Szavazás eredménye: Melyik legyen a versenynap? @BTCC

  • Csütörtök

    19 65,52%
  • Péntek

    13 44,83%
Szavazók
29 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (32 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    AC BTCC 98/99 Bajnokság



    A korosodó, ám még mindig népszerű Assetto Corsa, talán még sosem volt ennyire vonzó, a még mindig gyarapodó különböző kiegészítéseinek köszönhetően, így a többi bajnokságunktól eltérő, változatos bajnokságot igyekszünk számotokra szervezni. A jelenlegi paletta egyik legjobb kocsiját (azaz kettőt) hajtunk meg egy 1998/99-es BTCC szerű bajnokság keretein belűl!
    PM3DM kezeit dicsérve, a még nem is teljesen kész 1998-as BMW E36 320i, és egy régebbi munkája, a felfrissített 1999-es Nissan Primera P11 fog egymásnak feszülni a pályán. Az utolsó csavarig kidolgozott autókban nincsenek eletronikai segítségek, igazi kihívás, "munka" meghajtani ezeket a gépeket. Mivel karakterisztikájában eléggé eltér a két kocsi, így mindenki megtalálhatja a magához közelebb álló vezetési stílust.

    A 8 fordulós bajnokságból a 6 legjobb egyéni eredmény számít bele a végértékelésbe. A versenyek dupla futamos formában kerülnek megrendezésre. Az első futam első 10 helyezettje fordított sorrendben indul a második futamon. Lesz lehetőség egyedi festések használatára, valamint csapatokat alakítani, és az egyéni mellett a csapatbajnoki címért is harcba szállni!

    A bajnokságot mindenkinek a kiválasztott kocsijával kell teljesítenie. Csere esetén az addigi pontjai elvesznek. A kocsik közötti erőviszonyokat kiismerve, hogy az elöbbi döntés ne okozzon túlzott hátrányt senkinek, szükség esetén a kocsimárkák közötti teljesítménykülönbséget egy már ismert rendszerrel, súlyozással (BOP) fogjuk kompenzálni. Lesz lehetőség egyedi festések használatára, valamint csapatokat alakítani és az egyéni mellett a csapatbajnoki címért is harcba szállni.

    Versenynaptár <= helyszínek, dátumok, futamtopikok

    Pontverseny

    Versenyszabályzat


    Pályákat, autókat letölthetitek előre (gyakorolni), de javallot az aktuális futamtopikból tölteni a legfrissebbet. Ha a készítők update-elnek valamit (nem érinti jelentősen a fizikát) akkor frissítünk.

    Tartalék pálya, ha valamilyen okból kifolyólag cserélni kell valamelyik helyszínt: Silverstone Int.

    Csapatnevezés
    Egyedi autófestés

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 09. 04. 20:03.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    Időpontváltás, szavazás

    Figyelem, az assetto corsa bajnokságok futamnapját több okból kifolyólag is átrakjuk egy hétköznapra. Nagyon sok külföldi, és belföldi bajnokságban is vasárnap vannak megrendezve a futamok. Mind nektek, mind nekünk is származhat ebből előnyünk. Aki akar tud ott is indulni, és hozzánk is tudnak csatlakozni.

    Kérlet titeket hogy a téma szavazásán döntsétek el hogy jó lesz-e az előzetesen kihirdetett csütörtöki nap, vagy rakjuk át egy nappal késöbbre, péntekre (más lehetőség most nincs, sry). Kérem csak olyanok szavazzanak, akik kipróbálták a kocsikat, szándékoznak is indulni a bajnokságban. Ha mindkét nap megfelelő valakinek, akkor mindkét napra voksoljon.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 08. 29. 21:58.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    BOP help

    Figyelem. A bajnokság indulása elött a versenynap kitalálása mellett, ha a kocsik nem lennének futamtávon pariban egymással, akkor a kocsik induló BOP-ját illene eltalálni, hogy senki se induljon hátrányból. Ezen okból elindítottam egy prekval-gyakroló-teszt szervert, amin Szep.3 19:00-ig lehet a köridőket futni. Minél többen futtok rajta, annál pontosabb képet kaphatunk. Az egykörös tempó mellett ami még fontosabb, az a versenytávon mutatott teljesítménye a kocsiknak. A bajnokságban a futamtávok 30 percesek lesznek, így ezt a távot kézzel mérve a preki szerveren is lefuthatjátok, tesztelhetitek, de a lényegesebb hogy Szep.3-án 20:00-tól egy versenyszimulációt is tartunk, ahol a mezőnyben is kiderűlhetnek a különbségek, tesztelhetjük a kocsikat.

    Tehát aki akar, és tud segíteni a kocsiknak a (kiinduló) kiegyenlítésében, azok írják le a véleményüket, tapasztalataikat, javaslataikat (őszintén, nem hazabeszélve), induljanak a tesztfutamon. Ami után, figyelembe véve az addigi infókat, elindítom a hivatalos, éles prekval szervert, amin már nem lesz változtatás (az első futam utánig).



    Tesztfutam Szep.3-án.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 08. 29. 16:31.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    Nissan BUG probléma

    A Nissan Primera-nak van egy kissebb gondja. Az első tengely felfüggesztésének a minimum magassága elég alacsony, ezért a szerverre belépéskor, default, érvénytelen (túlságosan lelóg az eleje) a setup-ja. Ezt vagy a felfüggesztés emelésével lehet orvosolni, vagy kevesebb benzinnel kell elindulni. Itt jön a második probléma, ami miatt a versenyek beállításánál az üzemenyag fogyasztást 50%-ra kellett levennem, hogy a 30perces futamot is (minden pályán) kibírja (elég sokat eszik a nissan), és induláskor is valid, érvényes maradjon a kocsi setup-ja.

    Ezzel a hibával a készítője is tisztában van, ha kijavításra kerűl a mod, és a fizikát nem érinti, akkor frissítjük a mod-ot, és 1x-re áll vissza az üzemanyagfogyasztás a futamokon.



    Amennyiben valakinek a betöltéskor a nissan bekressel, kidobja a játékból annak két opciója van:


    • PerPixelMultiMap with Emissive map
      Ezt a kis patch-et letöltve kapsz egy ksPPMM_emissive.7z file-t
      Kicsomagolva, találsz benne egy "system" könyvtárat, ezt kell bemásolnod a "..\common\assettocorsa\system" könyvtárhoz. értelemszerűen egy "system" könyvtár legyen. Nem ír felűl semmit (ha nemtetszik törölhető).
      Az sdk könyvtárat a csomagból ki is lehet hagyni.
      A lényeg, hogy így nézzen ki, ami ebben van az a fontos: "assettocorsa/system/shaders/win/ksblahblahblah"
    • Másik megoldás ha valaki a Costum Shaders patch-et használja a játékhoz. Ugye ez az egész játékot csinosítja.



    Mindez a Nissan-hoz kell, mely tartalmaz valami plusz átlátszó festés réteget is (lámpa valami?), ami az alapjátékban nincs benne.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 08. 30. 11:46.

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    BMW vs Nissan , Soft vs Med

    Két kocsi versenyképességét összevetve még a következők fogalmazódtak meg bennem:
    • BMW jobban rajtol (rwd)
    • Nissan szerintem az "erősebb" kocsi, nyers tempóban esetleg. Jobb p/w arány.
    • Nissan jobban fogyasztja a gumikat (elöl hajt, és kanyarodik is), verseny végére elfogyhat
    • Nissan több benyát fogyaszt, nagyobb tankal indul (0.5x fogyasztás)



    A gumiválasztékot tekintve soft-med fog játszani (da hard is választható).
    Abban reménykedem, azt szeretném elérni, hogy soft gumival is épp nyerhető legyen a 30 perces futamtáv, de közepes keménységű gumival a végére feljőve is fogható legyen egy győzelem. Igy a futam végére is maradhatna izgalom, taktikai lehetőség. Ebben is segíthettek hogy szerintetek mi lehet erre a legmegfelelőbb mértékű gumikopás?
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 08. 28. 22:45.

  6. #6
    UHHH OMG BTCC ezt most azonnal kipróbálom

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    UHHH OMG BTCC ezt most azonnal kipróbálom
    Hátde ez nem mostani zümmzümm BTCC. Ezmég "rendes"

  8. #8
    Huh végre valami ami nem 90 perces

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Atesz92 írta Hozzászólás megtekintése
    Huh végre valami ami nem 90 perces
    De kb annyinak fog érződni ezeken a pályákon

  10. #10
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Megint egy nagyon jó bajnokságot raktatok össze! Én egy újabb kormányszettel vágok neki ennek a bajnokságnak, meglátjuk mire leszek képes.

  11. #11
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Sajnos a csütörtökkel nekem ez a bajnokság kiesett
    Sok sikert mindenkinek!

  12. #12
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Két kocsi versenyképességét összevetve még a következők fogalmazódtak meg bennem:
    • BMW jobban rajtol (rwd)
    • Nissan szerintem az "erősebb" kocsi, nyers tempóban esetleg. Jobb p/w arány.
    • Nissan jobban fogyasztja a gumikat (elöl hajt, és kanyarodik is), verseny végére elfogyhat
    • Nissan több benyát fogyaszt, nagyobb tankal indul (0.5x fogyasztás)



    A gumiválasztékot tekintve soft-med fog játszani (da hard is választható).
    Abban reménykedem, azt szeretném elérni, hogy soft gumival is épp nyerhető legyen a 30 perces futamtáv, de közepes keménységű gumival a végére feljőve is fogható legyen egy győzelem. Igy a futam végére is maradhatna izgalom, taktikai lehetőség. Ebben is segíthettek hogy szerintetek mi lehet erre a legmegfelelőbb mértékű gumikopás?

    Nagyon szuper autók lettek betéve, sajnos a reményeim, hogy a Nissan-t vezessem szertefoszlottak, nem vagyok jó az ilyen erős első kerék meghajtású kocsival, viszont a bömbikéből sikerült közel értékelhető időt autózható beállítást fabrikálni. Kérdéses az, hogy a verseny setupon mennyit kell majd ütlegelni, hogy kibírják a gumik.

    Az alap beállításon számomra közel vezethetetlen volt a Nissan, állandóan drifteltem vele, viszont a kidolgozottság, a hang, minden nagyon rendben van.
    A BMW-n még látszódik, hogy van mit csiszolni a textúrán, ezen kívül minden rendben van vele.

  13. #13
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hátde ez nem mostani zümmzümm BTCC. Ezmég "rendes"
    mind a mait mind a régit BTCC-t szerettem bár ugye a régieket csak felvételről láttam
    De ezt a korszakot mindig is imádtam

  14. #14
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Az alap beállításon számomra közel vezethetetlen volt a Nissan, állandóan drifteltem vele, viszont a kidolgozottság, a hang, minden nagyon rendben van.
    Nálam dettó, állandóan be akar előzni a segge. Amennyire tudtam leengedtem, keményítettem a hátsó rugózáson, stabilizátort próbáltam mindkét végállásban, de naon sokat nem javult. Esetelg javaslat, mivel lehet rábírni némileg több tapadásra hátul?

  15. #15
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Kanyar bejáraton fordul be?

    Nemvagyok setupguru, de sztem:
    • Fékerő hátrébb
    • Lágyabb hátsó rugók
    • Alacsonyabb hátsó hasmagasság
    • Toe-t növelni (most az irányt nemtom)
    • Dőlést növelni
    • Guminyomi optimálisban van? (nissan nehezen használja a hátsót)


    éshát kicsit adaptálódni kell hogy bemeneten "kiegyensúlyozza" az ember. Nem szabad túleröltetni, mert akkor gázzal kell visszahozni a hátsót, ami időveszteség.

  16. #16
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Kanyar bejáraton fordul be?

    Nemvagyok setupguru, de sztem:
    • Fékerő hátrébb
    • Lágyabb hátsó rugók
    • Alacsonyabb hátsó hasmagasság
    • Toe-t növelni (most az irányt nemtom)
    • Dőlést növelni
    • Guminyomi optimálisban van? (nissan nehezen használja a hátsót)


    éshát kicsit adaptálódni kell hogy bemeneten "kiegyensúlyozza" az ember. Nem szabad túleröltetni, mert akkor gázzal kell visszahozni a hátsót, ami időveszteség.
    Olyan, mintha hátul alig volna tapadás, fékezés nélkül is elindul a segge. Például mindjárt a rajt után az első kanyarban, ami azért elég tempós, de ha nem egyszerre gázzal és fékkel veszem, a hátulja elkezd keresztbe állni. Nem fékerő problémának érzem, inkább olyan, mintha hátul nem lenne súly és egyszerűen megcsúszna nagyon könnyen.
    Még játszom majd vele, most csak pár kört mentem. A tapasztalat, hogy a BMW-nél csak a gumik felmelegedését kell megvárni és onnantól eléggé stabil, a Nissan emiatt a driftelési hajlam miatt sokkal kevésbé kezes, legalábbis alapbeállításokkal. BMW-hez hozzá se nyúltam és 6-8 kör után megvolt az 1:09,2xx, szóval könnyen megszokható. A Nissan-al utána mentem, sokkal többet azzal sem, pár tizeddel lassab időt értem el vele, ami az autonóm hátsó traktusának tudható be, különben eléggé partiban volnának egymással, de ez mások időiből is látszik.
    Persze egy versenytáv az megint más tészta lehet...

  17. #17
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    Csütörtökök

    A versenyap megtalálására kiírt szavazás lezárult, melynek értelmében az eredeti, csütörtöki napokon kerülnek a futamok megrendezésre.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Olyan, mintha hátul alig volna tapadás, fékezés nélkül is elindul a segge. Például mindjárt a rajt után az első kanyarban, ami azért elég tempós, de ha nem egyszerre gázzal és fékkel veszem, a hátulja elkezd keresztbe állni. Nem fékerő problémának érzem, inkább olyan, mintha hátul nem lenne súly és egyszerűen megcsúszna nagyon könnyen.
    Még játszom majd vele, most csak pár kört mentem. A tapasztalat, hogy a BMW-nél csak a gumik felmelegedését kell megvárni és onnantól eléggé stabil, a Nissan emiatt a driftelési hajlam miatt sokkal kevésbé kezes, legalábbis alapbeállításokkal. BMW-hez hozzá se nyúltam és 6-8 kör után megvolt az 1:09,2xx, szóval könnyen megszokható. A Nissan-al utána mentem, sokkal többet azzal sem, pár tizeddel lassab időt értem el vele, ami az autonóm hátsó traktusának tudható be, különben eléggé partiban volnának egymással, de ez mások időiből is látszik.
    Persze egy versenytáv az megint más tészta lehet...
    Hát mert hátul nincs is súly a nissan-on, ezilyen szerintem. Silverstone-ban ez első kanyarban nekemis tartani kellett egy kis gázt, olykor még ellenkormányoznom is finoman. Kb pont úgy mint a BMW-nél kigyorsításon ellenkormányzol, itt meg kanyarba bemenet.

    Most hogy így tesztelgettem mindkét kocsit, nekem pl pont a nissan-al volt könnyebb jó időt találni. A BMW-vel kellett utána erölködnöm, facsarnom. Pedig a fordítottjára tippeltem volna. Namajd meglássuk...

  18. #18
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hát mert hátul nincs is súly a nissan-on, ezilyen szerintem. Silverstone-ban ez első kanyarban nekemis tartani kellett egy kis gázt, olykor még ellenkormányoznom is finoman. Kb pont úgy mint a BMW-nél kigyorsításon ellenkormányzol, itt meg kanyarba bemenet.

    Most hogy így tesztelgettem mindkét kocsit, nekem pl pont a nissan-al volt könnyebb jó időt találni. A BMW-vel kellett utána erölködnöm, facsarnom. Pedig a fordítottjára tippeltem volna. Namajd meglássuk...
    Most maradok a BMW-nél, úgyis többnyire FWD kocsikkal megyek máskor. Kevesebbet gyakorlóknak célszerűbb választás talán, így számomra is. Hard gumival kényelmesen végig bírta Silverstone-t, lassabb sem voltam vele, így egy mondhatni praktikus kombó.

  19. #19
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam dettó, állandóan be akar előzni a segge. Amennyire tudtam leengedtem, keményítettem a hátsó rugózáson, stabilizátort próbáltam mindkét végállásban, de naon sokat nem javult. Esetelg javaslat, mivel lehet rábírni némileg több tapadásra hátul?
    Arb puhábbra, hátsó gátló összbenyomás alacsonyra, hogy könnyen össze lehessen nyomni, ki rugózás magas, hogy nehezen lehessen szét húzni, kicsit több kerék doles, kicsit több összetartás. Ha nagyon pattog a hátulja puhább rugók.

  20. #20
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80

    lámpa

    Sziasztok! Egy kis segítség kellene!
    A BMW folyamatosan világít elöl. Illetve csak a fénycsóva jelenik meg, a lámpa ki van kapcsolva. (és a kapcsolgatásra sem reagál)
    Nagyon zavaró vezetés közben. Van ötlete valakinek, hogy lehetne kikapcsolni?
    Content Managert használok, Custom Shaders Patch van. Ha itt a LIGHTNING FX-et kikapcsolom, akkor nyilván megszűnik a probléma, de más autónál nem tapasztaltam.



    Csatolt képek Csatolt képek

  21. #21
    A szabályzatban látom, hogy fel van tüntetve az egyik DLC, ennek megléte mindenképp szükséges az elinduláshoz? Ha jól látom, minden pálya 3rd party, ahogy az autók is.
    Bár egyelőre még nincs jóváhagyva a tagság, de remélem ezzel nem lesz gond és tudok még kvalifikálni.

  22. #22
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg SidCorky írta Hozzászólás megtekintése
    A szabályzatban látom, hogy fel van tüntetve az egyik DLC, ennek megléte mindenképp szükséges az elinduláshoz? Ha jól látom, minden pálya 3rd party, ahogy az autók is.
    Bár egyelőre még nincs jóváhagyva a tagság, de remélem ezzel nem lesz gond és tudok még kvalifikálni.
    Brands Hatch gyári pálya, a Dream pack 3 része. A pack nélkül arra a futamra nem fogsz tudni jönni, de a többire igen.
    Amúgy Gamivo-n, G2A-n most ilyen 1-2 euró körül vannak ezek a dlc-k, érdemes ott beszerezni őket és nem a méregdrága steam-en...

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg SidCorky írta Hozzászólás megtekintése
    Bár egyelőre még nincs jóváhagyva a tagság, de remélem ezzel nem lesz gond és tudok még kvalifikálni.
    Érvényes mért időt futni most is tudsz a prekval szerveren, csak a nevezés leadásával kell megvárnod a tagság aktiválást, ami mindenképpen meg fog történni a futam napjáig.

  24. #24
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Sziasztok! Mikor lesz kint a főoldalon a Knutstorp verseny oldala? Szeretném tudni hogy a prekvalin hol állok az időmmel. Köszi.

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Mikor lesz kint a főoldalon a Knutstorp verseny oldala? Szeretném tudni hogy a prekvalin hol állok az időmmel. Köszi.
    Knutstorp futamtopikban megtalálod a prekval linkjét.
    Főoldalon csak a 2 héten belüli eseményeket látod ott felűl.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •