval szerintem kb ugy kell közlekedni vele mint egy gyenge gokartal
    meg kell próblni lendületesen menni minnél kevesebb csúszással
    Köszi Máté, megpróbálom ahogy javasoltad!

  12. #12
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

    Setup

    Sziasztok,

    Az alábbi setupot bocsájtom azok részére, akik esetleg tanácstalanok hogyan essenek neki a beállításoknak. Innen letölthető a beállítás.

  13. #13
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Az alábbi setupot bocsájtom azok részére, akik esetleg tanácstalanok hogyan essenek neki a beállításoknak. Innen letölthető a beállítás.
    Köszi Csabi!
    Sikerült javítanom az időben, hála a setupodnak és a gyakorlásnak.
    Mivel még egy éve sem szimulátorozok, ezért a beállítást még nem ismerem, nem tudom mi-miért van. Próbálgattam magamtól beállítani az autót, de nem volt az igazi...
    Nekem nagyon hasznos hogy valakitől megkapom a beállításokat, így látom mit csináltam rosszul.
    A vezetési technikám sem az igazi még, sok gyakorlás kell.

    Üdv

  14. #14
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Az alábbi setupot bocsájtom azok részére, akik esetleg tanácstalanok hogyan essenek neki a beállításoknak. Innen letölthető a beállítás.
    Én is nagyon szépen köszönöm! Így is nagy még a lemaradás, de azért sikerült javulni egy nagyot az eddigihez képest.

  15. #15
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583

    Setup

    Köszönöm szépen és örülök, hogy sikerült elérni némi javulást! Ha a továbbiakban is lesz igény a setupjaimra - feltéve ha Norbi nem küldi be előbb - akkor nagyon szívesen meg fogom osztani őket.

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Nem gondoltam volna hogy ekkorák lesznek a különbségek, amilyen kevés állítási lehetőség van... Mondjuk részemről van még hova javulni, de nem tudom hol tudnák még faragni a 6 másodperces hátrányomból. Finomítások vannak még, meglátjuk mire leszek képes. De ez most számomra egy kicsit csalódás, de nem adom fel!
    Hát egy kicsit én is levagyok forrázva. elsőre 2,5mp lemaradás...
    De nyílván aki tapasztalt, pro pilóta, az hamarabb érez rá egy új kocsira, éri el a határokat. Egy kevésbé kvalifikált sofőrnél, ez lehet hogy jópár futamba is kerűl, míg kitanulja, ráérez a csínjára bínjáram, szóval akár a bajnokság végéig marad esély gyorsulni, felzárkózni

  17. #17
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm szépen és örülök, hogy sikerült elérni némi javulást! Ha a továbbiakban is lesz igény a setupjaimra - feltéve ha Norbi nem küldi be előbb - akkor nagyon szívesen meg fogom osztani őket.
    Előre is köszönöm.

  18. #18
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hát egy kicsit én is levagyok forrázva. elsőre 2,5mp lemaradás...
    Jómagam tavaly kezdtem szimulátorozni, így kifejezetten üdítő, hogy csak 3 mp a lemaradásom, pláne hogy viszonylag kevés időm van gyakorolni. Ráadásul, érzem, hogy van még tartalék, delta alapján egész jó idő is volt már előjelezve (magamhoz képest), amíg el nem dobtam

  19. #19
    az érzés amikor úgy érzed hogy mentél egy elég jó időt, aztán másnap rádvernek fél másodpercet, felbecsülhetetlen

  20. #20
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    az érzés amikor úgy érzed hogy mentél egy elég jó időt, aztán másnap rádvernek fél másodpercet, felbecsülhetetlen
    De nyugtasson a dolog, hogy ez már a "Morvai" szint, innen már nemnagyon van feljebb. Legalábbis a saját univerzumunk alapján.

  21. #21
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De nyugtasson a dolog, hogy ez már a "Morvai" szint, innen már nemnagyon van feljebb. Legalábbis a saját univerzumunk alapján.
    Na igen, engem ez az univerzum dolog zavar kíváncsi vagyok hogy ők melyikbe tartoznak !

  22. #22
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Hűha....

  23. #23
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Hát deltában én is mentem a Mátééhoz hasonló időt, de a célegyenes ráfordítót elrontottam, de mikor ezt megláttam, mondom MIVAN?

  24. #24
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg peti931 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát deltában én is mentem a Mátééhoz hasonló időt, de a célegyenes ráfordítót elrontottam, de mikor ezt megláttam, mondom MIVAN?
    57.9 csippanással úgy, hogy kerékvetőről kerékvetőre. Szerintem iszonyatosan setup függő ez a pálya. Persze kell a gyakorlás is, mert nagyon technikás a vonalvezetése, de egyelőre nem látom a javulás esélyét. A feltöltött setupot próbálom saját preferenciámra formálni, de vagy nagyon izgága vagy nem kanyarodik. A fenekét nagyon szereti dobálgatni...

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    A feltöltött setupot próbálom saját preferenciámra formálni, de vagy nagyon izgága vagy nem kanyarodik.
    Próbáld meg a kettő közötti egyensúlyt megtalálni. Felezd meg a setup-ban a különbségeket

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •