Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (76 összesen)
    Antal Gábor Szervertag 2021 gabor426 logója
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    286
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, Antal Gabi játszott buszosat a mezőny közepében. Elötte senki, mögötte meg vagy 5-en eszik a kefét. én is élveztem futamot, ahhoz képest hogy 0-t mentem még a bmw-vel, nemolyan vészes, néhol egészen jól éreztem a kocsit, a hangja is még a fülemben van, végülis a kanyarokat is csak megette, szóval várom a következő fordulót.

+ köszi az őszi csapattársamnak a helyzetfelismerést, előzékenységet.
    Igen, így volt Sajnos a guminyomást elbaltáztuk, nagyon hidegek maradtak a gumik, volt ami 23 psi volt csak, emiatt nem is tudtam normális tempót menni. Próbáltam csak a korrektség határáig védeni a pozíciót, remélem nem léptem át a határt! Aztán kijöttem előbb a boxba, miután nagy nehezen átállítottam a kövi set gumira a nyomásokat futam közben, utána javult a helyzet, de még mindig nem lett jó:/ Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha jó a guminyomás előrébb végzek, de talán nem tartom fel ennyire a mezőnyt az elején. Jó volt látni a BMW különítményt ennyi Merci között, hajrá

Csicsmányi Tamás Szervertag 2021 Kennystyle logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, így volt Sajnos a guminyomást elbaltáztuk, nagyon hidegek maradtak a gumik, volt ami 23 psi volt csak, emiatt nem is tudtam normális tempót menni.
    Ezt én sem értettem, csináltam egy próbamenetet 35 fokban, ahoz belőttem a guminyomást és a 40 fokra csak 2 klikkel vettem vissza mindet. Ehhez képest az első etap végére folyamatosan csökkenve 23.1 volt a nyomás a jobb elsőmben, hátul se sokkal több. Ki is kellett emiatt korábban jönnöm mert vezethetetlen volt már. A másodikra emeltem 3 tizedet, az első körökben 27 felett volt a jobb oldalon is, aztán megint csökkent folyamatosan 25ig, pedig végig 36os, 37 eleji köröket mentem. Amikor 25re esett direkt "elrontottam" a balos kanyarokat és túlerőltettem, így sikerült 24.9et megtartani a végére.

Ha nagyobb nyomással kezdek akkor az elején 28-29 lett volna. Inkább így kéne vagy setupban letetett valami gond ?

Piski Tamás Szervertag 2021 Tamas Piski logója
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.265
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    A rajton rögtön sok múlt. Kérdezem, hogy mi a szabály tulajdonképpen, illetve hogy működik ez a játékban ?
    Mert Richter András papíron mögülem indult volna, de mégis egy bő fél autóval előttem volt a zöld lámpánál és az ACC nem problémázott ezen. Még mielőtt megkaptuk volna a 70es limitet előttem volt, addig én végig tartottam amit a progi mondott hova menjek, és a limites idő alatt is végig 69el mentem tehát nem ott gurult elém mert lassú voltam. Ezen a versenyen valószínű nem számított mert a zöldet is jobban kapta el, esélyes hogy amúgy is előttem fordult volna, de a jövőre nézve jó lenne tudni, hogy akkor ha a progi nem büntet lehet játszani erre ?
    Ez egy nagyon jo kerdes, lehet nyereszkedni a rajton, en sem tapasztaltam ki, hogy mit lehet pontosan es mit nem. De ez igy oke reszetekrol?

En igyekszem a mellettem levot figyelni es mellette menni pontosan, de lehet elonyt szerezni, foleg a surujeben. Jo lenne ebben valami konszenzusra jutni, szerintem nem az elejen kell megnyerni a futamot.

Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.373
    Ezt én sem értettem, csináltam egy próbamenetet 35 fokban, ahoz belőttem a guminyomást és a 40 fokra csak 2 klikkel vettem vissza mindet. Ehhez képest az első etap végére folyamatosan csökkenve 23.1 volt a nyomás a jobb elsőmben, hátul se sokkal több. Ki is kellett emiatt korábban jönnöm mert vezethetetlen volt már. A másodikra emeltem 3 tizedet, az első körökben 27 felett volt a jobb oldalon is, aztán megint csökkent folyamatosan 25ig, pedig végig 36os, 37 eleji köröket mentem. Amikor 25re esett direkt "elrontottam" a balos kanyarokat és túlerőltettem, így sikerült 24.9et megtartani a végére.

Ha nagyobb nyomással kezdek akkor az elején 28-29 lett volna. Inkább így kéne vagy setupban letetett valami gond ?
    Szerintem ez volt a problémád.
    ACC V.0.7 also brings an industry first tyre damage implementation.
    One of the most risky conditions in a racing car, is cold tyres. Everybody has heard pit radio screaming at the driver to warn him that his tyres are cold and he should warm them up. Obviously a well warmed up tyre gives better grip and improves performance so it makes sense to have warm tyres at all costs. Still, there is a much more dangerous situation that occurs on cold tyres. A tyre is inflated with a low pressure so that with heat going up, the tyre will be at the optimum pressure. On the other hand a cold tyre will go even lower in pressure and this means the tyre can flex and move a lot. Riding a stepped kerb on a very low tyre, will make it vibrate and flex a lot. This can provoke carcass damage, can make the tyre lose contact with the rim and small amounts of pressure, eventually creating a vicious cycle that can provoke permanent deflation of the tyre and puncture! All of this is now simulated in ACC.
    Nem csak hideg, optimális gumi is veszítenek nyomást nagyobb ütésre.
    Két kanyar is volt, ahol ha nem figyeltél olyan ütést kapott a gumi ahol nyomást veszítesz. Ezt a HUD ki is írja hogy a jobb elsőben nyomást vesztettél.

Radics Tibor Szervertag 2020 tusi74 logója
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    267

Ha sokat kerekvetozik az ember ACC ben, akkor folyamatosan csokken a nyomas a gumikban. Ilyen lassu defekt effektus.

Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha sokat kerekvetozik az ember ACC ben, akkor folyamatosan csokken a nyomas a gumikban. Ilyen lassu defekt effektus.
    Igen, valószínű ez lehetett, párszor be is szóltak, hogy nyomás vesztés az elsőben vagy hátsóban de amikor odanéztem nem változott semmi. A hosszú jobbos utáni törésben, talán 1-2x ha rámentem a nagyobb bumszlira, és amikor beszóltak, akkor 1x se, épphogy észrevehetően átsurrantam csak a kisebben, ha az idő nem szépíti meg emlékeimet. De valószínű ez lehetett igen.

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.373
    A rajton rögtön sok múlt. Kérdezem, hogy mi a szabály tulajdonképpen, illetve hogy működik ez a játékban ?
    Szabályzat ide vonatkozó része:
    A futam repülő rajttal kezdődik. A felvezető kör előtt a képernyő tetején látható a felvezető kör kezdéséig hátralévő idő. A felvezető kör 3 szakaszra bomlik:
    - 1. Szakasz: Egysoros felvezető.
    Itt a versenyző kötelessége hogy a hud-on zöldben tartsa a kijelzőt. Amíg zöldben van, addig szabadon használhatja a pályát teljes terjedelmében, a többi autó mozgását figyelmen kívül hagyhatja. Ha az előtte haladó bármilyen okból lassít, nem kell lassítania, ha a HUD úgy marad zöldben hogy előz, akkor előznie kell. Tehát amíg zöld a HUD, lehet előzni és tetszés szerint melegíteni a féket és a gumit.
    - 2. Szakasz: Kétsoros felvezető.
    Itt a versenyző kötelessége hogy a hud-on zöldben tartsa a kijelzőt és elfoglalja a pályának a számára kijelölt felét. Ebben a szakaszban már tilos cikázni és nagy gáz - nagy fékkel melegíteni a féket és a gumit. Mindenki köteles a HUD-on meghatározott 60 KM/h-val egyenletesen haladni.
    - 3. Szakasz: Rajt.
    A HUD-on megjelenik a sebesség mérő ami 70Km/h felett pirosra vált. Ebben a szakaszban minden versenyző köteles 70Km/h-n tartani a sebességét, aki ezt nem teszi meg, óvható. Amit a VB elbírál és büntetést szabhat ki.
    Amennyiben úgy gondolod hogy valaki nem tartotta be a szabályt, leadsz óvást.

Kuczi Balázs Szervertag 2021 emberallat logója
    Város
    Győr
    Üzenetek
    211

A hosszú jobbos lejtős ív utáni gyors jobbkanyarnál azt vettem észre, hogy ha nagyon ráhúztam a rázókőre, "kiütötte" a levegőt az abroncsból, 2-3 eset után már 25 psi alatti nyomásaim szoktak lenni a jobb elsőben (néha a hátsóban is). Szóval egy ideje már úgy gyakoroltam hogy csak minimálisan használom azt a rázókövet, meg is oldotta a jobb oldali guminyomásokat. Gondolom nálatok is ez történt. Valószínű a többi pályán nem lesz ilyen gond, ha jól emlékszem nincsenek ilyen magas rázókövek, de érdemes észben tartani hogy ilyesmit is szimulál a játék.

Egyébként gondoltam hogy benya miatt lassítottál le, de így legalább összehoztuk valószínűleg a verseny legszebb előzését

Szerk: Látom közben más is megválaszolta

Izgalmas egy futam volt, sajnos nem sikerült kihozni belőle ami benne volt.
    Az időmérőn meglepően jó volt a tempóm, de már ott elbénáztam, még 3 tized lett volna benne ha nem kényelmeskedek és akkor tuti 2. helyről indulok.

Mert Richter András papíron mögülem indult volna, de mégis egy bő fél autóval előttem volt a zöld lámpánál és az ACC nem problémázott ezen. Még mielőtt megkaptuk volna a 70es limitet előttem volt, addig én végig tartottam amit a progi mondott hova menjek, és a limites idő alatt is végig 69el mentem tehát nem ott gurult elém mert lassú voltam. Ezen a versenyen valószínű nem számított mert a zöldet is jobban kapta el, esélyes hogy amúgy is előttem fordult volna, de a jövőre nézve jó lenne tudni, hogy akkor ha a progi nem büntet lehet játszani erre ?

Amúgy a verseny innentől arról szólt, hogy többnyire beragadtam valaki mögé akinél kicsit gyorsabb lettem volna de előzni nem tudtam, aztán meg hogy más íveket kellett autózni belehibázgattam. A boxban sikerült egy 10 másodpercet eldobni rossz beállással.
    A végén még a 6.ra sikerült felkúszni Kuczi Balázs addigi egyetlen hibáját kihasználva, amit sikerült eldobnom olyan hülyén ahogy nem könnyű.
    Utolsó körre fordulva nézem a benyát, hogy úristen csak 2.4 liter maradt, nem értettem hogy de OK, akkor spórolás, Balázs vissza is előzött, odanézek megint a benyára hogy állok, 6.0 liter. VR-ben nem annyira tiszta a kép, a 2.4 valószínű 7.4 volt.
    Nyerészkedni nem tudom mennyire lehet,bukni annal inkabb ha valaki csak 67-68-69kmh-n tartja a sebesseget.Amugy volt mar ra pelda hogy rajt elott elcsuszott az egyik oldal,talan silverstone-on es az eleg szepen megkavarta a rajtsorrendet.Ha gondolod egesz nyugodtan nyujts be óvást,legalább a VB megnézné hogy mi is történt valójában,hogy a késöbbiekben ilyen ne fordulhasson elö,fordított helyzetben én sem lettem volna túl boldog.

Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként gondoltam hogy benya miatt lassítottál le, de így legalább összehoztuk valószínűleg a verseny legszebb előzését
    Mondjuk, hogy megtaláltad a DRS gombot

Város
    Kelheim
    Üzenetek
    267
    Igen, valószínű ez lehetett, párszor be is szóltak, hogy nyomás vesztés az elsőben vagy hátsóban de amikor odanéztem nem változott semmi. A hosszú jobbos utáni törésben, talán 1-2x ha rámentem a nagyobb bumszlira, és amikor beszóltak, akkor 1x se, épphogy észrevehetően átsurrantam csak a kisebben, ha az idő nem szépíti meg emlékeimet. De valószínű ez lehetett igen.
    Zandvoort kegyetlen a gumikkal. 3 oras futamokon, egy oras stintekkel, a stintek vegen orul az ember ha palyan tud maradni, foleg 3x fokokban. Meg a server optimum palya kicsit masabb, mint a single optimum, nincs annyira felgumizva a palya az entry/exit eken, lassabb a korido is, tubb az oldaliranyu csuszas, rgo gumi jobban kopik, melexik.

Város
    Kelheim
    Üzenetek
    267
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Valószínű a többi pályán nem lesz ilyen gond, ha jól emlékszem nincsenek ilyen magas rázókövek, de érdemes észben tartani hogy ilyesmit is szimulál a játék.

Szerk: Látom közben más is megválaszolta
    Zolderben van egy sikan, ami meg ennel is jobban eszi, illetve monzaban az ascari balosa, Roggia....
    Edzesen full atmenni rajta, versenyen messzire elkerulni

Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Andras Richter írta Hozzászólás megtekintése
    Nyerészkedni nem tudom mennyire lehet,bukni annal inkabb ha valaki csak 67-68-69kmh-n tartja a sebesseget.Amugy volt mar ra pelda hogy rajt elott elcsuszott az egyik oldal,talan silverstone-on es az eleg szepen megkavarta a rajtsorrendet.Ha gondolod egesz nyugodtan nyujts be óvást,legalább a VB megnézné hogy mi is történt valójában,hogy a késöbbiekben ilyen ne fordulhasson elö,fordított helyzetben én sem lettem volna túl boldog.
    Ahogy írtam, itt valószínű amúgy is lerajtoltál volna mert nem jól kaptam el a zöldet. Ha jól kaptam volna el a rajtot és azon múlik akkor óvtam volna, így nem érzem a késztetést.

Itt a versenyző kötelessége hogy a hud-on zöldben tartsa a kijelzőt és elfoglalja a pályának a számára kijelölt felét. Ebben a szakaszban már tilos cikázni és nagy gáz - nagy fékkel melegíteni a féket és a gumit. Mindenki köteles a HUD-on meghatározott 60 KM/h-val egyenletesen haladni.
    Megmondom, hogy nem emlékszem, hogy 100%-ig kihasználtam -e a "zöldemet". Gondolom itt van az a rész ahol lehet előnyt szerezni, vagy inkább bukni, ha a sorban hátrébb lévő kihasználja maxra a zöldet az elvben előrébb lévő meg nem.
    A lényeg, hogy a szabályzat szerint úgy látom nem az számít, hogy a pozíciónkat tartsuk a pályán a zöldig, hanem a játék által diktáltakon belül lehet kihozni belőle amit sikerül.
    Az már csak elvi kérdés, hogy ezt amúgy lehet egyáltalán ellenőrizni hogy valaki végig a zöldön belül marad ? Tippem szerint nem igazán.

A HUD-on megjelenik a sebesség mérő ami 70Km/h felett pirosra vált. Ebben a szakaszban minden versenyző köteles 70Km/h-n tartani a sebességét, aki ezt nem teszi meg, óvható. Amit a VB elbírál és büntetést szabhat ki.
    Ez egyértelmű, meg ellenőrizni is egyszerű végülis, de mondjuk szerintem pl. most itt nem ezen múlthogy előrébb voltál.

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.373
    Ahogy írtam, itt valószínű amúgy is lerajtoltál volna mert nem jól kaptam el a zöldet. Ha jól kaptam volna el a rajtot és azon múlik akkor óvtam volna, így nem érzem a késztetést.

Itt a versenyző kötelessége hogy a hud-on zöldben tartsa a kijelzőt és elfoglalja a pályának a számára kijelölt felét. Ebben a szakaszban már tilos cikázni és nagy gáz - nagy fékkel melegíteni a féket és a gumit. Mindenki köteles a HUD-on meghatározott 60 KM/h-val egyenletesen haladni.Megmondom, hogy nem emlékszem, hogy 100%-ig kihasználtam -e a "zöldemet". Gondolom itt van az a rész ahol lehet előnyt szerezni, vagy inkább bukni, ha a sorban hátrébb lévő kihasználja maxra a zöldet az elvben előrébb lévő meg nem.
    A lényeg, hogy a szabályzat szerint úgy látom nem az számít, hogy a pozíciónkat tartsuk a pályán a zöldig, hanem a játék által diktáltakon belül lehet kihozni belőle amit sikerül.
    Az már csak elvi kérdés, hogy ezt amúgy lehet egyáltalán ellenőrizni hogy valaki végig a zöldön belül marad ? Tippem szerint nem igazán.

Ez egyértelmű, meg ellenőrizni is egyszerű végülis, de mondjuk szerintem pl. most itt nem ezen múlthogy előrébb voltál.
    2. szaka
    A replayen nem látszik a zöld. Az viszont látszik hogy tartod az alakzatot és a 60kmh-t. Aki megelőz az nem tartja az alakzatot és / vagy túllépi a 60-at.
    Ha te lógsz ki az alakzatból és indokolatlanul lassabban mész, akkor nyilván nem büntetjük ha megelőznek.

3. szakasz
    Ugyan ez, csak ott 70kmh-t kell tartani.

Polgár Balázs Adminisztrátor balage06 logója
    Üzenetek
    1.919
    Az első sort biztos figyeli a rendszer, én a futam előtt gyakorláskor (véletlenül) Richter Andrissal megcsináltam, hogy másodikként megelőztem a rajtnál és DT-t kaptam azonnal. A hátsó sorokban viszont szerintem elnézőbb, valahol ott egyébként is mindenkinek a saját felelőssége, hogy tapadjon az előtte lévőre az adott oszlopban.

Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az első sort biztos figyeli a rendszer, én a futam előtt gyakorláskor (véletlenül) Richter Andrissal megcsináltam, hogy másodikként megelőztem a rajtnál és DT-t kaptam azonnal. A hátsó sorokban viszont szerintem elnézőbb, valahol ott egyébként is mindenkinek a saját felelőssége, hogy tapadjon az előtte lévőre az adott oszlopban.

Hát,bal oldal elég szépen előre csúszott rajt előtt
    Csatolt képek Csatolt képek

Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.265
    Igen, ezt erzekeltem en is.

Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    4.967
    énmég olyanra gondolok hogy mivel a hátsó traktus még simán az utolsó jobbos kanyarban van a 70-es tábla kirakásakor, az eltérő kanyarívek miatt épp a jobb oszlopnak kellene azonos tempó alatt rövidebb utat megtéve elöbbre jutni.

Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    énmég olyanra gondolok hogy mivel a hátsó traktus még simán az utolsó jobbos kanyarban van a 70-es tábla kirakásakor, az eltérő kanyarívek miatt épp a jobb oszlopnak kellene azonos tempó alatt rövidebb utat megtéve elöbbre jutni.

Nincs mese,megkell ismételni a futamot

Üzenetek
    1.919
    Azért nehéz kérdés ez, mert szerintem ha meg minden sorban oldalra figyelnénk egymásra, akkor meg szétszakadozna-feltorlódna a mezőny. Ezek még olyan távolságok, ahol talán a reakcióidő a zöldre még mindig fontosabb, mint hogy kinek az orra van éppen előrébb, de persze nyilván lehetnek olyan határesetek, mikor pont az a fél méter jelenti a különbséget az első kanyarig. Szóval emiatt talán érdemes óvni, de a másik oldalról meg nyilván abban a feszült pillanatban nem lehet vonalzóval méricskélni a távolságokat sem.

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.373
    Idézet Eredetileg Andras Richter írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs mese,megkell ismételni a futamot
    A mezőny végéből indultam ott be volt tartva a formáció. Ha az elején valaki miatt elcsúszott, akkor óvtok a teljes felvezető kör replay-ével és büntetjük ha indokoltnak látjuk.

Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.265
    Laci, nem egymast akarjuk buntetni, hanem azt probaljuk megbeszelni, hogyan keruljuk el ezt a jovoben.

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.373
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, nem egymast akarjuk buntetni, hanem azt probaljuk megbeszelni, hogyan keruljuk el ezt a jovoben.
    Nem írtam hogy bárkit meg kell büntetni. A "hivatalos eljárás"-t írtam, ezt kérdeztétek.

Áttekertem az első 3 kanyart amiről replay-ünk van, baleset nem volt, talán egy vagy két véleményes vállalást láttam. Mindenki ésszel versenyzett, nem vállalta túl magát. Ha a hátralévő futamokon is ez lesz a tendencia, akkor szerintem egy nagyon jó évnek nézünk elébe.

Ezen a pályán nem teszteltünk rajt procedúrát, lehet itt is tesztelni, ha igény van rá.
    Más pályákon teszteltünk és eddig kivétel nélkül az volt a tapasztalat, hogy ha mindenki betartja a "zöld minijátékot" a felvezetőn akkor nincs probléma a formációval.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 10. 05. 20:56.

Üzenetek
    1.919
    A ~30 kört teljesítők közül sincs meg esetleg valakinek az első pár perc? Néhány dolgot szívesen visszanéznék.

Lányi Tamás Adminisztrátor
    Üzenetek
    3.016
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A ~30 kört teljesítők közül sincs meg esetleg valakinek az első pár perc? Néhány dolgot szívesen visszanéznék.
    Nem tudom már kikkel toltam, de a T1 3 wide-ot én is visszanézném, az nagyon nyakbehúzós volt

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •