Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 41 (41 összesen)
  1. #26
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Abszolút nincs ezzel gond, pont erre voltam kíváncsi. A GT4-el kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy a váltott GT4-GT3 tervben volt. Miután a PerfectSim meghozta a döntést, hogy nem szeretnék továbbvinni, december óta embereket kerestem a szervezéshez, zéró sikerrel. Senkinek nem fér bele jelenleg. Tavaly belevágtunk ugyanígy még RR alatt, sokkal pozitívabb kezdeti fogadtatás mellett, de ahogy szép lassan kiderült, hogy bizony ezeket a gépeket is nehéz gyorsan vezetni, rohamtempóban fogyott a lelkesedés szervezői és versenyzői oldalon is és a szezon második felében annak a 4-5 embernek a kedvéért kellett beletenni ugyanúgy a munkát, akik elég kemények voltak hozzá, hogy végignyomják. Persze nincs ezzel semmi gond, csak érted, már azt a pontot vártam, mikor egyedül én lépek fel a szerverre. És akkor ha a másik oldalról nézed pont azokat a dolgokat, amiket te is írtál:

    - erősödik a konkurencia
    - a szervezők nem úsznak a szabadidőben
    - önmagában a Masters név már nem tűnik elég húzóerőnek
    - azt éreztem, hogy a körülöttem lévők sem biztosak benne, hogy a GT4-et sikerre lehetne vinni
    - senki más nem vállalna most szervezői teendőket szívesen

    A tavalyi GT4 bajnokság fényében talán nem meglepő, hogy nem ugrottam bele mégegyszer. Azzal meg sajnos én sem tudok mit kezdeni, ha valaki nálunk azt mondja, hogy neki már nincs kedve/ideje csinálni, máshol meg naponta szervez futamokat. Ha most hirtelen lenne rá lehetőség, hogy minden este körbeszüttyögjünk a Mastersnél közel zéró felkészüléssel, én akkor sem tudnék élni vele.
    AZ RR-t ne vegyük ide nem egy kategória szerintem semmilyen szempontból az ACC-val.

    De nézzük a kiírt szavazást 23 ember szavazott az itt lévők közül egyöntetűen arról hogy érdekli a GT4 és már vagy megvan nekik a szükséges dlc vagy nincs de megvennék.
    0 ember szavazott arra hogy nem érdekli.

    Mégis indul egy GT3 bajnokság amit a hét bármelyik napján megkaphat az átlag gamer bárhol, így itt a két heti GT3 Masters futam csak egy a sok közül, ráadásul jelentős csúszással tér át a már mindenhol használt gumimodelre a 2019-et már a kutya sem nyomja.

    A szervezők munkáját senki sem becsmérelte és mindenkinek van magánélete és ezt az egészet a szabadidejében csinálja így érthető ha nincs 2 bajnokságra idő.

    A fentieket figyelembe véve egy fél órás brainstormingal szerintem el lehetett volna jutni oda hogy srácok akkor csináljunk valamit amire most igény van és nem mindenhol ez megy. Rugaszkodjunk el a fix 90 perces versenyektől próbáljunk egy érdekes szabályrendszert kitalálni írjunk ki egy szavazást a pályákról hogy mi legyen benne a naptárban nem automatikusan csak menjünk azokkal amikkel az ősziben épp nem mentünk.

    Ha valaki úgy dönt hogy a továbbiakban a Mastersen meg nem akar versenyt szervezni mert ERRE nincs ideje és KEDVE az az ő döntése. Másrészt a szervezői feladatokat is meg lehet osztani. Ha jól érzem a sorokból Zelfire gondolsz, a máshol a szervezése kimerül annyiban hogy akik ott valóban szervezik a versenyeket nekik tippeket ad és beszélget az emberekkel felméri az igényeket streamelgeti a futamait és szimplán jól érzi magát, ami nem ugyanaz hogy ténylegesen Ő szervezze ott a futamokat (jelentősen kevesebb idő befektetéssel jár amit most csinál viszont szerintem sokkal több élvezettel a saját és mások számára is).

    Pontokba foglalva a tények a Masters induló tavaszi bajnokságából:

    Marad a GT3
    Azokon a pályákon megyünk amiken az őszi bajnokságban nem mentünk de tavaly ugyanilyenkor szinte kopp ugyanez volt a versenynaptár
    a Futamok lebonyolítása nem változik marad a 90 perc
    az időjárás marad úgy ahogy eddig is volt
    Marad a kötött 1 autóváltos szabály (pedig többször feljött a régi jól bevált még GTL-es kreditrendszer vagy hogy mittomén ki lenne írva hogy a bajnokságban minimum 4 féle autóval kell résztvenni de szabadon változtatható hogy melyik futamra ki melyikkel jön csak az év végén meglegyen a 4 különböző autótípus).
    Ha lesz is esetleg a játékban bámi változás ami új lehetőségeket nyit (új gumimodel etc.) a bajnokság végig itt marad az amivel elindultunk hiába még csak 3 futam ment le a 8-ból mondjuk (miközben másoknál szinte azonnal megtörténik a váltás haladnak a korral és az igényekkel)

    Remélem némileg érthető mi a problémám.

  2. #27
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    AZ RR-t ne vegyük ide nem egy kategória szerintem semmilyen szempontból az ACC-val.

    De nézzük a kiírt szavazást 23 ember szavazott az itt lévők közül egyöntetűen arról hogy érdekli a GT4 és már vagy megvan nekik a szükséges dlc vagy nincs de megvennék.
    0 ember szavazott arra hogy nem érdekli.

    Mégis indul egy GT3 bajnokság amit a hét bármelyik napján megkaphat az átlag gamer bárhol, így itt a két heti GT3 Masters futam csak egy a sok közül, ráadásul jelentős csúszással tér át a már mindenhol használt gumimodelre a 2019-et már a kutya sem nyomja.

    A szervezők munkáját senki sem becsmérelte és mindenkinek van magánélete és ezt az egészet a szabadidejében csinálja így érthető ha nincs 2 bajnokságra idő.

    A fentieket figyelembe véve egy fél órás brainstormingal szerintem el lehetett volna jutni oda hogy srácok akkor csináljunk valamit amire most igény van és nem mindenhol ez megy. Rugaszkodjunk el a fix 90 perces versenyektől próbáljunk egy érdekes szabályrendszert kitalálni írjunk ki egy szavazást a pályákról hogy mi legyen benne a naptárban nem automatikusan csak menjünk azokkal amikkel az ősziben épp nem mentünk.

    Ha valaki úgy dönt hogy a továbbiakban a Mastersen meg nem akar versenyt szervezni mert ERRE nincs ideje és KEDVE az az ő döntése. Másrészt a szervezői feladatokat is meg lehet osztani. Ha jól érzem a sorokból Zelfire gondolsz, a máshol a szervezése kimerül annyiban hogy akik ott valóban szervezik a versenyeket nekik tippeket ad és beszélget az emberekkel felméri az igényeket streamelgeti a futamait és szimplán jól érzi magát, ami nem ugyanaz hogy ténylegesen Ő szervezze ott a futamokat (jelentősen kevesebb idő befektetéssel jár amit most csinál viszont szerintem sokkal több élvezettel a saját és mások számára is).

    Pontokba foglalva a tények a Masters induló tavaszi bajnokságából:

    Marad a GT3
    Azokon a pályákon megyünk amiken az őszi bajnokságban nem mentünk de tavaly ugyanilyenkor szinte kopp ugyanez volt a versenynaptár
    a Futamok lebonyolítása nem változik marad a 90 perc
    az időjárás marad úgy ahogy eddig is volt
    Marad a kötött 1 autóváltos szabály (pedig többször feljött a régi jól bevált még GTL-es kreditrendszer vagy hogy mittomén ki lenne írva hogy a bajnokságban minimum 4 féle autóval kell résztvenni de szabadon változtatható hogy melyik futamra ki melyikkel jön csak az év végén meglegyen a 4 különböző autótípus).
    Ha lesz is esetleg a játékban bámi változás ami új lehetőségeket nyit (új gumimodel etc.) a bajnokság végig itt marad az amivel elindultunk hiába még csak 3 futam ment le a 8-ból mondjuk (miközben másoknál szinte azonnal megtörténik a váltás haladnak a korral és az igényekkel)

    Remélem némileg érthető mi a problémám.
    Jha és a versenyközpontuságra még az alábbi fórum témában Szarka András felvetést és az arra adott válaszokat tudnám ellenpéldaként hozni.

    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7184

  3. #28
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Bocs csak a utolsó felsorolásra reagálok, amúgy is-is.
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Marad a GT3
    Igen, mióta megy nálunk állandó jelleggel a GT3 versenyzés? Máshol (PSL, publik) sem azt mutatják a számok, hogy a GT4-et jobban eszi a nép mint a GT3-at. Max 1 (acc) bajnokit tudunk vinni. A GT4-es szavazás csupán felmérés, érdeklődés volt, nem igéret, mint látható már ott is fel van tüntetve a szervezői hiány. Ezekszerint nem jelentkeztek elegen segíteni.

    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Azokon a pályákon megyünk amiken az őszi bajnokságban nem mentünk de tavaly ugyanilyenkor szinte kopp ugyanez volt a versenynaptár
    Van ~10 pálya, hát hogy csavarjuk őket? Most bentlesz Imola valószínű, de gondolom már a Brit-el menne mindenki, mert a régi pályák már uncsik, és a terminátorból is a legújabb a legjobb. Persze ha a még meg sem jelent brit pályák lennének benne, akkor vagy csúszik a megjelenés, esetleg jaj nincs megvéve Pityunak.

    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    a Futamok lebonyolítása nem változik marad a 90 perc
    Szeretnél GT-vel 45 perces futamokat? Vagy szeretnél egyhuzamban 90 percnél többet menni? Szeretnél pilótacserés futamokat, ahol harmad annyi kocsi lenne a pályán, és a másik versenyzőt nézed hogy hogy megy? Ez is már többször meg lett kérdezve, szavazva, találva.

    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    az időjárás marad úgy ahogy eddig is volt
    Kint a szavazás, hogy legyen-e változékonyabb, az eső intenzítása mekkora legyen. Ha eső van azabaj, ha száraz azabaj. Hó legyen?

    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Marad a kötött 1 autóváltos szabály (pedig többször feljött a régi jól bevált még GTL-es kreditrendszer vagy hogy mittomén ki lenne írva hogy a bajnokságban minimum 4 féle autóval kell résztvenni de szabadon változtatható hogy melyik futamra ki melyikkel jön csak az év végén meglegyen a 4 különböző autótípus).
    Nagyon jó ötlet, csak sok ember örül ha 1 kocsit megszokik, kitanul, setupolás terén (több baleset). Kreditrendszer kitalálása, adminisztrálása, sokkal több szervezői feladat, mint említve volt, ebben nem állunk jól. Valamint szerintnem semmi másról nem szólna a kocsiválasztás, mint az adott pálya bop-olásától.

    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lesz is esetleg a játékban bámi változás ami új lehetőségeket nyit (új gumimodel etc.) a bajnokság végig itt marad az amivel elindultunk hiába még csak 3 futam ment le a 8-ból mondjuk (miközben másoknál szinte azonnal megtörténik a váltás haladnak a korral és az igényekkel
    Szerintem senki sem szereti ha bajnokság közepén nyúlnak bele a kocsik fizikájába, bop-ba, gumimodellbe. A versenyzőkkel szembeni kiszúrás, ha ilyen történik. éles, komoly bajnokságban, ez sarokpontok. Bajnokságok között lehet változtatni.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 01. 27. 15:26.

  4. #29
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    NEM AKAROK MEGBÁNTANI SENKIT de ez a véleményem ez meg egy fórum és leírom Peace!


    Átlag, maximum és minimum létszámok:
    - Tavaly ősszel : 23 - 29 - 20.
    - Idén ősszel : 24 - 29 - 18

    Amit én nem értek, hogy az idei 24 fő, miért ér kevesebbet, mint a tavalyi 23 fő.
    Ezt csak azért nem értem, mivel mi szervezőként a replayeken tudjuk lemérni a bajnokság színvonalát és én a replayeken ennek épp az ellenzőjét látom.
    Miközben a létszámunk nem változott, végre eljutottunk arra szintre hogy színvonalas futamokat lehet rendezni.

    két év után végre 90 percet végig lehet versenyzeni. Mindenki tud időben fékezni. Színvonalas futamok vannak. A chat ben nincs public futamok színvonalán lévő "resit akarok, mikor lesz már resi".
    Ha egy előzést nem tudsz befejezni az egyenes végéig, nyugodtan ottmaradhatsz, akár kanyarokon át is lehet egymás mellet menni, nem fognak leszorítani, vagy kilökni. Nem bombáznak ki 5 autó távolságból. Ahogy ez a legtöbb helyen szokás és amíg nálunk így volt, te is ezért panaszkodtál.
    Egy átlagos mostani hozzászólás a fórumban:
    "....... történt a futamon. Találkozunk a következőn."

    Nekem ebből ennyi látszik:
    Amikor a teszt futamokon ~40-en voltunk az neked nem tetszett. Mert minek ide ennyi ember, az első kört sem tudod befejezni hogy nem törik rommá az autót. Nyilván igazad volt, de ha mindenki itt indul, akkor ennek a következményit is viselni kell.
    Most hogy összejött egy ~25fős színvonalas mezőny, akik tudnak autót vezetni, akikkel lehet színvonalas futamokat rendezni, ami nem csak a T1-ig tart, most az a baj hogy a 25fő az kevés. De hogy idén 25fő mitől lett kevésebb mint a tavalyi 25fő az nem világos.
    Most melyik a fontos, hogy színvonalas futamokat akarsz és jó ha tartjuk az átlag ~25 főt, ami egy 5km-es pályán pont az ideális létszám.
    Vagy legyünk sokan és addig restartolgatunk, amíg a mezőny 2/3-ad el nem tud jönni a T1-ben.

    Itt 90 perces futamokat rendezünk, nincs értelme 30, vagy 60 perces futamokat rendezni, ha nem muszáj, mert az a GT kategória kicsúfolása. Ezek az autók 30perc alatt még időmérős setup-al sem tudják elkoptatni a gumit. Persze 60perces futamon is lehet kötelező box kiállást, meg pit window csinálni szórakozásból, hangulati elemnek, taktikai értéke nem lesz.

    Nincs akadálya hogy 100+ fős bajnokságot indítsunk, ha ez fontos szempont. De akkor ennek vállalnotok kell a következményeit is.
    - Az őszi GT bajnokságban, egy átlagos futamon az első körös balesetek száma 0 vagy 1 volt. A teszt bajnokságban 40 fővel 5-15 volt, akkor az nem volt jó, most miért lenne jó.

    Másik lehetőség: Az ideális szervezői létszám 3 fő.
    Ha van legalább 3 ember, aki úgy érzi hogy versenyző központú versenyeket akar.
    Akkor össze ülnek és szerveznek egy versenyző központú bajnokságot. Minden adott hozzá.
    Ők jól járnak, Mi is jól járunk, azt a heti 4-6 órát amit a családtól és futamokra felkészüléstől veszünk el hogy megszervezzük a bajnokságot, mi is szívesen töltjük a családdal és a futamokra felkészüléssel.
    Ha meg még 3 ember sincs akit ez érdekel itt, akkor ez kinek probléma.


    Valamint még egy vélemény a témához szervezői oldalról:
    Mindenki, beleértve engem is. Arról álmodozik hogy milyen jó lenne egy nagy bajnokságot rendezni ahol "jó sokan vagyunk" és így milyen jó versenyek vannak.

    Aztán mikor elindul a bajnokság, akkor pár futam után kiderül hogy az emberek nem képesek egymással megférni.
    - Egymás torkának estek a fórumban. Megy a sárdobálás mert kilöktek. A helyett hogy óvnának.
    - Ha lesik az eső, de nem készül rá, akkor a szervezőkre megy a sárdobálás, hogy mi ez a *****. Pedig éjjel nappal megy a gyakorló szerver, csak lusta volt felmenni. De prequalon milyen jó volt, járna a pont.
    - A csapat nem gyakorol futamra, el is vérzik ahogy kell. Ennek ellenére a fórumban már arról megy a diskurzus, hogy mindenki más miért hibás hogy nem sikerült pontot szerezni.
    - Rájönnek az emberek hogy a C szerveren nem jó menni, hiába vagyunk "elvileg sokan", meg hiába "szoros a mezőny". A másik ligában ahol csak 15-en vannak, ha benevezek akkor "A" szerveres leszek ugyan annyi készüléssel, vagy meg is nyerhetem a futamot. És ha az asszony megkérdezi, hanyadik lettél, sokkal jobb érzés azt mondani hogy 10., mint hogy 72.
    - Hosszan lehetne még azt is sorolni hogy az emberek mennyi marhaság miatt képtelenek együtt élni. Ahol sokan vannak, ott előbb utóbb megjelenik a széthúzás.
    Ezért lesz mindig 30 kicsi és nem egy nagy. Aki arra vágyik hogy minden nap teli szerveren akar menni hasonló ellenfelekkel, annak ott az IRacing. Ezt sehol máshol nem csinálják jobban.

    Én két év szervezés után most először az idei GT szezon mezőnyével elégedett vagyok. Nem hiszem hogy most a világon bárhol máshol versenyeznék szívesebben, mint itt. A fórumban semmi dolgunk nincs. Olyan hozzászólások vannak, amit érdemes elolvasni. A pályán a baleset minimális, sima versenyzői hibák vannak. Akár kanyarokon át lehet egymás mellet menni, nem szorítanak le, nem löknek ki, nem bombáznak ki 5 autó távolságból.

    Szervezői oldalról, messze a legsikeresebb ACC bajnokságunk eddig. Ha ezt a színvonalat tudjuk tartani, akkor megéri megszervezni a futamokat.
    Megmondom őszintén, amikor 40 fővel ment a pályán a roncsderbizés, nem érte meg a ráfordított időt. Nem érte meg dolgozni érte.

    Ezért a 20-30 versenyzőért sokkal inkább megéri dolgozni. Autóverseny van a pályán. A fórumban futambeszámolók. Mi pedig ezért dolgozunk, hogy színvonalas bajnokságot szervezzünk.
    Minket nem motivál hogy 100 indulóval, billentyűzettel, 4 restart után, 24x időgyorsítással, 3x gumikopással, lemenjen egy futam. Biztos hogy ez is jó, de mi ezért nem dolgozunk.

    Nekem ez a véleményem. Ha valaki szeretné másképp csinálni, a lehetőség ahogy eddig is adott.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 27. 19:32.

  5. #30
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Én nem tudom hogy mi nem működik jól, de azt igen, hogy valami biztos. Úgy tértem vissza majdnem 3 év után hogy de jó lesz végre a Mastersen versenyezni, aztán vagy 3 futam után azt vettem észre hogy egyáltalán semmi nem motivál hogy elinduljak (pedig hibák nélkül, jó helyezésekkel végeztem a futamokon). Aztán kedv, motiváció hiányában jöttek a benézett futamok, aztán semmi kedvem nem volt jönni, de mégiscsak a Masters, úgyhogy elindultam, a végén meg már el sem indultam. Lehet bennem van a hiba, de még sosem történt ez meg velem.

    Amit én tudnék hozzátenni:
    - Nem halad a korral a bajnokság. 3 éve is pontosan ugyanez volt csak AC-vel, azóta minden fejlődött, millió lehetőség lehetne hogy színesebb legyen, de csak lehetőségek maradnak.
    - Nincs társaság, nincsenek futam előtti, futam utáni beszélgetések sehol. Meg kb semmilyen beszélgetések a fórumon, ha 1 hétig nem jövök fel, akkor is elég 2 perc mindent bepótolni. Mondjuk régen ami volt az is csak anyázásról szólt, azért is hagytam abba. Személy szerint nekem a barátias társaság/hangulat hiányzik a versenyzésből. Lehetnek tiszták a futamok, meg nem hibáznak olyan sokat az emberek (azért így is volt pár meredek dolog), de ha nincs mögötte az élmény akkor az egész olyan steril mintha AI ellen mennék offline.
    - Soha semmit nem láttam még megvalósulni abból amit bárki bármikor javasolt. (mondjuk ez az elsőhöz is mehetne)

    Ne támadjon le senki ha lehet, csak elmondtam hogy éreztem magam az elmúlt fél évben itt. Ha ilyennek akarjátok, és így tetszik nektek, akkor maradjon ilyen, mindenki meg tudja találni a tetszésének megfelelőt, van választék bőven.

  6. #31
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    - Nem halad a korral a bajnokság. 3 éve is pontosan ugyanez volt csak AC-vel,
    Ellőtte meg 10 évig GTR2-vel ugyan ez a 90 perces bajnokság volt. Tehát már 15 éve változatlan. Ez egy bajnokság.
    A public szervereken, minden napp lehet menni mással, másképp. De az nem bajnokság.
    Mondhatnánk hogy a Leman 24 is unalmas, meg elavult, mindíg csak 24 órát mennek, csak az autókat változtatják.
    A Forma 1 is uanlmas ott sem változott vagy 30 éve a futamtáv, csak az autók másak.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 27. 19:51.

  7. #32
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    - Nem halad a korral a bajnokság. 3 éve is pontosan ugyanez volt csak AC-vel, azóta minden fejlődött, millió lehetőség lehetne hogy színesebb legyen, de csak lehetőségek maradnak.
    3 évvel ezelött AC-vel mentünk. Azóta azzal itt volt GT2-3-4 bajnokság, DTM90, MX5, Seat, BTCC, Singer, Skoda bajnokság. ACC-vel itthon elsőként rendeztünk bajnokságot, eleinte dupla sprintfutamokkal. Nemigazán értem hogy mire gondolsz azalatt hogy ugyanez volt, és nem fejlődött? Minek kellett volna fejlődnie?
    Futam elött briefing kellene? TT-zni szeretnétek hetekig? ósdi a fórum, és jobb a discord? Közvetítés nélkűl már nemfutam a futam? Rajtgyakrolásra van szükségetek? Esetleges távozás elött írd meg hogy mire gondolsz konkrétan, hátha letudunk szűrni belőle valamit. Ha van jó ötleted dobd be, komolyan, megrágjuk!

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    - Nincs társaság, nincsenek futam előtti, futam utáni beszélgetések sehol. Meg kb semmilyen beszélgetések a fórumon, ha 1 hétig nem jövök fel, akkor is elég 2 perc mindent bepótolni. Mondjuk régen ami volt az is csak anyázásról szólt, azért is hagytam abba. Személy szerint nekem a barátias társaság/hangulat hiányzik a versenyzésből. Lehetnek tiszták a futamok, meg nem hibáznak olyan sokat az emberek (azért így is volt pár meredek dolog), de ha nincs mögötte az élmény akkor az egész olyan steril mintha AI ellen mennék offline.
    Nem emlékszem rád a TS-ről hogy fent szoktál volna lenni. Vagy csak nem egy szobában voltunk. Ha csapatszobában vagy, akkor te magad választhatod meg a társoságodat. A csapatszobázás lehet egy ok a szegregációra, sőt príma hely a közös ellenségkép kialakítására. De éles, tétre menő bajnokságokban azt is el kell fogadni hogy nem mindenki brahizni van itt, és 100%-osan a saját futamára, az eredményességre akar koncentrálni. Majd mutass másik ligafórumot, vagy discordot ahol több hozzászólás érkezik, értekeznek, egyeztetnek, futambeszámolókat írnak (maguktól) és legalább 30 karaktert tartalmazó hozzászólások is felbukkannak. A fórumunkban még kritizálni, puffogni is lehet bizonyos mértékig. Nálunk megteheted, az itéletekre rákérdezhetsz, akár szóban is elmagyarázzuk.
    Futam elötti beszégetések alatt az eligazítást érted? Komolyan azt kellene ismételgetnünk minden futam elött hogy 'ne gyere visssza keresztbe'? Elvárhatatlan kérés lenne a versenyzőktől hogy a futamtopikot/szabályzatot elolvassák?
    Futam utáni beszélgetések alatt pedig az esetleges incidensek előben való megbeszélését gondolod? Egy funfutamon lehet hogy klassznak tűnik, hasznos is lehet akár, de éles futam után, amikor még mindenkiben ott az adrenalin, több sem kell az összekapáshoz, gerjedéshez. Nálunk erre az esetre van az óvás intézménye.


    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    - Soha semmit nem láttam még megvalósulni abból amit bárki bármikor javasolt. (mondjuk ez az elsőhöz is mehetne)
    Lásd fent, nemtudom, most Te javasoltál valamit? Szavazások

    Mindemellett légyszives vedd figyelembe, hogy az ACC mellett, és R3E bajnokságokat is rendezünk, annak is megvan a közössége, ne vegyél mindenkit egykalap alá amennyiban a 'masters'-t kritizálod.

  8. #33
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ellőtte meg 10 évig GTR2-vel ugyan ez a 90 perces bajnokság volt. Tehát már 15 éve változatlan. Ez egy bajnokság.
    Akkor csak változatotsságra vágysz, arra meg ott vannak a public szercerek, minden napp mehetsz mással, másklépp.
    Mondhatnánk hogy a Leman 24 is unalmas, meg elavult, mindíg csak 24 órát mennek.
    A Forma 1 is uanlmas ott sem változott vagy 30 éve a futamtáv.
    Azért az említett helyeken a futamtávon kívül eléggé sok dolog megváltozott, és én személy szerint egy szóval sem említettem a futamtávot. Nem a public szerverre vágyom, meg nem is arra hogy mindig más legyen. A szavaimat meg nem kell kiforgatni, aki akarja megérti mit írtam, aki nem akarja az pedig nem

  9. #34
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az említett helyeken a futamtávon kívül eléggé sok dolog megváltozott, és én személy szerint egy szóval sem említettem a futamtávot. Nem a public szerverre vágyom, meg nem is arra hogy mindig más legyen. A szavaimat meg nem kell kiforgatni, aki akarja megérti mit írtam, aki nem akarja az pedig nem
    Bocs ha rosszúl fogalmaztam, eszembe sem jutott bármit kiforgatni.
    Csak azt írtam hogy nem, értem hogy mitől lenne változatosabb a 90perc szerinted. Milyen újításokat lehet bevezetni ami most nincs, pedig kellene hogy legyen.

  10. #35
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Mindemellett légyszives vedd figyelembe, hogy az ACC mellett, és R3E bajnokságokat is rendezünk, annak is megvan a közössége, ne vegyél mindenkit egykalap alá amennyiban a 'masters'-t kritizálod.
    Nyilván én csak csak az AC-t és az ACC-t láttam, arról is szólt a vélemény. Nem annyira kritika volt, inkább csak csalódott vagyok ahhoz képest, amit vártam attól hogy itt versenyzem újra. Én így láttam a dolgokat, nem biztos hogy teljesen fedik a valóságot (pl. az említett TS-en tényleg nem szoktam lenni).

  11. #36
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Utolsó hozzászólásom a témához: szomorú látni hozzászólások önkényes törlését

  12. #37
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Utolsó hozzászólásom a témához: szomorú látni hozzászólások önkényes törlését
    Diktatúra van Mondjuk gondolom ez sem látszik már sokáig, de azért leírom Na de régen mondjuk ez tényleg nemvolt ez egy újítás.

    Ami az adminnak tetszik az maradhat ami nem az meg "nem megfelelő stílus miatt törlésre kerül"

  13. #38
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Úgy látom egyetlen mondattal kirobbantottam egy kis háborút aztán angolosan távoztam. Elnézést de idő hiányában csak most válaszolok.

    Pont emiatt az idő vagy inkább energiahiány miatt abszolút megértem, ha a szervezőknek nincs kedve, ideje, energiája többet beletenni a szervezésbe mint ami feltétlen kell ahhoz, hogy menjen. Eskü és cserkészbecsszó, hogy hálás vagyok ezért is, mert amúgy tényleg összességében jó bajnokság ez. Ezért írtam, hogy remélem leszünk még annyian, hogy legyen értelme menni.

    Bő lére nem eresztem, mert igazság szerint pl. Gilbert rengeteg minden leírt amit én is írtam volna, mások meg hozzátették a maradékot.

    Szerintem a lényeg, hogy elég visszanézni a szervezők válaszait ebben a témában, hogy lehessen látni mire céloztam. Mindenre kb az volt a válasz, hogy az pont úgy jó ahogy van, ne akarjunk mást.

    De hogy csak egy dolgot mondjak. Laci már több topikban értetlenkedett, itt is, hogy miért nem elég 24 ember egy ligába. Azért mert ha 48 van akkor lehet 2 szerveren menni 24-en úgy, hogy valószínű kétszer annyi ember lesz olyan tempóval akivel versenyben leszel. Ezen kívül az első és az utolsó között mindkét szerveren kisebb lesz a különbség. Esélyes, hogy még kevesebb incidens lesz részben emiatt, legalábbis az A szerveren. De lehetne még sorolni.

    Ettől függetlenül, ha tavasszal leszünk még ugyanúgy legalább 24-en, akkor jövök ide is versenyezni. Én pl főleg amiatt mert itt van a csapat akivel már ezer éve is versenyeztem. Nekem nem unalmas mert jó pár év kihagyás után így is van újdonság.

  14. #39
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Diktatúra van Mondjuk gondolom ez sem látszik már sokáig, de azért leírom Na de régen mondjuk ez tényleg nemvolt ez egy újítás.

    Ami az adminnak tetszik az maradhat ami nem az meg "nem megfelelő stílus miatt törlésre kerül"


    Laguna Seca-ról már jó ideje nem esett szó, a hangnem sem abba az irányba halad aminek van értelme. Ez aligha visz bármit is előre.

    Nyitottam egy topicot, ott tudjátok folytatni:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...480#post278480
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 27. 23:34.

  15. #40
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    De hogy csak egy dolgot mondjak. Laci már több topikban értetlenkedett, itt is, hogy miért nem elég 24 ember egy ligába. Azért mert ha 48 van akkor lehet 2 szerveren menni 24-en úgy, hogy valószínű kétszer annyi ember lesz olyan tempóval akivel versenyben leszel. Ezen kívül az első és az utolsó között mindkét szerveren kisebb lesz a különbség. Esélyes, hogy még kevesebb incidens lesz részben emiatt, legalábbis az A szerveren. De lehetne még sorolni.

    Ettől függetlenül, ha tavasszal leszünk még ugyanúgy legalább 24-en, akkor jövök ide is versenyezni. Én pl főleg amiatt mert itt van a csapat akivel már ezer éve is versenyeztem. Nekem nem unalmas mert jó pár év kihagyás után így is van újdonság.
    Na igen, nemtudom kinek mi jött le... GT3 a főszál (mert soksok éve azmegy), a GT4 a mellé mehetne/mehetett volna párhuzamosan (mint ősszel a PSL-el), de (mint érezhetitek is) szervezői hiány miatt elég 1 bajnokság.

    Utolsó hozzászolásodhoz rakva, nincs rá garancia hogy 48 random ember között jobban találsz magadnak játszótársat, mint 24 között. Ha pl a 48 ember rookie, 1 éve csinálja, konzolon és facebook-on, mintsem aki X éve nyomja 'komolyabban'. Nem megsértve senkit.

  16. #41
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom egyetlen mondattal kirobbantottam egy kis háborút aztán angolosan távoztam. Elnézést de idő hiányában csak most válaszolok.

    Pont emiatt az idő vagy inkább energiahiány miatt abszolút megértem, ha a szervezőknek nincs kedve, ideje, energiája többet beletenni a szervezésbe mint ami feltétlen kell ahhoz, hogy menjen. Eskü és cserkészbecsszó, hogy hálás vagyok ezért is, mert amúgy tényleg összességében jó bajnokság ez. Ezért írtam, hogy remélem leszünk még annyian, hogy legyen értelme menni.

    Bő lére nem eresztem, mert igazság szerint pl. Gilbert rengeteg minden leírt amit én is írtam volna, mások meg hozzátették a maradékot.

    Szerintem a lényeg, hogy elég visszanézni a szervezők válaszait ebben a témában, hogy lehessen látni mire céloztam. Mindenre kb az volt a válasz, hogy az pont úgy jó ahogy van, ne akarjunk mást.

    De hogy csak egy dolgot mondjak. Laci már több topikban értetlenkedett, itt is, hogy miért nem elég 24 ember egy ligába. Azért mert ha 48 van akkor lehet 2 szerveren menni 24-en úgy, hogy valószínű kétszer annyi ember lesz olyan tempóval akivel versenyben leszel. Ezen kívül az első és az utolsó között mindkét szerveren kisebb lesz a különbség. Esélyes, hogy még kevesebb incidens lesz részben emiatt, legalábbis az A szerveren. De lehetne még sorolni.

    Ettől függetlenül, ha tavasszal leszünk még ugyanúgy legalább 24-en, akkor jövök ide is versenyezni. Én pl főleg amiatt mert itt van a csapat akivel már ezer éve is versenyeztem. Nekem nem unalmas mert jó pár év kihagyás után így is van újdonság.
    Így van ennyi időt tudunk belefektetni, azt is elmondtuk már párszor, hogy akinek van több ideje, az a helyett hogy fórumban duzzog, beállhat szervezőnek és megvalósíthatja az elképzeléseit. Akkor minden úgy lesz ahogy ő szeretné. Mi csak annyit vállunk ami belfér az időnkbe. Ha akartok GT4 bajokságot, csak 3 önkéntes kell hozzá és meg lehet szervezni. Nekünk nem fér sajnos bele.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 27. 23:39.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •