Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (58 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    2020.06.21 ACCGT2020 - Barcelona

    Assetto Corsa Competizione GT Bajnokság!

    Kedves Versenyzők. A Blancpain GT nyári bajnokságunk első fordulóját Barcelona-ban tartjuk.
    Az aktuális pályacsúcsokat, megtaláljátok a Rank oldalunkon. http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acc



    Határidők és nevezés: A prekvalifikációs oldalon.

    A versenyszerverekre (GTR-Masters.hu #A, #B, ...) csak azon versenyzők csatlakozhatnak, akik a prekvalifikációs oldalon nevezésüket határidőig leadták. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt nevezni, az kizárólag szervezői engedéllyel csatlakozhat a szerverre. Ezt ebben a topic-ban lehet kérni az időmérő edzés végéig.
    Pálya: Barcelona

    Szabad edzés: 19:00
    Időmérő: 20:00
    Verseny: 20:32
    Futamtáv: 90 perc
    Kötelező kiállás: 1 (megkötés nincs)
    Időjárás: Változó

    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    Verseny szerver: GTR-Masters.hu #A (#B, #C, ...)
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS
    Az érdemi dolgok megbeszélése TS-en zajlik, mindenkinek ajánljuk a használatát, akár mikrofon nélkül is.

    A szabályok ismerete és betartása kötelező:
    ACC GT Bajnokság versenyszabályzat


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó versenyt.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 06. 19. 17:58.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Egy kis kedv csináló.

    A mostani eSRO Barcelona-i verseny David Perelel.

    Amit 13:41-nél a Lambo-val Dan Wells csinál a rajt után a T1-ben,
    na olyat ne csináljon senki.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Az alábbi két témában várjuk a szavazataitokat.

    Változó időjárás szavazás:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7257

    Session váltás idő szavazás:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7259

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Néhány általános információ.

    A nyári bajnokság tesztelés és felkészülési célokat szolgál az éles bajnokságra. Tét nélküli bajnokság, így a fairplay-t a megszokottnál is jobban elvárjuk mindenkitől.
    Általános szabály, hogy a versenyt nem a T1-ben kell megnyerni. Mindenkitől elvárt, hogy alkalmazkodjon az előtte lévőkhöz és olyan féktávot vegyen, amivel nem veszélyezteti a többiek versenyét.
    Az első körben, amíg össze van tömörülve a mezőny, mindenki köteles a másikra figyelve és helyet hagyva közlekedni a pályán. Amíg többsoros vonalban halad a mezőny, mindenki köteles az általa választott ívet tartani. (pl ha a pálya bal szélén ment be a kanyarba, akkor ott is köteles kijönni) Aki nem így tesz, ívváltoztatásnak tekintjük.

    Nem kötelező azonos autóval teljesíteni az összes futamot.

    Nevezés a bajnokságba:
    A bajnokságba nem szükséges külön nevezést leadni. Nevezni az adott futamokra kell.
    A bajnokság során bármikor lehet csatlakozni, nincs megkötés ki mikor és hány futamon indulhat.

    Nevezést leadni, mindig csak az adott futamra kell, aminek két módja lehetséges:
    1. Prekvalifikációs oldalon a nevezés gomb használatával: http://www.gtr-masters.hu/prequal/acc_2020/enter
      Aki ebben a listában látja a nevét, az érvényes nevezéssel rendelkezik a futamra. Az ö helyük garantált a szerveren.
      Aprekvalifikációs oldalon leadott nevezés köridő nélkül is érvényes. A teljes listában, csak a prekvalifikáció lezárása után jelenik meg, vagy a fenti linkre kattintva.
    2. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt a prekvalifikációs oldalon nevezni. Az itt a futam topicjában kérhet engedélyt indulásra.
      Amennyiben egy szervező jóváhagyja itt a fórumban, csatlakozhat a megadott szerverre.


    A nevezéseket nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni. Aki előreláthatóan tud jönni a futamra, annak érdemes leadni a nevezését.
    A futam előtti 1 óráig, vissza lehet vonni a nevezést, a prekvalifikációs oldalon a "visszavonás"-ra kattintva.
    Nevezni és nevezést vissza vonni, eddig a határidőig szabadon lehet.
    Ez után a fórumban jelezheti, ha valaki mégsem tud indulni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 06. 18. 16:21.

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    A gyakorló szerverek még az éles bajnokság jelszavaival futottak. Javítottam, az első hozzászólásban linkelt jelszóra.

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Akinek szürkével jelenik meg a neve a prekvalifikációs listán, itt talál segítséget a névbeállításhoz:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...haszn%C3%A1lat

  7. #7
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Kedves versenyzők, a futamra 29 nevezés érkezett. A futam 1 szerveren kerül megrendezésre.

    Szerver beosztás:
    GTR-Masters.hu #A
    1 - 29-ig. Kovács Dávid - Faragó Kornél

  8. #8
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Nem neveztem, beférek még?

  9. #9
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    A multiplayer lobby megint hibás, többször is rá kell nyomni a frissítés gombra(REFRESH LIST), mire beadja a szerver listát.

  10. #10
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem neveztem, beférek még?
    A GTR-Masters.hu #A szerveren indulhatsz.

    Jó versenyt.

  11. #11
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Nem tudom, hogy odaérek-e a rajra, de szeretnék indulni.

  12. #12
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy odaérek-e a rajra, de szeretnék indulni.
    A GTR-Masters.hu #A szerveren indulhatsz.

    Jó versenyt.

  13. #13
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    .
    Utoljára módosította: White; 2020. 06. 21. 19:50. Indoklás: Duplikálás

  14. #14
    Lóczi János Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 01. 02.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    85
    Én is szeretnék csatlakozni a ma esti futamhoz

  15. #15
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Lóczi János írta Hozzászólás megtekintése
    Én is szeretnék csatlakozni a ma esti futamhoz
    A GTR-Masters.hu #A szerveren indulhatsz.

    Jó versenyt.

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Lóczi János írta Hozzászólás megtekintése
    Én is szeretnék csatlakozni a ma esti futamhoz
    Bocs Lóczi a T1-es balesetért. Sztem benéztem a féktávot, vagy Ti ketten voltatok el túlságosan elöttem, vmit tennem kellett hogy ne trafáljalak el, hülye ötlet volt belülre menteni, nem volt előzési szándékom se, kicsit megtoltalak, füveztünk. Sorry.

    Amúgy grat aki végigment, nekem ez most egy kicsit hosszú volt, elfáradtam benne.

  17. #17
    Lóczi János Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 01. 02.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    85
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs Lóczi a T1-es balesetért. Sztem benéztem a féktávot, vagy Ti ketten voltatok el túlságosan elöttem, vmit tennem kellett hogy ne trafáljalak el, hülye ötlet volt belülre menteni, nem volt előzési szándékom se, kicsit megtoltalak, füveztünk. Sorry.

    Amúgy grat aki végigment, nekem ez most egy kicsit hosszú volt, elfáradtam benne.
    Az ,hogy milyen szándékkal volt az ütközés az Én autómon a törés mértékét semmiben nem befolyásolja. Én nem fékeztem semmivel sem előbb, ott fékeztem ahol szinte mindig. Én nem érzem megmosolyogtatónak a dolgot. Kétszer pattantam rajtad. Az autóm is lefulladt. Most már nem is emlékszem olyan futamra ahol valaki ne verte volna telibe az autómat. A futamot meg feladtam, mert így már semmi kedvem nem volt és már lassan itt menni se lesz sok. Egyszerűen nem érzem azt, hogy gyakorolnom kellene, hogy kihozzam a maximumot magamból, mert nem bírok megúszni egy futamot se bármi nélkül.

  18. #18
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Lóczi János írta Hozzászólás megtekintése
    Az ,hogy milyen szándékkal volt az ütközés az Én autómon a törés mértékét semmiben nem befolyásolja. Én nem fékeztem semmivel sem előbb, ott fékeztem ahol szinte mindig. Én nem érzem megmosolyogtatónak a dolgot. Kétszer pattantam rajtad. Az autóm is lefulladt. Most már nem is emlékszem olyan futamra ahol valaki ne verte volna telibe az autómat. A futamot meg feladtam, mert így már semmi kedvem nem volt és már lassan itt menni se lesz sok. Egyszerűen nem érzem azt, hogy gyakorolnom kellene, hogy kihozzam a maximumot magamból, mert nem bírok megúszni egy futamot se bármi nélkül.
    Icso-val egymás mellett kezdtétek meg a féktávot. Kontaktoltatok.
    én túl optimistán közeledek, vagy elfékezem (bár visszanézve én is ott fékezek ahol kb szoktam), és próbáltam a biztos hátulról lökést kikerűlni, de rossz oldalt választottam. Nemvolt tervben az előzés. De tökre az én hibám, felelősségem a dolog, igen.
    Sajna elfogyott elöttem a hely, nemtudtam tovább lassulni, sehova se menni, és megtoltalak oldalról amitől elkeztél befordulni. A második "pattanás", az az volt hogy megakartam akadályozni, megakadályoztam hogy továbbcsússz, és beforogj. Mindketten a füvön gurultunk előre, vártam rád hogy tovább menj.
    Miért adtad fel? az én kocsim is ugyanabban a balesetben volt, 8. helyen befutottam.
    Nem látok mosolyogós arcot, jelet sehol, csak szájhúzós, sajnálkozósat.
    Ugy látom hogy a futam utáni első hozzászólás, hogy nyilvánosan bocsánatot kértem tőled a dolog miatt.
    Egész biztosan most ezen eset miatt nem jut eszedbe egyetlen egy jó futam sem a ligában.

  19. #19
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Lesz simresults, vagy annyira most nem vagyunk hivatalos bajnoksag? Kivancsi lennek hol csesztem el a futamom

  20. #20
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Érdekes futam volt, 29. helyről a 10.-ig sikerült feljönnöm ha jól emlékszem. De már egyből a rajtnál voltak érdekes dolgok.

    A felvezető kör előtt, a rajtrácson iszonyat sokat kellett várnom hátul mire képes volt meglódulni a mezőny.
    Ez követően is akkora helyeket hagyott mindenki, hogy 2-3 autón is átmehettem volna, hogy a zöld sávban legyek. Aminek az lett a következménye, hogy mikore kettes oszlopba zárkózást kért a program, akkor bizony nyomni kellett, hogy felérjek a helyemre.
    Valahogy ez 4-5 autónak nem sikerült. Ők elgurulgattak egész végig. Már egyből a 24. helyen voltan a rajt után így. Nem értem mire vártak az emberek. Annyira lassan mentek, hogy a belső egyenestől versenytempót kellett mennem, hogy felérjek a rajtra.

    Aztán jött az első kör. Sipkai Béla és Barzo Laci mögött mentem be az első kanyarba, szűken belül. Egész jól sikerült, viszont Béla folyamatosan olyan szinten mozgott jobbra balra, hogy nem mertem külső íven megelőzni a 2-esben.
    Nem tudom, hogy Lag, vagy kontrollerről vezet vagy mi, de olyan volt a mozgása mint egy epilepsziásnak kb. Így inkább besoroltam mögé. A 3-asban is ugyanez a rángatozó mozgás, fékezés, gyorsítás volt végig.
    A 4.-esben megint Lacit követtem, végig a szűk íven, belül. Vagy 10 autó helyet nyertem ez alatt összesen.

    Az 5-ösben meg jött a fekete leves.
    Várkonyi kolléga nem tartotta az ívet a többiekhez képest, csúnyán elfékezte és a külső ívről egészen a fűig tolt.
    Persze Sipkai úrnak sem kellett több mögöttem és tolt egyet rajtam hátulról, dettó késői fékezés miatt, majd még 2x visszalökött a fűre.

    A következő balosra felfelé, valahogy mégis mögötte tudtam maradni és simán kifékeztem Bélát, de biztos ami biztos, miközben annyira behúzódtam belülre, hogy a kocsi baloldala már a műfüvön ment, ő még azért nekem jött a kanyarcsúcsponton mintha ott sem lennék.
    Ebben a szoftverben van egy gyári Helicorsa app. Színez is, pontos is. Nem látjuk? Vagy nem értjük, hogy mit jelez? Vagy mi van? (Amúgy enélkül is kellene tudni normális közlekedni a pályán, én sosem használtam ezt az appot mégsem török zúzok minden 3. kanyarban)
    Szerencsére ez kisebb kocc lévén, sikerült az előzés, és mehettem tovább.

    Ezt követően Megyeri István volt előttem, aki mellé kerülni a belső egyenes végi 10-es kanyarban külső íven és a 11-esben is végig ott tudtam tartani a kocsit. A 12-esben pedig már én voltam belül.
    1.5 körrel később Várkonyi úr is meglett, a 10-es kanyarban megint. Sima kifékezéssel.

    Ugyanebben a körben még Lacival volt egy érdekes eset. Én úgy érzem replay alapján is, hogy hagytam helyet és szépen jöhettél volna mellettem.
    Tudom kicsit szemtelen húzás volt ott betenni belülre, de annyira megtorpant az egész sor az utolsó kanyarkombinációba befelé, hogy lendületből simán melléd értem.

    https://www.youtube.com/watch?v=PwC3VTtF6bg


    A célegyenes ráfordítóban lehet kicsit több helyet is hagyhattam volna, ha az túl aggresszív volt akkor bocsi. Igazából sehol nem lett kontakt és ez a te tapasztalatodnak is köszönhető.
    Más ellen biztos, hogy nem mertem volna megpróbálni hasonlót mert vagy 4-5 alkalommal tuti nekem jön.

    Amit Várkonyi úr utána megint csinált arra nem tudok normálisan reagálni sajnos. Félautóval a kerékvetőn, füvön próbál meg előzni, ami nem a pálya része és egy pillanatra sem emelné el a gázt, hogy ne legyen kiforgatás a vége.
    Sajnáltam, mert Lacival sztem jó csata lehetett volna utána. A Lexus jóval erősebb az egyenesben és szélárnyékkel megspékelve, tuti ott lettél volna mögöttem a következő féktávon.
    Ez még csak a 3. kör volt. Ekkor valahol a 14-15. hely környékén lehettem.

    Kb 1 kör alatt utolértem a Kiss János - Vaskó Zoltán kettőst. Egy 911 és egy Lexus harcolt. 1 - 1.5 kört mehettem mögöttük amikor is János hibázott és Vaskó Zoli mögött találtam magam.
    Persze a Lexussal János közben úgy jött a hátsómban, hogy kezdtem magam a Predátorban érezni prédaként.
    Még ugyanebben a körben sikerült Zoli mellé kerülni a 10-es kijáratán miután kisodródott picit. Viszont ami utána a 12-esben volt azt megint nem értem. Én voltam külső íven. Akkora helyet hagytam belül, hogy egy pótos IFA kétszer megfordul ott.
    De full elfékezve belém csattan a belső íven lévő autó és egészen a bukótérig tol. Látod, hogy ott vagyok. A 11-esben vastagon eléd is kerülök. Még azokkal a "nyert" méterekkel amiket az elfékezés okoz is csak az ajtómba tudsz belecsattani. Mi a terv ilyenkor?

    Ezt követően János újra elém tudott kerülni akivel versenyeztünk egy jót. Egészen addig amíg Erdész Attila egy megpördülést követően a folyamatos forgalomban teljesen kiszámíthatatlanul elkezdett gurulni. Én annyit láttam, hogy a pálya bal széléhez közel áll egy kocsi, aminek az orra a pálya közepe felé mutat.
    Logikusan az ideális ívről lefelé, amerre a kocsi orra is áll kellett volna elindulni. Így teljesen lehúzódtam balra, ahol ebben a pillanatban még el is fértem volna. De kb 20-30 méterre lehettem mikor úgy döntött, hogy ő tolat.
    Nem sok minden maradt eddigre a Ferraiból.
    Szóval gyorsan bejöttem a boxba. Eddigre épp eltelt az első félóra.
    Minden javítás bekapcs, kerékcsere, 100 liter benzin.
    1.5 percet álltam a boxban. Kristóf, Kiss János, Polgár Balázs 3-as akik körülöttem voltak, 10 másodpercre voltak mögöttem a box után, csak hát körelőnyben.

    Ezek után már unalmasabb volt a verseny. A többiek boxkiállásáig légürestérben olyan tempót tudtam autózni, hogy a 11. helyre jöttem fel és ~14 másodperc volt köztem és János közt. Kristóf kb 20-ra volt.
    Persze Balázs és Kristóf elkezdtek elszakadni, viszont Jánosra tudtam közeledni a végéig. A ~14 másodperc, olyan 9-10 lett a végére. Teljesen legyalult gumikon.
    Illetve valaki kapott egy DT-t. Így mögém sorolt be 0.8-al, ezzel meg lett a 10. hely.

    Nem mondanám csoda jó futamnak. De Kiss Jánosnak szeretném megköszönni, hogy legalább az első felében jól szórakoztunk. Szerintem fair csata volt. Kontaktra sem emlékszem (replayben sem találtam)
    Utoljára módosította: HunterTaylor; 2020. 06. 22. 10:43.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  21. #21
    Icsó Ottó Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 11. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    6
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Icso-val egymás mellett kezdtétek meg a féktávot. Kontaktoltatok.
    Ez melyik körben volt? Visszanézem majd a replayt (menti alapból, ha azóta nem játszottam?), de nekem az rémlik, hogy egyáltalán nem volt kontaktom, a marshall se küldött üzenetet kontakt miatt. Lehet, hogy lag volt talán, azért mutatta neked úgy.

    Amúgy remek futam volt, 8-10 éve nem versenyeztem online ligában, pláne ilyen hosszú futamon. Nem igazán készültem erre a versenyre, ennek ellenére sikerült a gépet többnyire a pályán tartani és befutni a 7. helyen.
    Utoljára módosította: Csocsó; 2020. 06. 22. 10:51.

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Lesz simresults, vagy annyira most nem vagyunk hivatalos bajnoksag? Kivancsi lennek hol csesztem el a futamom
    Simresults - olyan amilyen, nemhivatalos.


    Idézet Eredetileg Csocsó írta Hozzászólás megtekintése
    Ez melyik körben volt? Visszanézem majd a replayt (menti alapból, ha azóta nem játszottam?), de nekem az rémlik, hogy egyáltalán nem volt kontaktom, a marshall se küldött üzenetet kontakt miatt. Lehet, hogy lag volt talán, azért mutatta neked úgy.
    Automatikusan nem tudja a teljes replay-t lementeni a program. Túl hosszú neki a futam, a visszajátszás eleje hiányozna. A letölthetőn megnézheted, 24:47-nél van eset.

  23. #23
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes futam volt, 29. helyről a 10.-ig sikerült feljönnöm ha jól emlékszem. De már egyből a rajtnál voltak érdekes dolgok.

    A felvezető kör előtt, a rajtrácson iszonyat sokat kellett várnom hátul mire képes volt meglódulni a mezőny.
    Ez követően is akkora helyeket hagyott mindenki, hogy 2-3 autón is átmehettem volna, hogy a zöld sávban legyek. Aminek az lett a következménye, hogy mikore kettes oszlopba zárkózást kért a program, akkor bizony nyomni kellett, hogy felérjek a helyemre.
    Valahogy ez 4-5 autónak nem sikerült. Ők elgurulgattak egész végig. Már egyből a 24. helyen voltan a rajt után így. Nem értem mire vártak az emberek. Annyira lassan mentek, hogy a belső egyenestől versenytempót kellett mennem, hogy felérjek a rajtra.

    Aztán jött az első kör. Sipkai Béla és Barzo Laci mögött mentem be az első kanyarba, szűken belül. Egész jól sikerült, viszont Béla folyamatosan olyan szinten mozgott jobbra balra, hogy nem mertem külső íven megelőzni a 2-esben.
    Nem tudom, hogy Lag, vagy kontrollerről vezet vagy mi, de olyan volt a mozgása mint egy epilepsziásnak kb. Így inkább besoroltam mögé. A 3-asban is ugyanez a rángatozó mozgás, fékezés, gyorsítás volt végig.
    A 4.-esben megint Lacit követtem, végig a szűk íven, belül. Vagy 10 autó helyet nyertem ez alatt összesen.

    Az 5-ösben meg jött a fekete leves.
    Várkonyi kolléga nem tartotta az ívet a többiekhez képest, csúnyán elfékezte és a külső ívről egészen a fűig tolt.
    Persze Sipkai úrnak sem kellett több mögöttem és tolt egyet rajtam hátulról, dettó késői fékezés miatt, majd még 2x visszalökött a fűre.

    A következő balosra felfelé, valahogy mégis mögötte tudtam maradni és simán kifékeztem Bélát, de biztos ami biztos, miközben annyira behúzódtam belülre, hogy a kocsi baloldala már a műfüvön ment, ő még azért nekem jött a kanyarcsúcsponton mintha ott sem lennék.
    Ebben a szoftverben van egy gyári Helicorsa app. Színez is, pontos is. Nem látjuk? Vagy nem értjük, hogy mit jelez? Vagy mi van? (Amúgy enélkül is kellene tudni normális közlekedni a pályán, én sosem használtam ezt az appot mégsem török zúzok minden 3. kanyarban)
    Szerencsére ez kisebb kocc lévén, sikerült az előzés, és mehettem tovább.

    Ezt követően Megyeri István volt előttem, aki mellé kerülni a belső egyenes végi 10-es kanyarban külső íven és a 11-esben is végig ott tudtam tartani a kocsit. A 12-esben pedig már én voltam belül.
    1.5 körrel később Várkonyi úr is meglett, a 10-es kanyarban megint. Sima kifékezéssel.

    Ugyanebben a körben még Lacival volt egy érdekes eset. Én úgy érzem replay alapján is, hogy hagytam helyet és szépen jöhettél volna mellettem.
    Tudom kicsit szemtelen húzás volt ott betenni belülre, de annyira megtorpant az egész sor az utolsó kanyarkombinációba befelé, hogy lendületből simán melléd értem.

    https://www.youtube.com/watch?v=PwC3VTtF6bg


    A célegyenes ráfordítóban lehet kicsit több helyet is hagyhattam volna, ha az túl aggresszív volt akkor bocsi. Igazából sehol nem lett kontakt és ez a te tapasztalatodnak is köszönhető.
    Más ellen biztos, hogy nem mertem volna megpróbálni hasonlót mert vagy 4-5 alkalommal tuti nekem jön.

    Amit Várkonyi úr utána megint csinált arra nem tudok normálisan reagálni sajnos. Félautóval a kerékvetőn, füvön próbál meg előzni, ami nem a pálya része és egy pillanatra sem emelné el a gázt, hogy ne legyen kiforgatás a vége.
    Sajnáltam, mert Lacival sztem jó csata lehetett volna utána. A Lexus jóval erősebb az egyenesben és szélárnyékkel megspékelve, tuti ott lettél volna mögöttem a következő féktávon.
    Ez még csak a 3. kör volt. Ekkor valahol a 14-15. hely környékén lehettem.

    Kb 1 kör alatt utolértem a Kiss János - Vaskó Zoltán kettőst. Egy 911 és egy Lexus harcolt. 1 - 1.5 kört mehettem mögöttük amikor is János hibázott és Vaskó Zoli mögött találtam magam.
    Persze a Lexussal János közben úgy jött a hátsómban, hogy kezdtem magam a Predátorban érezni prédaként.
    Még ugyanebben a körben sikerült Zoli mellé kerülni a 10-es kijáratán miután kisodródott picit. Viszont ami utána a 12-esben volt azt megint nem értem. Én voltam külső íven. Akkora helyet hagytam belül, hogy egy pótos IFA kétszer megfordul ott.
    De full elfékezve belém csattan a belső íven lévő autó és egészen a bukótérig tol. Látod, hogy ott vagyok. A 11-esben vastagon eléd is kerülök. Még azokkal a "nyert" méterekkel amiket az elfékezés okoz is csak az ajtómba tudsz belecsattani. Mi a terv ilyenkor?

    Ezt követően János újra elém tudott kerülni akivel versenyeztünk egy jót. Egészen addig amíg Erdész Attila egy megpördülést követően a folyamatos forgalomban teljesen kiszámíthatatlanul elkezdett gurulni. Én annyit láttam, hogy a pálya bal széléhez közel áll egy kocsi, aminek az orra a pálya közepe felé mutat.
    Logikusan az ideális ívről lefelé, amerre a kocsi orra is áll kellett volna elindulni. Így teljesen lehúzódtam balra, ahol ebben a pillanatban még el is fértem volna. De kb 20-30 méterre lehettem mikor úgy döntött, hogy ő tolat.
    Nem sok minden maradt eddigre a Ferraiból.
    Szóval gyorsan bejöttem a boxba. Eddigre épp eltelt az első félóra.
    Minden javítás bekapcs, kerékcsere, 100 liter benzin.
    1.5 percet álltam a boxban. Kristóf, Kiss János, Polgár Balázs 3-as akik körülöttem voltak, 10 másodpercre voltak mögöttem a box után, csak hát körelőnyben.

    Ezek után már unalmasabb volt a verseny. A többiek boxkiállásáig légürestérben olyan tempót tudtam autózni, hogy a 11. helyre jöttem fel és ~14 másodperc volt köztem és János közt. Kristóf kb 20-ra volt.
    Persze Balázs és Kristóf elkezdtek elszakadni, viszont Jánosra tudtam közeledni a végéig. A ~14 másodperc, olyan 9-10 lett a végére. Teljesen legyalult gumikon.
    Illetve valaki kapott egy DT-t. Így mögém sorolt be 0.8-al, ezzel meg lett a 10. hely.

    Nem mondanám csoda jó futamnak. De Kiss Jánosnak szeretném megköszönni, hogy legalább az első felében jól szórakoztunk. Szerintem fair csata volt. Kontaktra sem emlékszem (replayben sem találtam)
    Még ha megnyered a futamot, amire semmi esélyed nem volt, köszönő viszonyban sem voltál az elejével. Akkor sem érteném, hogy mire ez a lenéző nyilatkozat.

    A fair paly nem csak a pályán, de itt a fórumban is alap lenne.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 06. 22. 14:02.

  24. #24
    Én nem voltam túl elégedett magammal tegnap, a rajtnál a túlzott óvatossággal tönkretettem Tömöl Tomi futamát, a Mercivel meg valahogy sehogy se találom az összehangot, pedig most már 2-3 távot teljesítettem vele, de hosszabb etapon nem értjük meg egymást, eléggé szenvedős. Azért a futam utolsó harmadában Kristóf kergetése jó volt, de ahogy próbáltam beerőltetni a kanyarokba, pont az utolsó körre szedtem össze négy szélesítést, úgyhogy kaptam a nyakamba 30 másodpercet.

  25. #25
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes futam volt, 29. helyről a 10.-ig sikerült feljönnöm ha jól emlékszem. De már egyből a rajtnál voltak érdekes dolgok.

    A felvezető kör előtt, a rajtrácson iszonyat sokat kellett várnom hátul mire képes volt meglódulni a mezőny.
    Ez követően is akkora helyeket hagyott mindenki, hogy 2-3 autón is átmehettem volna, hogy a zöld sávban legyek. Aminek az lett a következménye, hogy mikore kettes oszlopba zárkózást kért a program, akkor bizony nyomni kellett, hogy felérjek a helyemre.
    Valahogy ez 4-5 autónak nem sikerült. Ők elgurulgattak egész végig. Már egyből a 24. helyen voltan a rajt után így. Nem értem mire vártak az emberek. Annyira lassan mentek, hogy a belső egyenestől versenytempót kellett mennem, hogy felérjek a rajtra.

    Aztán jött az első kör. Sipkai Béla és Barzo Laci mögött mentem be az első kanyarba, szűken belül. Egész jól sikerült, viszont Béla folyamatosan olyan szinten mozgott jobbra balra, hogy nem mertem külső íven megelőzni a 2-esben.
    Nem tudom, hogy Lag, vagy kontrollerről vezet vagy mi, de olyan volt a mozgása mint egy epilepsziásnak kb. Így inkább besoroltam mögé. A 3-asban is ugyanez a rángatozó mozgás, fékezés, gyorsítás volt végig.
    A 4.-esben megint Lacit követtem, végig a szűk íven, belül. Vagy 10 autó helyet nyertem ez alatt összesen.

    Az 5-ösben meg jött a fekete leves.
    Várkonyi kolléga nem tartotta az ívet a többiekhez képest, csúnyán elfékezte és a külső ívről egészen a fűig tolt.
    Persze Sipkai úrnak sem kellett több mögöttem és tolt egyet rajtam hátulról, dettó késői fékezés miatt, majd még 2x visszalökött a fűre.

    A következő balosra felfelé, valahogy mégis mögötte tudtam maradni és simán kifékeztem Bélát, de biztos ami biztos, miközben annyira behúzódtam belülre, hogy a kocsi baloldala már a műfüvön ment, ő még azért nekem jött a kanyarcsúcsponton mintha ott sem lennék.
    Ebben a szoftverben van egy gyári Helicorsa app. Színez is, pontos is. Nem látjuk? Vagy nem értjük, hogy mit jelez? Vagy mi van? (Amúgy enélkül is kellene tudni normális közlekedni a pályán, én sosem használtam ezt az appot mégsem török zúzok minden 3. kanyarban)
    Szerencsére ez kisebb kocc lévén, sikerült az előzés, és mehettem tovább.

    Ezt követően Megyeri István volt előttem, aki mellé kerülni a belső egyenes végi 10-es kanyarban külső íven és a 11-esben is végig ott tudtam tartani a kocsit. A 12-esben pedig már én voltam belül.
    1.5 körrel később Várkonyi úr is meglett, a 10-es kanyarban megint. Sima kifékezéssel.

    Ugyanebben a körben még Lacival volt egy érdekes eset. Én úgy érzem replay alapján is, hogy hagytam helyet és szépen jöhettél volna mellettem.
    Tudom kicsit szemtelen húzás volt ott betenni belülre, de annyira megtorpant az egész sor az utolsó kanyarkombinációba befelé, hogy lendületből simán melléd értem.

    https://www.youtube.com/watch?v=PwC3VTtF6bg


    A célegyenes ráfordítóban lehet kicsit több helyet is hagyhattam volna, ha az túl aggresszív volt akkor bocsi. Igazából sehol nem lett kontakt és ez a te tapasztalatodnak is köszönhető.
    Más ellen biztos, hogy nem mertem volna megpróbálni hasonlót mert vagy 4-5 alkalommal tuti nekem jön.

    Amit Várkonyi úr utána megint csinált arra nem tudok normálisan reagálni sajnos. Félautóval a kerékvetőn, füvön próbál meg előzni, ami nem a pálya része és egy pillanatra sem emelné el a gázt, hogy ne legyen kiforgatás a vége.
    Sajnáltam, mert Lacival sztem jó csata lehetett volna utána. A Lexus jóval erősebb az egyenesben és szélárnyékkel megspékelve, tuti ott lettél volna mögöttem a következő féktávon.
    Ez még csak a 3. kör volt. Ekkor valahol a 14-15. hely környékén lehettem.

    Kb 1 kör alatt utolértem a Kiss János - Vaskó Zoltán kettőst. Egy 911 és egy Lexus harcolt. 1 - 1.5 kört mehettem mögöttük amikor is János hibázott és Vaskó Zoli mögött találtam magam.
    Persze a Lexussal János közben úgy jött a hátsómban, hogy kezdtem magam a Predátorban érezni prédaként.
    Még ugyanebben a körben sikerült Zoli mellé kerülni a 10-es kijáratán miután kisodródott picit. Viszont ami utána a 12-esben volt azt megint nem értem. Én voltam külső íven. Akkora helyet hagytam belül, hogy egy pótos IFA kétszer megfordul ott.
    De full elfékezve belém csattan a belső íven lévő autó és egészen a bukótérig tol. Látod, hogy ott vagyok. A 11-esben vastagon eléd is kerülök. Még azokkal a "nyert" méterekkel amiket az elfékezés okoz is csak az ajtómba tudsz belecsattani. Mi a terv ilyenkor?

    Ezt követően János újra elém tudott kerülni akivel versenyeztünk egy jót. Egészen addig amíg Erdész Attila egy megpördülést követően a folyamatos forgalomban teljesen kiszámíthatatlanul elkezdett gurulni. Én annyit láttam, hogy a pálya bal széléhez közel áll egy kocsi, aminek az orra a pálya közepe felé mutat.
    Logikusan az ideális ívről lefelé, amerre a kocsi orra is áll kellett volna elindulni. Így teljesen lehúzódtam balra, ahol ebben a pillanatban még el is fértem volna. De kb 20-30 méterre lehettem mikor úgy döntött, hogy ő tolat.
    Nem sok minden maradt eddigre a Ferraiból.
    Szóval gyorsan bejöttem a boxba. Eddigre épp eltelt az első félóra.
    Minden javítás bekapcs, kerékcsere, 100 liter benzin.
    1.5 percet álltam a boxban. Kristóf, Kiss János, Polgár Balázs 3-as akik körülöttem voltak, 10 másodpercre voltak mögöttem a box után, csak hát körelőnyben.

    Ezek után már unalmasabb volt a verseny. A többiek boxkiállásáig légürestérben olyan tempót tudtam autózni, hogy a 11. helyre jöttem fel és ~14 másodperc volt köztem és János közt. Kristóf kb 20-ra volt.
    Persze Balázs és Kristóf elkezdtek elszakadni, viszont Jánosra tudtam közeledni a végéig. A ~14 másodperc, olyan 9-10 lett a végére. Teljesen legyalult gumikon.
    Illetve valaki kapott egy DT-t. Így mögém sorolt be 0.8-al, ezzel meg lett a 10. hely.

    Nem mondanám csoda jó futamnak. De Kiss Jánosnak szeretném megköszönni, hogy legalább az első felében jól szórakoztunk. Szerintem fair csata volt. Kontaktra sem emlékszem (replayben sem találtam)
    Ezer bocs az ütközésért, első ACC-s futamom volt plusz nem sok órám van még a játékban, én hülye meg egy félig új beállítással küszködtem egész versenyen annyira, hogy fél óra után már inkább ki is léptem nehogy elbasszam még valaki versenyét. Szörnyen sajnálom

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •