Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (36 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    2021.01.10 ACCGT02 - Nürburgring

    Assetto Corsa Competizione GT Bajnokság!

    Kedves Versenyzők. A Blancpain GT bajnokságunk következő fordulóját a Nürburgring-en tartjuk.
    Az aktuális pályacsúcsokat, megtaláljátok a Rank oldalunkon. http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acc



    Határidők és nevezés: A prekvalifikációs oldalon.

    A versenyszerverekre (GTR-Masters.hu #A, #B, ...) csak azon versenyzők csatlakozhatnak, akik a prekvalifikációs oldalon nevezésüket határidőig leadták. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt nevezni, az kizárólag szervezői engedéllyel csatlakozhat a szerverre. Ezt ebben a topic-ban lehet kérni az időmérő edzés végéig.

    Pálya: Nürburgring

    Szabadedzés: 19:00
    Időmérő: 20:00
    Verseny: 20:35
    Futamtáv: 90 perc
    Kötelező kiállás: 1 (megkötés nincs)
    Időjárás: Változó

    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    Verseny szerver: GTR-Masters.hu #A (#B, #C, ...)
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS
    Az érdemi dolgok megbeszélése TS-en zajlik, mindenkinek ajánljuk a használatát, akár mikrofon nélkül is.

    A szabályok ismerete és betartása kötelező:
    ACC GT Bajnokság versenyszabályzat


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó versenyt.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 03. 20:57.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    A GTR-Masters.hu #A gyakorló szerveren lehet tesztelni a "warmup" FP session-t.
    Ha bármi anomáliát tapasztaltok jelezzétek.

    Az utolsó tesztek alkalmával, ha a Race és Qual session közé FP-t raktunk akkor az felborította az időmérő eredményét.
    Tehát ha pl valaki megnyerte a Qualt, de az FP-n nem volt ideje, akkor a mezőny végéről rajtolt, stb.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Az ünnepek alatt nem lesz éles futam, helyette tervezünk egy teszt / fun futamot, amin a fenti feature-t is letesztelnénk.

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Dec.27 vasárnap teszt futamot szervezünk, hogy leteszteljük a warmup session-t. Ha többen vagyunk, nagyobb eséllyel derül ki ha bug-van. Aki teheti jöjjön el.
    A teszt után 2x20 perces karácsonyi bejgli égető futam lesz.

    Részletek:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7408

  5. #5
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    UP a mai futamnak!

    Remelem osszejon legalabb 20 ember, eddig igencsak vekony a nevezesi lista.

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    UP a mai futamnak!

    Remelem osszejon legalabb 20 ember, eddig igencsak vekony a nevezesi lista.
    Ne aggódj, én is mindig az utolsó pillanatban szerettem nevezni.

    Már két éve ~20 fővel zárjuk a szezont, most is meglesz.
    ősz utolsó előtti futam nevezések: http://www.gtr-masters.hu/prequal/13508
    Tavasz utolsó előtti futam nevezések: http://www.gtr-masters.hu/prequal/13708

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ne aggódj, én is mindig az utolsó pillanatban szerettem nevezni.

    Már két éve ~20 fővel zárjuk a szezont, most is meglesz.
    ősz utolsó előtti futam nevezések: http://www.gtr-masters.hu/prequal/13508
    Tavasz utolsó előtti futam nevezések: http://www.gtr-masters.hu/prequal/13708
    Kozben mar 19-nel jarunk es mar te is neveztel. Meglesz ez

    Mondjuk lehetne 30-40 fo is siman...

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kozben mar 19-nel jarunk es mar te is neveztel. Meglesz ez

    Mondjuk lehetne 30-40 fo is siman...
    Még soha nem voltunk szezon végén ~20-nál többen és én nem is vagyok biztos benne hogy az jó lenne.
    Egy pályán az ideális létszám ~25 autó.

    Emlékszem olyan futamra amikor szezon elején 40 induló volt. Akkor se ért célba 20-nál több autó.
    A fórumban ment a sárdobálás egymásra, meg a szervzőkre. Nem mondod hogy ez hiányzik...

    Most aki elindul célba is ér, a fórumban értelmes beszélgetések vannak, amit érdemes elolvasni.
    Mindenki fékez időben, nem kifogásokat keres. Nem kell rettegni hogy ki jön mögötted, tudod hogy időben fog fékezni, első körös balesetek alig vannak.
    90 percig igazi autóverseny van a pályán. Én ezt aligha cserélném el egy 40 fős "1 körös" futamra.

  9. #9
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Este itt lesz stream ha minden igaz


  10. #10
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Kedves versenyzők, a futamra 24 nevezés érkezett. A futam 1 szerveren kerül megrendezésre.

    Szerver beosztás:
    GTR-Masters.hu #A
    1 - 24-ig. Horváth Márk - Nagy 63 Ákos
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 10. 20:07.

  11. #11
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Fut a szerver, a lobby-ra többször is rá kell frissíteni megint akadozik.
    Ha problémát tapasztaltok, jelezzétek.

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Györki Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos az internet szolgáltatóm nem szeretné, ha indulnék ma. A nevezést már nem tudom visszavonni.
    Mindenkinek jó szórakozást a mai futamhoz.
    Ahhoz kepest, hogy ott se voltal, egesz jol nyomtad

  13. #13
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Sajnos esőben nagyon gyengén megyek, már többször bebizonyítottam magamnak, ez gyakorlás ellenére sem változott. Időmérő volt amilyen volt, 13. hely. Futamon az elején már vesztettem néhány pozíciót, aztán legalább 4 sporttárs lökött meg hátulról. Tudom hogy óvatos voltam, meg lassú, de azért hogy esőben senki nem számít rá hogy valaki korábban fékez, arra nem gondoltam. Úgyhogy mikor már kb +20 mp sérülésem volt, az autót meg még nehezebben tudtam vezetni, kimentem a boxba, gondoltam a maradékot egyben letudom, javított kocsival. Miután visszajöttem, pár kanyar múlva észrevettem hogy szárazakat raktam fel, ami fogalmam sincs hogyan történhetett, mert az esős beállításomban wet gumi szerepel csereként, le is ellenőriztem. Úgyhogy itt fel is adtam. Bocsi Lányi Tomitól, nem nagyon volt irányítható a száraz gumikon, de ahogy láttam gond nélkül továbbmentél.

    Másrészt mióta kijött a 2020-as gumimodell, azóta a masters szerverein és offline akár 4-5 tizeddel eltérő guminyomások jelentkeznek ugyanazon a hőmérsékleten, ugyanazzal a setuppal (igen, offline is a 2019-et használom). Nem igazán értem, de már korábban is tapasztaltam ezt. Valaki másnak is feltűnt?

  14. #14
    Györki Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    25
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ahhoz kepest, hogy ott se voltal, egesz jol nyomtad
    A quali alatt váratlanul lett netem, pedig már kibontottam egy sört és bekészítettem egy filmet.

    Gratulálok mindenkinek, aki nagyobb hiba nélkül végigment! Nekem két megforgásom volt, mindkettő elkerülhető lett volna, buktam is a 2. helyet, de Kiss János megérdemelte, stabilabban ment, mint én.

  15. #15
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Nem hivatalos végeredmény:
    http://www.gtr-masters.hu/result/14607

  16. #16
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Nekem ma minden összejött, bug, megforgás, elrontott pályára visszatérés.
    Az autó jó volt, a tempóm se lett volna rossz. De nem jött ki a lépés. Még néznem kell replay-t. Elnézést mindenkitől akinek esetleg gondot okoztam.

  17. #17
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Talan ez volt eletem legrosszabb futama, nem is nagyon reszleteznem. Az elso depo elott 3 psi-vel alul volt merve a gumik nyomasa, igy ameg az elso piten nem voltam tul kb olyan volt mint vizisielni. Bejutni sem volt egyszeru, olyan lehetetlenul blokkolt az elso kerek minimalis fektol a pit kanyarja elott, hogy visszasodrodtam a palyara, aztan muveltem azt a szegyenletes dolgot Antal Gaborral, ahogy probaltam gyorsan visszarukizni, valamiert biztam benne, hogy latja mit csinalok es ki tud kerulni, de aztan visznezve az o kameraallasabol kb pont nem lehetett latni, hogy most elore megyek vagy hatra. Aztan jott a kovetkezo csattanas, amikor az elozo helyzetbol "tanulva" probaltam elhuzni az optimalis ivrol, de sajnos ott is sikerult beletrafalnom Borbely Tomiba... Ne tudjatok meg hogy szentsegeltem, tiszta Benny Hill volt amit a replayen lattam. Eg a pofam, mindkettotoktol elnezest kerek!
    A verseny masodik feleben mar majdnem optimalis guminyomassal tudtam menni par kort amibol azert latszott, hogy sokkal jobban is sikerult volna, ha fel vagyok egy minimalisan is keszulve az esore, de ez egy olyan dolog amit kulon gyakorolni kell. Foleg, hogy a Ferka nem olyan stabil ezen a palyan mint pl egy Lexus, az apro hibakat is sulyosan bunteti azzal, ahogy a hatso kerek megelozi az elsot.

    Peace!

  18. #18
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    A kvali nagyon komoly volt, az első öt 1 tizede belül volt.

    A versenyre sikerült jól eltalalni a setet - merő szerencse - és jó volt a tempó. Lányi Tominak még jobb volt, de belehibázott, így egyedül mentem végig a futamon.

    Kellett koncentrálni és páran nem figyeltek mikor visszajöttek a pályára, de a nagy előny miatt belefér.

    Ezzel az egyéni bajnokság sorsa eldőlt, de a csapatverseny még szoros.

  19. #19
    Jancsó Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 07. 24.
    Város
    Kolozsvár
    Üzenetek
    6
    Azzal kezdeném, hogy Barabás Gábortól elnézést kérek az első kanyarban probáltam nagyon óvatos lenni, időben fékeztem, de egy másodpercre a belső íven mindenki megált és beléd csúsztam, ne haragudj!

    Amugy meg ki ütte ki a 150-es táblát az utolsó sikán féktávján? Tarozik egy sörrel, majdnem a gumifalban áltam meg, mert 50m-el később fékeztem.

  20. #20
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Huuu az év versenye eddig nálam az eredmény ellenére.

    kb 2 hete nem mentem a hosszú szünet inkább máshol mással köröztem, tegnap végre összeraktam a rezgős pedál modomat is a TLCM-re.

    Qualy:

    Hát azt sajnálom a leginkább 0,660-al kaptam ki de 8 tizedet hagytam benne Antal Gaboi tempója is jó volt pedig eltérő setupokkal mentünk most és a Nissannak meglepően feküdt ez az időjárás, igazából a pole-ért kellett volna küzdenünk de nem állt össze a tökéletes kör túl nagy nyomással mentem így a gyors kör közepére megfőttek a gumik pedig csak az utolsó sikánban volt 5 tizedem.

    Verseny:

    A rajtot nagyon jól kaptam el és elhatároztam hogy mivel úgyis mindenki óvatosan akar majd menni én bevállalósabb leszek a a guminyomást sajnos nem találtam el 1-psi-vel alatta voltam a jónak de így is nagyon jó tempót tudott a kocsi a hibáimból fakadóan minimum 1 perc maradt benne összesen ha azok nincsenek sokkal előreébb végezhettem volna, nem a wet setuppal mentem hanem azzal amit száraz pályára csináltunk de a szárnyat elfeljtettem felvenni a sok hiba a Schumaherben valszeg ennek volt köszönhető de az élmény felbecsülhetetlen, sokkal jobban élveztem mint eddig bármelyik száraz futamot és itt lett volna a lehetőség a kiugró eredményre a Nissannal ami valljuk be a mezőn eggyik ha nem a leggyengébb autója. (lehet nem is autó ez hanem valami motorcsónak ?)

    Szóval az eredmény most másodlagos az élmény sokkal többet jelent. Még ilyet

    A TC és az ABS működését is sokkal jobban értem már mint eddig ez jó tapasztalat a jövőre nézve.

  21. #21
    Azért ez vicces, 19:30-kor eszembe jutott, hogy basszus, nem gyakoroltam még esőben. Mentem 1-2 kört a gyári esős settel és annyiban hagytam, mentem az éles szerverre. Aztán persze, hogy mindig ilyenkor kapunk rossz időt.

    Az időmérőn furcsa volt, hogy nem látok esőt, az első két etapon még szárazzal próbálkoztam, aztán kaptam a fülest a csapattól, hogy az esőgumi a jó választás, valóban tudtam vele javítani, de jópár tized benne maradt azért, sajnos az edzés végén megsütöttem a gumikat és a kör végére elvesztettem az előnyt. P10-ből rajtoltam emlékeim szerint.

    A versenyen pedig még a viharban sem volt vizuálisan eső, nem tudtam ezt hova tenni. A T1-ben nagyon helyezkedett mindenki, de eljöttünk különösebb gond nélkül. Az első körökben sorban mindhárman hibáztunk a Bömbivel, ezért végül visszaálltunk az eredeti sorrendre. Nem igazán bírtam most menni a csapattársaimmal, néhány dolgot elfelejtettem az esős seten utánaállítani, de utólag persze okosabb az ember.

    Az első etapban volt néhány hiba, Lányi Tomi és Antal Gábor pedig visszalassult valami miatt, őket meg tudtam előzni. Illetve Mészáros Gábor nagyon komoly tempót ment az Astonnal, egy ideig elém is került.

    Aztán a kiállások alatt nem tudom mi történt, mert eltűntek a körülöttem lévők Csicsmányi Tamást leszámítva, aki viszont érezhetően gyorsabb lehetett volna nálam, úgyhogy igyekeztem kevés lehetőséget hagyni neki és hiba nélkül menni. Utólag leesett, hogy amit élőben "tapadásvesztésként" diagnosztizáltam, az valójában a szokásos FFB elgyengülés volt a T300-on, az utóbbi időben ~60 perc után elkezdi ezt, már nem a gyári venti van benne és lehet az újnak nem elég a teljesítménye, fontolgatom, hogy lecserélem valami Noctuára. A lötyögősebb kormányzás miatt meg picit elment a bizalmam az autóban, ráadásul nem sokkal a vége előtt a semmiből keresztbeállt alattam a T2-ben, szerencsére sikerült irányba rántani és megtartani a P5-öt.

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Na, fasza végre egy végig, teljesen esős futam!...

    Rajt elött a szokásos őrűlt kattintgatás. Tapogatózós kezdés. Hamar ki is derűlt hogy a guminyomásom kevés lesz, 29-el kezdődött mind. Ennek ellenére tökjó tempót tudtam menni. Már a második helyre fentem a fogamat. A boxtól már előre féltem, nem is alaptalanul. A guminyomásokat sikerűlt igazítani, feljebb raktam őket, de a kijövetelnél furcsi volt hogy pejvára hidegek a gumik. és nem melegszik. és az egyenesben kiforog a hátulja 4-esben. és nem is áll meg a visszafordítóban. és igen kapjabe, ez slick gumi. De ki kérte, mondta valaki?! Szerintem a strategy-ben is wet volt beállítva, de erre nem esküszöm meg. Szóval fagyos slick gumival evickélek vissza a boxba, a bejáratnál elöttem Laci keresztbe az útakadály, utána még a mögöttem ugyanúgy behajtó a kocsi hátulját is átalakította. X millió másodperc javítás, és az alap, alacsony guminyimást kaptam meg a második etapra. Urghh...
    Amúgy jó futam volt, grat akik végigmentek

  23. #23

  24. #24
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Tudom, hogy ez nem volt szandekos, de ha az lett volna, akkor sem sikerulhetett volna "jobban"...

  25. #25
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Na, fasza végre egy végig, teljesen esős futam!...

    Rajt elött a szokásos őrűlt kattintgatás. Tapogatózós kezdés. Hamar ki is derűlt hogy a guminyomásom kevés lesz, 29-el kezdődött mind. Ennek ellenére tökjó tempót tudtam menni. Már a második helyre fentem a fogamat. A boxtól már előre féltem, nem is alaptalanul. A guminyomásokat sikerűlt igazítani, feljebb raktam őket, de a kijövetelnél furcsi volt hogy pejvára hidegek a gumik. és nem melegszik. és az egyenesben kiforog a hátulja 4-esben. és nem is áll meg a visszafordítóban. és igen kapjabe, ez slick gumi. De ki kérte, mondta valaki?! Szerintem a strategy-ben is wet volt beállítva, de erre nem esküszöm meg. Szóval fagyos slick gumival evickélek vissza a boxba, a bejáratnál elöttem Laci keresztbe az útakadály, utána még a mögöttem ugyanúgy behajtó a kocsi hátulját is átalakította. X millió másodperc javítás, és az alap, alacsony guminyimást kaptam meg a második etapra. Urghh...
    Amúgy jó futam volt, grat akik végigmentek
    Nekem vegig 29 volt a guminyomas es szerintem az mukodott jol. A rajt utan es boxkiallasnal kellett kb. 4 kor, mire rendesen bemelegedett, de el tudom kepzelni, hogy ez valoban igy tortenik.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2021. 01. 11. 13:53.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •