Találatok: 1 - 6 (6 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCR 2020 Ősz - Büntetések Laguna Seca 2021.01.13.

    Kedves Versenyzők!

    A Versenybíróság megvizsgálta a beérkezett óvásokat. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "be"dünnyögés olvasható!

    Laguna Seca - 2021.01.13.

    A szerver
    Replay: LINK

    Race1:


    nem érkezett óvás

    Race2:

    nem érkezett óvás

    Race3:

    R3, L1, T1, Polgár Balázs szóbeli figyelmeztetés

    R3, L1, T8, Kenéz Sándor 1 figyelmeztetés

    B szerver
    Replay: LINK

    Race1:


    nem érkezett óvás

    Race2:

    nem érkezett óvás

    Race3:

    nem érkezett óvás

    Összevont büntetések:


    3 Figyelmeztetés:
    Gera András, Korcsmáros György
    2 Figyelmeztetés:
    Piski Tamás, Pető József, Nagy Balázs, Hofbauer András
    1 Figyelmeztetés:
    Pétery Zoltán, Hevesi Sándor, Szabó Csaba, Nagy Dénes, Harmati Tamás, Vajk Gábor, Epinger Norbert, Kenéz Sándor

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.


    Büntetősúly:

    Kenéz Sándor
    +15 kg

    Utoljára módosította: balage06; 2021. 01. 26. 18:00.

  2. #2
    Kenéz Sándor Versenyző kenezs01 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 04.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    62
    Sziasztok!

    Elképzelhető, hogy itt valamilyen félreértés történt, vagy esetleg nem ugyanarról az esetről beszélünk?
    Visszanéztem a megóvott incidenst, de nemhogy a büntetés mértékével, de még azzal sem értek egyet, hogy szabálytalan lettem volna.

    Javítsatok ki ha tévedek, de elvileg erről az esetről van szó (R3; L1, T8):

    https://www.youtube.com/watch?v=O6fX...el=SandorKenez

    Utólagos engedelmetekkel leírom, hogy nekem mi a véleményem a fent látotakkal kapcsolatban:

    Imre a pálya külső részére húzódik, és ott kezdi meg a fektávot. Én Imrétől eltérő ívet választva a pálya közepéről kezdem meg a féktávot. Imre a féktáv közben veszélyesen irányt vált, és megpróbál blokkolni. Az ütközés elkerülése érdekében még beljebb húzódok, de ezzel együtt sem tudom elkerülni, hogy az autóink összeérjenek, melynek következtében Imre elhagyja a pályát. Ezt követően Imre teljes gázzal, minden körlüntekintés nélkül, keresztbe visszajön a pályára, ezzel újabb veszélyhelyzetet teremtve. Mivel Imre a szabálytalan visszaérkezése során nem vesz tudomást arról, hogy mellette vagyok, az újabb ütközés elkerülése érdekében kénytelen vagyok elhagyni a pályát.

    Hogy teljes legyen a kép itt van Imre szemszögéből is:

    https://www.youtube.com/watch?v=1ddf...el=SandorKenez

    Érdemes Imre mozgását az előtte haladó Malm Balázshoz viszonyítani, hiszen mindketten a pálya külső részén kezdik meg a féktávot, de míg Balázs a fékezés befejezéséig végig a pálya szélén marad - úgy ahogy azt kell - addig Imre a féktáv közepén hirtelen irányt vált és bezárja előttem az ajtót.

    Lassan 6 éve versenyzem Nálatok, jól ismerem a Versenyszabályzatot és mindig az ott leírtak maxmimális betartása mellett versenyzem. Úgy gondolom, hogy a fenti esetben sem vétettem a szabálykönyvben leírtak ellen, ezért kérem a Tisztelt Versenybíróságot, hogy vizsgálja újra az esetet, és törölje a tévesen kiszabott büntetést.
    Kenéz Sándor #88

  3. #3
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    74
    Szia Sándor!

    Természetesen visszanéztem az esetet az óvás előtt, itt elérhető yt-n is: https://www.youtube.com/watch?v=Lop8CVuoBAY
    Minimális irányváltás történt, hogy ne legyen ütközés Malm Balázzsal, így belső nézetből, hanggal visszaadja jobban.
    A visszajövetel esetén is jól látszik a belső kamerából, egyrészt nem igaz hogy teljes gázzal, nyomtam a féket (csak ugye a kavicson nincs fékhatás) másrészt teljesen el volt tekerve a kormány, de a kavicságyon sajnos csak utas voltam. Ahogy az aszfaltra ért az autó, egyből el is kezdett fordulni balra

    Imi

  4. #4
    A részleteket privátban beszéljétek meg legyetek szívesek, a VB megvizsgálja újra az esetet.

  5. #5
    Idézet Eredetileg kenezs01 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    A versenybíróság újra megvizsgálta az esetet, az ítélet az alábbiak szerint módosul:

    R3, L1, T8, Kenéz Sándor 1 figyelmeztetés

    A kanyar előtti féktávon Kenéz Sándor előzési manőverbe kezd, Faragó Imi azt követően kezd balra húzódni, miután már mindkét autó féklámpája ég, így a kontakt kialakulását illetően megoszlik a felelősség. Faragó Imi a lehetőségeihez képest mások veszélyeztetése nélkül tér vissza a pályára, Kenéz Sándor a pályát négy kerékkel elhagyva megelőzi és elől is marad, ami ebben a formában szabálytalan előnyszerzésnek minősül.

  6. #6
    Kenéz Sándor Versenyző kenezs01 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 04.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    62
    A döntést tudomásul vettem, köszönöm, hogy foglalkoztatok az üggyel.
    Annyi megjegyzést még tennék, hogy az összevont büntetéseknél továbbra is 2 figyelmeztetés szerepel a nevem mellett, kérlek javítsátok.



    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A versenybíróság újra megvizsgálta az esetet, az ítélet az alábbiak szerint módosul:

    R3, L1, T8, Kenéz Sándor 1 figyelmeztetés

    A kanyar előtti féktávon Kenéz Sándor előzési manőverbe kezd, Faragó Imi azt követően kezd balra húzódni, miután már mindkét autó féklámpája ég, így a kontakt kialakulását illetően megoszlik a felelősség. Faragó Imi a lehetőségeihez képest mások veszélyeztetése nélkül tér vissza a pályára, Kenéz Sándor a pályát négy kerékkel elhagyva megelőzi és elől is marad, ami ebben a formában szabálytalan előnyszerzésnek minősül.
    Kenéz Sándor #88

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •