Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (67 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    ACC GT bajnokság időjárás

    A szerveren az ACC legújabb verziója fut, ami egy átdolgozott időjárás modellt kapott. A szerverünkön teljesen új időjárás beállításokat kellet keresni. Akinek ideje engedi, az próbálgassa.
    GTR-Masters.hu #A szerver az éles futam beállításaival megy. Itt lehet gyakorolni.
    GTR-Masters.hu #B szerveren ~5 percenként új versenyhétvége kezdődik. Az időjárás változékonyságát lehet tesztelni.

    Az új modell kicsit több mozgásteret ad a valós hoz közeli időjárás beállítására. Bár továbbra is elég szűk a határ a két véglet között, amikor csak sivatag, vagy csak Thunder Storm időjárás van minden session-ben .
    Amennyiben Thunder Storm-al (sárga villám ikon) találkoztok a szervereken, akkor azt itt jelezzétek. Valamint az egyéb időjáráshoz kapcsolódó észrevételeket is ide várjuk.

  2. #2
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Esetleg lehetne növelni valamennyire az időablakot? Hogy körözni is lehessen 1-2 kört?
    Tudom, hogy itt most az időjárás a lényeg csak. Viszont akkor már nem csak ülnék és moziznék
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Kb 20 pec tesztelés után régi vs átdolgozott modell.

    Régi:
    A beállítások 99%-a teljesen értelmetlen volt, a végeredmény csak sivatag minden session-ben, másik értékkel csak eső minden session-ben.
    Voltak nagyon szűk "együtt állások" amikor használható eredmény született.
    IMO nekem hiányoztak az esős versenyek, vagy slick gumis "eső" volt, vagy thunder storm. Közepes esőre nem is emlékszem, talán egyszer ha volt.

    Új modell:
    Még sokat kell tesztelni, év közben ki fog derülni. Az előző modellhez érezhető az előrelépés.
    Drámai változásokra nem kell számítani. Egyrészt tökéletes nem volt, de eddig is megtette a dolgát. Másrészt most kb a beállítások 95% ahol csak sivatag van minden session-ben. A másik értékkel meg csak eső van minden session-ben.
    Ami az első benyomások alapján az új modell gyengéje lehet. Eddig az eső mértékét gyakorlatilag nem lehetett állítani, szinte teljesen kiszámíthatatlan volt hogy light rain, vagy thunder storm lesz a futamon. Közepes esőre állított értékekkel az eredmény 99x slick gumis eső, 1x thunder storm átlag volt. Most úgy tűnik hogy át estünk a ló másik oldalára. Nem volt hajlandó se light raint, se thunder stormot generálni, gyakorlatilag ugyan az az eső van, amit vagy bead, vagy nem. Ez mondjuk az én szótáram szerint nem teljesen fedi a változó időjárás fogalmát, de a jelenleginél azért jóval többet kell majd tesztelni hogy ez kiderüljön.

    Összességében szerintem az új modell népszerűbb lesz.

    Mondjuk így kívülről nézve szerintem Minolin egy kicsit öngólt lőtt.
    A GTR2-es időkben nem kellet mágikus számokat keresni, amiről senki sem tudja hogy mi is lenne jó. Ott a "realisztikus" változó időjárást megoldották avval hogy "Weather=1". ~10 évig tökéletesen elvoltunk vele és meg volt oldva a "realisztikus'" változó időjárás.
    Ez a paraméterezés ráért volna akkor amikor már kiforrott annyira a modell, hogy valóban kedve szerint tudja befolyásolni a végeredményt.

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg lehetne növelni valamennyire az időablakot? Hogy körözni is lehessen 1-2 kört?
    Tudom, hogy itt most az időjárás a lényeg csak. Viszont akkor már nem csak ülnék és moziznék
    A #B szerveren most 1 perces session-ök vannak, ha kimész akkor 1 kört tudsz futni, (a 3 percet vissza számolja ha nem csúszol ki) többet nem enged.
    Beállíthatunk bármit, ha van elképzelés.

    Az #A szerver van gyakorlásra, itt végig megy a teljes versenyhétvége szimuláció. Az időjárást itt is tudjátok varjálni. Ha egyedül vagy, kilépsz és vissza, amíg olyan időt nem dob amilyet szeretnél.

    Valamint aki szeretne konkrétan esőre is készülni, setup-al, annak offline javaslom. Custom időjárásban rövid idő alatt ki lehet tesztelni a legfontosabb variációkat, amikből később ki lehet indulni az éles futamokon.
    Igazából 3 körúlményre kell csak felkészülni. Ezek később 1-2 perc alatt bármelyik körülményhez hozzá igazíthatók.
    - Slickgumis eső:
    Itt gyakorlatilag csak a gumi nyomást kell beállítani, amit 90%-ban a pályán lévő víz mennyisége határoz meg. Ezt a boxból tökéletesen lehet látni, ha számmal írnák ki se lenne pontosabb.
    E mellet még a fékhűtés, szárnyak, felfüggesztés, kerékdőlés amivel minimális (1-2 click) lehet utána menni aki az utolsó ezredet is akarja.
    - Normál eső:
    Ide már kell az eső gumi, de általában még az agresszív száraz setup gyorsabb, minimális változtatásokkal.
    - Erős eső:
    Ide már wet setup-al érdemes indulni és megintcsak a boxból látszik hogy mennyi víz van a pályán, a guminyomást ez alapján kell beállítani.
    Ha vízátfolyások is vannak akkor tovább lehet puhítani az autót és vissza venni a fordulékonyságból. Ilyenkor már általában max szárnyak, emelt hasmagasság és puhább rugókat is érdemes állítani. Aki ilyenkor száraz setup al, vagy ECU map 1-el megy annak jó esélye van az utolsó helyre, ha egyáltalán célba ér.
    A száraz setup 2-3 másodperccel lassabb ilyen körülmények között még wet gumikkal is.

  5. #5
    Teszteltem néhány iterációval:

    fp1 - felhős 29 36 green
    fp2 - felhős 26 26 fast
    fp3 - felhős 29 36 fast

    fp1 - felhős 23 23 greasy
    fp2 - felhős 26 26 fast
    fp3 - felhős 29 36 fast

    fp1 - felhős 24 24 green
    fp2 - enyhén felhős 26 27 fast
    fp3 - enyhén felhős 30 39 fast

    fp1 - felhős 24 24 green
    fp2 - közepes eső 23 24 wet
    fp3 - felhős 29 37 fast

    fp1 - felhős 23 23 green
    fp2 - felhős 25 26 fast
    fp3 - enyhén felhős 29 37 fast

    fp1 - közepes eső (30' eláll) 21 21 wet
    fp2 - felhős 26 26 green
    fp3 - felhős 29 36 fast

    fp1 - felhős 24 24 green
    fp2 - enyhén felhős 26 27 green
    fp3 - felhős 30 37 fast

    fp1 - felhős 23 23 greasy
    fp2 - enyhén felhős 26 27 green
    fp3 - felhős 29 36 fast

    fp1 - felhős (10' közepes eső) 23 23 green
    fp2 - felhős (30' közepes eső) 25 26 greasy
    fp3 - közepes eső (10' eláll) 26 30 wet

    fp1 - felhős 23 23 green
    fp2 - felhős 26 26 fast
    fp3 - felhős 29 36 fast

  6. #6
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Teszteltem néhány iterációval:

    fp1 - felhős 29 36 green
    fp2 - felhős 26 26 fast
    fp3 - felhős 29 36 fast

    ...
    Biztos csak én nem értem, mit lehet ebből kiolvasni?

  7. #7
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos csak én nem értem, mit lehet ebből kiolvasni?
    Hogy száraz időben 20C° - 30C° között változik a levegő hömérséklete. 20C° - 40C° között a pálya hőmérséklete.
    Ha esik akkor pedig közepes esőre lehet számítani.

  8. #8
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Ehhez nem kell szerveren időt pocsékolni, hogy lássátok

  9. #9
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez nem kell szerveren időt pocsékolni, hogy lássátok
    Az jól hangzik, hol látjuk még?

  10. #10
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg lehetne növelni valamennyire az időablakot? Hogy körözni is lehessen 1-2 kört?
    Tudom, hogy itt most az időjárás a lényeg csak. Viszont akkor már nem csak ülnék és moziznék
    Átállítottam 2 percre a session időt, aki gyors 2-3 kört tud futni ha szeretne.

  11. #11
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Átállítottam 2 percre a session időt, aki gyors 2-3 kört tud futni ha szeretne.
    Csütörtök este - Péntek nap közben igyekszem majd tesztelni én is. Köszi!
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  12. #12
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Csütörtök este - Péntek nap közben igyekszem majd tesztelni én is. Köszi!
    Elsősorban amire kíváncsiak vagyunk, hogy ha esőt ad be, az pl álatlában túl erős, vagy éppen túl gyenge, lehetne erősebb eső is. Vagy túl gyakran adja be, stb. Tehát a szubjektív véleményeket várjuk. A jelenlegi beállításokkal még lefelé és felfelé is tudunk menni valamennyit mielőtt átmenne extrém szélsőségekbe a nem hivatalos doksi szerint.

  13. #13
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Ide mar eles jelszo kell ugye? Mert a szokasossal, amivel a PQ-n is megyunk az nem muxik.

  14. #14
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Ide mar eles jelszo kell ugye? Mert a szokasossal, amivel a PQ-n is megyunk az nem muxik.
    Igen, a GTR-Masters.hu #A szerverre az éles jelszó kell.

  15. #15
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, a GTR-Masters.hu #A szerverre az éles jelszó kell.
    Raneztem a jelszora es meg mindig latom, pedig nem vagyok 2021 szervertag. Mehetek rajta, vagy az mar csalas? Kiprobalnam.

  16. #16
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Raneztem a jelszora es meg mindig latom, pedig nem vagyok 2021 szervertag. Mehetek rajta, vagy az mar csalas? Kiprobalnam.
    Amíg látod a jelszót addig használhatod is.

  17. #17
    Györki Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    25
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Elsősorban amire kíváncsiak vagyunk, hogy ha esőt ad be, az pl álatlában túl erős, vagy éppen túl gyenge, lehetne erősebb eső is. Vagy túl gyakran adja be, stb. Tehát a szubjektív véleményeket várjuk. A jelenlegi beállításokkal még lefelé és felfelé is tudunk menni valamennyit mielőtt átmenne extrém szélsőségekbe a nem hivatalos doksi szerint.
    Egy rövid próbát tettem a B szerveren, így alakultak az időjárási körülmények:
    (Levegő hőmérséklet, pálya hőmérséklet, időjárás)

    20°C, 20°C, Eső (már wet setup kell)
    24°C, 24°C, Eső - fokozódó eső később
    29°C, 36°C, Száraz - felhős
    21°C, 21°C, Eső
    26°C, 27°C, Száraz - napos
    30°C, 39°C, Száraz - napos
    24°C, 24°C, Száraz - felhős
    23°C, 23°C, Eső - vihar előrejelzéssel
    26°C, 29°C, Eső - fokozódó eső később

    Még fogom nézni később, mert érdekel, hogy enyhe esőt be fog-e dobni.

  18. #18
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Én is felmentem 6x2percre és 5x sőt dobott 1xvillámlósat is. Wet setupvolt az ajánlott mindegyik esőnél.
    Szerintem visszább lehet venni az esőt...

  19. #19
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Mentem én is egy keveset:
    Hőfokokat csak a nagyon magasakat írtam ki, csak a piktogrammokat néztem.
    FP1-FP2-FP3-akat egy per jellel választom majd el.

    Vihar/Eső/Vihar - Ezek még nem a sárga piktogrammos viharok voltak, csak a sima villámos.
    Felhős/Felhős/Felhős - Utolsón 37 fok pálya hőfok
    Felhős/Eső/Vihar
    Felhős/Felhős/Felhős
    Felhős/Vihar/Felhős - 35 fok pálya a végén
    Vihar/Felhős/Felhős - 37 fok pálya
    Felhős/Felhős/Vihar
    Felhős/Felhős/Felhős - 36 fok pálya

    Ami nekem fura volt, hogy sose volt teljesen napsütés. Mindig minimum felhős volt az ég. Így kicsit sötétebb is volt.
    Illetve kicsit túlságosan szélsőséges időjárásokat generált nálam. Mármint nem volt greasy, nem volt kicsit esik, közepesen esik.
    Vagy vihar volt, vagy az előtte egy fokkal gyengébb eső, vagy semmi (felhővel).
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  20. #20
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Néhány szó az időjárásról a saját tesztek és az itt látottak alapján. Még kell jó néhány teszt hogy lássuk a végeredményt, de ez már elég jó minta.

    Elsőként az időjárás előrejelzés működéséről:
    Az időjárás ikonok a várható legerősebb esőnek felelnek meg. Az érthetőség kedvéért számokkal.:
    0% - 25% Könnyű eső ikon
    25% - 50% közepes eső ikon
    50% - 75% erős eső ikon
    75% - 100% sárga vihar ikon
    A pontos értékeket nem néztem, azok valószínüleg mások.

    A régi modellben nem lehetett az eső mértékét állítani, normál beállításokkal a könnyű esőtől a sárga vihar ikonig bármi előfordulhatott. Még akkor is ha a nem hivatalos doksi szerint ez nem volt lehetséges. Most úgy tűnik hogy ez változott az alábbiak szerint.

    Az új modellben lehet állítani az eső mértékét. Ha közepes esőt állítunk, akkor mindig közepes eső lesz. A fenti számoknál maradva +-12%-ot változhat az eső maximum értéke. Ha 38%-ra állítjuk akkor 26% - 50% közötti lesz az eső legnagyobb mértéke. Tehát nem lesz sem könnyű, sem erős eső ikon. Ha 40%-ra állítjuk, akkor 28% - 52% közötti eső lehetséges. Tehát mindig vagy közepes eső ikon, vagy erős eső ikon lesz. Ami egybeesik a nem hivatalos doksival, tehát itt most nem kell számolni thunder storm-al.

    A fentiek alapján egyenlőre úgy tűnik hogy előre beállíthatunk könnyű, vagy közepes, vagy erős esőt, de realisztikus időjárást, ahol bármelyik lehetséges nem. Az eső minden esetben a beállított értékig erősödik. Tehát pl közepesre állított esőnél nem fordulhat elő, hogy száraz időből könnyű esőbe vált, majd az elál, stb.

  21. #21
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    A fentiek alapján egyenlőre úgy tűnik hogy előre beállíthatunk könnyű, vagy közepes, vagy erős esőt, de realisztikus időjárást, ahol bármelyik lehetséges nem. Az eső minden esetben a beállított értékig erősödik. Tehát pl közepesre állított esőnél nem fordulhat elő, hogy száraz időből könnyű esőbe vált, majd az elál, stb.
    Akkor remélem ezen még reszelnek egy kicsit. Engem nem zavart, ha a random néha bedobott brutál vihart, és legalább volt átmenet esős és száraz idő között. Ez a vagy vagy verzió, ha tényleg így van, akkor visszalépés.

  22. #22
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    A Brands Hatch-i versenyen a futam light rain-el indult és félidőnél elállt. Az előző tesztek alapján ez nem fordulhatott elő.
    Elindítottam a GTR-Masters #B szervert. 2 perces sessionok-vannak. 6 perc alatt lemegy egy versenyhétvége. Kilehet próbálni hogy történt e valami változás az időjárás modellben.

  23. #23
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A fentiek alapján egyenlőre úgy tűnik hogy előre beállíthatunk könnyű, vagy közepes, vagy erős esőt, de realisztikus időjárást, ahol bármelyik lehetséges nem. Az eső minden esetben a beállított értékig erősödik. Tehát pl közepesre állított esőnél nem fordulhat elő, hogy száraz időből könnyű esőbe vált, majd az elál, stb.
    Ez nem igaz, RND mértékével változhat a lehetséges ciklusok tető- és minimum pontja, valamint el is állhat közben.

    Néhány kisszámú random teszttel semmilyen következtetést nem fogtok tudni levonni, max csak összezavarodtok és nem használtok egy teljesen használható és király feature-t, mert táblázatból akartok időjárást csiszolni.

    A cloud% mértékével lehet játszani, hogy mennyivel az eső-potens régióban mozogjon az időjárás, a rain% pedig hozzáadódik a cloud%-hez, így tolja feljebb az eső esélyét. cl:0.25-35, r:0.1-0.2, rnd:5+ pl szinte bármit eredményezhet, súlyozva van az eső, a felhő nagy eséllyel a határértéknél mozog és az rnd-érték eleget tolhat bármelyik paraméteren ide-oda, hogy meglepetés is lehessen (mind száraz, mind esős irányba).

    Itt posztoltam több lehetséges beállítást és várható eredményt:
    https://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/dynamic-weather-discussion.55942/page-28#post-1173096

    Nem kell nagyon ráfeszülni vagy félni a dinamikus időjárástól, válasszatok ki egy-két garantált szcenáriót (garantált napos, garantált felhős, garantált eső, max szemerkélés stb), a többit meg rakjátok a "bármi lehet" beállításra, aztán csók. Több liga is ezt nyomja és többségében így is szárazak a versenyek, de legalább amikor nem, akkor érdekesek és nem mindig a hotlap-huszároknak kedveznek.
    Utoljára módosította: pankykapus; 2020. 12. 09. 17:39.

  24. #24
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    A teszt szerverre mindenképp szükség van, ha kiírjuk hogy cloud: 30, rnd:9 rain: 0,498 ebből senki sem fog tudni felkészülni a futamokra. Szóban hiába próbálnánk bárkit is felkészíteni hogy mi várja a pályán. Sokkal egyszerűbb hogy akit érdekel ki tudja próbálni, a kicsi minta is sokkal több mint a 0 minta, vagy amit az itteni csevelyből ki lehet bogozni.

    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem igaz, RND mértékével változhat a lehetséges ciklusok tető- és minimum pontja, valamint el is állhat közben.
    Köszi, ez így van, ez már az első pár teszt után egyértelmű volt. Ha vissza olvasod két hozzászólással feljebb ugyan ezt írtam le, csak százalékokkal.

    A ciklus tető (eső maximum érték) változik, de ha a rain-t közepes esőre állítom, a ciklus tető mindig közepes esőben marad. Tehát vagy light rain, vagy medium rain, vagy heavy rain lehet a ciklus tető. Olyan beállítás ahol mindhárom lehet a ciklus tető és nem megy át szélsőségekbe, nincs. De ha tévedek és tudsz ilyet, annak örülnénk, szívesen kipróbálnánk egy teszt szerveren.
    Talán Minolin írta valahol, hogy az RND 1-4-ig ad reálisnak tekinthető eredményt. Avval pedig nem változik annyit, hogy közepes esőn kívülre menjen a ciklus tető. 4-es nél nagyobb RND-t meg nem ajánlott senkinek. A 4-est kipróbálva szerintem sincs értelme ligás futamra magasabb rnd-t állítani.

    Amit jelenleg nem tudunk, hogy a mostani Brands Hatch-i futamon, valóban light rain futamot generált a szerver (az volt a ciklus tető), vagy pedig csak azért volt light rain mert a verseny kezdése a ciklus tető után volt és a csökkenő szakaszban light rain-el indult a futam.
    Ha az első eset történt, akkor minden problémánk megoldódott és minden így jó ahogy van, tökéletes a modell.


    Nem kell nagyon ráfeszülni vagy félni a dinamikus időjárástól, válasszatok ki egy-két garantált szcenáriót (garantált napos, garantált felhős, garantált eső, max szemerkélés stb), a többit meg rakjátok a "bármi lehet" beállításra, aztán csók. Több liga is ezt nyomja és többségében így is szárazak a versenyek, de legalább amikor nem, akkor érdekesek és nem mindig a hotlap-huszároknak kedveznek.
    Pont ezt szeretnénk elkerülni, hogy csináljunk naptárat ahol:
    1. futam napos idő várható
    2. futam felhős idő várható
    3. futam száraz - szemerkélő eső várható
    Ez igaz hogy változatos, de nem mondanám rá hogy változó. Legalább annyira legyen felkészült mindenki, hogy bármelyik körülményben tudjon versenyezni, ne csak abban amire két hétig készült.

    Eddig én nagyjából elégedett vagyok az eredménnyel. Elvileg light, vagy heavy rain futamunk nem lehet. De mint pl most Brands Hatch-en, van minimális esély hogy light rain futamot adjon. A szavazások alapján, meg arra tippelnék hogy nem sokan fognak elkeseredni, hogy heavy rain-be maximum 1-2%-al mehetünk bele.

    Én felhőtlenül boldog akkor lennék, ha lehetne globális változó időjárást szimulálni és nem csak előre beállított "forgatókönyveket".
    De ezzel a mostani modellel is úgy néz ki elsőre sikerült eltalálnunk a beállítást, ahol a dry-tól a heavy rain aljáig bármilyen időjárás előfordulhat. És végül is ez volt a cél, én többé kevésbé ki vagyok békülve vele.
    Annak meg hogy lehet állítani az eső valószínűségét és maximális mértékét, biztos hogy sokan örülnek.

  25. #25
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Talán Minolin írta valahol, hogy az RND 1-4-ig ad reálisnak tekinthető eredményt. Avval pedig nem változik annyit, hogy közepes esőn kívülre menjen a ciklus tető. 4-es nél nagyobb RND-t meg nem ajánlott senkinek. A 4-est kipróbálva szerintem sincs értelme ligás futamra magasabb rnd-t állítani.
    Ez szerintem az átdolgozás előtti időszakra vonatkozott.
    A korábbi modellhez viszonyítva a 3 felel meg a régi 1-nek sok szempontból, a 4 pedig inkább a régi 2-3-nak. Ez az új modellel teljesen át lett dolgozva, az 5 simán használható és ajánlott, hogy ha nagyobb vagy gyorsabb max lehetséges mozgásra vágytok, de még a 6 sem vészes (6-7 esetében mondjuk potenciálisan nagyobb és változó széllel kell számolni). A ciklusok szempontjából az sem mindegy, hogy mennyire rakod szét a sessionöket a hétvégén belül. Sokkal kisebb eséllyel lesz változás, ha össze vannak sűrűsítve, mintha szét vannak szórva két vagy három napra. Ajánlott a verseny elé berakni egy rövid FP-t, hogy az emberek lássák, milyen az időjárás a verseny előtt vagy a verseny előtti órában. Ha a versennyel azonos időpontra rakod, akkor Warmupként üzemel és a verseny közvetlenül utána fog kezdődni (nem pedig a következő teljes órán).

    Saját tapasztalatból a cl0.25-0.35, r0.1-0.2, rnd5 eséllyel érdekes futamot eredményez, mondjuk ha ezt berakod gyakorlónak, akkor kb minden 3. alkalommal más lesz az idő. Változó időjárást nehéz gyakorolni, ha mondjuk várható eső, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha raksz fel fixen száraz és egy kisebb mértékben ingázó esős gyakorlót, ha olyan beállítást használsz, ami sokat mozoghat ide-oda (pl a fenti példa).
    Utoljára módosította: pankykapus; 2020. 12. 10. 11:48.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •