Találatok: 1 - 13 (13 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    ACC GT 2020 nyár - változó időjárás

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, ez azt jelenti, hogy a változót beállítva van lehetőség egyéb paramétereket is állítani (pl. mennyire legyen változó, milyen értékek között legyen az eső mértéke, vagy milyen értékek között lehet egyáltalán a pálya hőmérséklete), csak te a Kunos által javasolt paramétereket állítottad be? Erről szerintem indítani kéne egy ötletelő topic-ot, ott megbeszélhetnénk, ki hogy látja, ki mit akar pl. a futamtávval kapcsolatban is... A GTR2-es időkben is voltak ilyen szezon előtti ötletelések...
    Itt a nyári bajnokság, bármit ki lehet próbálni.

    Az ACC a teljes versenyhétvége időjárását szimulálja péntek reggeltől, vasárnap éjfélig, percre lebontva.
    A hivatalos doksiban részletesen le van írva hogy mit, hogyan lehet állítani.
    Nem lenne rossz a maximum eső paraméter. De nincs olyan lehetőség hogy pl maximum 59%-os eső lehet.
    Kiinduló értékeket lehet megadni. Tehát hiába írod be hogy 30 fok legyen, az időjárás függvényében ezt felülírja, lehet 15 fok és 45 fok is.

    Jelenleg a változó időjárás a Kunosék által javasolt, realisztikusnak nevezhető értékekre van beállítva.
    A közel másfél év után elmondható hogy egész jól működik. Másfél évet kellet várni rá hogy éles bajnoki futam közben, viharos időjárást generáljon.

    A nem hivatalos doksi szerint, heavy rain a maximális eső a jelenlegi beállításokkal. Ami kb 60%-os fix esőnek felel meg.
    De valószínűleg ezért nem hivatalos, mert én is találkoztam a gyakorlószerveren a sárga vihar ikonnal, amit csak ennél erősebb esőben tesz ki.

    Ez csak értékek, oda állítjuk, ahova akarjuk.
    Bár ezen a téren túl sok lehetőségünk nincs. Maximum esőt nem lehet megadni. Csak a meglévő paramétereket lehet úgy variálni hogy remélhetőleg ne legyen heavy rain. Bár az eddigi beállítással is az elmúlt másfél év alatt, talán kétszer kellet feltenni az esős gumit versenyre.

    Változtatásra nekem a doksi alapján egy ötletem van, ami várhatóan kizárja a heavy rain és storm előfordulását. De ez vagy működik, vagy nem. Ha gondoljátok beállíthatom.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Valamint egy alternatív lehetoség amit Balázs talált.

    Ez is tesztelhetö.
    Ez a mellett hogy "nincs ra garancia", barmelyik update el megszunhet figyelmeztetes nelkul.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 06. 14. 03:43.

  3. #3
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Tudna vki részletes instrukciókat adni, hogy a száraz setuphoz képest mit mennyivel/mennyire módosítson az ember a setupban a verseny előtt rendelkezésre álló 1-1,5 perc alatt az alábbi időjárási kondíciók esetén?
    (azért ne feledjük, hogy a valóságban a pilóták mögött egy szakmai stáb van, akik alapvetően beállítják az autót, és elég sok időt kellene ráfordítani az alábbi körülmények ideális setupjainak kikísérletezésére pályánként)

    - enyhe eső, de még száraz gumis
    - erősebb eső, de már esőgumis
    - nagyobb eső, esőgumis
    - vihar/monszun

    Köszi

  4. #4
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    - enyhe eső, de még száraz gumis
    A száraz gumit túl kell fújni (nagyjából az üzemi állapot környékére)
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    - erősebb eső, de már esőgumis
    Ilyen időben nekem működik a száraz set is esőgumival, de a legegyszerűbb a gyári esős setet használni.
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    - nagyobb eső, esőgumis
    Gyári esős setből kiindulva (egyéni ízlés szerint ugye fékerőeloszlás, guminyomás, elektronika stb.)
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    - vihar/monszun
    Ha van, akkor esetleg esős ECU mód, TC, TC2, ABS 75-80% környékére legalább, splitter, hátsó szárny amennyit nem szégyellsz, korai felváltások, padlógáz, padlófék elkerülése.

  5. #5
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Köszi, de ennél konkrétabbat várnék, mert 1 perc alatt az "egyéni ízlésre" beállítani esélytelen

  6. #6
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, de ennél konkrétabbat várnék, mert 1 perc alatt az "egyéni ízlésre" beállítani esélytelen
    Ennek is megvan a maga trükkje egyébként: nem abban az 1 percben kell elkezdeni "felkészülni" esőre.

  7. #7
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Csinaltam egy esoversenyt es szvsz nagyon buggos lett vmelyik updattel. Médium rain, palyan all a viz, nem ugy mint spaban, de elég rendesen es a bal oldali gumik izzanak. Mar 25!!!! psi re lementem nyomasban, megis piros a gumi, bucira puffad es 32 psi fole megy. Medium rain a gyari beallitas, nem valtoztattam semmit, vizmennyiseget, felhozetet...
    Levego 17 fok, palya 27.
    En szivesen mennek esoben, de ez igy nagyon nem buli.

  8. #8
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek is megvan a maga trükkje egyébként: nem abban az 1 percben kell elkezdeni "felkészülni" esőre.
    Tudod, mint a reklámban: "kinek van erre energiája?"

  9. #9
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Tudna vki részletes instrukciókat adni, hogy a száraz setuphoz képest mit mennyivel/mennyire módosítson az ember a setupban a verseny előtt rendelkezésre álló 1-1,5 perc alatt az alábbi időjárási kondíciók esetén?
    (azért ne feledjük, hogy a valóságban a pilóták mögött egy szakmai stáb van, akik alapvetően beállítják az autót, és elég sok időt kellene ráfordítani az alábbi körülmények ideális setupjainak kikísérletezésére pályánként)

    - enyhe eső, de még száraz gumis
    - erősebb eső, de már esőgumis
    - nagyobb eső, esőgumis
    - vihar/monszun

    Köszi
    Hogy mit és hogyan érdemes állítani nagyban függ a kiinduló setup-tól.
    Az alap gyári agressive és esős setupból kiindulva:

    - enyhe eső, de még száraz gumis:

    Amit biztosan állítani kell:
    A száraz gumik vizes pályán nem melegszenek fel, ezért a gyári agresszív setup-hoz képest túl kell fújni őket hogy vizesen is 27-28 psi-t tartsák. Víz mértékétől függően kb28-32 psi között lesz jó.

    A változó időjárás szépsége hogy változik. Tehát nem a pillanatnyi állapotra, hanem a várható pálya állapotokra érdemes állítani az autót.
    Tehát attól függően hogy mire taktikázol, hogyan változik az időjárás más beállításokra lesz szükség.

    - Javulni fog az idő:
    Kiinduló: agressive setup.
    Csak a gumi nyomást kell úgy állítani hogy az etap nagy részében 27-28 között legyen. Amíg csúszkál, ABS, TC-t hozzá állítod.

    - Romlani fog az idő:
    Kiinduló: agressive setup.
    Ha 30 percen belül közepes esőt jósol, megérheti feltenni az esőgumit, de elég rizikós.
    Száraz gumit feltéve 30+psi, 1-2 clickel magasabb szárnyak és a hátulját érdemes lehet utána emelni, kb 1-2 click. (aero balansz mardjon vagy hátrafelé tolódjon)


    - erősebb eső, de már esőgumis:

    - Javulni fog az idő:
    Kiinduló: agressive setup
    Esőgumit kell feltenni a gumi nyomáson pár click-el csökkenteni.

    - Romlani fog az idő:
    Kiinduló: esős setup
    Nem nagyon érdemes piszkálni, ABS, TC, ECUMap, fékerő eloszlást lehet pár click-el, ízlés szerint állítani.


    - nagyobb eső, esőgumis:

    - Javulni fog az idő:
    Kiinduló: esős setup
    Nem nagyon érdemes piszkálni fékerő eloszlást lehet pár click-el, ízlés szerint állítani.

    - Romlani fog az idő:
    Kiinduló: esős setup
    Fékerő eloszlást lehet pár click-el ízlés szerint állítani. Az aero balanszon lehet kicsit hátrébb tolni. (magasbb hátsó szárny, vagy 1-2 click-el emelni a hasmagasságot elől. ECUMap 1 és egyéb megszokásokat itt el lehet hagyni, már nem ide való. Egy körön biztosan gyorsabb, de futam távon nem biztos hogy megéri.


    - vihar/monszun

    - Javulni fog az idő:
    Kiinduló: esős setup
    Fékerő eloszlást lehet pár click-el ízlés szerint állítani. Az aero balanszon lehet kicsit hátrébb tolni. (magasbb hátsó szárny, vagy 1-2 click-el emelni a hasmagasságot elől. ECUMap 1 és egyéb megszokásokat itt el lehet hagyni, már nem ide való. Egy körön biztosan gyorsabb, de futam távon nem biztos hogy megéri.

    - Romlani fog az idő:
    Kiinduló: esős setup
    Az esőgumit érdemes 30psi-re állítani, ilyen időben nem melegszik túl és itt adja a legjobb tapadást.
    Maximum hátsó szárny. Az aero balansz mehet kicsit hátrébb. (Magasabb hátsó szárny, vagy az első hasmagasságon 2-3 clicket emelni) A hasmagasságon érdemes lehet 1-2 mm-t emelni. Elektronikából minden a max-ra, ECUMap is csak esős beállítással fog stabil autót adni.
    Amit még érdemes lehet állítani a gyári esős setupon, a Bump - Reboud. A gyári értékek számomra értelmezhetetlenek.
    Ez autó függő is, de arányaiban pl elől Bump 20, Rebound 15. Hátul Bump 10, Rebound 15. A Fast bump, rebound hozzá állítható. De nyilván ez autónként teljesen más értékeket jelent.
    A gyáriból kiindulva, elől a rebound értékét érdemes a Bump alá csökkenteni, hogy a vízátfolyásokon semlegesebb legyen az autó. Míg hátul pont fordítva a Rebound értékét a Bump felé kell emelni (kb50%), hogy a lehető legtöbb tapadást tudd kihozni a hátsó gumikból. A Fast bump - rebound értékeket ehez hozzá lehet igazítani, ezzel stabilabb lesz az autó.

    Ezekkel a beállításokkal, 100% esőben, ami futamon elvileg nem fordulhat elő, a pálya 99%-án padlógázon lehet közlekedni, a vízátfolyások 80%-án gázelvétel nélkül át lehet hajtani, az elektronika megoldja.

    A gumi kockásodás bug-ot elkerülni annyiból tart, hogy nem lehet blokkolni a kerekeket.
    Defektet akkor kapsz, ha pl ráfékezel egy vízátfolyásra és utána blokkoló kerékkel kicsúszol. Ezt elkerülni annyiból tart, hogy vízátfolyások előtt, vagy után fékezel, ha már vissza jött a tapadás.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 06. 15. 00:15.

  10. #10
    Illetve amit még talán érdemes megemlíteni, azok a fékbetétek (brake pads), sokáig én is abban a tudatban versenyeztem, hogy az a rendelkezésre álló darabszám, de nem, négyféle típus érhető el:
    1 - legjobb teljesítmény, de kényes a beállításra, elsősorban időmérőre, sprintfutamokra ajánlják, de én úgy vettem észre, hogy könnyebben túlmelegszik, a gumikat is ki tudja húzni az optimális tartományból és ilyenkor teljesítményt is veszít
    2 - ez az optimális választás versenyekre, jól reagál mindenre, a működési tartománya is remek
    3 - esős körülményekhez és 12+ órás futamokhoz
    4 - nagyon agresszív típus, amit igazából semmihez se ajánlanak

    Bővebben itt

    Ja és ami fontos, hogy ha a versenyre a setupban fékbetét típust cserélsz, akkor ne felejtsd a boxstratégiában is átváltani, különben a csapat fékbetétet cserél a kiállásnál és másfél-két percet fogsz bent állni (tapasztalatból beszélek ).
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 06. 15. 11:10.

  11. #11
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve amit még talán érdemes megemlíteni, azok a fékbetétek (brake pads), sokáig én is abban a tudatban versenyeztem, hogy az a rendelkezésre álló darabszám, de nem, négyféle típus érhető el:
    1 - legjobb teljesítmény, de kényes a beállításra, elsősorban időmérőre, sprintfutamokra ajánlják, de én úgy vettem észre, hogy könnyebben túlmelegszik, a gumikat is ki tudja húzni az optimális tartományból és ilyenkor teljesítményt is veszít
    2 - ez az optimális választás versenyekre, jól reagál mindenre, a működési tartománya is remek
    3 - esős körülményekhez és 12+ órás futamokhoz
    4 - nagyon agresszív típus, amit igazából semmihez se ajánlanak

    Bővebben itt

    Ja és ami fontos, hogy ha a versenyre a setupban fékbetét típust cserélsz, akkor ne felejtsd a boxstratégiában is átváltani, különben a csapat fékbetétet cserél a kiállásnál és másfél-két percet fogsz bent állni (tapasztalatból beszélek ).
    A 4-es breakpad bétateszteléshez készült. Élettartamát tekinve még egy teljes kört sem bír ki optimális telesítményen. Kunosék azért hagyták bennt, hogy a fékkopást és az ezzel összefüggő jelenségeket (holtjáték, stb) lehessen tesztelni. Egy hotlapra fel lehet tenni, de nem biztos hogy megéri.

  12. #12
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Köszönöm

  13. #13
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    A legtöbb szavazatot eddig a heavy rain kapta, a gyakorló szervereket át állítottam új kísérleti értékekre ami várhatóan ebbe az irányba módosítja az időjárást.

    Ahogy azt írtam, a maximum esőt nincs lehetőségünk beállítani.
    A kunosék által javasolt értékekkel, a nem hivatalos dokumentáció szerint a heavy rain, a legerősebb eső ami előfordulhatna a szerveren. Ezeket az értékeket már nincs értelme tovább csökkenteni, egyrészt nem garantálja hogy nem fordulhat elő storm, másrészt Egyiptomban is több eső lesz mint nálunk a futamokon.
    Kerestem új értékeket, ezek kevésbé realisztikusak, de a nem hivatalos doksi szerint itt medium rain a maximum ami előfordulhat. Ezt állítottam be jelenleg a GTR-Masters.hu #A gyakorló szerveren kipróbálásra.

    Valamint elindítottam a GTR-Masters.hu #B szervert. Ez nem alkalmas gyakorlásra.
    A célja hogy 3 perc alatt lefut egy verseny hétvége, így ~10 perc alatt 3 versenyhétvége időjárása tesztelhető.
    Ebben a topicban mindenki megoszthatja, hogy milyen maximális esőt tapasztalt a szervereken.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •