Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (33 összesen)
  1. #1

    Trophy R3E MWTCR 2020 Ősz

    Indul a Masters WTCR 2020 őszi bajnokság!

    Szeptember 23-án elrajtol 11. éles bajnokságunk RaceRoom-mal és a WTCR 2018, WTCR 2019, TC Cup gépekkel!



    A Masters WTCR 2020 Ősz kilenc fordulóból fog állni, melyek kéthetente szerda esténként kerülnek megrendezésre. A autóválasztás fix, minden résztvevőnek 1 márkával kell teljesíteni a megmérettetést, a 9 fordulóból azonban csak a 7 legjobb eredmény számít majd bele a végértékelésbe.

    A versenynaptár összeállítása során igyekeztünk egyaránt új és régebben használt pályákat kiválasztani.

    A lebonyolítás marad a tavaszi bajnokságban megszokott. Három futamos a "versenyhétvége" , a rajtsorrendet az első versenyen a 10 perces qualifikáció, a második futamon a superpole-ban elért eredmény határozza meg. A harmadik verseny előtt nem lesz időmérő edzés, a rajtsorrendet a második futam végeredménye határozza meg, de az első 10 helyezett fordul.


    Versenynaptár:
    1. futam: 09.23 - Imola 1. futam topikja
    2. futam: 10.07 - Slovakia Ring 2. futam topikja
    3. futam: 10.21 - Oschersleben 3. futam topikja
    4. futam: 11.04 - Zandvoort 4. futam topikja
    5. futam: 11.18 - Anderstorp 5. futam topikja
    6. futam: 12.02 - Shanghai (Intermediate) 6. futam topikja
    7. futam: 12.16 - Mid-Ohio (Chicane) 7. futam topikja
    8. futam: 01.13 - Laguna Seca 8. futam topikja
    9. futam: 01.27 - Daytona 9. futam topikja


    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • A RaceRoom szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről. (INGYENES)
    • Autók: TCR kategóriákból 1 autóval kell rendelkezni: WTCR 2018, WTCR 2019, TC Cup
    • Pályák: a bajnokság aktuális pályájával rendelkezni: RaceRoom Store - Tracks
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az RaceRoom-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: Névhasználat
    • Szervertagság: a GTR-Masters bajnoki futamain csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2020/2021
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával. A gyakorló szerver használata nyílt!
    • Tegyetek meg mindent annak érdekében, hogy elkerüljétek a LAG-ot! Infók itt: RaceRoom - LAG
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!


    Jelentkezés, csapatnevezés: R3E WTCR Bajnokság 2020 Ősz - Csapatnevezés
    (itt lehet csapattársakat keresni!)

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.

    Várunk minden régi és új versenyzőt, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: balage06; 2021. 01. 18. 13:56.

  2. #2
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    411
    A szabalyzatot elolvasva a Büntetősúly-rendszer-rel kapcsolatban merult fel bennem par kerdes:
    1. A figyelmeztetesek szama az epp lement versenyhetvegen osszegyujtott figyelmeztetesekre vonatkozik, vagy ez is a halmozott figyelmeztetesekbol adodik, azaz ossze lehet gyujteni tobb hetvegen keresztul is?
    2. Ez figyelmezteteskor automatikusan megkapja a pilota vagy csak "kioszthato", azaz a figyelmeztetes melle "adhato"? Ha csak adhato, akkor gondolom figyelmeztetesenkent van odaitelve.
    3. Nem tul szigoru? Azaz ha valaki harom futam alatt (plusz ket idomero) osszeszed 4 figyelmeztetest, az kovetkezo futamra kap egy BUA-t plusz +60kg-ot?


    Korabbrol mas bajnoksagban (LFS) buntetosuly rendszert a bajnoksag kiegyenlitesere hasznaltunk, azaz pl. az elso 5 helyezett a nekik jaro pont melle kaptak helyezestol fuggoen buntetosulyt, ami versenyhetvegerol versenyhetvegere valtozott, vagy novekedett vagy csokkent ahhoz kepest, hogy a tovabbi versenyeken milyen helyezest ert el. Persze volt egy plafon, ami fole nem mentunk. Ha kell eloasom valahonnan ezt a buteto sulyozasi rendszert, esetleg egy masik bajnoksagban jol johet.

  3. #3
    A figyelmeztetések halmozódnak a szezon során, viszont a büntetősúlyok nem. Példa:

    1. futam - 0 kg, 0 figyelmeztetés

    Büntetés: 1 figyelmeztetés

    2. futam - 15 kg (futam után lekerül), 1 figyelmeztetés

    Büntetés: 2 figyelmeztetés

    3. futam - 30 kg (futam után lekerül), 3 figyelmeztetés

    Büntetés: 1 figyelmeztetés

    4. futam - 15 kg (futam után lekerül), 4 figyelmeztetés (BUA)

    Ez szimplán amiatt lett bevezetve, hogy ezeken a rövid sprintfutamokon se érje meg a figyelmezetésekkel gazdálkodni a jobb eredményért, aki tisztán versenyez az nem kerül ilyen téren hátrányba.
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 09. 23. 12:49.

  4. #4
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    411
    Koszonom a gyors valaszt. Viszont lenne meg ket tisztazando kerdesem:
    1. Szabalyzat: "A figyelmeztetések mellett a szabálytalanság mértékének megfelelően a versenybíróság büntetősúlyozást szab ki a versenyzőre". Az alabbi peldadbol a "szabalytalansag merteke" nem nem mervado, mint ahogy meg lett fogalmazva a szabalyzatban, hanem minden egyes figyelmeztetesre jar.
    2. "futam utan lekerul": tehat nem az adott napra eso, 3 db versenyre + qualira ervenyes, hanem csak az elso futamra, azaz a futam elotti idomeron meg 0kg?


    Bocsi, ha szorszalhasogatasnak tunik, de nekem ezek a reszek nem voltak teljesen vilagosak.


  5. #5
    A "szabálytalánság mértéke" az itt jelen esetben ekivalens a "kapott figyelmeztetések száma"-val. Utána le is van írva tételesen, hogy hány figyelmeztetés mellé hány kg jár. "Futam" alatt esetünkben pedig teljes forduló értendő, még ha nem is túl logikus, de ez a kiírásban is mindenhol így szerepel.

  6. #6
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    411
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A "szabálytalánság mértéke" az itt jelen esetben ekivalens a "kapott figyelmeztetések száma"-val. Utána le is van írva tételesen, hogy hány figyelmeztetés mellé hány kg jár. "Futam" alatt esetünkben pedig teljes forduló értendő, még ha nem is túl logikus, de ez a kiírásban is mindenhol így szerepel.
    Koszonom a valaszokat, igy mar vilagos! Jo versenyeket!

  7. #7
    ifj. Leéb István Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 18.
    Város
    Piliscsaba
    Üzenetek
    26

    Indulás

    Sziasztok,

    Ásványi Feri helyett írok, mert korlátozva vagyon. Nem tudja leadni a nevezését határidőig, de szeretne indulni.

    Köszönöm,

  8. #8
    Idézet Eredetileg sirmook írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Ásványi Feri helyett írok, mert korlátozva vagyon. Nem tudja leadni a nevezését határidőig, de szeretne indulni.

    Köszönöm,
    A nagy érdeklődés miatt valószinű, hogy két szerverre lesz osztva a mezőny. B-re jöhet Feri

  9. #9
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Sziasztok!

    Ugye módosult a versenyszabályzat, melynek értelmében "A RaceRoom beépített vágásellenőrzője a pályaelhagyásokat folyamatosan nyilvántartja verseny közben. Rendszeres, vagy kirívó előnyszerzés esetén a szoftver a vágásokat élőben szankcionálja boxutca-áthajtásos büntetéssel!".

    A kérdésem a következő: ha valaki több esetben kiszélesítette a pályát (olyan módon, amit a játék nem büntetett), ez belefér úgymond, mert az xy talált egy kiskaput és a játék engedi, vagy ezt meg lehet óvni?

  10. #10
    Az új szabály tulajdonképpen a régi fehér vonalas szabály lazítása. Ez a tétel már a többi Masters bajnokságból is kivezetésre került, legfőképpen azért, mert szoftveres támogatás hiányában szigorúan betartatni komoly erőfeszítésbe kerülne, ezért ebben a szezonban már a WTCR-ben is az a mérvadó, amit maga a RaceRoom enged. Ez kétségkívül valamennyivel megengedőbb, általában két kerékkel a külső rázókőn fordulva még elfogadja a kört és a műfüvön is van valamennyi tolerancia. De én ettől függetlenül sem bátorítanék senkit a határok feszegetésére, néhány szélesítés belefér, de tényleges időnyereség esetén elég hamar jön az áthajtásos (kirívó esetben akár azonnal).

  11. #11
    Füredi Zoltán Szervertag 2024 FuReady logója
    Csatlakozott
    2016. 08. 21.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    142
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az új szabály tulajdonképpen a régi fehér vonalas szabály lazítása. Ez a tétel már a többi Masters bajnokságból is kivezetésre került, legfőképpen azért, mert szoftveres támogatás hiányában szigorúan betartatni komoly erőfeszítésbe kerülne, ezért ebben a szezonban már a WTCR-ben is az a mérvadó, amit maga a RaceRoom enged. Ez kétségkívül valamennyivel megengedőbb, általában két kerékkel a külső rázókőn fordulva még elfogadja a kört és a műfüvön is van valamennyi tolerancia. De én ettől függetlenül sem bátorítanék senkit a határok feszegetésére, néhány szélesítés belefér, de tényleges időnyereség esetén elég hamar jön az áthajtásos (kirívó esetben akár azonnal).
    Én most konkrétan arra gondolok, hogy ha a Variante Alta kijáratán, a rázókő melletti (amúgy a futóművet tönkretevő) hurkákat a kerekek között véve, a rázőkővet nem érintve történik meg a kanyarbevétel, az óvható, vagy hagyjam?
    És nem arról volt szó, hogy véletlenül el lett fékezve, mert erre azt mondom, hogy oké, előfordul, akár egyszer-kétszer-háromszor, de ha látszólag ez az alap koncepció a kanyar bevételére, akkor az egy picit zavar.

  12. #12
    Harmati Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 02. 12.
    Város
    Bracknell
    Üzenetek
    19
    Sziasztok!
    A Slovakiaringes prekvalifikacios eredmenyeket lehet latni valahol?
    Koszi!

  13. #13
    Idézet Eredetileg htamas81 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    A Slovakiaringes prekvalifikacios eredmenyeket lehet latni valahol?
    Koszi!
    Közvetlenül a főoldalon, a jobb oldali sisakra, vagy mellette a köridőket jelző számra kattintva bármikor eléritek az adott fordulóhoz tartozó prequalt. A bal oldali pályanévre, vagy kategóriákra kattintva pedig a futam fórum topicját.


  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Illetve a bajnokságok menüpont alatt, a prequal menüpontban is megtalálhatók.
    A link alatt, mindig a bajnokság következő futamjához tartozó prequal-t találjátok.

  15. #15
    Szabó Tibor Versenyző Tibor Szabo logója
    Csatlakozott
    2020. 09. 28.
    Város
    Balatonfüred
    Üzenetek
    28

    Szlovákia ring

    Sziasztok! Teljesen új vagyok a témában, segítség kellene. Szeretnék indulni a mai futamon, minden meg van hozzá, csak nem tudom hol kell nevezni. 60x elolvastam mi kell hozzá de, hogyan működik azt sajnos nem. Valaki segítsen! Köszönöm

  16. #16
    Idézet Eredetileg Tibor Szabo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Teljesen új vagyok a témában, segítség kellene. Szeretnék indulni a mai futamon, minden meg van hozzá, csak nem tudom hol kell nevezni. 60x elolvastam mi kell hozzá de, hogyan működik azt sajnos nem. Valaki segítsen! Köszönöm
    Szia! Ha a szervertagság megvan és ezt jelezted is a kért formában, akkor azt tudom javasolni, hogy keresd Kiss Szabit, hogy tud-e segíteni, normál esetben néhány nap átfutási idő szükséges az aktiváláshoz. Ha a tagságod aktiválásra kerül, akkor a prequalifikációs oldal alján tudod leadni a nevezést. A nevezéshez érvényes köridő megfutására is szükség van a gyakorló szerveren, erre szabadon csatlakozhat bárki (akár tagság nélkül is), az adatokat megtalálod hozzá a futam topicjában.

  17. #17
    Szabó Tibor Versenyző Tibor Szabo logója
    Csatlakozott
    2020. 09. 28.
    Város
    Balatonfüred
    Üzenetek
    28
    Szia!
    Köszönöm a választ! Intézkedek !


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  18. #18
    Hi, létezik valami közelség érzékelő mint AC-ben a HELICORSA?
    Köszi

  19. #19
    Idézet Eredetileg Csongesz írta Hozzászólás megtekintése
    Hi, létezik valami közelség érzékelő mint AC-ben a HELICORSA?
    Köszi
    Tudom ajánlani az OtterHud használatát, többek között radar widget is van hozzá.

  20. #20
    Lakati Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 13.
    Város
    Szokolya
    Üzenetek
    36

    Prequal server

    Sziasztok
    mentem 2-3 időmérőt és ezek után az 1 körös versenyt is lenyomtam de nem látom az időt az oldalon nálam van a hiba vagy még nem frissült vagy gond van a serverrel (Oschersleben )

  21. #21
    Kedves Versenyzők!
    A következő fordulótól kezdve változik az óvások leadásának határideje, a korábbi vasárnap éjfel helyett szombat 24:00-ig tudjuk elfogadni őket, tehát egy 3 napos intervallum áll majd rendelkezésetekre. Erre azért van szükség, mert a VB tagoknak is elsősorban hétvégén van ideje az esetek alapos kivizsgálására és így még a futam utáni vasárnap megszülethetnek az ítéletek, az azt követő hétfőn pedig kihirdethetők a büntetések, így egy bő hét áll majd rendelkezésetekre a felkészüléshez az esetleges büntetések figyelembevételével.

  22. #22
    Szabó Tibor Versenyző Tibor Szabo logója
    Csatlakozott
    2020. 09. 28.
    Város
    Balatonfüred
    Üzenetek
    28
    Sziasztok! El lett utalva kb. Kéthete a szervertagságra a pénz, jeleztem is a kért módon. Azt írja nem vagyok szerver tag! Tud valaki segíteni?!


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  23. #23
    Szabó Tibor Versenyző Tibor Szabo logója
    Csatlakozott
    2020. 09. 28.
    Város
    Balatonfüred
    Üzenetek
    28



    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  24. #24
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    hali

    Szerdán befizettem az éves díjat, írtam a kapcsolathoz (ma a kért adatokat). Kérlek aktiváljatok, hogy lássam az eredményem a prequalon.

    Köszönöm.
    Utoljára módosította: ubipapa; 2020. 11. 21. 00:08. Indoklás: pótlás

  25. #25
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Szerdán befizettem az éves díjat, írtam a kapcsolathoz (ma a kért adatokat). Kérlek aktiváljatok, hogy lássam az eredményem a prequalon.

    Köszönöm.
    Szia!

    A ketto kozott nincs osszefugges, valami mas gond lesz. Melyik prekvalrol van szo?

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •