Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (67 összesen)
  1. #26
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ezt szeretnénk elkerülni, hogy csináljunk naptárat ahol:
    1. futam napos idő várható
    2. futam felhős idő várható
    3. futam száraz - szemerkélő eső várható
    Ez igaz hogy változatos, de nem mondanám rá hogy változó. Legalább annyira legyen felkészült mindenki, hogy bármelyik körülményben tudjon versenyezni, ne csak abban amire két hétig készült.
    Én is erre céloztam, hogy ha nagyon muszáj, akkor max. legyen egy-két fixen kiszámítható futam, a többi meg valamelyik nagy változós beállítás, én is egy ilyen ligában versenyzek jelenleg, és nagyon élvezetes. A legtöbb futam így is szárazra jön ki, de teljesen máshogy áll hozzá mindenki, hogy benne van az eső a pakliban akkor is, ha a szabadedzés szárazon indul.
    Gyakorlónak meg lehet tenni száraz+esős szervert, és onnantól nem mondhatod, hogy nem tetted meg a részed a felkészülésükben.

    Az emberek sajnos nem így működnek, így is 800 kört fognak menni hotlap módban napos időben, akkor is, ha csak esős szervert raksz fel.
    A tavaszi SRO bajnokságban volt egy fix esős futam, előre be lett jelentve, egész héten ment 2 esős gyakorló szerver, esport sztárocska jött és szombat reggel rákérdezett, hogy várható-e eső a futamon, mert úgy hallotta valakitől, hogy van rá esély (mintha nem lett volna nyílt hivatalos kommunikáció minden versenyre ezzel kapcsolatban).
    Természetesen fel volt háborodva, mert ő egész héten gyúrta a száraz időre való hotlap setupot és "neki nem szólt senki".
    Utoljára módosította: pankykapus; 2020. 12. 10. 12:41.

  2. #27
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Ajánlott a verseny elé berakni egy rövid FP-t, hogy az emberek lássák, milyen az időjárás a verseny előtt vagy a verseny előtti órában. Ha a versennyel azonos időpontra rakod, akkor Warmupként üzemel és a verseny közvetlenül utána fog kezdődni (nem pedig a következő teljes órán).
    Jee, vége lehet a totó jellegű futam elötti kattintgatásnak. Ilyet tegyünk be.

    Plusz fix esős futamot is. Már a prekval szerveren is essen. Esőre gyakaroljanak, készüljenek az emberek.

  3. #28
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Ajánlott a verseny elé berakni egy rövid FP-t, hogy az emberek lássák, milyen az időjárás a verseny előtt vagy a verseny előtti órában. Ha a versennyel azonos időpontra rakod, akkor Warmupként üzemel és a verseny közvetlenül utána fog kezdődni (nem pedig a következő teljes órán).
    Ez szerintem is jó ötlet, támogatom, akár már a vasárnapi futamra.

  4. #29
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    +1
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jee, vége lehet a totó jellegű futam elötti kattintgatásnak. Ilyet tegyünk be.

    Plusz fix esős futamot is. Már a prekval szerveren is essen. Esőre gyakaroljanak, készüljenek az emberek.

  5. #30
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Ez kell nekunk, ennek van ertelme!

  6. #31
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Szerintem mondjuk egy fél évre előre megmondani hogy melyik futamon milyen időjárás lesz elvesz nem pedig hozzátesz. De ha mondjuk 2 héttel a futamok elött derül ki random szerűen hogy milyen időjárás lesz az már érdekesebb, és közelebb állhat a valósághoz ott is akkor tudják meg mire kell készülni nem fél évre előre hogy esni fog egy versenyen vagy sem.

  7. #32
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem mondjuk egy fél évre előre megmondani hogy melyik futamon milyen időjárás lesz elvesz nem pedig hozzátesz. De ha mondjuk 2 héttel a futamok elött derül ki random szerűen hogy milyen időjárás lesz az már érdekesebb, és közelebb állhat a valósághoz ott is akkor tudják meg mire kell készülni nem fél évre előre hogy esni fog egy versenyen vagy sem.
    Egyetértek, de szerinted ha most kiderűlne hogy teszemazt márciusban esős futam lesz hungaroringen, akkor most decemberben valaki elkezdené gyakorolni azt?
    Az előre lefektetett időjárás, inkább a kocsiválasztásra lenne hatással.

  8. #33
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Ajánlott a verseny elé berakni egy rövid FP-t, hogy az emberek lássák, milyen az időjárás a verseny előtt vagy a verseny előtti órában. Ha a versennyel azonos időpontra rakod, akkor Warmupként üzemel és a verseny közvetlenül utána fog kezdődni (nem pedig a következő teljes órán).
    Próbálkoztunk warm up-al, de a tesztek alapján semmilyen sessiont nem lehet betenni a qual és a race közé, mert össze kavarja rajtsorrendet.
    Illetve valamelyik update óta a race 2 is a qual eredménnyel indul, így gondoltunk rá hogy egy 10 perces versenyt beteszünk a futam elé.
    Ha viszont így működik FP-vel, ez tökéletes lenne.

    A session-ök közötti váltás teljesen rendben van. A valóságban sincs semmi garancia hogy ha az időmérőn esik, akkor a futamon is fog, vagy fordítva.

  9. #34
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Egyetértek, de szerinted ha most kiderűlne hogy teszemazt márciusban esős futam lesz hungaroringen, akkor most decemberben valaki elkezdené gyakorolni azt?
    Az előre lefektetett időjárás, inkább a kocsiválasztásra lenne hatással.
    Lehet de a "Get Real" dolgot szerintem úgy tudnánk a legjobban kiaknázni ha mondjuk 1 max 2 héttel előre tudjuk hogy milyen lesz az időjárás.Az legjobb az lenne(szerintem) ha mondjuk futam elötti pénteken derülne ki és onnantól lehetne rá gyakorolni mint a valóságban, az előre megtervezett időjárás nem ad semmi pluszt mert akkor arra készülsz és nincs benne semmi váratlan a futamokon már nem kell matekozni ami pont a sava-borsa a dolognak. A jelenlegi sem ideális hogy 5 percel a rajt elött derül ki hogy 2 hétig szárazon teszteltél de esős verseny lesz de az se hogy tudod előre fél évre hogy mondjuk a ringen esős verseny lesz.

  10. #35
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Én pl. egyáltalán nem értem, miért kell bármikor is tudni bárkinek előre bármit (a pályán, verseny időpontján vagy napszakján és a használt BOP-on kívül).

    Mindenki tud szabadidejében gyakorolni bármilyen körülmények között, a versenyzői alkalmassághoz hozzátartozik, hogy ha jön egy eső, akkor tudod, mit kell tenned, függetlenül attól, hogy az adott időjárásmodell mennyire kiszámítható.

    Korábban arra céloztam, hogy az admin döntse el, ha esetleg szeretne fixen ilyen vagy olyan időjárást, de ezt nem kell közölni a néppel, ők készüljenek így is meg úgy is, a hotlapperkedés meg kerüljön a kukába, ahova való, vagy legalábbis ne működjön 100%-ban.

    Én személy szerint nagyon élvezem, amikor a mindenféle meghívásos esport meg aliengyűjtemény versenyeken simán lehet jó eredményt elérni, ha esik két csepp eső, mert hirtelen összeszarják magukat a halálra csiszolt 50-rake setupok.

  11. #36
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Én pl. egyáltalán nem értem, miért kell bármikor is tudni bárkinek előre bármit (a pályán, verseny időpontján vagy napszakján és a használt BOP-on kívül).

    Mindenki tud szabadidejében gyakorolni bármilyen körülmények között, a versenyzői alkalmassághoz hozzátartozik, hogy ha jön egy eső, akkor tudod, mit kell tenned, függetlenül attól, hogy az adott időjárásmodell mennyire kiszámítható.

    Korábban arra céloztam, hogy az admin döntse el, ha esetleg szeretne fixen ilyen vagy olyan időjárást, de ezt nem kell közölni a néppel, ők készüljenek így is meg úgy is, a hotlapperkedés meg kerüljön a kukába, ahova való, vagy legalábbis ne működjön 100%-ban.

    Én személy szerint nagyon élvezem, amikor a mindenféle meghívásos esport meg aliengyűjtemény versenyeken simán lehet jó eredményt elérni, ha esik két csepp eső, mert hirtelen összeszarják magukat a halálra csiszolt 50-rake setupok.


  12. #37
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Személy szerint nekem az okoz problémát, hogy a pályán lévő víz mennyiségét nagyon nehéz megtippelni azzal, hogy ránézek a rajtrácson az aszfaltra. És legutóbb sem tudtam, úgyhogy a vizes pályán végzett gyakorlásaim alapján beállítottam a nyomásértékeket, de mivel jóval kevesebb volt a víz mint gondoltam, ezért a felvezető körön már 32 psi felett jártam. Ezért lenne nagyon jó a néhány perces warmup. Vagy valahol ezt számadatokkal lehet látni verseny előtt?

    Mindenesetre most az lesz a taktikám, hogy fotókat csinálok gyakorláson a különböző vízmennyiségekről, amit majd össze tudok hasonlítani a rajt előtt a pályával. Bár ezek után már nem versenyzőnek, hanem egy komplett csapatnak érzem magam

  13. #38
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Korábban arra céloztam, hogy az admin döntse el, ha esetleg szeretne fixen ilyen vagy olyan időjárást, de ezt nem kell közölni a néppel, ők készüljenek így is meg úgy is, a hotlapperkedés meg kerüljön a kukába, ahova való, vagy legalábbis ne működjön 100%-ban.
    Evvel az a gond hogy ember dönt egy körülményről, ami befolyásolja a futam végeredményét. Egy éles bajnokságban ki kell zárni az ilyen döntéseket, ahol csak lehet.
    Ezér van a random időjárás, ezért van a büntető rendszerünk, ezért van a szerver elosztó képlet, stb.

    Ez teljesen jól működhet egy barátias, könnyed bajnokságban. Ott senkit nem zavar.
    Van ahol az is bevett szokás, hogy minden futamon 4x restartolnak, amíg nincs tele a chat hogy "resizzünk, restartot akarok", vagy mert Béla elugrott slozira és lekéste a rajtot.
    De ez nem autóverseny. Ha addig restartolgatunk, amíg mindenki boldog nem lesz, annak nincs köze a versenyzéshez, az "csak" szórakozás.

    Itt pl volt olyan aki úgy gondolta, hogy ha szabályzatba szó szerint nem írjuk bele hogy a forgalommal szemben hajtani tilos, akkor nem is büntethetjük meg érte. A VB részéről ez visszaélés, mert nincs benne szó szerint a szabályzatban. Vagy pl mivel az előzési pozíció fogalma nem szerepel a szabályzatban, csak a tájékoztató szövegben van leírva (nálunk ez a futam előtti eligazítás) rá ezt nem alkalmazhatjuk.

    Mi lenne abból, ha mi döntenénk el futam előtt milyen időjárás legyen?

    Én pl. egyáltalán nem értem, miért kell bármikor is tudni bárkinek előre bármit (a pályán, verseny időpontján vagy napszakján és a használt BOP-on kívül).
    Az előző időjárás modell "kicsit hektikus" volt. A nulla közeli értékekkel 99%-ban száraz, vagy esetleg slick gumis light-raint adott. A maradék 1%-ban viszont hajlamos volt heavy rain / thuder storm-ot generálni. A gyakorló szerveren vagy offline, mindenkinek volt másfél éve erre felkészülni, éles futamon akkor adta be először. Jobb ha nem tudod mi volt.

    Éles bajnokságban ami szóba jöhet variáció, hogy az időjárást vagy előre tudja mindenki, vagy random és senkisem tudja.
    Ezért van a teszt szerver és ezért van hogy szezon közben nem változtatunk semmin.
    Ehhez képest minden szezonban legalább egyszer megkérdezi valaki, hogy mit állítottunk a szerveren, mert nem olyan mint volt.

    Ha mi állítanánk az időjárást, akkor az lenne hogy olyat állítunk, ami nekünk, vagy xy-nak jó.
    Nyilván random és előre kihirdetett időjárásnál is előállhat bárki evvel, de az már nem a mi problémánk.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 12. 11. 19:13.

  14. #39
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Evvel az a gond hogy ember dönt egy körülményről, ami befolyásolja a futam végeredményét. Egy éles bajnokságban ki kell zárni az ilyen döntéseket, ahol csak lehet.
    Ezér van a random időjárás, ezért van a büntető rendszerünk, ezért van a szerver elosztó képlet, stb.

    Ez teljesen jól működhet egy barátias, könnyed bajnokságban. Ott senkit nem zavar.
    Van ahol az is bevett szokás, hogy minden futamon 4x restartolnak, amíg nincs tele a chat hogy "resizzünk, restartot akarok", vagy mert Béla elugrott slozira és lekéste a rajtot.
    De ez nem autóverseny. Ha addig restartolgatunk, amíg mindenki boldog nem lesz, annak nincs köze a versenyzéshez, az "csak" szórakozás.

    Itt pl volt olyan aki úgy gondolta, hogy ha szabályzatba szó szerint nem írjuk bele hogy a forgalommal szemben hajtani tilos, akkor nem is büntethetjük meg érte. A VB részéről ez visszaélés, mert nincs benne szó szerint a szabályzatban. Vagy pl mivel az előzési pozíció fogalma nem szerepel a szabályzatban, csak a tájékoztató szövegben van leírva (nálunk ez a futam előtti eligazítás) rá ezt nem alkalmazhatjuk.

    Mi lenne abból, ha mi döntenénk el futam előtt milyen időjárás legyen?


    Az előző időjárás modell "kicsit hektikus" volt. A nulla közeli értékekkel 99%-ban száraz, vagy esetleg slick gumis light-raint adott. A maradék 1%-ban viszont hajlamos volt heavy rain / thuder storm-ot generálni. A gyakorló szerveren vagy offline, mindenkinek volt másfél éve erre felkészülni, éles futamon akkor adta be először. Jobb ha nem tudod mi volt.

    Éles bajnokságban ami szóba jöhet variáció, hogy az időjárást vagy előre tudja mindenki, vagy random és senkisem tudja.
    Ezért van a teszt szerver és ezért van hogy szezon közben nem változtatunk semmin.
    Ehhez képest minden szezonban legalább egyszer megkérdezi valaki, hogy mit állítottunk a szerveren, mert nem olyan mint volt.

    Ha mi állítanánk az időjárást, akkor az lenne hogy olyat állítunk, ami nekünk, vagy xy-nak jó.
    Nyilván random és előre kihirdetett időjárásnál is előállhat bárki evvel, de az már nem a mi problémánk.
    Erre is lehetne egy ilyen random szám generátor szerűt csinálni ami mondjuk pénteken kisorsolja az időjárást, és akkor random de tervezhető is, vagy ez hülyeség?

  15. #40
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Mi lenne abból, ha mi döntenénk el futam előtt milyen időjárás legyen?
    Én ezt nem látom ennyire drasztikus dolognak, adminként egy csomó mindenről döntesz, ami befolyásolja a versenyt, ennyi erőből az is gond lenne, ha éjszakai futamot szervezel. Szerintem a szervezés integritása megmarad, ha senkinek nem árulod el, hogy mi lesz. Ha feldobsz egy érmét és fix száraz vagy változóan, de garantáltan esős futamot állítasz be, ugyanolyan random tényező leszel, mint az időjárás lenne önmagában.

    De nem is ez a lényeg, ha mindig random, az csak jobb, én továbbra is az első posztomban írt beállítást ajánlom, mert szinte 0 amplitúdójú full száraztól két óránként tetőző közepes esőig bármit tud produkálni, és a nagy számok törvénye alapján legtöbbször így is száraz, de nem kiszámíthatóan, akkor se, ha a hétvége első edzése napos. Önmagában csak a változás lehetősége sokat számít a hozzáállásban és felkészülésben (persze kell idő hozzá).

  16. #41
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Ha jól értem amit panky írt akkor még az se egy rossz ötlet ha az éles szerón 1napra sűritenénk a sessionöket közvetlen egymás után így már lehetne látni a szabadedzés második felében milyen lesz az időjárás a qualyn a qualy 5 percétől meg már lehetne látni mi lesz a rajtnál a helyzet?

  17. #42
    Én abszolut a teljesen random mellett vagyok. Ha már akár 1 nappal futam elött megmondod milyen idő lesz, oda a varázs. Engem a jelenlegi rajtrácson derül ki mi lesz verzió sem bántott, sőt így volt jó. Ha futam alatt még változik is a dolog, nem végig ugyanaz van, hanem alkalmazkodni kell, még jobb.
    A Panky által említett warmup viszont tényleg jó megoldás lenne, mert így boxból megítélni, hogy mennyire vizes a pálya, meg hogy milyen nyomás lenne a legjobb eleg nehéz, nincs a fejemben minden pályaállapot minden hőmérsékletére a megfelelő nyomás, és nem áll a hátam mögött egy stratégiai team. A warmpuppal es a 3-4 perces felkészülesi szünettel tökéletesen be lehet lőni a kocsit, mégis megmarad a meglepetés randomitás.

    Ugyhogy szerintem gondosan jegyezzük fel azt a szerver beállítast amit panky az elején javasolt, tegyük mellé a warmupot, és akkor szerintem a legtöbben boldogok leszünk, továbbá azok sem panaszkodhatnak, akik eddig a hirtelen semmiből jövő (hotlaphoz képest) változásra panaszkodtak.

  18. #43
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én abszolut a teljesen random mellett vagyok. Ha már akár 1 nappal futam elött megmondod milyen idő lesz, oda a varázs. Engem a jelenlegi rajtrácson derül ki mi lesz verzió sem bántott, sőt így volt jó. Ha futam alatt még változik is a dolog, nem végig ugyanaz van, hanem alkalmazkodni kell, még jobb.
    A Panky által említett warmup viszont tényleg jó megoldás lenne, mert így boxból megítélni, hogy mennyire vizes a pálya, meg hogy milyen nyomás lenne a legjobb eleg nehéz, nincs a fejemben minden pályaállapot minden hőmérsékletére a megfelelő nyomás, és nem áll a hátam mögött egy stratégiai team. A warmpuppal es a 3-4 perces felkészülesi szünettel tökéletesen be lehet lőni a kocsit, mégis megmarad a meglepetés randomitás.

    Ugyhogy szerintem gondosan jegyezzük fel azt a szerver beállítast amit panky az elején javasolt, tegyük mellé a warmupot, és akkor szerintem a legtöbben boldogok leszünk, továbbá azok sem panaszkodhatnak, akik eddig a hirtelen semmiből jövő (hotlaphoz képest) változásra panaszkodtak.
    Teljesen egyetertek, ezt igy kell csinalni.

    Az egyetlen negativum az pont ugyan az, mint ami most a felkeszulesi szunettel. Ha valtozas van, akkor nagyon jol jon az extra ido, de ha szaraz minden, akkor csak ulunk es varunk. Ahhoz, hogy egy warm-upnak legyen ertelme 20 perc korulire kellene beloni. Ha viszont szaraz marad minden, akkor ez osszessegeben plusz fel orat tol a rajton.

    Van olyan, mint a sima AC-ban volt, hogy Skip sessiont lehet szavazni?

  19. #44
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen egyetertek, ezt igy kell csinalni.

    Az egyetlen negativum az pont ugyan az, mint ami most a felkeszulesi szunettel. Ha valtozas van, akkor nagyon jol jon az extra ido, de ha szaraz minden, akkor csak ulunk es varunk. Ahhoz, hogy egy warm-upnak legyen ertelme 20 perc korulire kellene beloni. Ha viszont szaraz marad minden, akkor ez osszessegeben plusz fel orat tol a rajton.

    Van olyan, mint a sima AC-ban volt, hogy Skip sessiont lehet szavazni?
    Admin tud léptetni.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  20. #45
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Admin tud léptetni.
    Akkor oke, koszi az infot.

  21. #46
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Én nem tudok róla, hogy a kvali után a warmup gondot okoz a rajtráccsal, de ha valamiért igen, akkor a gyakorlatban ugyanaz az eredmény, ha a kvali és a verseny ugyanazon időpontra van téve (nap és óra), így a verseny (a visszaszámlálós rész) közvetlenül a kvali végén indul, és nincs meglepi. Ráadásul plusz session se kell hozzá.

    Ha az FP előtte napon van, vagy mondjuk időben számottevően korábban (pl ugyanazon a napon, de mondjuk reggel), akkor az FP és a Q különbsége már nagyjából mutatja, hogy mennyire változó az időjárás az adott kockadobásnál, a kvali vége pedig mutatja a verseny kezdetét. Egy három sessionös hétvégén talán így érdemes elosztani, hogy ne legyen felesleges várakozás, és minden etap hasznos legyen.
    Utoljára módosította: pankykapus; 2020. 12. 11. 23:13.

  22. #47
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen egyetertek, ezt igy kell csinalni.

    Az egyetlen negativum az pont ugyan az, mint ami most a felkeszulesi szunettel. Ha valtozas van, akkor nagyon jol jon az extra ido, de ha szaraz minden, akkor csak ulunk es varunk. Ahhoz, hogy egy warm-upnak legyen ertelme 20 perc korulire kellene beloni. Ha viszont szaraz marad minden, akkor ez osszessegeben plusz fel orat tol a rajton.

    Van olyan, mint a sima AC-ban volt, hogy Skip sessiont lehet szavazni?
    Szerintem hogy lássuk milyenek a körülmények, egy 5-10 perces warmup is elég. Nem ott és akkor kell megtanulni prequal-tól eltérő pályán menni.
    4-5 perces wait time pedig pont elég a cigiseknek, vagy hogy dobj egy sárgát. Kevesebbel ezt időt pont a qualy végéből kell elcsípni. Másik oldalon ki lehet bírni azt a pár perc várakozást.

  23. #48
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem hogy lássuk milyenek a körülmények, egy 5-10 perces warmup is elég. Nem ott és akkor kell megtanulni prequal-tól eltérő pályán menni.
    4-5 perces wait time pedig pont elég a cigiseknek, vagy hogy dobj egy sárgát. Kevesebbel ezt időt pont a qualy végéből kell elcsípni. Másik oldalon ki lehet bírni azt a pár perc várakozást.
    Akkor maskeppen mukodunk.

    En kimegyek a boxbol es megteszek harom kort tempoval, utana tudom, hogy milyenek a guminyomasok es homersekletek, hogy viselkedik a kocsi. Ez 6-7 perc. Ez alapjan nagyjabol belovom a beallitast, kb 1-2 perc, majd kimegyek meg harom korre, ebbol latom, hogy hogyan kell finomhangolni meg. Ez 15 perc ha kapkodok, 20, ha szamolok a forgalommal es nincs koppra kiszamolva minden. Es meg ebben is benne van, hogy 5 kor utan, mikor bekoptak a gumik, elkezd hulyen viselkedni az auto es vezethetetlenne valik.

  24. #49
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor maskeppen mukodunk.

    En kimegyek a boxbol es megteszek harom kort tempoval, utana tudom, hogy milyenek a guminyomasok es homersekletek, hogy viselkedik a kocsi. Ez 6-7 perc. Ez alapjan nagyjabol belovom a beallitast, kb 1-2 perc, majd kimegyek meg harom korre, ebbol latom, hogy hogyan kell finomhangolni meg. Ez 15 perc ha kapkodok, 20, ha szamolok a forgalommal es nincs koppra kiszamolva minden. Es meg ebben is benne van, hogy 5 kor utan, mikor bekoptak a gumik, elkezd hulyen viselkedni az auto es vezethetetlenne valik.
    Ebben igazad van, de ilyen szempontbol, ha lenne 30 perced, akkor meg pontosabban be tudnád lőni a kocsit. Sőt, ha 60 perced, akkor több idő lenne megszokni a körülményeket. Sőt, ha még több lenne...

    Érted mit akarok ezzel mondani. Ez a max 10 perc futam előtt pont arra lenne jó, hogy pótolja azt a hiányosságot, hogy nem áll mögöttünk egy versenycsapat, akik ezeket a dolgokat intézik a való életben. Ennél több már versenyfelkészülés lenne, amit nem a futam előtt kell megtenni, hanem az elötte levő 2 hétben.
    Persze ez az én véleményem, mindenkinek joga van a sajátjához, és ezzel nincs baj.

  25. #50
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben igazad van, de ilyen szempontbol, ha lenne 30 perced, akkor meg pontosabban be tudnád lőni a kocsit. Sőt, ha 60 perced, akkor több idő lenne megszokni a körülményeket. Sőt, ha még több lenne...

    Érted mit akarok ezzel mondani. Ez a max 10 perc futam előtt pont arra lenne jó, hogy pótolja azt a hiányosságot, hogy nem áll mögöttünk egy versenycsapat, akik ezeket a dolgokat intézik a való életben. Ennél több már versenyfelkészülés lenne, amit nem a futam előtt kell megtenni, hanem az elötte levő 2 hétben.
    Persze ez az én véleményem, mindenkinek joga van a sajátjához, és ezzel nincs baj.
    Ertem amit mondasz, sot teljesen egyetertunk. Az egyetlen kulonbseg, hogy szerinted 8-10 perc kell minimalisan, hogy kb. belodd az autot, szerintem meg 15-20. De keszulni nem warm-upon kell.

    Sot, megmondom oszinten, nekem bizonyos okbol mar nagyon faraszto a sok menes, ezert a verseny napjan mar nem gyakorlok. Szamomra az lenne a legjobb, ha az idomero is kimaradna, mert igy mar nem tudom vegigkoncentralni a futamot. Meg is latszik a teljesitmenyemen.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •