Találatok: 1 - 18 (18 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    2020.10.18 ACCGT02 - Kyalami

    Assetto Corsa Competizione GT Bajnokság!

    Kedves Versenyzők. A Blancpain GT bajnokságunk következő fordulóját Kyalami-n tartjuk.
    Az aktuális pályacsúcsokat, megtaláljátok a Rank oldalunkon. http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acc


    Határidők és nevezés: A prekvalifikációs oldalon.

    A versenyszerverekre (GTR-Masters.hu #A, #B, ...) csak azon versenyzők csatlakozhatnak, akik a prekvalifikációs oldalon nevezésüket határidőig leadták. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt nevezni, az kizárólag szervezői engedéllyel csatlakozhat a szerverre. Ezt ebben a topic-ban lehet kérni az időmérő edzés végéig.

    Pálya: Kyalami

    Szabadedzés: 19:00
    Időmérő: 20:00
    Verseny: 20:35
    Futamtáv: 90 perc
    Kötelező kiállás: 1 (megkötés nincs)
    Időjárás: Változó

    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    Verseny szerver: GTR-Masters.hu #A (#B, #C, ...)
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS
    Az érdemi dolgok megbeszélése TS-en zajlik, mindenkinek ajánljuk a használatát, akár mikrofon nélkül is.

    A szabályok ismerete és betartása kötelező:
    ACC GT Bajnokság versenyszabályzat


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó versenyt.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Az előző éves szervertagságok lejártak.
    Ha Szabi végzett az adminisztrációval, már csak a 2020-2021-es szervertagok tudnak indulni a futamokon.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Egyenlőre még csak félig meddig tudok végig menni rajta, de az már biztos hogy ez lesz az egyik kedvenc pályám ACC-ben. Nem éppen kezdő barát pálya, több helyen is elég büntetős. Viszont a vonalvezetése kifejezetten jó, ha már stabilan tud rajta menni az ember, akkor izgalmas csatákat lehet itt vívni. Egy kis segítség akik még tanulják a pályát.

  4. #4
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Ha ma is lenne egy probafutam, lecci tudassatok, mennek egyet en is, sima AC felbosszant, inkabb visszamegyek ACC-hez :S

  5. #5
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ma is lenne egy probafutam, lecci tudassatok, mennek egyet en is, sima AC felbosszant, inkabb visszamegyek ACC-hez :S
    Este 11 korul talalkoztunk egy public szerveren Meszaros Gabival es Feher Norbival ad hoc.

    Jol szimulaltuk a legrosszabb esetet, elso kanyarokban kiloktek, a mezony vegerol jottunk fel, poen volt.

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Kedves versenyzők, a futamra 24 nevezés érkezett. A futam 1 szerveren kerül megrendezésre.

    Szerver beosztás:
    GTR-Masters.hu #A
    1 - 24-ig. Richter András - Kiss János

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Grat mindenkinek!

    Oriasi verseny volt. Van valakinek replay-e az elso 1 orarol?

  8. #8
    Hmmm, hát úgy néz ki, hogy a rajtbalesetet én okoztam, bocsánat. Azért furcsa, mert élőben úgy tűnt, hogy satuban vagyok, Kiss János is ott volt a baloldalon, de replayt nézegetve lett volna helyem még ott szűkebben fordulni. Csak közben meg Tömöl Tomi elindult egy picit befelé, én túl sok helyet hagytam a másik oldalon és beforgattam magam elé. Kár érte, nekem mondjuk így is, úgy is dobós futam lett, egyszerűen nem találom a tempót ezen a pályán. De azért grat a csapattársaimnak és mindenkinek, aki végigment.

  9. #9
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Nemhivatalos végeredmény:
    http://www.gtr-masters.hu/result/14602

    A csapat pontok mindenkinek aki beállította, elszámolásra kerültek az első futamra viszamenőleg is.

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Grat mindenkinek!

    Oriasi verseny volt. Van valakinek replay-e az elso 1 orarol?
    Tess:

    https://drive.google.com/file/d/1omf...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/160U...ew?usp=sharing
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Tegnapi futam egy igazi endurance jellegű küzdelmet hozott. Bármiféle kontakt nélkűl előzgettem, előztek. Majdnem a verseny elejétől kezdve White-ot üldöztem, szugeráltam, de féltávnál a kiálláskor valahogy visszaelőzött, és a második félidőben egy sikeres előzés után egyből elmértem egy féktávot, és visszaelőzött. Sokkal több lehetőségem nem volt, mert jól védekezett. Jó volt a bmw, jóléreztem, tetszett.

  13. #13
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnapi futam egy igazi endurance jellegű küzdelmet hozott. Bármiféle kontakt nélkűl előzgettem, előztek. Majdnem a verseny elejétől kezdve White-ot üldöztem, szugeráltam, de féltávnál a kiálláskor valahogy visszaelőzött, és a második félidőben egy sikeres előzés után egyből elmértem egy féktávot, és visszaelőzött. Sokkal több lehetőségem nem volt, mert jól védekezett. Jó volt a bmw, jóléreztem, tetszett.
    Nagy adrenalin bomba volt, hogy szinte egész verseny alatt üldöztél. Végig 3-5 tizedre mentünk egymástól, ha 6-ra nőt a különbség már kicsit lazult a babszem a hátsómban. Két hibámat ki tudtad használni. Az elsőt követően a box után én is csodálkoztam, hogy előtted vagyok, a másodiknál meg pár kanyar múlva te is bakiztál és szerencsére Kuczi Balázs is mellettem zúgott tovább a kanyaron, a túl optimista előzési kísérlete során. Úriember voltál végig, nem vetődtél be meggondolatlanul előzési pozíció nélkül soha. Köszönöm a fair csatát.
    A versenyhez hozzá tartozik, hogy nem működött a beállítás az időmérőn, így minden kifutásnál belenyúltam, de sosem voltam elégedett vele. A verseny előtti időben is állítottam még, és nem kicsit. Sajnos nagyon nem lett jó, mert állandóan elúszott az autó hátulja, így se mélyet nem tudtam fékezni, sem jól kigyorsítani. Magamnak tettem nehézzé és egyben izgalmassá a futamot.

  14. #14
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nagy adrenalin bomba volt, hogy szinte egész verseny alatt üldöztél. Végig 3-5 tizedre mentünk egymástól, ha 6-ra nőt a különbség már kicsit lazult a babszem a hátsómban. Két hibámat ki tudtad használni. Az elsőt követően a box után én is csodálkoztam, hogy előtted vagyok, a másodiknál meg pár kanyar múlva te is bakiztál és szerencsére Kuczi Balázs is mellettem zúgott tovább a kanyaron, a túl optimista előzési kísérlete során. Úriember voltál végig, nem vetődtél be meggondolatlanul előzési pozíció nélkül soha. Köszönöm a fair csatát.
    A versenyhez hozzá tartozik, hogy nem működött a beállítás az időmérőn, így minden kifutásnál belenyúltam, de sosem voltam elégedett vele. A verseny előtti időben is állítottam még, és nem kicsit. Sajnos nagyon nem lett jó, mert állandóan elúszott az autó hátulja, így se mélyet nem tudtam fékezni, sem jól kigyorsítani. Magamnak tettem nehézzé és egyben izgalmassá a futamot.

    Csak simán benéztem a féktávot, nem gondoltam komolyan hogy ott meg tudlak előzni kívülről...
    Aztán a sóderágyban benyögte a játék, hogy ez volt a 4. pályaelhagyásom, úgyhogy áthajtásost kaptam, bár nem hiszem hogy időt nyertem volna a manőverrel...pont ez hiányzott a végére

    Az elején Csicsmányi Tomival találtunk egymásra, mindketten néhány kisebb hibát vétettünk, a boxkiállások előtt én voltam pár tizeddel előrébb, kerékcserénél viszont valahogy nyertem 2 mp-et. A kiállások után Kristóffal tudtam kb 3-4 körig tartani a tempót, de az egyenesekben nagyon elhúzott, úgyhogy nem volt esélyem megkísérelni egy előzést. Utána begyorsult, nehezen tudtam a közelben maradni, aztán ahogy csatáztak Fehér Norbival, újra közel kerültem, de a sóderágyba rongyolásom és ezért kapott áthajtásos büntim megpecsételte a végét, úgyhogy már csak a beérésre koncentráltam az utolsó 10 percben.

    Érdekes futam volt, rajtnál a szokásos 2-3 pozíció elment a túlzott óvatoskodás miatt, később kétszer a sárga hurka viccelt meg, kétszer meg elfékeztem (mindkétszer csatában, gondolom erre még gyúrni kell), de az bíztató volt hogy az utolsó 15 percig reális esélyem volt a 4. helyre úgyhogy összességében azért elégedett voltam.

    Szerintem nehezebb ez a pálya mint Zandvoort volt, ott végig figyelsz mert tudod hogy sokat veszítesz egy hibával, ez meg kéri hogy itt-ott még nyomd jobban, aztán megbüntet a legváratlanabb pillanatban. A legjobban azt utáltam, amikor a második körtől már hiányzott egy 100-as tábla a pálya széléről, úgyhogy kellett pár kör mire új referenciát kerestem, ugyanez az időmérőn is megvolt az utolsó kanyarban, gyanítom nem csak nekem okozott kis fejtörést. A jövőben a táblák helyett más referenciákat kell keresnem a fékpontokhoz

  15. #15
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes futam volt, rajtnál a szokásos 2-3 pozíció elment a túlzott óvatoskodás miatt, később kétszer a sárga hurka viccelt meg, kétszer meg elfékeztem (mindkétszer csatában, gondolom erre még gyúrni kell), de az bíztató volt hogy az utolsó 15 percig reális esélyem volt a 4. helyre úgyhogy összességében azért elégedett voltam.
    Együtt tudok érezni a dologban, most annyira megörültem neki, hogy kivételesen nem buktam az első körben hanem nyertem 1 helyet, hogy a következő kettőben rá is dobtam a kocsit a hurkára és ott buktam el 2 vagy 3 pozíciót, így hamar helyrebillent a mérleg.

    Amúgy valóban izgalmas egy verseny volt, nagyon jó kis pálya ez.
    Norbihoz hasonlóan a setuppal kisérleteztem, és az eredmény az lett, hogy az első pár körben mindképt etapban szinte vezethetetlen volt, csuszkált össze-vissza, ahogy kopott a gumi (fogyott a benya) úgy javult a stabilitás.

    Egyre inkább azt érzem, hogy a szélárnyék nem igazán létezik az ACC-ben. Hiába tűnik egyértelműen jobbnak sokszor a kigyorsítás és kezdem az egyenest a fenekében valakinek, nem tudok közeledni. GT4-ben is ez volt az érzés, most is, más pályákon is. Mindig így volt ez vagy csak mostanában változtattak valamit ? (Vagy B verzió, én vagyok béna)

  16. #16
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Együtt tudok érezni a dologban, most annyira megörültem neki, hogy kivételesen nem buktam az első körben hanem nyertem 1 helyet, hogy a következő kettőben rá is dobtam a kocsit a hurkára és ott buktam el 2 vagy 3 pozíciót, így hamar helyrebillent a mérleg.

    Amúgy valóban izgalmas egy verseny volt, nagyon jó kis pálya ez.
    Norbihoz hasonlóan a setuppal kisérleteztem, és az eredmény az lett, hogy az első pár körben mindképt etapban szinte vezethetetlen volt, csuszkált össze-vissza, ahogy kopott a gumi (fogyott a benya) úgy javult a stabilitás.

    Egyre inkább azt érzem, hogy a szélárnyék nem igazán létezik az ACC-ben. Hiába tűnik egyértelműen jobbnak sokszor a kigyorsítás és kezdem az egyenest a fenekében valakinek, nem tudok közeledni. GT4-ben is ez volt az érzés, most is, más pályákon is. Mindig így volt ez vagy csak mostanában változtattak valamit ? (Vagy B verzió, én vagyok béna)
    Az is egy lehetőség hogy időmérős szárnyal mész ők meg versenyre lejjebb veszik. Kanyarba veszítesz alacsonyabb szárnyal, de jó esetben 1-2 click minusz elég lehet hogy kivédekezd az egyenest. Kanyarban meg nehezebb előzni.
    Szóval futamra nem biztos hogy az egy körön leggyorsabb szárnnyal egyenesben fogsz tudni előzni.

    Én általában a Q setup-ot teletankolom és az a verseny setup. Én se nagyon veszem észre hogy lenne szélárnyék.

  17. #17
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Izgalmas verseny volt, kár hogy idő előtt befejeztem Pedig a T1-ben bevált az ötletem hogy kívülről előzök párat így feljöttem pár helyet az első kanyarban teljesen biztonságosan

    Egy kérésem, észrevételem lenne az pedig a Qualyval kapcsolatos.

    Ha valaki jön ki a boxból és mögötte jönnek legyen már olyan kedves elengedni azt aki gyors körön érkezik mögötte még akkoris ha a boxból kijövő gyorsabb, szerintem 10-ből 9 nekifutásom olyan volt hogy kijöttek elém a boxból nem feltétlen érkeztem meg a seggükbe kör végére de volt hogy igen de minden esetben eléggé zavaró volt hogy előttem 1 sec-re mennek amikor direkt szerettem volna magamnak légüres teret hagyni.


  18. #18
    Györki Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    25
    Jó verseny volt, örülök az első dobogós helyezésemnek. Az időmérőt elrontottam és jobban kell figyelnem a box kiállásokra, mert megint otthagytam 3mp-et. De kergettem az első tizenpár körben Horváth Márkot és egy kis hibáját sikerült kihasználnom és megelőznöm, sajnálom, hogy utána pár körrel megpördült. Tankolás után meg engem kergetett Szabó Zoltán Jr., de sikerült tartani, úgyhogy végül meglett a 2. hely.
    Zandvoort-ban volt néhány meredek pillanat, de most minden lekörözött baromi előzékeny volt, köszi nekik!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •