Szavazás eredménye: SummerCup 20 mely kocsival?

  • Alfa Romeo GTAM

    17 51,52%
  • Austin Mini Cooper S

    6 18,18%
  • Porsche 911 Singer

    26 78,79%
  • Porsche 356A 1600GS

    8 24,24%
Szavazók
33 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (41 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    Szavazás - Summer Cup 2020

    Válassz magadnak nyári verdát!

    A hamarosan induló Summer Cup versenysorozattal készülünk a nyárra, ahol a könnyedebb szórakozásnak, a szimulátorokkal eddig csak szemezgetőknek is teret adunk. Rátok bízzuk a döntést, hogy a következő kocsik közűl, melyikkel szeretnétek közelebbi kapcsolatba kerűlni, melyikkel fussunk egy mini bajnokságot. Kérjük a fenti szavazáson adjátok le a voksotakat azon autókra, amelyikkel el tudjátok magatokat képzelni a volán mögött. Több kocsira is adhattok szavazatot. A legtöbb szavazatot kapott autó lesz a befutó. A szavazás máj.31-én este zárul, így egy hetetek van a döntést meghozni.

    Az ingyenes, nyílt bajnokságban, rövid, dupla futamos versenyek fordított rajtráccsal váltják majd egymást. Kéthetente, vasárnap este kerülnek megrendezésre. A kocsikhoz jobban passzoló, buckás, poros, rövid, ismeretlenebb pályákon. Pontos dátumokról, és a pályákról hamarosan új információkkal szolgálunk (nyertes kocsitól is függnek a pályák). A nyári bajnokságban a részvétel ingyenes, szervertagságra nem lesz szükség, így aki még csak ismerkedik az online versenyzéssel, vagy a ligánkkal, az könnyen, kötöttségek nélkül kipróbálhatja magát. A versenyzők fele a minimális elvárásunk mindössze a sportszerű, kultúrált viselkedés mind a pályán, mind azon kívűl.


    Annak érdekében hogy megfontolt döntés tudjatok hozni, indítottunk egy szervert, ahol azonos körülmények között összehasonlíthatjátok az autókat. Köridőket nem szükséges összevetni, válasszatok érzésre, feelingre. A feltüntetett időpontban, vasárnap este egy tesztfutamot is rendezünk, ahol az addig legtöbb szavazatott kapott autót megkostolhatjuk hogyan viselkedik a mezőnyben.

    Dátum: 2020.Máj.31. 20:00
    Pálya: Highlands Short - rank (gyári alap tartalom)
    Autók:

    • Alfa Romeo GTAM - A gyári GTA-nál eggyel bikább, de ígyis egy szépen kontrollálható, kapargatós, hátsókerekes kis méregzsák. Igazi versenygép. Nincs elektornikus segítség.
      Letöltés: @RD, GDrive
    • Austin Mini Cooper S FIA App.K - Angol telivér, jobb oldali kormánnyal. Elsőkerekes hajtás, ami egy kis szokást igényel, ha ez nem menne, akkor tiszta MrBean érzés. Nincs elektornikus segítség.
      Letöltés: @RD, GDrive
    • Porsche 911 Singer 3.8l - Régi porsche, új kivitelben. A 3.8 lityis verzió kellőképpen nyugodt, határon közlékeny. Gyönyörű kivitelezés, megadott sebességnél a hátsó spoiler-ét automatikusan nyitja. Nincs benne TC (nem is kell, adagolható szépen), ABS van, opcionálisan kikapcsolható.
      Letöltés: @RD, GDrive
    • Porsche 356A 1600GS Carrera GT Coupe Track Day - Trackday verzió. A leglassabb, legrégebbi autó, ami szeret csónakosan inbolyogni, kanyarban úszkálni, úgyhogy hiába lassú az élet benne, mindig foglalkozni kell vele. Váltásoknál ha a gázt nem vesszük el, akkor a motornak egy idő után kaputt! Vezetéstechnikailag ehhez alkalmazkodni kell, futamon ez extra figyelmet igényel.
      Letöltés: @RD, GDrive


    Szerver: GTR-Masters.hu #SummerCup
    Jelszó: masters

    Köridő rögzítéséhez szükséges dolgok:

    • Az Assetto Corsa eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Mindegyik addon kocsi letöltése a fenti kiírásból.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved. Ez szükséges ahhoz, hogy a honlap fel tudjon ismerni a prekvalifikációban.
    • Nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 05. 25. 18:34.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Tesztszerver fut, elég alapbeállításokkal egyelőre. Prekval szerver darabig nincs.

    Még kis adalék a kocsikhoz. Mindegyik igen igényes mod-nak, addon-nak tűnik, talán a Carrera porsche a legkevésbé kicsoszolt darab, de cserébe nagyon egyedi vezetési élményt ad. Mind a négy kocsi eltérően viselkedik. Talán a modern Porschét a legkönnyebb elvezetni. Van bennük kihívás, lehet fejlődni általuk, de nem szakítják le az embere kezét, nem viselkednek kiszámíthatatlanul. Jól kell velük bánni. Easy to drive, hard to master...

    A négy jószágról még egy-egy ízelítőkép:


    és persze megfontoltan szavazzatok, próbáljátok ki. Ne név, vagy kép alapján szavazzatok
    Ha egyik sem jön be, nem is érsz rá, akkor nem kell bökni.

    ésmég 2 bemutató videó, hogy miről is van szó. Sajna a másik két járgányról nemtaláltam ilyen hangulatos klippet, emiatt ne szegje kedvetek azoktól se!

    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 05. 25. 01:48.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Még egy fontos összehasonlító táblázat arról, hogy melyik kocsi szeret kilincsel előre menni a kanyarokban:

    Alfa Romeo GTAM Austin Mini Cooper S Porsche 911 Singer Porsche 356A Carrera





  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Csak egy ötlet, az autó lehetne a pálya függvénye is. Pl Valelunga club - mini, Spa - Porsche, stb.

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Csak egy ötlet, az autó lehetne a pálya függvénye is. Pl Valelunga club - mini, Spa - Porsche, stb.
    Még nem volt időm összepárosítani a kocsikat a pályákkal. Van sok jó pálya a tarsolyba. Megnézem mégegyszer hogy melyiken hogyan fekszik a nyertes kocsi. Egy mini, vagy a carrera kissebb pályákon is ellene. A 911-es, meg az alfa jobban kéri a nagyobb pályákat, ahol jobban kitudják magukat futni. Váltóáttételeket nem is tudom biztosan melyikben lehet állítani. Az egyik cél, hogy ismeretlenebb, nem agyonhasznált, más szimben nem megtalálható, akár már beszántott, de kidolgozottságilag minőségi pályák legyenek versenyben. Lehetnek veszélyesek, mai szemmel szemöldökfelhúzósak is, rücskösek, koszosak. Nemkell biztonságosnak, 10m szélesnek, Tilke féle lebetonozok mindent pályának lennie. Lehet lesz olyan pilóta aki neki fog menni egy oszlopnak, vagy be fog esni az árokba. Igen, ez veszélyes! Duplafutamok lesznek valószínű, meg sok verseny, lehet javítani. Majd kiírom a versenykiírásba pirossal hogy "az autóversenyzés veszélyes"

    Akinek van ötlete, javallata ilyesfajta régi/jó pályára amin szivesen menne, az leírhatja, ha még nincs a listámon megnézem, megfontolom, de a végső döntés, felelősség nálam lesz.

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Prekval listát valaki beüzemelte, mind a 4 kocsi látszik. Köszik. Akinek kell ott vannak a legjobb köridők.
    Alfának, és a 911-esnek elég pici ez a pálya, ennél nagyobbak lennének nekik, csak vmi rövid, mindenkinek meglévő pályát dobtam be a tesztre. Offline is kilehet próbálni őket valami komolyabb pályán.

  7. #7
    Boros Gyevi Lóránt Versenyző Boros Gyevi Lóránt logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 03.
    Város
    Zenta - Délvidék
    Üzenetek
    46

    jelenleg nincs szerver?

    Csatolt képek Csatolt képek

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Boros Gyevi Lóránt írta Hozzászólás megtekintése
    ..
    De elvileg megy.
    Filter-eket nézted, kocsik megvannak?

  9. #9
    Boros Gyevi Lóránt Versenyző Boros Gyevi Lóránt logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 03.
    Város
    Zenta - Délvidék
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De elvileg megy.
    Filter-eket nézted, kocsik megvannak?
    jó lett. Köszi!

  10. #10
    Boros Gyevi Lóránt Versenyző Boros Gyevi Lóránt logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 03.
    Város
    Zenta - Délvidék
    Üzenetek
    46
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De elvileg megy.
    Filter-eket nézted, kocsik megvannak?
    Porsche 911 Singerhez esetleg setup van?

  11. #11
    Kéri Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 05.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    39
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Akinek van ötlete, javallata ilyesfajta régi/jó pályára amin szivesen menne, az leírhatja, ha még nincs a listámon megnézem, megfontolom, de a végső döntés, felelősség nálam lesz.
    Lécci lécci lécci!!!

    https://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Panorama_Circuit

  12. #12
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Az egyik cél, hogy ismeretlenebb, nem agyonhasznált, más szimben nem megtalálható, akár már beszántott, de kidolgozottságilag minőségi pályák legyenek versenyben. Lehetnek veszélyesek, mai szemmel szemöldökfelhúzósak is, rücskösek, koszosak. Nemkell biztonságosnak, 10m szélesnek, Tilke féle lebetonozok mindent pályának lennie. Lehet lesz olyan pilóta aki neki fog menni egy oszlopnak, vagy be fog esni az árokba. Igen, ez veszélyes! Duplafutamok lesznek valószínű, meg sok verseny, lehet javítani. Majd kiírom a versenykiírásba pirossal hogy "az autóversenyzés veszélyes"

    Akinek van ötlete, javallata ilyesfajta régi/jó pályára amin szivesen menne, az leírhatja, ha még nincs a listámon megnézem, megfontolom, de a végső döntés, felelősség nálam lesz.
    Ez egy jó elképzelés, tetszik.

    Néhány pálya tipp (a minőségüket nem tudom, lehet van több verzió is): Mosport, Cadwell Park és Charade.

  13. #13

    szavazás

    Srácok!
    Senki ne szavazzon addig, amíg nem ment minden autóval. Ezek nagyon nem a TCRes seatok. Nagyon szép az Alfa, de szerintem azt a legnehezebb irányítani... Szóval teszteljetek szavazás előtt!!!

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Boros Gyevi Lóránt írta Hozzászólás megtekintése
    Porsche 911 Singerhez esetleg setup van?
    Máris időre akarsz gyurni? Annak még nincs itt az ideje Nemvagyok benne guru...


    Idézet Eredetileg Szaboo írta Hozzászólás megtekintése
    Bathurst van ACC-ben, szuperlézeres. R3E-ben is megvan. AC-hez is van egy "jó" verzió. Picit nagy. Ha mégvalaki megemlíti, akkor ránézhetek. Plusz mini-vel, vagy a Carrera-val elég uncsi/érdekes lenne.


    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egy jó elképzelés, tetszik.
    Néhány pálya tipp (a minőségüket nem tudom, lehet van több verzió is): Mosport, Cadwell Park és Charade.
    Na, ebből kettő rajtavan a listán. Lottóznod kéne..

    Idézet Eredetileg zsopo87 írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok!
    Senki ne szavazzon addig, amíg nem ment minden autóval. Ezek nagyon nem a TCRes seatok. Nagyon szép az Alfa, de szerintem azt a legnehezebb irányítani... Szóval teszteljetek szavazás előtt!!!
    úgy úgy, nem kell elsietni. Rakjatok bele köröket, nézzétek meg a határon, hosszútávon, máspályán milyen.
    Háthogy kinek mi a nehéz, ugye én a mini-vel szenvednék a legjobban.

  15. #15
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Bathurst van ACC-ben, szuperlézeres. R3E-ben is megvan. AC-hez is van egy "jó" verzió. Picit nagy. Ha mégvalaki megemlíti, akkor ránézhetek. Plusz mini-vel, vagy a Carrera-val elég uncsi/érdekes lenne.
    Na, ebből kettő rajtavan a listán. Lottóznodkéne..
    Bár a kocsikat még nem volt időm kipróbálni, pályákban gondolkodtam
    Bathurst nekem is eszembe jutott
    Valamint pl: Road America, Sonoma, Sebring, Laguna Seca, Zandvoort, Zolder, Rouen, Road Atlanta, Kyalami, Virginia Raceway, Brands Hatch GP, Cadwell Park. Így elsőre

    (Lehet, nincs mindből jó AC verzió)

    Amint lesz időm, kipróbálom a kocsikat

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Bár a kocsikat még nem volt időm kipróbálni, pályákban gondolkodtam
    Bathurst nekem is eszembe jutott
    Valamint pl: Road America, Sonoma, Sebring, Laguna Seca, Zandvoort, Zolder, Rouen, Road Atlanta, Kyalami, Virginia Raceway, Brands Hatch GP, Cadwell Park. Így elsőre

    (Lehet, nincs mindből jó AC verzió)

    Amint lesz időm, kipróbálom a kocsikat
    Légyi csak olyan pályát említsetek ami megvan AC-hez, mentetek is rajta, megüt is egy szintet, és lehetőleg link-el. Nem kutakodni szeretnék, hanem tesztelni olyan pályát ami elkerülhette a figyelmemet.
    Amiket említettél abból több gyári tartalom. Sokon mentünk is már (roadamerica,zolder). Cadwell az jó, már kétpontos

  17. #17

  18. #18
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Köszik. Leírom hogy gondolkodom.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Kissé hosszú. Mini nord. Néhol nagyon közel a kerítés, ha baj van nemlehet kerülni. Amúgy nagyon baba pálya Talán őszre bevállalnám.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Régebben néztem, nekem nagyon egyformák a kanyarok, nincs referenciapont, könnyen elmérhető. Bukótér is alig van a fák elött, ha hibázik valaki esélyes hogy a pályára forog be.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Aza 4 oszlopos rajt, nemtudom mit rejt magában. A nagy döntött érdekes lehet. Megyek majd rajta egy kört a nyertes kocsival. Anno valami gixer a kerítéssel is rémlik, le lehet esni, vagy beragad a kocsi?

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Patent. Picit pici a box.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt nemismerem, megnézem majd. Ha vágható sikán van benne, ami nem büntet (bucka, virsli, nincs ott gumifal) akkor az hátrány.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Patent. Többféle variációban is jó. Talán az első részén van egy csíphető kanyar, belefér.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Top.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezis rajtavan a listámon. Picit elnagyolt a pálya, nem olyan részletes, de izgalmas a 8-asával. Nincs benne sok egyenes.

  19. #19
    Adelaide 1988

    http://assetto-db.com/track/adelaide1988/adelaide1988


    Tsukuba (mondjuk combosabb autóhoz lehet kicsi pálya, de egy Mini-nek azért jó lenne)

    https://www.racedepartment.com/downl...-circuit.2629/


    Esetleg egy Silverstone variáns mint a National vagy ilyesmi

  20. #20

  21. #21
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Ha már felkerült a terítékre a Mini:
    https://www.racedepartment.com/downl...cs-ring.25815/

    Itt egy jó kis lökdösődös, gokart feeling garantált.
    Ráadásul Igazi magyar unikum, tudtommal jó a minősége is Bár versenyt még nem mentem rajta.

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Atesz92 írta Hozzászólás megtekintése
    Adelaide 1988

    http://assetto-db.com/track/adelaide1988/adelaide1988


    Tsukuba (mondjuk combosabb autóhoz lehet kicsi pálya, de egy Mini-nek azért jó lenne)

    https://www.racedepartment.com/downl...-circuit.2629/


    Esetleg egy Silverstone variáns mint a National vagy ilyesmi
    Adelaide-en az első sikán, meg a közepefele a bukkanók, kiszélesítések nemtudom hogyvannak, mennyire lehet véleményes. De lecsekkolom.
    Tsukuba kicsi lenne.
    Silverstone rövidebb verziói sztem picit laposak. Nemigazán jön át a speed, nincs benne veszély


    De mibajod a digókkal? Miért vetted külön őket?
    Megnézek egy párat...

    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már felkerült a terítékre a Mini:
    https://www.racedepartment.com/downl...cs-ring.25815/

    Itt egy jó kis lökdösődös, gokart feeling garantált.
    Ráadásul Igazi magyar unikum, tudtommal jó a minősége is Bár versenyt még nem mentem rajta.
    Kakucsring nem igazi versenypálya. Pici a pitje, a rajtrácsa. Betonbólyák. Nincs egyenes, előzési pont. Erre nemjó.

  23. #23
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Adelaide-en az első sikán, meg a közepefele a bukkanók, kiszélesítések nemtudom hogyvannak, mennyire lehet véleményes. De lecsekkolom.

    De mibajod a digókkal? Miért vetted külön őket?
    Semmi bajom velük, csak így 3-as csoportok jöttek ki A Forll Ring-et ajánlanám nagyon a pálya vonalvezetése és jellege miatt. Ha nincs benne bug, akkor remek versenyhelyszín lehetne.

    Adelaide-ből van újabb is, ha érdekes:
    https://szimversenyzes.hu/2018/12/06...ny-a-varosban/

  24. #24
    Balogh Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 01. 08.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    37

    Unhappy valami probléma

    Sziasztok!

    Tegnap gondoltam kipróbálom mindet. Sajnos 0 sikerrel. Letöltöttem mindent. Beraktam a helyére őket. Amikor kiválasztom aszervert a jó autóval akkor bejön a betöltő fekete oldal. Pályával kezdi az lefut eltűnik. Viszont amikor alul a kiírás átvált az autóra akkor visszadob a szerver választó oldalra. Egyik autóval sem működik. Valakinek valami ötlet. Az autókat megpróbáltam újra feltenni az sem segített sajnos.

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg gupszii írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Tegnap gondoltam kipróbálom mindet. Sajnos 0 sikerrel. Letöltöttem mindent. Beraktam a helyére őket. Amikor kiválasztom aszervert a jó autóval akkor bejön a betöltő fekete oldal. Pályával kezdi az lefut eltűnik. Viszont amikor alul a kiírás átvált az autóra akkor visszadob a szerver választó oldalra. Egyik autóval sem működik. Valakinek valami ötlet. Az autókat megpróbáltam újra feltenni az sem segített sajnos.
    Offline mind a 4 kocsit tudod vezetni, betöltődnek?
    Ha a masters-es szerverre csatlakozol, akkor melyik kocsi betöltésekor lép vissza (bal lent mutatja mit tölt épp)?
    Szerintem valamelyiket nemjó helyre tömörítetted ki, vagy egy régebbi verzióra másolhattad. Könyvtárneveket, eléréseket csekkold. Ha nem megy, offline teszteld őket, majd szavazz, úgyis csak az egyik fog nyerni

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •