Találatok: 1 - 22 (22 összesen)
  1. #1
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Versenybírók döntései

    "Niebel Zoltán:
    230-nál meglöki Babinszky Gábort, aki megfogja az autót, de pozíciót veszít. Büntetése 1 futamra felfüggesztett utolsó rajthely."
    Nevetséges...
    Ilyenkor a versenybírók tisztában vannak egyáltalán a helyzettel?!
    Ezért Én felfüggesztettet kapok?!.... Nem hiszem el...
    (Ilyenkor arról a helyzetről olyan szívesen indítanék szavazást... Felmérve azt, hogy ki gondolja úgy, hogy a lökdösésem segített nekem a pozíció szerzésben...)

    A másik büntimet elfogadom, mert tényleg necces manőver volt, bár nem alaptalan! Simán megjátszható volt, és nem véletlen kezdtem bele!!! Nem csak az esetet kéne vizsgálni, hanem a körülményeket is! De nem értem, hogy miről is beszélünk, ha egyszer én szívtam meg... (Nem is kicsit!)

    "Szabó Jácint:
    ... 241-nél kis lökdösődés után fűre teszi Niebel Zoltánt. Büntetése boxutcai rajt a következő futamán."
    Ezt meg nem is értem, miért lett megemlítve! Egyértelműen versenybaleset volt! Szóra sem érdemes a dolog, mindketten "hibáztunk"! (Sokszor visszanéztem!)

    Ezek után naaaaagyon kiváncsi vagyok, hogy az óvásomra milyen büntit kap Piski Tomi...
    Biztos az is nevetséges lesz... De már kezdem megszokni... Lassan belejövök...

  2. #2

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    Nevetséges...
    Ez kicsit erős volt. több tiszteletet pls. Lehet egyet nem érteni, és ki lehet fejezni kultúráltan is.
    Babinszki Gábor

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Ez kicsit erős volt. több tiszteletet pls. Lehet egyet nem érteni, és ki lehet fejezni kultúráltan is.
    Mindenkinek lehet véleménye,de azt remélem érzed, hogy ezt kultúráltabban is ki lehetne nyilvánítni.

    A kreatív és építő kritikát bármikor szivesen fogadom és ezzel szerintem Peti és Attila sincs másként, de a becsmérlést és szitkozódást nem.

  4. #4

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    "Szabó Jácint:
    ... 241-nél kis lökdösődés után fűre teszi Niebel Zoltánt. Büntetése boxutcai rajt a következő futamán."
    Ezt meg nem is értem, miért lett megemlítve! Egyértelműen versenybaleset volt! Szóra sem érdemes a dolog, mindketten "hibáztunk"! (Sokszor visszanéztem!)
    Ennek annyi az értelme sztem, hogy az első két körben ne csináljon senki olyat manővert, amit meleg gumikkal könnyebben kontrolálna viszont hideg gumikon nem.
    Az első 2 kört a szabályzatban leírtaknak megfelelően mindíg megnézik. Ha ugyanez az eset mondjuk a 10. körben történt volna és Te meg sem említed, hidd el a kutya nem foglalkozna vele.

    És tényleg az első két körben had bízzon az ember abban, hogy jobban vigyázunk egymásra.

  5. #5
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Versenybírók döntései

    Zoli,
    gondolom azért kaptatok büntetést, mert a műveletek az első körben történtek. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy az első körben fokozott figyelmet kérünk mindenkitől!! Első körben hideg a gumi, hideg a fék, a fejünk pedig forró (és pont fordítva kéne ), sokkal nagyobb az esély a felesleges balesetre.

    A büntetésed nem súlyos - felfüggesztett 1 futamra -, ami annyit jelent ha a következő futamon jobban figyelsz, akkor már nem is kaptál semmit.

    Elég új vagy még nálunk, meg fogod tapasztalni, hogy a büntetéseink általában elég súlyosak, de csakis nevelő célzattal! Láttunk más ligákat, ahol olyan büntetések voltak amelyek nem igazán motíválták az embereket a jobb odafigyelésre. Nálunk - a 6 éves tapasztalat alapján -, nagyjából bejött az hogy erős büntetéseket adunk.

    Mivel most van egy felfüggesztett büntid, biztos vagyok benne, hogy a legközelebbi futamon máris jobban fogsz figyelni az első körre.

  6. #6
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Versenybírók döntései

    Kicsit kezd a fórum durcás kisgyerek dzsemborivá alakulni. Pedig épp dicsértem a Páromnak, hogy ez nem egy olyan "nőklapja caffé", amit Ő olvasgat...
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  7. #7

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    "Niebel Zoltán:
    230-nál meglöki Babinszky Gábort, aki megfogja az autót, de pozíciót veszít. Büntetése 1 futamra felfüggesztett utolsó rajthely."
    Nevetséges...
    Ilyenkor a versenybírók tisztában vannak egyáltalán a helyzettel?!
    Ezért Én felfüggesztettet kapok?!.... Nem hiszem el...
    (Ilyenkor arról a helyzetről olyan szívesen indítanék szavazást... Felmérve azt, hogy ki gondolja úgy, hogy a lökdösésem segített nekem a pozíció szerzésben...)

    A másik büntimet elfogadom, mert tényleg necces manőver volt, bár nem alaptalan! Simán megjátszható volt, és nem véletlen kezdtem bele!!! Nem csak az esetet kéne vizsgálni, hanem a körülményeket is! De nem értem, hogy miről is beszélünk, ha egyszer én szívtam meg... (Nem is kicsit!)

    "Szabó Jácint:
    ... 241-nél kis lökdösődés után fűre teszi Niebel Zoltánt. Büntetése boxutcai rajt a következő futamán."
    Ezt meg nem is értem, miért lett megemlítve! Egyértelműen versenybaleset volt! Szóra sem érdemes a dolog, mindketten "hibáztunk"! (Sokszor visszanéztem!)

    Ezek után naaaaagyon kiváncsi vagyok, hogy az óvásomra milyen büntit kap Piski Tomi...
    Biztos az is nevetséges lesz... De már kezdem megszokni... Lassan belejövök...
    Kedves Nibi: Azt hiszem Te nem vagy tisztában 1-2 dologgal!
    A versenybíróság nem szokta magyarázni az itéleteit, és a többiek ezt el is fogadják, a dolog nem is igazán működhet másképp. Most sem teszünk másképp de azt hiszem nem árt ha leírok pár dolgot:
    1. Igen komolyan szokás odafigyelni a többiekre egy online bajnoki futam első körében, pontosan azért mert együtt még a mezőny. Viszont egy egy-másfél órás futamon az edzésen elvesztett pozíciót nem az első körben kell vadul behozni, van még bőven idő.
    2. Ha két versenyző teljesen egymás mellett megy be a kanyarba akkor igyekezzenek ívüket tartani, ha viszont bármelyik előrébb van a kanyarba bemenetnél akkor az ő joga hogy elsőként forduljon be, és ha a mellette, de még valamennyire mögötte levő pilóta galibát csinál akkor őt terheli a felelősség. pld ha valaki mellé bementem de egyértelműen előttem van még akkor inkább picit elveszek a gázból, és a lendületemet megpróbálva megtartani mögé besorolva megyek be a kanyarba (különösen egyíves kanyar esetén).
    3. az egy futamon elkövetett több szabálytalanság esetén súlyosbodik a büntetés
    4. Ezt ha hangnemet amit megütöttél mint HGTRM tag egyáltalán nem tartom szerencsésnek. Vizsont mint versenyigazgató és versenybíró is egy személyben hozzá kell tennem, hogy ilyen stílussal nem hiszem hogy bárki hosszú életű lehet ebben a szimulátoros közösségben.
    Megpróbálunk mindenkire odafigyelni, de azt elvárjuk hogy mindenki normális stílusban, kultúráltan szóljon hozzá a dolgokhoz.

  8. #8

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Zoli,
    gondolom azért kaptatok büntetést, mert a műveletek az első körben történtek. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy az első körben fokozott figyelmet kérünk mindenkitől!! Első körben hideg a gumi, hideg a fék, a fejünk pedig forró (és pont fordítva kéne ), sokkal nagyobb az esély a felesleges balesetre.

    A büntetésed nem súlyos - felfüggesztett 1 futamra -, ami annyit jelent ha a következő futamon jobban figyelsz, akkor már nem is kaptál semmit.

    Elég új vagy még nálunk, meg fogod tapasztalni, hogy a büntetéseink általában elég súlyosak, de csakis nevelő célzattal! Láttunk más ligákat, ahol olyan büntetések voltak amelyek nem igazán motíválták az embereket a jobb odafigyelésre. Nálunk - a 6 éves tapasztalat alapján -, nagyjából bejött az hogy erős büntetéseket adunk.

    Mivel most van egy felfüggesztett büntid, biztos vagyok benne, hogy a legközelebbi futamon máris jobban fogsz figyelni az első körre.
    Igen, még pont erről akartam pár sort írni!

    Még annyit, hogy akármilyen gyors is valaki (mint te), de nincs olyan nagy tapasztalata online versenyzésben sok sok versenynek el kell telnie ahhoz hogy kialakuljanak azok a bizonyos "ezt már zsigerből tudom" dolgok.
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 05. 10. 20:02.

  9. #9
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Versenybírók döntései

    Oké, értem!
    Elnézést a hangnemért!
    (De mostanában sok minden összejött itt)

    Mégegyszer bocsi!

  10. #10

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    Oké, értem!
    Elnézést a hangnemért!
    (De mostanában sok minden összejött itt)

    Mégegyszer bocsi!
    Rendben, most már nézzünk előre!

    Egyébként azt hiszem ez a mostani bajnokság felfogható úgy is mint bemelegítés a GTR2-re, ahol szerintem régi nagyágyúk is vissza fognak térni, és mi régi motorosok is kőkeményen fogunk készülni, plusz itt vannak az új trónkövetelők is........fúúú mi lesz itt!!!

  11. #11
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Üzenetek
    485

    Re: Versenybírók döntései

    nos....everybody!
    elég rég ültem le jétszani a GTR-rel, főleg online ....inkább a valóságban űzöm mindezt...DE!!!
    szeretném véleményemet megosztani! szerintem túl szigorúak a bírák, ez autóVERSENY!!! itt mindig mindenkinek küzdenie kell...tökk mindegy hogy hanyadik körben és milyen gumival van...itt mindenkit a versenyszellem hajt, legyen az profi vagy ifjú trónkövetelő. előzni MINDEN kanyarban lehet -'96 Villeneuve vs. Sumák Estoril, '96 Zanardi vs. Herta Laguna Seca- kérdés hogy összejön e !
    mondom mindezt annak a tudtában hogy NEM láttam a donor esetet, nem tudom miből indult a "vita". egyébként meg tényleg sokkal jobb a társaság meg a fórum mint a "nők lapja café" !!!!

    ui: "ember küzdj, és bízva bízzál....." a végét ismeri mindenki

  12. #12
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg AmPet írta
    mondom mindezt annak a tudtában hogy NEM láttam a donor esetet, nem tudom miből indult a "vita".



  13. #13

    Re: Versenybírók döntései

    ...vigyék ki...
    Balikó Attila

  14. #14
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Üzenetek
    485

    Re: Versenybírók döntései

    látom nem vagyunk egy hullámhosszon.....

  15. #15
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Versenybírók döntései

    Akkor a végén a boxutcai rajtbol,rajtutcai box lessz!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  16. #16

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Akkor a végén a boxutcai rajtbol,rajtutcai box lessz!

  17. #17
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg AmPet írta
    látom nem vagyunk egy hullámhosszon.....
    Legalább ezt jól látod

    Remélem megbocsátasz, de az hogy nem ismered a helyzetet és hozzászólsz (eleve már egy félreértett helyzethez) eleve nem jó, de hogy futamon sem nagyon indultál még nálunk és komplett véleményt alkotsz, az már abszolút nem helyénvaló. Megérted ugye?
    Ha nem érted, akkor annyit tudok mondani, "halál balfasz vagy a valóságban űzött futamaidon", bár fogalmam sincs milyen kategóriában és hol versenyzel

    Viszont szívesen látnánk a futamainkon.
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2006. 05. 11. 23:38.

  18. #18

    Re: Versenybírók döntései

    Szerintem is eltévedt Ampet barátunk, mert szerintem meg nem hogy tul szigoruak hanem tulságosan elnézöek a birák!
    Ettöl függetlenül elég nagy káosz lenne, ha mindenki biráskodni akarna nem véletlen vannak a versenybirok, mert állandoan csak a parttalan vita menne...

  19. #19
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Üzenetek
    485

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Legalább ezt jól látod

    Remélem megbocsátasz, de az hogy nem ismered a helyzetet és hozzászólsz (eleve már egy félreértett helyzethez) eleve nem jó, de hogy futamon sem nagyon indultál még nálunk és komplett véleményt alkotsz, az már abszolút nem helyénvaló. Megérted ugye?
    Ha nem érted, akkor annyit tudok mondani, "halál balfasz vagy a valóságban űzött futamaidon", bár fogalmam sincs milyen kategóriában és hol versenyzel

    Viszont szívesen látnánk a futamainkon.
    indultam futamon....sőt nyertem is -gipszlight-os ujjal....igaz tesztverseny volt ... a véleményemet NEM csak az adott szituációra mondtam! összeségében értettem, hogy mindenki igenis harcoljon bármikor-bárhol a jobb pozícióért, ez az autóverseny lényege....vagy tévedek???
    egyébként rally-zok eddig H/1 de jövőhéttől A/3as kategóriában egy Civic VTi-vel.
    nagyon szivesen indulnék a futamokon de sajnos az albérletben csak a laptopom van...azon meg nem futtatható a játék . talán majd a GTR2-nél változik a helyzet

  20. #20
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Versenybírók döntései

    Mindegy,hogy tesztverseny,nyertél!Ez a lényeg.
    Az uj kocsirol,meg kérünk egy képet,hogy megismerjenek a géposztály rajongoi!
    Ha teheted,gyere a bajnokságba,fogadd el a szabályokat és a büntetéseket,és nyomj le mindenkit,és senkinek nem lessz több kérdése!
    Én elfogadok mindent,nem ovok,ha van valami,ugyis észreveszik,vagy más szováteszi,ha az nem volt fer.
    És még is jol érzem magam ebben a kis családban.
    Gyere,és felelj meg!
    Tudom,hülye gondolkodásom van,a versennyel kapcsolatban,de mégsem utálnak érte...Asszem....
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  21. #21

    Re: Versenybírók döntései

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Én elfogadok mindent,nem ovok,ha van valami,ugyis észreveszik,vagy más szováteszi,ha az nem volt fer.
    És még is jol érzem magam ebben a kis családban.
    Dettó

  22. #22
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Versenybírók döntései

    A HGPLM14 - Watkins Glen topicban elhangzottakra reagálva:

    Mi van itt gyerekek! Az ember nincs itt pár napig, és máris felbolydul a méhkas??? Na gyertek le egy atyai pofonra Nyíregyre, aztán meg futás vissza a kormány mögé!!!!

    A versenybíróságról:
    Én tiszta ügynek érzem a dolgot. Annyiban lehet minket megkérdőjelezni, hogy Monza után Szabinak nem adtuk oda az enyhébb büntetést, hanem kilátásba helyeztünk neki felfüggesztetten egy erősebb büntetést. Ez okos dolog volt tőlünk? Szerintem igen.
    De mielött folytatnám a gondolatmenetemet, nézzük mire vannak a büntetések:
    A büntetések szerintem arra szolgálnak, hogy megóvjuk a többi versenyzőt a szabálytalankodótól a szezon során, és hogy a szabálytalankodót rávegyük, hogy jobban figyeljen a többiekre a versenyen, mert így több kárt okoz magának mint hasznot.

    Ezek után kérdezem én, hogy melyik a jobb megoldás: Monza után adni egy utolsó rajthelyes büntetést Szabinak, hogy aztán minden erejét összeszedve próbálja magát átküzdeni a mezőnyön, hogy életben tarthassa bajnoki reményeit. Szerintem ebben az esetben elég nagy a baleset esélye, ami új büntetéseket szül, de nekünk nem ez lenne a célunk. A felfüggesztett pontfelezéses büntetéssel biztosítottuk, hogy nem kell átvágnia magát a mezőnyön, ezzel csökkentve a balesetek esélyét, viszont sokkal jobban kell figyelnie a versenyzőtársaira, nehogy balesetet okozzon. Nem is okozott! Krajsek Milánnal volt egy koccanásuk, de csak összeért a 2 autó, nem lett baleset belőle. Márpedig ilyen esetért én soha nem fogok a büntetésre szavazni.

    Na, ez az én véleményem, ezzel érveltem Gyulának és Szegletnek is Monza után, és szerintem ezzel nincs is semmi gond.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •