Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 39 (39 összesen)
  1. #26
    Előzetes eredmények: Slovakia Ring

    Pontverseny: LINK

    Óvások: LINK

  2. #27
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    Eddig is kedveltem a pályát :)

    Sajnos 1 körön továbbra sem tudok jót menni, így szokásos B szerveren mentem.

    R1.) Az első futamot szokásosan a végéről kezdtem. Nagyon élveztem a futamot, amíg Zsigovics Úr kissé meg nem pöckölt a leglassabb kanyar féktávján. Irány a kavicságy. Eddig volt sok akció, ezután egy felejthető befejezés, majd para, mert kidobott a szerver, de sikerült visszalépni

    Q2.) A szokásos!!! Az első indulásnál nem indult el az idő, így gyorsan újból kezdtem, és akkor sikerült. Biztonsági quali.

    R2.) Úgy tűnik, megérte a biztonsági időmérő, mert kb. az 5. helyről indultam. Aztán a 3. körben a 3. v. 4. helyen menve a telegázas kanyar végén fű és keresztbe csúszás, és szemben leparkolás a korlát mellett. Megvártam míg elmegy a komplett mezőny, de gondoltam végig megyek. Jól tettem.

    R3.) Fordított rajtrácson P2 a rajtnál. Kis szurkálás, elfékezés mindenki részéről. Visszaestem a P3-ra, de a hosszú nyújtott jobbos után a bukkanó végén az előttem haladók elfékeztk magukat, és én az élre kerültem. Zsigovics úrral hadakoztunk az első helyért, sajnálatos módon a második kör elején a célegyenes végén túlságosan kihúzódott, és szerintem egy pillanattal előbb fékezett, így én megpöccintettem a bal hátulját, amitől kiment a kavicságyba. Elnézést kérek, sokszor visszanéztem, nem tudtam jobban kihúzódni, ráadásul egyenesen haladtam így nem tudtam volna elkerülni a koccanást. Ez után az eset után viszont stabil köröket mentem és mögöttem olyan öldöklés ment, hogy a végén 9mp előnnyel győztem.

    Bár a B szervren, de 5-6 év után össze jött a futamgyőzelem. Igez, egyszer 2 éve A szerveres futamon sikerült 7. helyezést elérnem, de ez a futamgyőzelem sokkal jobb érzés

    Köszi mindenkinek a korrekt versenyt, szerintem a túraautózásba belefértek a koccanások
    Utoljára módosította: ubipapa; 2020. 10. 08. 00:25.

  3. #28
    Idézet Eredetileg Szabó Csaba írta Hozzászólás megtekintése
    @Erik Mammel Bocsi #A szerver R2 T8-ban a féktávon mikor beléd mentem. Előtte túlszaladtam a fűre és nem bírtam megállni.
    Pedig még előzési szándékom sem volt! Ne haragudj láttam te is veszítettél pár helyet
    Előtte jót csatáztunk, de gyorsabb voltál!
    Semmi baj, gondoltam, hogy "pillanatnyi üzemzavar" volt. A felfüggesztésem ment gallyra, utána elég érdekes volt némely féktáv, de szerencsére nem volt sok vissza. Én is koccoltalak néha korábban itt-ott a próbálkozások során, de szerencsére nem lett belőle gáz. Tényleg jó küzdés volt

  4. #29
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80

    B szerver

    Ha a számokat nézzük, nem volt túl változatos a versenynap számomra: Q1 = P10, R1=P8, Q2=P10, R2=P8, R3=P10
    Ha magát a versenyt, akkor irtó jó kis versenyek voltak, de mindegyik futamban hoztam a formámat: versenyenként egy-egy figyelmetlenség miatt sok-sok pozíciót vesztettem.
    R1-en az első 4 gyorsan meglógott, az 5. helyért öldököltük egymást: Zsigovics, Ivanics, Tímár, Korcsmáros, Bajnóczi és jómagam. Több helycsere és több kör után sikerült kiharcolnom az 5. pozíciót és meglógni 2mp-re Zsigovics csapattárs előtt. Nagyon szugeráltam a hátralevő időt, hogy gyorsabban teljen, de 1 körrel kellett többet menni a (számomra) ideálisnál. Az utolsó körben senkitől sem zavartatva a 2-es kanyart kiszélesítettem, így 3-an is elmentek mellettem > P8
    R2 idő nélküli időmérőt mentem (nem mérte a köröm) utána már felrémlett, hogy mi a teendő, de akkor már késő volt. A versenyen ismét nagy csata bontakozott ki, és sokáig a 3. helyen mentem. Majd megint elmarciztam és visszacsúsztam P8-ba.
    R3 hasonló, de azzal a különbséggel, hogy itt meg a 2. helyen mentem jópár kört. Ismét elmarciztam a 8-asban, és mire a kavicsból visszatértem, már 10. voltam. Tímár Tamás ment előttem, akire szép lassan közelítettem, és mire előzési távolságba kerültem volna, a 6-osban megint szélesen fordultam, és megint a homoktenger közepén találtam magam.
    Kicsit bosszús vagyok, de a verseny közben nagyon jól éreztem magam. Voltak nyertes csatáim. Replay-t még nem néztem, igyekeztem keményen küzdeni, ám a szabályosság határain belül maradni, bízom benne, hogy a versenyzőtársaim is így látták. Koccok voltak, de sem én a velem érintkezők miatt, sem akiket én koccoltam nem kerültek hátrányba. Jó kis versenynap volt itt a B osztályban, köszönöm az élményt!

  5. #30
    Végre nem a választóvonal B-szerveres felére kerültem prekval után A futamok elég jól sikerültek, végül is a középmezőnnyel haladtam normál esetben, 11. , 15. és egy 9. hely a vége, rendben volt. A 15. is jobb lett volna, csak akkor ütközés áldozatává váltam és veszítettem pár helyezést.

    Az első futamon kicsit bénázva T1-ben megtoltam Steixner Zsoltot, az tisztán az én hibám volt. Nem kell valaki mögött fékezni, ki kell húzódni mellé a szélárnyékból vagy nagyon időben kell beletaposni és satuzni! Elnézést érte.

    Kicsit erőszakosabb a stílus az A-n a B-vel összehasonlítva, de ez nem meglepő. A kockázatkerülő magatartás és a pozíciókért nem fanatikus küzdés így eredményes volt itt is, mindig előrébb végeztem a rajthelyeimnél és ahhoz képest is, milyen köriőkkel közlekedtem a futamokon. Nyilván kevesebb hibával és a balhékat elkerülve a taktika bevált. A Lada meg szenzációsan stabil, a gumikat sem ette meg, nagyon jó vas!

  6. #31
    Harmati Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 02. 12.
    Város
    Bracknell
    Üzenetek
    19
    B szerver

    Ahogy tobben irtatok, fantasztikus versenyek voltak, igy igaz nagyon elveztem.
    R1-ben pole poziciobol sikerult jol eljonni, es a 3-4. korben az egyes kanyar utan csak azt lattam a visszapillantobol, hogy a 2. es 3. helyezet kiuti egymast, igy jo par masodpercre not az elonyom. Boven volt meg hatra, igy csak arra koccentraltam, hogy megtartsam az elonyt es nehogy elbanbuljak nagy maganyomban. Nagyon izgultam foleg, ahogy kozeledett a leintes, de vegul meg lett elso gyozelmem. Nagy elmeny volt.
    Szuper poleba sikerult belehibaznom az elejen, es meg gondolkodtam is hogy ha gyorsan ujrakezdem meg pont korbeernek, de aztan hagytam es bar nagyon szorosan, de meg lett az elso hely Peto Jozsef elott.
    R2-ben szinten jol eljottem a rajtanl, de T3ban elfekeztem magam es ezzel visszaestem masodiknak. Probaltam tapadni es jobb koroket menni, aminek az lett az eredmenye, hogy elfekeztem magam es soderagy lett a vege, majd 7. hely korneykere sikerult visszaernem. Utanna a felzarkozas jol ment es paran ki is estek igy a vegefele mar 4. helyen autoztam, es nagyon kozelitettem Becze Gabort. Ha van meg egy ket kor talan meg lett volna a 3. hely, de nem volt
    R3-ban 7 helyrol nagyon rovid ido alatt sikerult 2 helyre behuzni a Ladat, de egy szerencsetlen szituacio utan Andras megtolta a kocsim hatujat es soderagy lett a vege. Visszaterve a palyara a kozepmezonyben hatalmas csatak voltak, de leginkabb kozvetlen elottem. Csak lestem hogy eppen ki, mikor ter vissza a furol. Nehany kieses segitett elorejutni, de teljesen elfogytak a gumijaim es utolso kor utolso kanyarjat alig birtam bevenni, es ekkor Becze Gabor meg is elozott. Igy lettem 6.
    Osszesegeben nagyon jo versenyek voltak, jol el is faradtam, folyt kov ket het mulva

  7. #32
    Becze Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 11.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    27
    Sziasztok, dettó ! Én is nagyon élveztem a versenyeket, (persze jó lenne gyorsabbnak lenni, de a játékélmény megvan a "B" zónában is) a superpolt nekem sem számolta, másodikra meg odacsaptam így maradt a hátulról rajt, de sebaj, ment a felzárkózás :-) . Jó kis csatácskáim voltak, egy két kisseb koccal, de összességében nem kellett mérgelődnöm. Próbáltam vigyázni a többiekre.
    Harmati úr valóban közelítettél de meg is kellett volna ám előzni hehe nem biztos , hogy partner lettem volna benne
    Köszi a szervezést.

  8. #33
    Harmati Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 02. 12.
    Város
    Bracknell
    Üzenetek
    19
    Idézet Eredetileg Hetfield írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, dettó ! Én is nagyon élveztem a versenyeket, (persze jó lenne gyorsabbnak lenni, de a játékélmény megvan a "B" zónában is) a superpolt nekem sem számolta, másodikra meg odacsaptam így maradt a hátulról rajt, de sebaj, ment a felzárkózás :-) . Jó kis csatácskáim voltak, egy két kisseb koccal, de összességében nem kellett mérgelődnöm. Próbáltam vigyázni a többiekre.
    Harmati úr valóban közelítettél de meg is kellett volna ám előzni hehe nem biztos , hogy partner lettem volna benne
    Köszi a szervezést.
    Igy igaz, utoleres egy dolog, elozni is kellett volna, ami mar egy masik kaland.., de a pillanat heveben nagyon gyorsnak ereztem magam

  9. #34
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Semmi tempom nem volt tegnap, Furedi Zoli es Kenez Sanyi hihetetlenul jol mennek, nem tudom hol van az az egy masodperc, pedig nem ma kezdtem

    R1: 10 helyrol indultam, oriasi daralo, nagyon nem elveztem, sokszor szandek sem volt az iven befordulni. Hatulrol kaptam egyet, vittem magammal az elottem levot. Aztan bekocogtam a tizenvalahanyadik helyen.

    R2: Superpole-on nem merte a kort, utolso elotti hely, Malm Balazs ugyanigy jart. Jottunk fel szepen, aztan a 10 helyen haladva elkezdett velem csatazni Balazs. Sajnaltam nagyon, mert az elottunk levok lassabbak voltak es ha segitjuk egymast, mindketten ott lehettunk volna a forditott rajtracs elejeben. De igy vegigkuzdottuk a futam nagy reszet eletre-halalra, lemaradva az elottunk levoktol. Vegul elol tudtam maradni, igy enyem lett a pole a kovetkezo futamra.

    R3: Elrajtoltam, Leeb urral picit kuzdottunk, de aztan kicsuszott, igy csak be kellett gurulnom a celba. Nem is orultem neki egyaltalan, ha van meltatlan gyozelem, akkor ez az. Lassabb voltam az elmezonynel sokkal, de a tobbieken athamozva magukat eselyuk sem volt. Nem is tudom mi ertelme ennek, kinek jo ez.

  10. #35
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Jottunk fel szepen, aztan a 10 helyen haladva elkezdett velem csatazni Balazs. Sajnaltam nagyon, mert az elottunk levok lassabbak voltak es ha segitjuk egymast, mindketten ott lehettunk volna a forditott rajtracs elejeben. De igy vegigkuzdottuk a futam nagy reszet eletre-halalra, lemaradva az elottunk levoktol.
    Azt nem értettem én sem, mert miután viszonylag simán megelőztetek, onnantól gyakorlatilag bekísértelek titeket a célba. Azaz körönként bő egy másodpercetekbe került az a viaskodás a 10-11. helyért, ha jól rémlik. Bár akkor a következő futam pole-ja lehetett a tét, ami azért nem mindegy. Viszont biztosabb lett volna még egyet előzni és akkor biztosan megvan a 9-10. hely, azaz a következő futamra az első sor.

  11. #36
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    folyamatos füstölés

    Azt szeretném megtudni a képzettebb versenytársaktól, hogy mi okozhatta, hogy az autó elég sokat füstölt. Nem a féktávon és a kanyarban, hanem az egyenesben és főleg a futam második felében. Az én autóm kevésbé, hanem a replay-t nézve az egyik Lada csinálta, de nagyon. Milyen beállítás okozhatja?

    Köszi a válaszokat

  12. #37
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Azt szeretném megtudni a képzettebb versenytársaktól, hogy mi okozhatta, hogy az autó elég sokat füstölt. Nem a féktávon és a kanyarban, hanem az egyenesben és főleg a futam második felében. Az én autóm kevésbé, hanem a replay-t nézve az egyik Lada csinálta, de nagyon. Milyen beállítás okozhatja?

    Köszi a válaszokat
    Ez csak egy bug a replayen, ritkán előfordul, hogy a füst effekt egy ponton beakad. Nekem pár éve volt egy olyan használhatatlan mentésem Zandvoortból, amin Sebestyén Csaba a T1től kezdve füstbe borította a pályát.

    Ha már replay, #A R3 és #B replayeket várjuk a megfelelő topicban! Előre is köszi.

    Tapatalkkal küldve az én Honor 10 eszközömről

  13. #38
    Idézet Eredetileg magisztibi írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést Piski Tamástól és Magyar Krisztiántól az R1 #. kör 3. kanyarjában történt incidensért! Féktávon megtoltam Tamást és emiatt ment bele Krisztiánba.
    Sajnos tévedsz ( persze picit meglökted, mert megcsúszott féktávon és Te túl közel voltál hozzá, hogy lereagáld miközben már pont jobbra kezdtél húzódni, de engem nem kellett volna eltalálnia ha...)
    Tamástól ez sajnos szándékos bombázás volt.

  14. #39
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos tévedsz ( persze picit meglökted, mert megcsúszott féktávon és Te túl közel voltál hozzá, hogy lereagáld miközben már pont jobbra kezdtél húzódni, de engem nem kellett volna eltalálnia ha...)
    Tamástól ez sajnos szándékos bombázás volt.
    Ezt kikerem magamnak!

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •