Találatok: 1 - 5 (5 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635

    ACC GT02 ősz - Zandvoort Büntetések

    Az automatikusan ellenőrzött rajt -T3 szakaszon nem volt baleset. Valamint az első körben egyáltalán nem volt baleset.
    Ez nagyon jó eredmény, bízunk benne hogy a hátralévő futamokon sem fog romlani ez a statisztika.

    Első körös büntetések. (rajt - T3)
    #A R1 felelős büntetés Megjegyzés.
    08:16 Hajas 46 Balogh 59 Egyenesben nem hagy helyet Gabor Balogh figyelmeztetés
    08:25 Hajas 46 Balogh 59 koccanás Gabor Balogh figyelmeztetés
    08:25 Sipkai 969 Nagy 21 koccanás Akos 63 Nagy Nincs büntetés

    A figyelmeztetés és a bajnokságban használt fontosabb büntető rendszer fogalmak magyarázatát a lenti linken olvashatjátok:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7089

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635
    Felvezető körről:
    Megkérünk mindenkit hogy a felvezető kör szabályait olvassa el és tartsa be.
    A valós szériákban, ha a mezőny nem tartja az alakzatot, akkor nem kap zöld zászlót. Kötelesek új felvezető kört kezdeni, amíg mindenki el nem foglalja a helyét az alakzatban.
    Nekünk erre nincs módunk.
    Az ACC GT bajnokságban a VB utólag vizsgálja a replay-t. Aki nem tartja az alakzatot és a sebesség határokat, indokolatlanul előz vagy feltartja a mögötte haladókat. azt óvás esetén a VB utólag vizsgálja és bünteti. Amennyiben a replay ellenőrzésnél pl. a teljes mezőny rossz sorrendben rajtol el, a futam eredménye érvénytelen. Ezért megkérünk mindenkit hogy tartsa be a felvezető kör szabályait.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7327

    Felvezető kör alatt mindenki köteles formációban "zöldben" haladni és az előírt sebesség határokat betartani.
    Aki megbontja a formációt, nem tartja be a sebesség határokat, óvás esetén a VB büntetést szabhat ki.

  3. #3
    El lehet venni Balogh Gábor sporttárs figyelmeztetését? Legalább a második esetért? Én, mint a másik fél, úgy látom, hogy nem történt semmi. Még egy figyelmeztetésnyi sem. A rajt utáni leterelés még csak-csak, de az is csak oktató-nevelő szándékkal, hiszen el kellett vennem, hogy ne legyen baj, de a másodiknál az autó instabillá sem vált, korrigálnom sem kellett. Talán még a fényezés sem kopott le az autókról.
    Félek, hogy hátrányosan befolyásolhatja az egészséges harci szellemet.
    Persze nyilván ti jobban tudjátok, miért kell adni bármit, és miért nem.

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635
    Idézet Eredetileg Haji írta Hozzászólás megtekintése
    El lehet venni Balogh Gábor sporttárs figyelmeztetését? Legalább a második esetért? Én, mint a másik fél, úgy látom, hogy nem történt semmi. Még egy figyelmeztetésnyi sem. A rajt utáni leterelés még csak-csak, de az is csak oktató-nevelő szándékkal, hiszen el kellett vennem, hogy ne legyen baj, de a másodiknál az autó instabillá sem vált, korrigálnom sem kellett. Talán még a fényezés sem kopott le az autókról.
    Félek, hogy hátrányosan befolyásolhatja az egészséges harci szellemet.
    Persze nyilván ti jobban tudjátok, miért kell adni bármit, és miért nem.
    Figyelmeztetés:
    A többi bajnokságunkban a figyelmeztetés, mint büntetési tétel szerepel. Tehát x figyelmeztetés után y büntetés jár.
    A GT bajnokságban a figyelmeztetés ahogy a neve is jelzi, figyelmeztetés, nincs további jelentése. Tehát Gábor nem kapott büntetést, a két figyelmeztetés semmilyen következménnyel nem jár.
    Az első hozzászólás alján lévő linken megtalálod erről a részletes leírást. Tehát ha úgy vesszük teljesítettük a kérésed, Gábor nincs büntetve.

    A büntetések:
    A büntetéseket a VB a replay és szabályzat alapján hozza. "Szubjektív" kéréseket nem tudunk teljesíteni, még akkor sem ha szívesen tennénk eleget. Büntetést abban az esetben módosítunk, ha az hibás. Jelen döntésnél az összes lehetséges enyhítő körülményt figyelembe vettük.

    Illetve talán még megér pár mondatot, hasonló helyzetekről általánosítva:
    Sok újoncunk van, talán nem mindenkinek ismerős a 90perces futamok világa. Az első körben senki sem fogja megnyerni a versenyt. Ez alól talán Zandvoort és Brandshatch valamilyen szinten kivétel, itt nagyobb értéke van egy jobb rajt pozíciónak, mivel ezen a két pályán nagyon nehéz előzni.
    - A szabályok szerint a két koccanásért Gabor Balogh a felelős, köteles volt helyet hagyni.
    - Amit viszont érdemes lehet átgondolni egy 90 perces futam első ~15 másodpercében hogy ha valaki előtt van hely ahová még "pont befér" az autó orra:
    1. Bemegy, minden jól megy és nyer 1db pozíciót.
    2. Bemegy, de a másik előre figyel, nem hátra és ezzel vége a versenyének.
    3. Nem megy be a sértetlen, versenyképes autó többet ér 90 percen, mint 1 pozíció a verseny elején.

    Ez itt autó verseny. A pályán mindenki önállóan dönt és vállalja a következményeket. A törött autó körönként 1 másodperccel lassabb és a boxban +40 másodpercet javítják. A VB utólag legfeljebb büntetést ad ha indokolt, az elvesztett versenyt nem adja vissza. Egy jó versenyző, mielőtt kockázatot vállal, ezeket is felteszi a mérlegre.

  5. #5
    Balogh Gábor Versenyző gabf1 logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    86
    Idézet Eredetileg Haji írta Hozzászólás megtekintése
    El lehet venni Balogh Gábor sporttárs figyelmeztetését? Legalább a második esetért? Én, mint a másik fél, úgy látom, hogy nem történt semmi. Még egy figyelmeztetésnyi sem. A rajt utáni leterelés még csak-csak, de az is csak oktató-nevelő szándékkal, hiszen el kellett vennem, hogy ne legyen baj, de a másodiknál az autó instabillá sem vált, korrigálnom sem kellett. Talán még a fényezés sem kopott le az autókról.
    Félek, hogy hátrányosan befolyásolhatja az egészséges harci szellemet.
    Persze nyilván ti jobban tudjátok, miért kell adni bármit, és miért nem.
    Semmi szükség nincs az elvételre, így legalább visszanéztem a replayt, h mi történt, mert magamtól amúgy nem néztem volna vissza, mert akkor és ott nem éreztem úgy belülről, h rosszul mozogtam volna a pályán. Így van miből okulni.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •