Szavazás eredménye: Naplemente Futam

  • A futam sötétben érjen véget

    8 80,00%
  • Eléglesz megküzdeni a pályával

    2 20,00%
Szavazók
10 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Találatok: 1 - 23 (23 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    2020.09.13 ACCGT2020 - Mount Panorama

    Assetto Corsa Competizione GT Bajnokság!

    Kedves Versenyzők. A Blancpain GT nyári bajnokságunk következő fordulóját Mount Panorama-n tartjuk.
    Az aktuális pályacsúcsokat, megtaláljátok a Rank oldalunkon. http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acc



    Határidők és nevezés: A prekvalifikációs oldalon.

    A versenyszerverekre (GTR-Masters.hu #A, #B, ...) csak azon versenyzők csatlakozhatnak, akik a prekvalifikációs oldalon nevezésüket határidőig leadták. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt nevezni, az kizárólag szervezői engedéllyel csatlakozhat a szerverre. Ezt ebben a topic-ban lehet kérni az időmérő edzés végéig.

    Pálya: Mount Panorama

    Szabadedzés: 19:00
    Időmérő: 20:00
    Verseny: 20:32
    Futamtáv: 90 perc
    Kötelező kiállás: 1 (megkötés nincs)
    Időjárás: Változó

    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    Verseny szerver: GTR-Masters.hu #A (#B, #C, ...)
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS
    Az érdemi dolgok megbeszélése TS-en zajlik, mindenkinek ajánljuk a használatát, akár mikrofon nélkül is.

    A szabályok ismerete és betartása kötelező:
    ACC GT Bajnokság versenyszabályzat


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó versenyt.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Kedves versenyzők.

    A végére hagytuk a kihívást. Akik mostanáig kitartottak, valószínűleg már megbirkóznak evvel a pályával is. Az egyik legnehezebb pálya, amin ezekkel az autókkal rajthoz állunk.
    Ezen a pályán a türelem és stabilitás a legértékesebb versenyzői tulajdonságok. Akik megpróbálnak 100%-on végigmenni, azok szinte biztos hogy valamelyik palánkon végzik.
    Ez a pálya javarészt a kockázat menedzselésről szól, ebben kell itt igazán jónak lenni.

    A topic-hoz tartozik egy szavazás, hogy a futam végére besötétedjen. Ha esetleg valakinek a pálya nem lenne elég kihívás.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    A Hondával nem mentem még. Ahogy Bence ideje is mutatja ezen a pályán nem megy rosszúl. Egész jó kis autó, viszont a gyári set erősen instabil és pár kanyarban kifejezetten alattomos. Versenytávra nem éppen a legjobb barát.
    Kipróbáltam 1 körre a safe set-et is. Lényegesen stabilabb, de ott is csak a tünetek vannak ragtapaszozva.
    Egyik sem tetszett igazán úgy hogy az agressiven alakítottam kicsit. Egyrészt megszüntettem a hátsó gumi legyilkolását, másrészt kicsit semlegesebbre vettem az autót. Futamtávra a stabilitás többet ér mint az egykörös tempó.
    Csodát nem tesz. Nem volt sok időm, érzésre kattingattam párat, a gyárinál jobb lett. A mezőny végébe talán segít valakinek.
    Aki biztosra akar menni annak az Astont ajánlom, nem megy rosszul, egy tank és atom stabil.

    Pár kör gyakorlás után ez messze a nyári bajnokság legnehezebb futama lesz. Aki egyszer sem veri falhoz az autót, akármilyen tempót is megy biztos hogy az elejébe fog célba érni.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  4. #4
    Egyébként ezen a pályán én még talán egy picit hátránynak is érzem a VR-t. A hegytetőn annyira precízen kell betenni a falak mellé a kocsit, miközben realisztikus perspektívából alig látod, hogy hová mész a hirtelen szintkülönbségek miatt, hogy szinte késztetést érzek "zsiráfnyakat növeszteni" és feljebb mozgatni a kamerát, csak az meg rohadt természetellenes érzés.

  5. #5
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként ezen a pályán én még talán egy picit hátránynak is érzem a VR-t. A hegytetőn annyira precízen kell betenni a falak mellé a kocsit, miközben realisztikus perspektívából alig látod, hogy hová mész a hirtelen szintkülönbségek miatt, hogy szinte késztetést érzek "zsiráfnyakat növeszteni" és feljebb mozgatni a kamerát, csak az meg rohadt természetellenes érzés.
    Lehet allitani a poziciot, en magasabban ulok, mint a default, kulonben nem latok semmit.

    De varom mar nagyon, hogy megjojjon a Reverb G2, azzal meg nagyobb elmeny lesz.

  6. #6
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves versenyzők.

    A végére hagytuk a kihívást. Akik mostanáig kitartottak, valószínűleg már megbirkóznak evvel a pályával is. Az egyik legnehezebb pálya, amin ezekkel az autókkal rajthoz állunk.
    Ezen a pályán a türelem és stabilitás a legértékesebb versenyzői tulajdonságok. Akik megpróbálnak 100%-on végigmenni, azok szinte biztos hogy valamelyik palánkon végzik.
    Ez a pálya javarészt a kockázat menedzselésről szól, ebben kell itt igazán jónak lenni.

    A topic-hoz tartozik egy szavazás, hogy a futam végére besötétedjen. Ha esetleg valakinek a pálya nem lenne elég kihívás.
    Messze a legnehezebb sztem, de ugyanakkor az egyik legjobb is.
    Ezen mindenkepp indulni szeretnek, max beteget jelentek masnap
    Csak vasarnap jovok meg szabirol, remelem elindulhatok mert ido nlkul is

  7. #7
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Messze a legnehezebb sztem, de ugyanakkor az egyik legjobb is.
    Ezen mindenkepp indulni szeretnek, max beteget jelentek masnap
    Csak vasarnap jovok meg szabirol, remelem elindulhatok mert ido nlkul is
    A nevezés köridő nélkül is érvényes.

    Viszont itt fokozottan érvényes, hogy mindenkinek tudni kell baleset mentesen közlekedni!
    Az nem gond ha valaki lassú, tudja teljesíteni a versenyt.
    Viszont a falak között ha valaki túlvállalja magát és a mezőny előtt landol a pálya közepén, akkor nem nagyon lesz hol kikerülni. Figyelni kell a sárga zászlót és ésszel nyomni a gázt.

  8. #8
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A nevezés köridő nélkül is érvényes.

    Viszont itt fokozottan érvényes, hogy mindenkinek tudni kell baleset mentesen közlekedni!
    Az nem gond ha valaki lassú, tudja teljesíteni a versenyt.
    Viszont a falak között ha valaki túlvállalja magát és a mezőny előtt landol a pálya közepén, akkor nem nagyon lesz hol kikerülni. Figyelni kell a sárga zászlót és ésszel nyomni a gázt.
    Hombre! AI ellen jatszom mostanaban, ismeros a szitu
    2 hete egy 3 oras versenyt nyomtam le itt 100%-on es az utolso helyrol nyertem. Ehhez persze hozzajarult, hogy a hatso egyenes elotti balos lassitoban a 30. helyrol kb a 15-re feltudtam jonni, mert lassan fordultam es hagytam, had intezzek el egymast. Nem csalodtam, a fel mezony ott verzett el

    Persze volt, hogy en is forogtam korabban es itt visszafordulni..... kb fel perc.

    A velemenyt osztom, itt barki nyerhet, aki kostansan hiba nelkul vegig megy...

  9. #9
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként ezen a pályán én még talán egy picit hátránynak is érzem a VR-t. A hegytetőn annyira precízen kell betenni a falak mellé a kocsit, miközben realisztikus perspektívából alig látod, hogy hová mész a hirtelen szintkülönbségek miatt, hogy szinte késztetést érzek "zsiráfnyakat növeszteni" és feljebb mozgatni a kamerát, csak az meg rohadt természetellenes érzés.
    Azért ne felejtsük el, hogy a valóságban is más-más módon ülnek emberek kocsiban én pl 197cm-vel épp elférek a csövek alatt általában.
    De a saját autónkban a legalacsonyabb üléspozícióban se volt mindegy milyen sisakot választok. A Peltorral a felső keresztek közötti lukban fértem volna csak el. Ami azért nem szerencsés, hogy a bukókeret alsó pontja fölé lóg a fejem
    Az RRS sisakom meg valami 2 centire van a csövek alatt.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  10. #10
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Persze, én a saját méreteimhez képest értettem.

  11. #11
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Kedves versenyzők, a futamra 14 nevezés érkezett. A futam 1 szerveren kerül megrendezésre.

    Szerver beosztás:
    GTR-Masters.hu #A
    1 - 14-ig. Bence Szilagyi - Barzo Laszlo

  12. #12
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Nem neveztem, de indulnék.

  13. #13
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Nem neveztem, de indulnék.
    A GTR-Masters.hu #A szerveren indulhatsz.

    Jó versenyt.

  14. #14
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Nem hivatalos végeredmény:
    http://www.gtr-masters.hu/result/14107

    Egy nagyon korrekt mezőny maradt itt a végére, bízunk benne hogy az induló éles bajnokságban is ez a hozzá állás lesz a tendencia.
    Mindössze 3 kieső volt, gratulálunk mindenkinek aki idáig kitartott és célba ért.

  15. #15
    Egészen hasznos felkészülésnek bizonyult a szombati GT4 futam ugyanitt. Éppen annyival lassabb a tempó, hogy ráérezzen az ívekre az ember és ráeszméljen, hogy hol erőlteti túl egy kategóriával feljebb. Viszont fent a hegytetőn még így is rengeteg időt benne hagytam, ez akkor volt igazán nyilvánvaló, mikor az első kettő hirtelen utolért a sötétben. Tényleg le a kalappal azok előtt, akik 2 perc legelejében tudnak itt autózni következetesen, ezen a pályán a felkészülés mellett elég bátornak is kell lenni, hogy mindenhova izomból beforduljon az ember. A távot viszont sikerült lehozni két kisebb falérintéssel, úgyhogy legalább egy bizonyos mértékű következetesség megvolt.

  16. #16
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egészen hasznos felkészülésnek bizonyult a szombati GT4 futam ugyanitt. Éppen annyival lassabb a tempó, hogy ráérezzen az ívekre az ember és ráeszméljen, hogy hol erőlteti túl egy kategóriával feljebb. Viszont fent a hegytetőn még így is rengeteg időt benne hagytam, ez akkor volt igazán nyilvánvaló, mikor az első kettő hirtelen utolért a sötétben. Tényleg le a kalappal azok előtt, akik 2 perc legelejében tudnak itt autózni következetesen, ezen a pályán a felkészülés mellett elég bátornak is kell lenni, hogy mindenhova izomból beforduljon az ember. A távot viszont sikerült lehozni két kisebb falérintéssel, úgyhogy legalább egy bizonyos mértékű következetesség megvolt.
    Lassú autóval sokkal jobb megtanulni a pályát, olyan részleteket is meg lehet tanulni, ami a GT3-ban csak egy villanás és nem is érted hogy ott miért kezd el csúszni, mászni alattad az autó.

    Én úgy egy óra környékén kezdtem ráérezni az ívekre, utána kezdtem el igazán élvezni a körözést. Nem egy Nordsleife, de kanyar, bukkanó, dugóhúzó, megint kanyar, stb. Élvezetes pálya, és jóval több felkészülést igényel mint az átlagos pályák. Az elején volt egy nagyobb hibám elütöttem a futóművet, azt hittem már csak betolni lehet a boxba, Új kocsit kalapáltak. Utána már csak két kisebb koccom volt.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 09. 20. 14:07.

  17. #17
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Sziasztok,

    érdeklődnék hogy az őszi bajnokság kiírása mikorra várható?

  18. #18
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    érdeklődnék hogy az őszi bajnokság kiírása mikorra várható?
    Eltoltuk annyival a kezdést hogy szinkronba kerüljünk a PerfectSim GT4-el és legyen elég felkészülési idő mindenkinek.
    A jövő héten fogjuk kitenni a részleteket.

  19. #19
    Földesi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    4
    ..akkor ha jól tippelek, a menetrend követi a perfectsim-et..azaz gt4 szombaton, majd vasárnap ugyanazon a pályán GT3?

  20. #20
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg senkialfonz71 írta Hozzászólás megtekintése
    ..akkor ha jól tippelek, a menetrend követi a perfectsim-et..azaz gt4 szombaton, majd vasárnap ugyanazon a pályán GT3?
    Egyik héten szombat PerfectSim GT4, másik héten vasárnap Masters GT ugyan azon a pályán. Tehát egy hónapban ~4 futam lesz, ha mindkét bajnokságban indulsz.

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...A1g-PerfectSim

  21. #21
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Egyik héten szombat PerfectSim GT4, másik héten vasárnap Masters GT ugyan azon a pályán. Tehát egy hónapban ~4 futam lesz, ha mindkét bajnokságban indulsz.

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...A1g-PerfectSim
    Ez ok, de akkor mi mikor melyik pályával kezdünk?

  22. #22
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Ez ok, de akkor mi mikor melyik pályával kezdünk?
    Ugye jövő szombaton jön Zandvoort PSL-nél, tehát mi rákövetkező vasárnap kezdünk ugyanott.

  23. #23
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Ez ok, de akkor mi mikor melyik pályával kezdünk?
    Tudjuk hogy nehéz ilyenkor kivárni, de a szabályzatban és versenynaptárban ezekre a kérdésekre is benne lesz a válasz. Időben ki fogjuk hirdetni.
    Ezért toltuk el a kezdést, hogy mind a szervezési problémákra, mind a versenyzőknek a felkészülésre legyen idő.

    A fórum témákba van rendezve. Szimulátorok, bajnokságok, stb, stb. Azért hogy akit érdekel egy téma, az tudja követni.
    Megkérünk mindenkit hogy a "gondolatait ne a legfelső hozzászólásban ossza meg". Nem fogjuk hamarabb elolvasni, sőt lehet hogy egyáltalán nem fogjuk elolvasni. Abba a témába írjon amiről a mondandója szól. Ha ott még nincs olyan topik, akkor nyisson neki. Ezzel nem csak a mi életünk lesz könnyebb, az övé is. Enélkül már egy héttel később is órákig keresgélhet, mire megtalál valamit.
    Előre is köszönjük.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •