Találatok: 1 - 18 (18 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    2020.11.01 ACCGT02 - Spa

    Assetto Corsa Competizione GT Bajnokság!

    Kedves Versenyzők. A Blancpain GT bajnokságunk következő fordulóját Spa-ban tartjuk.
    Az aktuális pályacsúcsokat, megtaláljátok a Rank oldalunkon. http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acc


    Határidők és nevezés: A prekvalifikációs oldalon.

    A versenyszerverekre (GTR-Masters.hu #A, #B, ...) csak azon versenyzők csatlakozhatnak, akik a prekvalifikációs oldalon nevezésüket határidőig leadták. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt nevezni, az kizárólag szervezői engedéllyel csatlakozhat a szerverre. Ezt ebben a topic-ban lehet kérni az időmérő edzés végéig.

    Pálya: Spa

    Szabadedzés: 19:00
    Időmérő: 20:00
    Verseny: 20:35
    Futamtáv: 90 perc
    Kötelező kiállás: 1 (megkötés nincs)
    Időjárás: Változó

    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    Verseny szerver: GTR-Masters.hu #A (#B, #C, ...)
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS
    Az érdemi dolgok megbeszélése TS-en zajlik, mindenkinek ajánljuk a használatát, akár mikrofon nélkül is.

    A szabályok ismerete és betartása kötelező:
    ACC GT Bajnokság versenyszabályzat


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó versenyt.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 10. 25. 20:39.

  2. #2
    Szerettem volna egy kicsit próbálkozni, de nem látom a preq szervert, csak az A meg a B szerót. Miért lehet ez?

  3. #3
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Szerettem volna egy kicsit próbálkozni, de nem látom a preq szervert, csak az A meg a B szerót. Miért lehet ez?
    A GT bajnokságban pénteken éjfélkor zárul a prequal, hétvégén az éles szerverrel azonos beállításokkal lehet gyakorolni. Nevezni érvényes köridő nélkül is tudsz.

  4. #4
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A GT bajnokságban pénteken éjfélkor zárul a prequal, hétvégén az éles szerverrel azonos beállításokkal lehet gyakorolni. Nevezni érvényes köridő nélkül is tudsz.
    Köszi

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Kedves versenyzők, a futamra 30 nevezés érkezett. A futam 1 szerveren kerül megrendezésre.

    Szerver beosztás:
    GTR-Masters.hu #A
    1 - 30-ig. Szabó Zoltán Jr - Bajnóczi László

  6. #6
    Balogh Gábor Versenyző gabf1 logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    86
    Kenéz Sándor, bocs az utolsó sikánért, vállalom az óvást

  7. #7
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Nem hivatalos végeredmény:
    http://www.gtr-masters.hu/result/14603

    Izgalmas és nehéz futam volt. Gratulálunk mindenkinek aki célba ért.

  8. #8
    Kár volt nagyon ezért a futamért, Kyalami egyébként is gyengén sikerült, de a baleset miatt pont a BMW egyik legerősebbnek ígérkező pályáján kellett BUÁzni a dupla boxutcában, úgyhogy nem sok reményt fűztem hozzá. A büntetés letöltése után egyedül autóztam, akikkel találkoztam azok feltehetően sérült autóval mentek és inkább elengedtek/kiálltak, nagyon jól ment itt az M6-os, úgyhogy a vezetést nagyon élveztem. Eltolt taktikával mentem, hogy a futam végén legyen egy kis tempófölényem. Ebből adódott a futam egyetlen kellemetlenebb pillanata, éppen utólértem egy Lexust, aki már nagyon szenvedhetett a gumikkal, amikor Fehér Norbi és Lányi Tomi kijöttek mögénk a boxból, itt a nagy tempókülönbség miatt adódott egy húzósabb szituáció, de túléltük. A boxkiállásom után már egyedül Sipkai Béla volt még lőtávolban, aki nagyon szépen ment ma, őt igyekeztem elkapni, ez a verseny vége előtt úgy 10-12 perccel össze is jött, türelmesen vártam a lehetőségre, mert egyenesben akkora előnye volt a bömbinek szegény Audihoz képest, hogy csak egy megfelelő kigyorsítás kellett, végül a Blanchimontban elrobogtam mellette és P11-ben értem célba. De sajnálom, mert csapat szempontból sokkal több volt ebben a fordulóban. Majd legközelebb, gratulálok minden célbaérőnek!

  9. #9
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Én elsőként Mészáros Gabitól kérnék elnézést a koccért. Belülről azt hittem hogy lecsúsztál, de a replayt vissza nézve, később kellet volna fordulnom a kanyarra. Én hibám volt, sajnálom.
    Izgalmas futam volt, előttem körökön átt ment a tömeg harc. Próbáltam kimaradni a bajból, szépen fel is jöttem valahová a 12.-hely környékére, majd volt egy töréssel egybekötött forgás, onnantól túlélő üzemmód volt.
    Meglátjuk Zolderben mire elég a Merci.

  10. #10

  11. #11
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Huu kemény verseny volt, sikerült az autót kezelhetővé varázsolni az időmérőre, de pályafutásom során elösszőr minden egyes körben rettegés volt az Eou Rouge egyszer sikerült is falban kikötnöm és ezzel egy extra fél perces javításos kiállást összehoznom, ha az nincs megvan a top10 de végülis legalább végig értem az utolsó előtti körben a buszmegállóban sikerült még egy helyet javítva a 15 helyre felérni bár az Astonos kollégával sikerült azért összeakadnunk és egy kölcsönös forgást összehoznunk, még vissza kell nézzem hogy mi volt de én úgy éreztem kívülről már előtte voltam. Trükkösek voltak a körülmények a rajt után igyekezett mindenki vigyázni a másikra csak 1-2 agresszívebb versenyző volt de sikerült jól eljönni, most a tempó is megvolt nagyjából de azért voltak meleg pillanatok valamiért itt a Nissan olyan túlkormányzott tudott lenni hol kanyar bejáraton hol kijáraton ez körről körre változott így eléggé megizzasztott. Amikor a második nem tervezett kiállás után utolértek a lekörözök igyekeztem mindenkit elengedni aki másodpercen belülre került, bár már kb 2mp különbségnél dobta a kék zászlót de megállni mégse szerettem volna, remélem azért senkinek nem okoztam akkora problémát.
    Utoljára módosította: GilbertP; 2020. 11. 02. 09:48.

  12. #12
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Időmérőn sajnos nem sikerült összerakni a körömet, 3-4 tized benne maradt legalább, de így is a 7. helyet sikerült megcsípni. Rajtnál kivételesen nem veszítettem pozíciót, majd az első kör után nehéz szívvel, de elengedtem az előttem lévő bolyt, és elkezdtem gumispórolósan menni, ellenkező esetben 7-8 kör után már szendvedtem volna. A kerékcserék előtt egyedül tudtam a saját tempómban menni, ennek ellenére 2 kisebb megcsúszás miatt buktam vagy 3 mp-et, valamint láttam hogy Györki Dani közeledik, már sejtettem akkor, hogy a kerékcserék után mögém fog érni, ami így is lett. A 2. etap azzal telt, hogy próbáltam a lehető legkevesebbet bukni vele szemben, de nem volt elég, mert csak mögém ért. Aztán belehajszolt hogy nyomjam neki, így a végére Kristófot is sikerült utolérnünk, aki valószínűleg nálam is jobban szenvedett a gumikkal, de végül maradt a sorrend, nem volt igazi lehetőség előzési kísérletre.

    Eredetileg a talán túl optimista top 5 volt a célom erre a futamra, ami végül pont összejött, bár némi szerencse is kellett hozzá. A pálya kivételesen rossz kedvében volt, sokan elvéreztek az Eau Rouge-ban, az első körök egyikében pl. 3-an egymás mögött, egyszerre sikerült rontani. Valami csoda folytán sikerült megúszni 1-2 tized bukással, a többiek nem voltak ilyen szerencsések.

    Tudtam hogy nehéz futam lesz, de felülmúlta minden várakozásomat. Az adrenalintól végig remegtek a kezeim, bár bevallom imádom ezt az érzést . Viszont a számtalan public szerveres futam után szinte felfrissülés volt, hogy mindenki odafigyel a másikra, és nem kell mindig attól rettegni hogy összeakadok valakivel. A lekörözések is rendben voltak, egyszer káromkodtam csak a vége felé a Les Combes-ban, de az is inkább a rám nehezedő nyomás miatt volt, meg a balszerencse miatt hogy pont ott értem utol valakit, ahol nem könnyű az elengedés.

    Gratulálok mindenkinek aki célba ért, és külön gratuláció Zolinak a győzelemhez.

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Bömbi tök jó volt a pályán. A legviccesebb az volt amikor a futamon először tapasztaltam meg, hogy a kanyargós belső részen utolértek a mercisek, szinte toltak volna le, aztán a hátsó egyenesben, kemmel-ben meg pápá, a tükörből is eltüntek, rágógumi módjára nyúltak (a következő kanyargósig). Ezt számokkal alátámasztva lásd a szektoridőket: https://simresults.net/201102-7Oo#race1sectors
    Szóval már az előkelő második helyen mentem, jöttek a boxkiállások, már előre féltem tőle, alávágás, akkor levédjük, hát most a gyújtáskapcsoló tudott megszivatni. Nem elég megnyomni, hanem nyomva is kell tartani. Mire sikerült rájönni, mondanom sem kell poziciók bukta. Utána a második fordulóra meg nemtudtam felgyorsulni, felszívni magam, inkább kiengedtem, szétesekedtem, a végére maradt a P4.

    Gratula mindenkinek aki végigment.

  14. #14
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    A lekörözések is rendben voltak, egyszer káromkodtam csak a vége felé a Les Combes-ban, de az is inkább a rám nehezedő nyomás miatt volt, meg a balszerencse miatt hogy pont ott értem utol valakit, ahol nem könnyű az elengedés.
    Az csak én lehettem Bocsi, bocsi.
    Az az igazság, hogy pénteken találtam ki, hogy mi lenne ha indulnék, mert ismerek olyat aki látott már olyat, aki ment Spa-ban. Viszont az ACCéban korábban nem volt összesen 2 órám. Amúgy sem vagyok nagymenő, de kifejezetten nehéznek ítéltem ezt a GT témát, wtcr-ben szoktam a mezőny második felében billegni. A BMW-vel próbálkoztam vasárnapig, aztán az utolsó pillanatban egy hirtelen ötlettől vezérelve leváltottam Bentleyre. Ez kicsit stabilabbnak tűnt, meg végre becsúsztam a 107% alá vele. A futamon sajnos a 10. perc környékén lezúztam valahol a negyedik kanyar magasságában, és végtelen hosszú ideig bicegtem a boxig. Nem kevés időt töltöttem el ott, míg kikalapálták a sérüléseket, feltankoltam vagy 160L üzemanyagot (ebben nem vagyok már biztos, mert nagyon soknak látszik így leírva), hogy hátha akkor megúszom a következő kiállást. Fogalmam sem volt, hogy a gumik bírni fognak-e óra húsz percet. Az utolsó 3 kör izgalmasra is sikeredett, mert vészesen fogyott az üzemanyag is (végül maradt 6L), illetve csökkenő nyomásra figyelmeztettek a rádión, a jobbhátsó keréknél. De sikerült végig gurulni, és nem is lettem utolsó.
    Kicsit megpróbálok majd rágyúrni, mert különben tetszett!

  15. #15
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Az csak én lehettem Bocsi, bocsi.
    Az az igazság, hogy pénteken találtam ki, hogy mi lenne ha indulnék, mert ismerek olyat aki látott már olyat, aki ment Spa-ban. Viszont az ACCéban korábban nem volt összesen 2 órám. Amúgy sem vagyok nagymenő, de kifejezetten nehéznek ítéltem ezt a GT témát, wtcr-ben szoktam a mezőny második felében billegni. A BMW-vel próbálkoztam vasárnapig, aztán az utolsó pillanatban egy hirtelen ötlettől vezérelve leváltottam Bentleyre. Ez kicsit stabilabbnak tűnt, meg végre becsúsztam a 107% alá vele. A futamon sajnos a 10. perc környékén lezúztam valahol a negyedik kanyar magasságában, és végtelen hosszú ideig bicegtem a boxig. Nem kevés időt töltöttem el ott, míg kikalapálták a sérüléseket, feltankoltam vagy 160L üzemanyagot (ebben nem vagyok már biztos, mert nagyon soknak látszik így leírva), hogy hátha akkor megúszom a következő kiállást. Fogalmam sem volt, hogy a gumik bírni fognak-e óra húsz percet. Az utolsó 3 kör izgalmasra is sikeredett, mert vészesen fogyott az üzemanyag is (végül maradt 6L), illetve csökkenő nyomásra figyelmeztettek a rádión, a jobbhátsó keréknél. De sikerült végig gurulni, és nem is lettem utolsó.
    Kicsit megpróbálok majd rágyúrni, mert különben tetszett!
    Nem mondanám hogy rosszul csináltad, hagytál helyet, csak hát ugye tapadási határon nehéz irányt váltani hogy kikerüljelek, plusz a gumik is fogytak, meg üldöztek is. Egy kanyarkombinációban lekörözés közben benne van hogy veszít 1-2 tizedet a leköröző, de azért leugranod nem kell a kerítesen kívülre, elvégre te is versenyezni jöttél

  16. #16
    Jancsó Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 07. 24.
    Város
    Kolozsvár
    Üzenetek
    6
    Én az hittem, hogy Zandvoort és Kyalami után majd könnyebb lesz, de tévedtem. Amúgy is elég lassú vagyok, de itt most semmi tempóm nem volt, a boxkiállás környékén meg még sikerült is megforognom, senkitől sem zavartatva, ott elég sok időt veszitettem. A végén örültem, hogy egyáltalán beérek. A következő futamra többet kell készülnöm. Grat mindenkinek!

  17. #17
    Idézet Eredetileg Thomas0227 írta Hozzászólás megtekintése
    Én az hittem, hogy Zandvoort és Kyalami után majd könnyebb lesz, de tévedtem. Amúgy is elég lassú vagyok, de itt most semmi tempóm nem volt, a boxkiállás környékén meg még sikerült is megforognom, senkitől sem zavartatva, ott elég sok időt veszitettem. A végén örültem, hogy egyáltalán beérek. A következő futamra többet kell készülnöm. Grat mindenkinek!
    Spa nálam ilyen örökös szenvedés, hogy mivel az ősidők óta minden egyes játékban szerepel, már meguntam annyira, hogy csak úgy kedvtelésből, önszántamból nem vezetek rajta. Aztán mikor futamunk van itt, akkor meg mindig azon húzom fel magam, hogy mennyire be vagyok rozsdásodva és nem találom rajta a ritmust. Monza dettó.

  18. #18
    Györki Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    25
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Spa nálam ilyen örökös szenvedés, hogy mivel az ősidők óta minden egyes játékban szerepel, már meguntam annyira, hogy csak úgy kedvtelésből, önszántamból nem vezetek rajta. Aztán mikor futamunk van itt, akkor meg mindig azon húzom fel magam, hogy mennyire be vagyok rozsdásodva és nem találom rajta a ritmust. Monza dettó.
    Ugyanez! Nekem már ott elmegy a kedvem a gyakorlástól is, ha arra gondolok, hogy végig kell gurulni azon a rohadt hosszú pit-en. Nagyon csúszkált alattam az Aston kigyorsításoknál és mivel az autó beállításához teljesen hülye vagyok, nem is sikerült stabilizálnom. Az időmérő borzalmas volt (P11), a verseny már jobb, bár az első körben kicsit ki lettem lökve egy ívről és buktam miatta két pozíciót, de sikerült visszakapaszkodnom és nem lehetek elégedetlen a 6. hellyel.

    Egyedül a tizedik kör végén szalad fel a szemöldököm, Piski Tomi féktávon ívváltása szerintem nem volt a legszebb, ha nem megyek le a pályáról, ütközünk. Meg hát tök felesleges is volt, ha amúgy is egyből mentél a box-ba. Nagy baj nem lett belőle, max eldobtam másfél másodpercet, de azért jó, ha jelzem.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •