Találatok: 1 - 7 (7 összesen)
  1. #1

    ACC gyakorló szerverek

    Feldobom ezt a témát, mielőtt elfelejtem, kíváncsi vagyok, hogy ez a problémakör csak engem zavar-e: szóval a hétvégén szerettem volna specifikusan időmérőt szimulálni és erre kézenfekvő megoldásnak tűnt a gyakorló szerver. Csak menet közben realizáltam, hogy ehhez 57 percet kell várnom/vezetnem olyan körülmények között a szabadedzésen, ami sem az időmérő, sem a futam szempontjából nem releváns. Reggel van, "hétvége eleje" van, poros a pálya, egyedül nem tudom felgumizni, ilyen körülmények között igazából nincs értelme huzamosabb ideig vezetni. És ha ezt következő nap megismételném, újra ugyanez. Ez így csak nekem tűnik kevésbé időhatékonynak? Vagy át tudom már dobni ilyen esetben a következő sessionre mezei userként? Ha nem, akkor esetleg megoldható lenne, hogy a gyakorló szerveren csak 10-15 perc practice legyen, szerintem az bőven elég bemelegedni/bevárni egymást és utána lehet a hétvége érdemi részére gyakorolni.

  2. #2
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Feldobom ezt a témát, mielőtt elfelejtem, kíváncsi vagyok, hogy ez a problémakör csak engem zavar-e: szóval a hétvégén szerettem volna specifikusan időmérőt szimulálni és erre kézenfekvő megoldásnak tűnt a gyakorló szerver. Csak menet közben realizáltam, hogy ehhez 57 percet kell várnom/vezetnem olyan körülmények között a szabadedzésen, ami sem az időmérő, sem a futam szempontjából nem releváns. Reggel van, "hétvége eleje" van, poros a pálya, egyedül nem tudom felgumizni, ilyen körülmények között igazából nincs értelme huzamosabb ideig vezetni. És ha ezt következő nap megismételném, újra ugyanez. Ez így csak nekem tűnik kevésbé időhatékonynak? Vagy át tudom már dobni ilyen esetben a következő sessionre mezei userként? Ha nem, akkor esetleg megoldható lenne, hogy a gyakorló szerveren csak 10-15 perc practice legyen, szerintem az bőven elég bemelegedni/bevárni egymást és utána lehet a hétvége érdemi részére gyakorolni.
    Bocs, hogy csak most reagalok, teljesen el voltam havazva.

    Teljesen jogos a dolog, a practice szerver pont csak arra nem jo, amire valo lenne, en is szorgalmaznam az atallitasat.

    Amit en csinalok es bevalt, hogy felmegyek public szerverekre, ahol teljesen jol lehet a kvalit es a versenyt is gyakorolni. 20 perc Q 30 perc verseny. Vagy, hogy tenyleg pont arra keszuljunk, ami a mastersen van, 30 perc Q, 45 perc verseny, az pont egy etap.

    En az elol sem zarkoznek el, hogy egy db ilyen szerver legyen, ami egyben a prekvalit is tartalmazna. Ki van ez mar talalva es mukodik, nekunk csak at kellene venni.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.641
    A verseny szerveren bármit be lehet állítani egyetlen megkötés van. Amit beállítunk avval kell a futamot is teljesíteni, futam előtt nem változtatunk a szerveren.
    Ennek az alábbi okai vannak:
    - Így van 2 hét kipróbálni a szervert és jelezni ha valami nem működik.
    - Nekem előfordul hogy csak prekvalzárás előtt jutok gépközelbe és nincs időm a config fileokkal foglalkozni,
    - Ha futam előtt kell módosítani és elgépelünk valamit, akkor törölni kell a futamot, vagy jobb esetben restartolni a szervert, ha észrevesszük a hibát.
    - Ha valaki alulteljesít a futamon, és a fórumban megy a kifogás keresés. Így nincs kifogás, volt 2 hét felkészülni.

    Alapvetően 3 szervert futtatunk:
    GTR-Masters.hu #Prequal: a prekvalifikációhoz. (csak Q)
    GTR-Masters.hu #A: Versenyszerver, a teljes versenyhétvége és változó időjárás gyakorláshoz. (komplett P, Q, R)
    GTR-Masters.hu #Rank: Versenyekre felkészüléshez. (csak Q és R)
    Ez utóbbin nem volt semmi élet, így ezt mostanában nem szoktam elindítani.

    Ha mégis van igény felkészülni a versenyekre, akkor jelezzétek és újra beüzemeljük a Rank szervert.
    Ha más ötlet, vagy javaslat van, akkor itt meg lehet osztani.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 16. 15:55.

  4. #4
    Nekem speciel a Rank ilyen beállításokkal pont megfelelne, volt is valahogy egy ilyen hiányérzetem.

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.641
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem speciel a Rank ilyen beállításokkal pont megfelelne, volt is valahogy egy ilyen hiányérzetem.
    A Rank szerver azért készült, mert többször volt róla szó, hogy milyen jó lenne, ha nem mindíg csak hotlapoznánk a prekval szerveren, milyen jó lenne versenyre is készülni. Most hogy van, meg senki nincs rajta.
    Én arra gondoltam, hogy vissza tehetjük public szervernek, ahogy régen volt. Biztos lesz aki nem fog örülni a public színvonalnak, de nem lesz üres.

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A Rank szerver azért készült, mert többször volt róla szó, hogy milyen jó lenne, ha nem mindíg csak hotlapoznánk a prekval szerveren, milyen jó lenne versenyre is készülni. Most hogy van, meg senki nincs rajta.
    Én arra gondoltam, hogy vissza tehetjük public szervernek, ahogy régen volt. Biztos lesz aki nem fog örülni a public színvonalnak, de nem lesz üres.

  7. #7
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A Rank szerver azért készült, mert többször volt róla szó, hogy milyen jó lenne, ha nem mindíg csak hotlapoznánk a prekval szerveren, milyen jó lenne versenyre is készülni. Most hogy van, meg senki nincs rajta.
    Én arra gondoltam, hogy vissza tehetjük public szervernek, ahogy régen volt. Biztos lesz aki nem fog örülni a public színvonalnak, de nem lesz üres.
    Mostanában elég kultúrált public futamokat lehet menni, úgyhogy nem hiszem, hogy veszitünk vele.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •