Találatok: 1 - 4 (4 összesen)
  1. #1

    CrewChief - Versenymérnök és spotter app

    Valószínűleg már sokan ismerjük és használjuk ezt az alkalmazást, de a legutóbbi futamon felmerült kérdésként, ezért gondoltam nem árt egy rövid összefoglaló (ha már a legutolsó topic a témában kisebb flame warba torkollott), ha valaki még nem találkozott volna vele.

    Hivatalos fórum: http://thecrewchief.org/
    Telepítő: Letöltés

    A CrewChief egy szinte a végletekig testre szabható, ingyenes külső alkalmazás, ami minden mai szimulátorral kompatibilis és a versenymérnökkel való rádió kommunikációt szimulálja. Ez azt jelenti, hogy menet közben hasznos és (beállítástól függően) kevésbé hasznos információkat vág a fejünkhöz szóban, de a beállításokban teljesen a saját ízlésünkre lehet szabni, hogy mindez hogyan történjen, a háttérzajtól kezdve a káromkodásig. Hangvezérlés is van benne, akár még kérdezhetünk is a "mérnökünktől". Egy kisebb, szimversenyzőkből álló csapat már évek óta fejlesztgeti hobbiból, sok kényelmi funkció van benne, pl. AC-hoz és rF2-höz automatikusan telepíteni tudja a szükséges plugint, RR-ben meg tudja hajtani a Webes HUD-okat is, érdemes körülnézni.

    Spotter
    Amerikai oval versenyzésben ma már megszokott, hogy egy kiképzett csapattag segíti a pilóta navigációját a mezőnyben és figyelmezteti, hogy körülötte mit csinálnak a többiek, a CrewChief opcionálisan ezt is képes szimulálni. Ennek a hasznosságáról megoszlanak a vélemények, iRacingben bevett szokás a használata, ettől függetlenül normál pályaversenyzésben nem igazán realisztikus bekapcsolni, de a többiek, illetve saját magunk biztonsága érdekében pl. jól használható tanulásra, amíg valaki nem mozog magabiztosan mezőnyben. A lényeg, hogy a végső cél az legyen, hogy spotter nélkül is érzékeljük, hogy mi történik körülöttünk.

    Működés közben (mérnök + spotter):


    Részletesebb bemutató angolul:
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 10. 09. 20:51.

  2. #2
    Timár Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Budapest <-> Kondoros
    Üzenetek
    33

    Magyarosítás

    Úgy látom valakinek nagyon sok ideje van. 😀 Én még nem telepítettem, de az új gépemen fent lesz. Viszont maradok az angolnál szerintem. Az természetesebben hangzik, meg nem igényel túl nagy nyelvismeretet.
    https://youtu.be/95b1o9l5les

  3. #3
    Szuper! Én is gondolkodtam, hogy meg kéne csinálni, csak valami szexi orgánumú ember kéne hozzá, viszont a rögzítendő anyag mennyisége eléggé riasztónak tűnt ahhoz, hogy csak úgy szívességből vállalja valaki.

  4. #4
    Timár Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Budapest <-> Kondoros
    Üzenetek
    33
    Nem tudom ez a hang elég sexy e a számodra, de a facebookon el lehet kérni Békefytől a magyarosítást.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •