Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 36 (36 összesen)
  1. #26
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem inkább az a kérdés, hogy egy látszólag jó ideje felhős időben hogy lehet 32 fokos az aszfalt?
    Simán. Csak épp nem a brit vidéken, hanem valami monszun övezetben, tájföldön. Gőzölögne az aszfalt miközben 3x fok van. Krokodilok másznának be a szallagkorlát mögűl.


    Jah a futamról. Hát nekem is csak egyszer volt jól a gumim beállítva, de legalább az is a lehető legrövidebb ideig volt optimális, mert a szárazgumit a picit nedves pályára lőttem be, ami kb 10 körig volt klassz, amíg teljesen fel nem száradt.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 11. 30. 12:44.

  2. #27
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Simán. Csak épp nem a brit vidéken, hanem valami monszun övezetben, tájföldön. Gőzölögne az aszfalt miközben 3x fok van. Krokodilok másznának be a szallagkorlát mögűl.
    Jó ez igaz, de ACC viszonylatban nézve volt fura.
    Azért nézegetve forma1-et és egyéb valódi versenyeket, nem egyszer 5x fokos az aszfalt. Prekin a 38 fokos pályán pár kör után elmelegszik a gumi, mi lenne 50 foknál?
    Utoljára módosította: latoo; 2020. 11. 30. 13:43.

  3. #28
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem megfelelően viselkedtek a gumik.
    Olyan esőben, ami az elején volt korábban sem mertem volna felrakni a slicket, és bár nekem is 32 fok körül voltak a gumik, amíg kicsit lehetett hűteni és nem ment 33-ig, egész jól működtek.
    A turpiság inkább ott keresendő, hogy pl. prekin 24-25 psi körüli nyomás működött 38 fokos aszfalton. Esőben alacsonyabb szokott lenni, inkább 25-26 fok körüli a pálya, és ehhez az esőgumikat sem kell túlzottan keményre tenni, de most a pálya 32 fok volt, ehhez ugyanaz a nyomás kellett volna, mint a száraz pályá 38 fokoshoz. De ahogy néztem mindenki alábecsülte ezt.
    Nekem inkább az a kérdés, hogy egy látszólag jó ideje felhős időben hogy lehet 32 fokos az aszfalt? Összességében szerintem rendben van ez így.
    Ha jól sejtem PSI-re gondolsz fok helyett.
    Light rain-volt, itt mind a slick, mind az esőgumit optimális PSI-re lehet állítani. A slicket túl kell fújni vagy ~5PSI-vel, az esőgumit meg alá kell fújni ~5PSI-vel. Tehát mindkét gumit be lehet állítani optimális PSI-re light rain-ben.
    Tapadni viszont a slick nem fog, másodpercekkel lassabb mint az eső gumi.
    Az esőgumi viszont vörössen világít mint a karácsonyfa és ha körönként 1 másodpercet benne hagysz maximum ABS-TC-vel akkor sem fog vissza hülni, mert nincs a pályán elég víz.
    A verseny első felében, az egyenesekben az ideális ívtől legtávolabb mentem, de még ott is csak a gumi felület hűlt vissza narancsra, a core-t lehetetlen visszahűteni, az folyamatosan vörös volt amíg le nem cseréltem. Slicket meg nem érte meg feltenni, mert hiába volt jó a nyomás, meg az autó kezelhetősége, a köridők használhatatlanok voltak.

    Lehet én tévedek és ez a "getreal", de nem tűnik túl realisztikusnak, hogy light rain-ben az esőgumi megfő, a slick meg másodpercekkel lassabb.
    Niylván GTR-ben a 2006-os szezonban más gumikat használtak. Ott teljesen rendben volt, hogy az esőgumi csak esőben működik és könnyű - szemerkélő esőnél megfő. De még ott is a túl fújt slick, vagy intermediate volt a gyorsabb szemerkélő esőben és nem a 150 fokon izzó esőgumi. Nem ismerem a gumi keverékeket amiket használnak, de nekem ez nem igazán áll össze.

    A tegnapi futam alapján nekem az a benyomásom, hogy vagy az esőgumi melegedése van eltúlozva könnyű esőben, vagy a slick tapadása lett teljesen lerontva.

  4. #29
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Jó ez igaz, de ACC viszonylatban nézve volt fura.
    Azért nézegetve forma1-et és egyéb valódi versenyeket, nem egyszer 5x fokos az aszfalt. Prekin a 38 fokos pályán pár kör után elmelegszik a gumi, mi lenne 50 foknál?
    Semmi szerintem azt már nem tudja kezelni a mostani gumi modell.
    Nagyjából 15-45 fok között lehet az aszfalt hőmérséklet amit tud kezelni. Ez alatt és felett semmi realisztikusra nem lehet számítani, ezért is próbáltam az időjárást úgy beállítani hogy a középső sávban maradjunk mindig.
    Nyilván Angliában furcsa, hogy felhős időben 32-fokos pályát generáljon. De a random időjárás aligha veszi figyelembe hogy Angliában vagyunk. Máshol meg előfordulhat.

  5. #30
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Laci, az autovaltassal kapcsolatban állást foglalnal kérlek?

  6. #31
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, az autovaltassal kapcsolatban állást foglalnal kérlek?
    Előtte átnézzük a szabályzatot és megbeszéljük. Erre akkor lesz alkalmunk, amikor a baleseteket elbíráljuk. Utána tudok válaszolni.

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Elolvastam mégegyszer a szabályzatban, tényleg eléggé félreérthető. Gondolom a sok régi motoros miatt fel sem merült hogy máshogy is lehetne értelmezni.
    Ha valaki nem szó szerint értelmezi a szabályt és nem ismeri a szabály okát, akkor tényleg félreérthető. Javítani fogjuk.

    A bajnokság során egyszer szabadon lehet autót váltani. Ezen felül autó váltásra nincs lehetőség.
    Csapatokon belül a csapattagok kötelesek minden futamon azonos típusú autóval indulni.
    Nem az áll a szabályzatban hogy egy futamra szabadon lehet autót váltani. Javítani fogjuk, hogy ne lehessen így is értelmezni.
    Ha valaki másik autóval indul, mint az azt megelőző futamán, az autóváltás.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 11. 30. 15:46.

  7. #32
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Nem hivatalos végeredmény:
    http://www.gtr-masters.hu/result/14605

  8. #33
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Jó ez igaz, de ACC viszonylatban nézve volt fura.
    Azért nézegetve forma1-et és egyéb valódi versenyeket, nem egyszer 5x fokos az aszfalt. Prekin a 38 fokos pályán pár kör után elmelegszik a gumi, mi lenne 50 foknál?
    Ezt én sem értem. Már AC-nál sem értettem. Nem gondolom, hogy a GT autók gumijainak az ideális aszfalt hőmérséklete a 20 fok, mint itt. A valós életben a normál közúti aszfalt is felmegy 50 fokra a nyári hőségben. Itt meg 38-40 fokos pályán 100 fokosak a gumik. Aztán meg ezzel a gumival mennek éjszak a hideg aszfalton és nappal a forrón. Sokkal nagyobb hőtartományban kellene viszonylag jó tapadásnak lenni.

  9. #34
    Györki Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    25
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Tulajdonképpen ha nem ismerném a szokásrendet, meg az előzményeket a szavazással, az idézett részt tényleg lehetne akár így "joker/wildcard" jelleggel is értelmezni, hogy egy kiválasztott futamon mehetsz egy másik autóval.
    Lehet, hogy csak az én agyam működik furcsán, de valóban nem ismertem az előzményeket és én ezt egy egyszeri/egy futamra szóló csereként értelmeztem. Mindegy, nem akarom túlmagyarázni, ha pontosítva lesz a szabály -az ilyen gyengébbek kedvéért- és bekerül, hogy mi a szabályszegés büntetése, akkor már volt haszna.

    A következményeket persze vállalom.

  10. #35
    Kálmándi Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 12. 25.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    3
    A rajtnal csak az eso gumi johetett szoba, ami Jol is mukodott az elso 25 percben, bar mar keresgettem a tocsakat hogy hol tudnam kicsit huteni a 34-35-36 psi gumikat. Sajnos, 25 perc utan a gumik felmondtak a szolgalatot, es ket kor alatt jott ket megforgas. Raadasul, a fuben forogtam mint a grill csirke. De mar akkor egyre nagyobb lett a hatrany, majd felraktam meg egy eso gumit, amit mar nem kellett volna, erre rajottem egy kor utan... igy jott meg egy box kiallas, ekkor mar szaraz gumit raktam fel, de akkora hatrany volt ez a 10. helyrol vissza esve az utolsora, hogy jobbnak lattam befejezni. Sajnalom, mert tobb lehetett volna benne. Ez igy alakult most. Igy volt izgi. Amiben lattam fantaziat, de mindenfele szimulaciora, sajnos nincs idom! Grat mindenkinek aki celba ert!

  11. #36
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Kerhetnek egy Monza topikot?

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •