Szavazás eredménye: Session váltás idő

  • 2 perc

    2 7,14%
  • 2,5 perc

    0 0%
  • 3 perc

    4 14,29%
  • 5 perc

    19 67,86%
  • 10 perc

    3 10,71%
Szavazók
28 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Találatok: 1 - 17 (17 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    ACC GT 2020 nyár - session váltás idő

    Időmérő edzés után és a futam megkezdése közt jelenleg 2 perc felkészülési idő van.
    Ez szándékos nehezítés, hogy ne legyen "végtelen" idő az autók beállítására, legyen némi taktikai értéke. Vagy változó körülmények között, a valóságban sincs mindenre idő, vagy alkalom mindent tökéletesre beállítani.
    A fenti szavazáson a két session közötti felkészülési időre lehet szavazni.

  2. #2
    Én megemlíteném még azt, hogy ez az idő nem csak az esetleges setup állítgatásra kell, legalábbis nekem. Én az időmérő utolsó perceit szoktam elvenni magamtól, hogy rendezzem a futam előtti szükségleteimet (wc, ivás stb., de aki dohányzik, neki egy gyors cigi is jól jöhet futam előtt), ezért is lenne jó a 2 percnél több idő.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én megemlíteném még azt, hogy ez az idő nem csak az esetleges setup állítgatásra kell, legalábbis nekem. Én az időmérő utolsó perceit szoktam elvenni magamtól, hogy rendezzem a futam előtti szükségleteimet (wc, ivás stb., de aki dohányzik, neki egy gyors cigi is jól jöhet futam előtt), ezért is lenne jó a 2 percnél több idő.
    Régen erre ott volt a warm up. ACC-ben sajnos nincs.
    Ha már 2 perc főlé megyunk, onnantól ennek taktikai értéke nincs, ezért is raktam be a 10 percet, akár arra is lehet szavazni.

  4. #4
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Időmérő edzés után és a futam megkezdése közt jelenleg 2 perc felkészülési idő van.
    Ez szándékos nehezítés, hogy ne legyen "végtelen" idő az autók beállítására, legyen némi taktikai értéke. Vagy változó körülmények között, a valóságban sincs mindenre idő, vagy alkalom mindent tökéletesre beállítani.
    A fenti szavazáson a két session közötti felkészülési időre lehet szavazni.
    Sztem sok taktika nincs abba, hogy ki mennyire tanult meg gyorsan kattingatni a CS-ben
    Itt maximum annyit látnék, hogy elválik az aki tesztelt esőre, átmenetre, stb és le is mentette a setupokat.
    Illetve van az, aki fejből átállítja a kocsit. Erre nem mindig elég 2 perc szerintem. De mi benne a "taktika"? Sztem semmi.
    Meg utolsóként aki random fog belekattingatni.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  5. #5
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem sok taktika nincs abba, hogy ki mennyire tanult meg gyorsan kattingatni a CS-ben
    Itt maximum annyit látnék, hogy elválik az aki tesztelt esőre, átmenetre, stb és le is mentette a setupokat.
    Illetve van az, aki fejből átállítja a kocsit. Erre nem mindig elég 2 perc szerintem. De mi benne a "taktika"? Sztem semmi.
    Meg utolsóként aki random fog belekattingatni.
    Teljesen egyetertek.

    Taktika az, hogy a változó körülményeknek milyen setuppal indulsz neki.

    Az, hogy ezt 10 perc alatt nyugodtan és átgondoltan teszed, vagy 2 perc alatt kattingatsz mint egy idegbeteg, az maximum kapkodást ad hozzá, értéke igazából nincsen.

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem sok taktika nincs abba, hogy ki mennyire tanult meg gyorsan kattingatni a CS-ben
    Itt maximum annyit látnék, hogy elválik az aki tesztelt esőre, átmenetre, stb és le is mentette a setupokat.
    Illetve van az, aki fejből átállítja a kocsit. Erre nem mindig elég 2 perc szerintem. De mi benne a "taktika"? Sztem semmi.
    Meg utolsóként aki random fog belekattingatni.
    Ha kipróbálod a gyakorló szervert, futsz egymás után 10 sessiont, mind a 10 setup-ot elmented. Ha 11-dikre fellépsz, akkor csinálnod kell egy 11-dik setup-ot is. Ami teljesen felesleges. A két kiinduló setup bőven elég, azt a változó körülményekhez lehet igazítani.

    A setup-ot sohasem az aktuális pálya állapotra kell beállítani, hanem a tervezett etapon (30-60 perc) jellemző pálya állapotokra. Amit előre nem tudsz, csak a 30 perces időjárás előrejelzést látod.
    Tehát attól függően mire taktikázol, hogy javulni fog az idő, vagy romlani, eltérő etapokat tervezhetsz és eltérő beállításokra lesz szükséged. Hiába mentesz el 15 beállítást előre. Pont oda nem lesz jó egyik sem.
    A 2 perc pont arra elég hogy az alap setupot a körülménykhez igazísd. Ha rosszul taktikázol, vagy rájössz hogy túl nagy kockázatot vállaltál, akkor már nincs idő újra kezdeni.
    Ez a nehezítés a két perces session váltásban. De enélkül is van bőven taktikai elem, szóval ezzel nem veszítünk semmit ha mondjuk 10 perc lesz.

  7. #7
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha kipróbálod a gyakorló szervert, futsz egymás után 10 sessiont, mind a 10 setup-ot elmented. Ha 11-dikre fellépsz, akkor csinálnod kell egy 11-dik setup-ot is. Ami teljesen felesleges. A két kiinduló setup bőven elég, azt a változó körülményekhez lehet igazítani.

    A setup-ot sohasem az aktuális pálya állapotra kell beállítani, hanem a tervezett etapon (30-60 perc) jellemző pálya állapotokra. Amit előre nem tudsz, csak a 30 perces időjárás előrejelzést látod.
    Tehát attól függően mire taktikázol, hogy javulni fog az idő, vagy romlani, eltérő etapokat tervezhetsz és eltérő beállításokra lesz szükséged. Hiába mentesz el 15 beállítást előre. Pont oda nem lesz jó egyik sem.
    A 2 perc pont arra elég hogy az alap setupot a körülménykhez igazísd. Ha rosszul taktikázol, vagy rájössz hogy túl nagy kockázatot vállaltál, akkor már nincs idő újra kezdeni.
    Ez a nehezítés a két perces session váltásban. De enélkül is van bőven taktikai elem, szóval ezzel nem veszítünk semmit ha mondjuk 10 perc lesz.
    Ez mind addig igaz, amíg alap setuppal mész. De képzeld, van aki teljesen eltérőt állít az alapsetupokhoz képest és gyorsabb azzal, mint bárki más. A Ferrari esetében pl teljesen más dőlésekkel, összetartásokkal, gátlókkal, stabokkal megyek bármilyen időjárási körülmény között mint az alapsetupok. Tudom a Masters szerveren nem mentem még sokat, így te nem láttad nagyon még vele a tempót. Competition szervereken az utolsó rajthelyről még nem végeztem TOP5-ön kívül vele. Nyugodtabb a kocsi, többet elvisel a kerékvetőktől, és nem utolsó sorban aggresszívebben lehet vele kigyorsítani mint az alap setupokkal. Ami kicsit kompenzálja, hogy szélárnyékban lassabb mint a többi autó egyedül.

    Úgy gondolom, hogy a top mezőnyben senki sem csak kicsit tweakelt alap setupokkal megy.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    rF2-be ehhez képest a 30mp-es várakozási idő a kutyafüle, még úgy is hogy a 10perces warmup után is könnyedén változhat az időjárás valamerre (a futam alatti változásról nem is beszélve).

  9. #9
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    rF2-be ehhez képest a 30mp-es várakozási idő a kutyafüle, még úgy is hogy a 10perces warmup után is könnyedén változhat az időjárás valamerre (a futam alatti változásról nem is beszélve).
    És akinek van esze, az szépen rendelkezik is setuppal mindegyik eshetőségre és csak 2-3 kattintás az egész.
    Gumi nyomást pedig tudsz állítani sztem 30 másodperc alatt is kénylemesen.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  10. #10
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mind addig igaz, amíg alap setuppal mész. De képzeld, van aki teljesen eltérőt állít az alapsetupokhoz képest és gyorsabb azzal, mint bárki más. A Ferrari esetében pl teljesen más dőlésekkel, összetartásokkal, gátlókkal, stabokkal megyek bármilyen időjárási körülmény között mint az alapsetupok. Tudom a Masters szerveren nem mentem még sokat, így te nem láttad nagyon még vele a tempót. Competition szervereken az utolsó rajthelyről még nem végeztem TOP5-ön kívül vele. Nyugodtabb a kocsi, többet elvisel a kerékvetőktől, és nem utolsó sorban aggresszívebben lehet vele kigyorsítani mint az alap setupokkal. Ami kicsit kompenzálja, hogy szélárnyékban lassabb mint a többi autó egyedül.

    Úgy gondolom, hogy a top mezőnyben senki sem csak kicsit tweakelt alap setupokkal megy.
    Én sem a gyári alap setuppal megyek, mert pl a damperek valami érthetetlen értékre vannak állítva és nem lehet használni az egész pályát.
    Ha nem alap setuppa-l megyek akkor a saját setupomat használom kiindulónak és nem a gyárit.
    Ugyan úgy kell megtervezeni ilyenkor is a taktikát és ugyan úgy kell utána állítani az autót. A 2 perc ugyan úgy limitál mindenkit aki alap és aki custom setup-al megy.
    Public szerveren ha sikerül kimaradni a balhéból már a harmadik kanyarban feljöttél a top 10-be utolsó helyről.

    A 2 perc mindenkinek pont ugyan olyan nehezítés.
    Ez csak ízlés kérdése. Ha valaki szeret nyomás alatt kapkodni, akkor a 2 percre szavaz. Ha valaki nem szeret kapkodni, legyen idő mindent tökéletesre állítani, akkor az 5 percre szavaz. Ezért van a szavazás.

  11. #11
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    És akinek van esze, az szépen rendelkezik is setuppal mindegyik eshetőségre és csak 2-3 kattintás az egész.
    Gumi nyomást pedig tudsz állítani sztem 30 másodperc alatt is kénylemesen.
    Feltéve, hogy a csapat nem kérdezget közben TS-en.

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Zoli competition szervert írt, ott azért nem jellemző a tomegkarambol. Kevered a sima lobbyval.

    Egyébként nekem be állítgatni mindent az alaphoz képest kb másfél perc. Ha át is gondolom mit csinálok, máris kicsusztam a 120mp-bol. Es ugye senki nem 01-nel nyom a drive-ra.

  13. #13
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Zoli competition szervert írt, ott azért nem jellemző a tomegkarambol. Kevered a sima lobbyval.
    A copetition szerver, ~70 SA public szerver. A legjobb public futamokat sima 85 SA szervereken futottam.

    Ott előfordult hogy egymás után 2 ~30 fős szerveren Monzában eljött a T1-ben baleset nélkül a mezőny. A T3 már ott sem ment.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 06. 15. 13:47.

  14. #14
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Zoli competition szervert írt, ott azért nem jellemző a tomegkarambol. Kevered a sima lobbyval.

    Egyébként nekem be állítgatni mindent az alaphoz képest kb másfél perc. Ha át is gondolom mit csinálok, máris kicsusztam a 120mp-bol. Es ugye senki nem 01-nel nyom a drive-ra.
    Arra is kell idő, hogy megnézd a boxból hogy milyen a pillanatnyi pálya állapot. Tehát mennyire esik és mennyi víz van már a pályán.
    Ez után a hud-ot kell megnézni hogy milyen pálya állapotot ír, green, wet, stb, majd a hőmérsékleteket és végül hogy a következő 30 percre milyen időt jósol és ez alapján eldöntöd hogy szerinted javulni, vagy romlani fog az id a következő 60 percben.
    Ez után el kell dönteni hogy milyen hosszú (30-60 perc) etapot tervezel és hozzá igazítani a setupot.

    Ezt mindenkinek ugyan így kell csinálni. Ha pro, ha amatőr. 2 perces időkorlát esetén mindenkinek ugyan úgy kell kapkodni, függetlenül attól hogy gyári, vagy custom setupból indul ki.

    Ha úgy gondolod hogy a 2 perces időkorlát értelmetlen, akkor a többi opcióra kell csak szavazni, azért vannak.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 06. 15. 13:40.

  15. #15
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Remélem a szavazás most a "többség dönt" elven lesz elbírálva

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem a szavazás most a "többség dönt" elven lesz elbírálva
    5 perc alatt sztem egy passziánszt pont kirakok

  17. #17
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem a szavazás most a "többség dönt" elven lesz elbírálva
    Ebből szerintem gyököt is lehetne vonni.
    De ha nem írtuk ki külön, akkor sima többségi szavazás.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •