Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (101 összesen)
  1. #76
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Szerintem ez így a jó, azért nem olyan szigorú a rendszer sem törésmodell, sem vágások terén. T1-ben kaptam egy nagyobb ütést, de nem sérült az autó, meg volt talán 3 szélesítésem bünti nélkül. Ha már szimulátorozunk, legyen minél reálisabb. A való életben sem padlógázon, mindenen átugratva térnek vissza az autók a pályára egy-egy kicsúszás, elfékezés, vágás után.
    Ezzel a törésmodellel bizony oda kell figyelni a hurkákra, mert simán elüti a futóművet, ha nagyobb tempóval találod el. Kicsit olyan ez, mint a klasszikus pályák kavicsággyal, büntet, ha hibázol.

  2. #77
    Nekem csak az Ascari-ban volt egyszer egy incidensem, az elejét picit szűkebben kezdtem, azon kívül nem puttyogott semmiért. Így engem nem nagyon érintett, csak csodálkoztam, mitől ilyen szorgalmasak a steward-ok

  3. #78
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    monza

    Nem néztem replayt, de a rajtnál belém durrantott valaki, sérült autóval mentem végig az első futamot... a vége felé Tomi kiterelt azt én kaptam box utca áthajtást, amit elbaltáztam. A 2. futam már jobban sikerült, óvatosabban mentem, 8. hely.

  4. #79
    Idézet Eredetileg szabi811 írta Hozzászólás megtekintése
    . A 2. futam már jobban sikerült, óvatosabban mentem, 8. hely.
    Ne haragudj, de nem tudom magamban tartani! A második sikánnál, nem te vágódtál belém a fűről, olyan kb 180-al, merőlegesen? Teljesen hazavágta a felfüggesztésemet. A tiéd hogy maradhatott egyben?

  5. #80
    Becze Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 11.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    27

    quali

    Sziasztok !
    A 2. helyszín prekvali idejei hol fognak látszani ? ill mikor ? Csak hogy egyátalán némi offline gyakorlás után mikor merjek kimenni a pályára :-))) (még sosem mentem rajta most vettem meg)
    Üdv

  6. #81
    Horváth Ádám26 Versenyző Adamovics logója
    Csatlakozott
    2020. 04. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A vágásellenőrzés, amit tegnap használtunk, ugyanúgy működik, ahogy a GT bajnokságban, hogy kirívó vágás esetén azonnal büntet áthajtásos, vagy akár stop&go büntetéssel, egyébként pedig 3-4 lehetőséged van szélesítésre, mielőtt megbüntet. Előbbit Monzában csak úgy lehetett triggerelni, ha valaki lassítás nélkül átvágta valamelyik sikánt, erre az #A-n több példát is láttam, azok menet közben jogosnak tűntek. A program detektálja, hogy egy adott vágással mennyi időt nyersz, ezért ebben a rendszerben szélesítésnél bele kell emelni a gázba, rövidítésnél pedig le kell lassítani a büntetés elkerüléséhez. Én is tesztelgettem a határokat a sikánokban, de megúsztam mindkét versenyt büntetés nélkül, szóval azért némi körültekintéssel abszolút megoldható.
    Nem mondom, hogy nem volt jó a rendszer, csak elég váratlanul ért a büntetés, mert nem nagy tempóval vágtam át, csak az eleve sérült futóművet nem akartam rátenni a hurkára, ezért átengedtem mellette, és már repült az áthajtásos, miközben korábban szinte semmire nem járt bünti. Bár lehet volt pár elhagyásom más pontján is a pályának, de egy utolsó figyelmeztetés nem jött volna rosszul.

  7. #82
    Lakati Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 13.
    Város
    Szokolya
    Üzenetek
    36
    Idézet Eredetileg Hetfield írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok !
    A 2. helyszín prekvali idejei hol fognak látszani ? ill mikor ? Csak hogy egyátalán némi offline gyakorlás után mikor merjek kimenni a pályára :-))) (még sosem mentem rajta most vettem meg)
    Üdv
    Már látszanak az idők ugyan ott ahol eddig a Monzai

  8. #83
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    Roncsdebi

    Hát Srácok,

    A tegnapi verseny kicsit szürreális volt. Lehet, hogy a pálya jellegzetes első sikánjából adódott, de az volt az érzésem, hogy mindenki egyszerre szeretett volna elfordulni. Én mind a kétszer viszonylag jól jöttem ki a dologból, főleg a második futamon, ahol rövid időn belül a 6. helyen találtam magam, de aztán valahogy kint találtam magam a kavicságyban, szemben a menetiránnyal, így a második futam, bár végig mentem, de kuka.

    Az első futamon láttam, hogy egymás után osztogatja a gép az áthajtásos büntetéseket, és mivel én sokáig megúsztam, kezdtem pozitívan látni a dolgot, mígnem meg nem támasztottak oldalról, és át nem mentem a sikán levágáson és én is mentem a boxutcába.

    Mindent összevetve jó volt versenyezni a tavaszi szezon kihagyása után.

  9. #84
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80
    Kicsit talán tényleg szögletes a büntetések kiosztása, de ez azért van, mert egy algoritmus végzi. Ha lecsúszol egy kanyarban, és miután visszajössz, és magad elé engeded aki mellett rövidítettél, már nem hatja meg. De ez olyan, amit el kell fogadni. Szerintem nem vészes. Mondom ezt úgy, hogy én is kaptam, és nem emlékszem pontosan, hogy miért is.
    Ami viszont sokkal kevésbé tetszik – mondhatnám úgy is, hogy nagyon bosszantó – az az, ha az egyes session-ök ideje lejár, hiába vagy mért körön, és esetleg minden addiginál jobb a deltád, már csak integethetsz ahogy 0:00-nál külső nézetre vált a kamera. Gondolom ez a program sajátossága, és talán ez az egyedüli, ami nagyon nem szimpi a RaceRoom-ban. Minden más pöpec. Vagy esetleg állítható szerver-szinten? ...

  10. #85
    Idézet Eredetileg bozsomarci írta Hozzászólás megtekintése
    Ami viszont sokkal kevésbé tetszik – mondhatnám úgy is, hogy nagyon bosszantó – az az, ha az egyes session-ök ideje lejár, hiába vagy mért körön, és esetleg minden addiginál jobb a deltád, már csak integethetsz ahogy 0:00-nál külső nézetre vált a kamera. Gondolom ez a program sajátossága, és talán ez az egyedüli, ami nagyon nem szimpi a RaceRoom-ban. Minden más pöpec. Vagy esetleg állítható szerver-szinten? ...
    Ez Raceroom specialitás, nem állítható. AC után kicsit talán fura lehet, de nem vészes megszokni, hogy számolj vele. A Nordschleife-n necces ugye, ahol egy kör 8-9 perc és hát nem volna jó, ha valaki még épp megkezdhetné a mért körét, mások meg addig várjanak.
    Kis átállás agyban és nem érzed gondnak ezt, ennél bagyobb baj sose legyen vele!

  11. #86
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    nem

    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj, de nem tudom magamban tartani! A második sikánnál, nem te vágódtál belém a fűről, olyan kb 180-al, merőlegesen? Teljesen hazavágta a felfüggesztésemet. A tiéd hogy maradhatott egyben?
    az biztos hogy nem én voltam, egy ütközésem se volt a 2. futamon, ha így lett volna nem tudtam volna végigmenni

  12. #87
    Idézet Eredetileg szabi811 írta Hozzászólás megtekintése
    az biztos hogy nem én voltam, egy ütközésem se volt a 2. futamon, ha így lett volna nem tudtam volna végigmenni
    a replay szerint S.Ferenc volt, de majd megnézem újra, hátha rosszul emlékszem.

  13. #88
    A legendás helyszín mellett azért is kezdtünk Monzában, mert talán ez az egyik pálya, ahol a legextrémebb helyzetek állhatnak elő vágás szempontjából. A vágásellenőrző algoritmus nagyvonalakban úgy működik, hogy figyeli, melyik ponton hagyod el a pályát és hol térsz vissza, ez alapján egy egyenessel elmetszi az ideális ívet és amennyiben a sebességed/eltelt idő alapján úgy találja, hogy lényeges előnyre tettél szert, akkor akár azonnal büntet.

    Itt van egy olyan eset, amit jó eséllyel büntet a program, mivel a sikánt helyesen bevéve nem lehetne ekkora tempót átvinni a kanyaron:



    Itt pedig egy olyan, ami már szükségtelenül is óvatos, ennyire nem kéne elvenni, de ilyen esetben késleltetni kell a pályára való visszatérést, hogy az algoritmus ne detektáljon előnyszerzést:

    Utoljára módosította: balage06; 2020. 07. 10. 18:39.

  14. #89
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    igaz

    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    a replay szerint S.Ferenc volt, de majd megnézem újra, hátha rosszul emlékszem.
    Igazad van, engem kiterelt a fűre R. Kotroczó és már nem tudtam megállni, épphogy csak hozzád értem egy kicsit, az én autóm nem is sérült... elnézésedet kérem.

  15. #90
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    visszanézés

    Sziasztok!

    Nincs véletlen egy B szerveres felvétele valakinek, a 2 futam rajtjáról? Újrahúztam a gépem pár hónapja és most vettem észre, hogy nincs meg a futamokról a replay.

  16. #91
    Lakati Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 13.
    Város
    Szokolya
    Üzenetek
    36
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nincs véletlen egy B szerveres felvétele valakinek, a 2 futam rajtjáról? Újrahúztam a gépem pár hónapja és most vettem észre, hogy nincs meg a futamokról a replay.
    Nekem van amit a játék mentett le ha érdekel e-mailben el tudom küldeni de nem tudom hogy azt át kell e konvertálni vagy hogy lehet játékon kívül lejátszani .

  17. #92
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Lakati Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem van amit a játék mentett le ha érdekel e-mailben el tudom küldeni de nem tudom hogy azt át kell e konvertálni vagy hogy lehet játékon kívül lejátszani .
    A "játék" visszajátszásokat, maga a "játék" tudja lejátszani, az a "lejátszó". A replay nem egy videófile, nem képeket rögzít, hanem a kocsik pillanatnyi pozicióját, helyzetét a pályán. Cserébe lehet a kocsik között váltogatni, tetszőleges nézetet választani, lassítani, nagyítani, stb.

  18. #93
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nincs véletlen egy B szerveres felvétele valakinek, a 2 futam rajtjáról? Újrahúztam a gépem pár hónapja és most vettem észre, hogy nincs meg a futamokról a replay.
    Ha csak a rajt érdekes, akkor parancsolj! Tovább nem jutotttam, sőt, igazából az első kanyarig sem
    https://www.dropbox.com/s/pt8wsni6oc...rix_2.Vcr?dl=0

  19. #94
    Idézet Eredetileg szabi811 írta Hozzászólás megtekintése
    Igazad van, engem kiterelt a fűre R. Kotroczó és már nem tudtam megállni, épphogy csak hozzád értem egy kicsit, az én autóm nem is sérült... elnézésedet kérem.
    Nincs harag! Megnéztem az előzményét, láttam hogy nem tudtál mit tenni. Csak azt furcsállom, (nem ellened szól) hogy te úgy láttad, hogy kicsit hozzám értél és még sérülésed sem lett, nekem meg métereket repült az autó és megmakkant a futómű is. Szerintem ez volt az eddigi legerőteljesebb behatással járó balesetem futamon! Csak ezért rugóztam rajta.

  20. #95
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73

    célfotó :D

    Ez szoros befutó volt Piski Tomi ellen
    https://www.youtube.com/watch?v=Dl9B8EGAWQo

  21. #96
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Ez tényleg szoros volt


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  22. #97
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha csak a rajt érdekes, akkor parancsolj! Tovább nem jutotttam, sőt, igazából az első kanyarig sem
    https://www.dropbox.com/s/pt8wsni6oc...rix_2.Vcr?dl=0
    Köszi Erik, majd elemzem


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  23. #98
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tényleg szoros volt


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    Sachsenring még szorosabb lett
    https://youtu.be/ojsag2raiqk

  24. #99
    Lakati Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 13.
    Város
    Szokolya
    Üzenetek
    36
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Sachsenring még szorosabb lett
    https://youtu.be/ojsag2raiqk
    Sajnálom Imi hogy majdnem kiütöttelek nem volt szándékos nagyon szép mentés volt és a többiektől is elnézést kérek

  25. #100
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Sachsenring még szorosabb lett
    https://youtu.be/ojsag2raiqk
    Volt vagy 10 centi köztünk a végére
    Ez a befutó jól megmutatja, mennyire fontos egy jó kigyorsítás. Egy kicsit talán későn raktad a 3.-at és egy pillanatra bele is kellett emelned még a dombra fordulva. Ott ment el az előnyöd.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •