Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 49 (49 összesen)
  1. #26

    Ez a bajnokság kimarad

    Kipróbáltam, beleraktam 1 órát. Csodálkoznék, ha bárkit bevonzanak újoncként ez a kocsi. Setup független...
    Gratula az élmezőnynek, én körbe sem tudok menni. Elvette a kedvem. Jó versenyeket!

  2. #27
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Majd kristó kijavít ha tévedek, de tudomásom szerint az AC 911 bajnokságban:
    - Nincs 107%-os szabály.
    - Nincs semmilyen kötelezettség a perkvalifikáción való részvételre. Tehát offline is lehet készülni a futamokra.
    - Nem kötelező a prekvalifikációs oldalon nevezni.
    - Nincs szerver elosztó szabály. Nyári bajnokságokban nem szokott több szerver lenni. Ha mégis, a szervezők döntenek hogyan lesz lebonyolítva.
    - A prekvalifikációs szerver Rank App nélkül is rögzíti az időket.
    Tehát nem kell aggódni a prekvalifikáció miatt, nincs semmilyen jelentősége.
    Ezek mehetnek zárójelbe, holnap megbeszéljük. A prekvalon kell az érvényes nevezés. Igy tudjuk hogy a név mindenkinél helyesen van beállítva. Tudjuk hogy hány pilótát várhatunk. Annyi szervert kell indítani. Adott esetben ha 1 szerveren nem fér el az összes induló, akkor prekval idők alapján tudjuk elválassztani a mezőnyt. Névre szóló helyek megakadályoznák, hogy vki illetéktelen vegye el más elől a helyet. Késöbb érkezők, külön engedéllyel, elfoglalhatják az üresen maradt helyeket.

    Idézet Eredetileg Atesz92 írta Hozzászólás megtekintése
    Én gondolkodtam rajta, hogy rászánok időt és gyakorlok, de kb 1 óra szenvedés után letettem róla, egyszerűen az alulkormányzottsággal nem tudok mit csinálni. Remélem azért lesz valami kis default setupja valakinek, akkor újra megpróbálom
    Mondjuk iRacing-es F3-as versenyek után minden autó egy alulkormányzott csónaknak tűnik
    A porsche-k jellegzetessége az alulkormányozottság, de ennek ellenére ez még egész tűrhető ebből a szempontból is.
    De pár beállítási tipp:
    Kocsi elejét puhítsd, hátul keményítsd.
    Elöl összetartásokat növeld, hátul csökkentsd.
    Hátsó szárny minél kissebbre.
    Hátsó magasság minél magasabbra.
    Kormányszöget nagyra.
    Megmég nemtudom mik. Remélem nemmondtam hülyeségeket.

  3. #28
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek mehetnek zárójelbe, holnap megbeszéljük. A prekvalon kell az érvényes nevezés. Igy tudjuk hogy a név mindenkinél helyesen van beállítva. Tudjuk hogy hány pilótát várhatunk. Annyi szervert kell indítani. Adott esetben ha 1 szerveren nem fér el az összes induló, akkor prekval idők alapján tudjuk elválassztani a mezőnyt. Névre szóló helyek megakadályoznák, hogy vki illetéktelen vegye el más elől a helyet. Késöbb érkezők, külön engedéllyel, elfoglalhatják az üresen maradt helyeket.


    A porsche-k jellegzetessége az alulkormányozottság, de ennek ellenére ez még egész tűrhető ebből a szempontból is.
    De pár beállítási tipp:
    Kocsi elejét puhítsd, hátul keményítsd.
    Elöl összetartásokat növeld, hátul csökkentsd.
    Hátsó szárny minél kissebbre.
    Hátsó magasság minél magasabbra.
    Kormányszöget nagyra.
    Megmég nemtudom mik. Remélem nemmondtam hülyeségeket.
    Ja az ilyen nagyobb basic setup dolgokat vágom h a dampereket meg a ride magasságot elől-hátul állítva lehet ezzel trükközni csak magamtól nem igazán tudtam kidolgozni értelmes setupot

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Atesz92 írta Hozzászólás megtekintése
    Én gondolkodtam rajta, hogy rászánok időt és gyakorlok, de kb 1 óra szenvedés után letettem róla, egyszerűen az alulkormányzottsággal nem tudok mit csinálni. Remélem azért lesz valami kis default setupja valakinek, akkor újra megpróbálom
    Mondjuk iRacing-es F3-as versenyek után minden autó egy alulkormányzott csónaknak tűnik
    A korábban írt setup tippeken felül annyi tennék még hozzá, hogy ezek a régi vasak nem olyanok, mint a ma aktuális túltenyésztett versenygépek... ezeknek játszani kell a súlypontjával és a kanyarok előtt egy picit kibillenteni őket az egyensúlyukból és úgy rákapatni az ideális ívre. Egy jól elkapott gázelvétel, egy kicsit agresszívebb kormánymozdulat és markánsabb gázkezelés sokat tud lendíteni a dolgon... illetve ennél a gépnél talán különösen igaz, hogy csak gázon állva fordul igazán jól, ezért szerintem érdemes lehet kicsit jobban befékezni a bejáraton, hogy minél korábban pakolni lehessen neki a gázt és úgy elfordulni...

    Szóval igen, itt nem elég "csak" jól eltalálni az íveket és a tempót, hanem táncba is kell vinni a gépet és behintáztatni a kanyarokba, pont ez benne kihívás és az izgalom...


    Egyébként ez még igencsak tanulós autónak számít, próbáld meghajtani a legendás GT40-et, vagy a Cobra-t... utána ez a kis 911-es már felüdülés lesz!
    Utoljára módosította: neilszab; 2020. 06. 06. 23:25.

  5. #30
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek mehetnek zárójelbe, holnap megbeszéljük. A prekvalon kell az érvényes nevezés. Igy tudjuk hogy a név mindenkinél helyesen van beállítva. Tudjuk hogy hány pilótát várhatunk. Annyi szervert kell indítani. Adott esetben ha 1 szerveren nem fér el az összes induló, akkor prekval idők alapján tudjuk elválassztani a mezőnyt. Névre szóló helyek megakadályoznák, hogy vki illetéktelen vegye el más elől a helyet. Késöbb érkezők, külön engedéllyel, elfoglalhatják az üresen maradt helyeket.
    Bocs akkor én is félre értettelek. Légyszi töröld / javítsd amit rosszul írtam, ne vezessek félre senkit.
    Akkor ha jól értem lesz prequal és a szerveren üresen maradt helyekre lehet prequal nélkül nevezni.

  6. #31
    Na a Laci féle setuppal már kezesebb azért

  7. #32
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Mégpár fontos infó a futamra:

    • Prekvalifikációs oldal alján ne felejtsetek el nevezni (ez alapján tudjuk eldönteni hogy hány szervert kell indítani)! Legkésöbb futam elött 7 óráig tudtok nevezést leadni. Ha tuti jöttök, már most is lehet jelentkezni. Ha közbejönne valami, visszavonni bármikor lehetséges. Feleslegesen ne vegyétek el más elől a helyet!


    • Futam elött ~19:30 körűl tartunk majd egy próbarajtot. A pálya 32 férőhelyes. Ha teli lesz a szerver akkor a rajtnál (a sok kocsi miatt, a legfontosabbkor) megtudja izzasztani a számítógéped CPU-ját, akadozhat a kép (ami balesetveszélyes). Amennyiben ez jelentkezne nálad, akkor vegyél vissza a program grafikai beállításaiból (shadow, SOL, post effektek, tükröződések, részletesség).


    • Goodwood-i pálya régimódi, ennek híven 3 sorból indulunk a rajtrácsról. Ez extra figyelmet, együttműködést igényel mindenkitől, egyből a bajnokság legelején. A tanácsom az hogy a rajtot, fogjátok fel úgy hogy közösen elindulunk a futamra. Futamot megnyerni nem, elveszíteni, másét elrontani könnyen lehet a rajt során.


    • Az utolsó sikán a kétoldali palánkjával autógyilkos. Kockázatos manőverekbe itt inkább ne menjetek bele (pláne futam elején amikor szorosan jönnek a többiek). A hátrább lévő legyen az okosabb. Nemcsak mindketten, de a mögöttetek jövők is könnyen bajba kerűlhetnek. A pálya máshol elég széles, a széleken szép nagy legelőkkel ahol prímán lehet kockáztatni Amennyiben a sikánban baleset van, vagy vész esetére, biztosnak tűnő baleset elkerülése érdekében kihagyhatjátok a sikánt, átgurítva rövidíthettek, de semmi esetre se szerezzetek vele előnyt!
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 06. 10. 17:50.

  8. #33
    Boros Gyevi Lóránt Versenyző Boros Gyevi Lóránt logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 03.
    Város
    Zenta - Délvidék
    Üzenetek
    46

    Ha jövök

    Nálam tuti ilyen cpu gondok lesznek,mert már 25 autónál is problémázik a gép és teszem hozzá csutára levéve minden grafikai beállítás. ... ,ha nagyon baszkódik akkor inkább kilépek ,ha jönnék vagy nem is jövök emiatt. Valószínű,hogy a 8gb ram miatt lesz... amúgy károsodhat a cpu ,ha folyamatosan kiírja,hogy túlterhelt?

  9. #34
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Boros Gyevi Lóránt írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam tuti ilyen cpu gondok lesznek,mert már 25 autónál is problémázik a gép és teszem hozzá csutára levéve minden grafikai beállítás. ... ,ha nagyon baszkódik akkor inkább kilépek ,ha jönnék vagy nem is jövök emiatt. Valószínű,hogy a 8gb ram miatt lesz... amúgy károsodhat a cpu ,ha folyamatosan kiírja,hogy túlterhelt?
    Függ attól hogy hányan leszünk. Ha pont 32-en akkor csutkára leszünk az #A szerveren. Ha 34-en indulnak, akkor a szerverelosztó szerint #A szerveren 21-en, #B szerveren 13-an leszünk. Sok kocsinál azt szokta kiírni hogy CPU load high, azaz akkor a procinak kéne izzadnia, nem a memónak. Amúgy task managerben ezt láthatod is hogy melyik alkatrészed hisztizik. Első körben a versenyzőktől várjuk el hogy vegyenek vissza a grafikából, ők tegyenek meg minden telhetőt. Ha ezután is sok embernél probléma lenne, akkor kevesebb autó lehet majd fent egy szerveren. De prioritást élvez az, hogy sokan legyünk, egyszerveren, egyfutamon.
    A modern CPU-k alig tudnak megdögleni. Ha izzadnak, visszavesznek az órajelükből. Legvégső esetben kikapcsolnak. Apropó, megpróbálhatod hogy a hűtésedet maxra csavarod, hátha nem vesz vissza a "turbo"-ból a CPU-d (a rajtnál se, amikor a legjobban dolgozik).

  10. #35
    Boros Gyevi Lóránt Versenyző Boros Gyevi Lóránt logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 03.
    Város
    Zenta - Délvidék
    Üzenetek
    46
    Ezt a hűtés dolgot kipróbálom, hátha segít. Kösz a tippet!

  11. #36
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Hm, most jöttem rá, hogy az autóbeállításokban a spoiler, a hátsó szárny működését befolyásolja.
    0 = Sose aktív, nincs szárny
    1 = 95khm felett automatikusan kinyílik
    2 = Mindig nyitva


    + mégegy tipp. Ha valakinek nagyon fickós lenne a járgány, megpróbálhatja feltöltött tank-al is. Sokszor úgy nyugodtabb a kocsi, jobban tapad, kevésbé csúszik (de kigyorson lassabb).

  12. #37
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hm, most jöttem rá, hogy az autóbeállításokban a spoiler, a hátsó szárny működését befolyásolja.
    0 = Sose aktív, nincs szárny
    1 = 95khm felett automatikusan kinyílik
    2 = Mindig nyitva
    ja ez pár napja nekem is feltűnk amikor kipróbáltam a 0-ás szárnyat
    de nekem ugy nagyon ideges volt a tempós kanyarokban

  13. #38
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Aki jönne a futamra, az ne felejtsen el a nevezés gombra tenyerelni este 7-ig!

    Akinek a neve szürkén szerepel a listában, csillaggal van megjelölve, vagy többször is szerepel, változgatta a nevét, az tuti azzal az idővel (névvel) jelentkezzen amivel indulna a futamon. Máskülönben a lefoglalt helye betöltetlen marad (és az illető vagy 2 helyet vesz el, vagy nem is fog felférni sehova).

  14. #39
    Srácok, ma tudtam csak körözni kicsit, nincs érvényes időm.
    Jöhetek versenyre?

  15. #40
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    sziasztok jönnék, de eddig szopatott a kicsomagolás. tegyetek már be a listába köszi

  16. #41
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    éles szerverek mennek. Mindenki ügyeljen arra, hogy a neki "járó" szerverre lépjen fel a prekval helyezés szerint.

    A szerver => 1. Nagy Laci - 24. Varga Gábor Zsolt
    B szerver => 25. Takács Balázs - ...
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 06. 14. 19:25.

  17. #42
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok, ma tudtam csak körözni kicsit, nincs érvényes időm.
    Jöhetek versenyre?
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    sziasztok jönnék, de eddig szopatott a kicsomagolás. tegyetek már be a listába köszi
    Jöhettek a B szerverre (az A megtelt).

    Aki nem nevezett, lecsúszott, nincs ideje, de tud érvényes, biztonságos, mások testi épségét nem veszélyeztető köröket teljesíteni az a B szerverre csatlakozhat. Elötte legalább írja be hogy indulni szeretne, hogy tudjuk ki is az illető.

    Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel TeamSpeak-re a gyorsabb kommunikáció miatt.
    Sok sikert mindekinek!
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 06. 14. 19:38.

  18. #43
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164

    B-szerver

    Huh ez az autó gyilkos. Ideg gyilkos a legapróbb hibát is durván megtorolja... a versennyel nem is nagyon tudtam foglalkozni inkább az autóval küzdöttem. Pörögtek forogtak az emberek valaki simán össze tudna vágni a szerintem egy balettzenés videót a történtekből...

    köszi mindenkinek a versenyt a b-szerveren kár ,hogy mindkétszer beragadtam a rajtnál.(Bőcskei Attilától itt is elnézést kérek a lökésért talán nem zökkentett ki téged annyira, én pörögtem tőle)

  19. #44
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Huh ez az autó gyilkos. Ideg gyilkos a legapróbb hibát is durván megtorolja... a versennyel nem is nagyon tudtam foglalkozni inkább az autóval küzdöttem. Pörögtek forogtak az emberek valaki simán össze tudna vágni a szerintem egy balettzenés videót a történtekből...

    köszi mindenkinek a versenyt a b-szerveren kár ,hogy mindkétszer beragadtam a rajtnál.(Bőcskei Attilától itt is elnézést kérek a lökésért talán nem zökkentett ki téged annyira, én pörögtem tőle)
    Varga Tamás!

    Az első és a második futamon is egymásra találtunk, pár körön keresztül lihegtél a nyakamba, aztán hibáztam és megvertél az első futam végén... A második versenyen, viszont szerencsésebb voltam és stabilabban tudtam kezelni a kocsit, de így is okoztál pár izgi kört, azzal, hogy sűrűn kellett nézegetnem a tükröket... :-D A végén (szerencsémre) Te hibáztál így én jöttem be a 4. helyre. Jó verseny volt, gratulálok! Belerázódsz, megszokod a kocsit és a horsmai pályán találkozunk ;-)

    Köszi mindenkinek! Várom a következő versenyhétvégét!

  20. #45
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Hát, nemvolt egyszerű az biztos. Pedig szélesnek, és elég simának tűnik a pálya, mégis telivan "hülye", amorf duplacsúcsos kanyarokkal. A kocsi sem tűri ha valaki túlfeszíti a húrt nála. Viszont ebben a kihívás a szép. Nem lesznek egyszerűbb pályák. Viszont a kocsit meglehet tanulni, kitapasztalni, kiismerni, fejleszteni a vezetési tudásunkon. Ugyanazokat a hibákat nem elkövetni mégegyszer. Itt nem az a kihívás hogy a másikat letúrjuk a pályáról, nem az utolsó centik feszegetéséről szól, sokkal inkább respektálni kell mind a pályát, a kocsit, és a versenytársakat. Közösen küzdünk meg az elemekkel, és megyünk végig rajta.
    Ennek mentén prímákat sikerűlt meccselnem Morvai-val, úgy hogy énis, őis engedett olykor

    Gratula aki végigtolta, kemények vagytok, találkozunk a következő versenyen >> Horsma
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 06. 14. 23:00.

  21. #46
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Huh ez az autó gyilkos. Ideg gyilkos a legapróbb hibát is durván megtorolja... a versennyel nem is nagyon tudtam foglalkozni inkább az autóval küzdöttem. Pörögtek forogtak az emberek valaki simán össze tudna vágni a szerintem egy balettzenés videót a történtekből...

    köszi mindenkinek a versenyt a b-szerveren kár ,hogy mindkétszer beragadtam a rajtnál.(Bőcskei Attilától itt is elnézést kérek a lökésért talán nem zökkentett ki téged annyira, én pörögtem tőle)
    No problem, a második versenyen sokkal jobban megzavart, hogy miután hirtelen az ölembe pottyant a 2. pozíció, jópár kör után a célegyenes végén elengedte a kormánytartó magát, és az ölembe pottyant az egész hóbelebanc (azért ilyen Fittipaldival ritkán fordult elő ), nem is tudom hogy sikerült csak egy helyet buknom miatta...

    Az első futamon ha jól emlékszem Szabó Balázzsal meccseltem kicsit, de hiába értem utol, hiába volt egy kis pici-pöci, csak nem sikerült befűzni.

    Gratula mindenkinek, jó verseny volt mindkettő.

    A kocsit, viszont nagyon nem érzem, ezt még sok-sok gyakorlással tanulnom kell.

  22. #47
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Idézet Eredetileg assettocorsa1615 írta Hozzászólás megtekintése
    Varga Tamás!

    Az első és a második futamon is egymásra találtunk, pár körön keresztül lihegtél a nyakamba, aztán hibáztam és megvertél az első futam végén... A második versenyen, viszont szerencsésebb voltam és stabilabban tudtam kezelni a kocsit, de így is okoztál pár izgi kört, azzal, hogy sűrűn kellett nézegetnem a tükröket... :-D A végén (szerencsémre) Te hibáztál így én jöttem be a 4. helyre. Jó verseny volt, gratulálok! Belerázódsz, megszokod a kocsit és a horsmai pályán találkozunk ;-)

    Köszi mindenkinek! Várom a következő versenyhétvégét!
    Szia,

    Igen valóban így volt. Kicsit kergettük egymást bár szerintem inkább az autóval küzdöttünk de jó volt. köszi

  23. #48
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Nemhivatalos simresults:
    A: simresults.net/200616-9Ft
    B: simresults.net/200616-o3Q

  24. #49
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Hivatalos eredmény feltöltve: http://www.gtr-masters.hu/result/14001
    Ha bárki vmi bibit vélne felfedezni, szóljon.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •