Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 30 (30 összesen)
  1. #26
    Nekem se tartott sokáig a tegnap. Sonoma előtt feljebb vettem az FFB erősségét, mert ACC után zavaró volt a különbség, ez most pont jól jött, mert Piski Tomi mögött haladva valamiért megbicsaklott az autó a pálya legkényesebb pontján (gyakorlás közben szélárnyékba se tapasztaltam előtte hasonlót), a kormány rántott egyet a kezemen és mire összeszedtem már túl késő volt.


  2. #27
    Kenéz Sándor Versenyző kenezs01 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 04.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    62
    Mióta lecseréltük a Hondát az Audira messze ez volt a legjobb futamom. Bár én kezdeményeztem korábban az cserét, csapaton belül mégis nekem sikerült a legkevésbé összeszoknom az autóval. A tegnapi futam viszont a régi szép időket juttatta eszembe, amikor még az egyéni bajnoki címért küzdöttem. Sokat készültem erre a futamra, imádom ezt a pályát, mind közül egyértelműen a kedvencem. Mivel az egyéni bajnokságban már nincs esélyem a dobogóra, így kimondottan az volt a célom, hogy legalább ezt a futamot megnyerjem.


    A kvalifikáció igazán jól sikerült, bár Epinger Norbi elsőre egy nagyon jó időt futott, de folyamatosan tudtam hozzá közeledni, és az utolsó körömben sikerült megszereznem a pole-t, ami kulcsfontosságú volt.


    A rajtom jól sikerült, az első kanyar féktávja is rendben volt, bár Zoli csapattársam rendesen rám hozta a frászt a kései féktávjával, de szerencsére sikerült megfognia az autót, és bejött mögém a második helyre. Az, hogy Zoli volt mögöttem kicsit megnyugtatott bár Ő is a győzelemért küzdött így nyomnom kellett rendesen. Ettől függetlenül viszont igazi csapattársként végig segített nekem a stratégiában, amit innen is köszönök Neked Zoli. Az egész futam alatt kizártnak tartottam, hogy kiállás nélkül végig lehet csinálni, viszont Zoli határozottan állította, hogy igen. A gond csak az volt, hogy az én gumijaim jobban fogytak, mint a Zolié, ezért minden kör végén egyeztettünk, hogy kinek hány % van még a gumikban. Aztán a 4. kör után elhatároztam, hogy nem fogok kimenni. Ekkor volt egy kb. 3-4 másodperces előnyöm, viszont továbbra is nagyon tartottam attól, hogy az utolsó kör utolsó féktávján fogok defektet kapni, ezért állítottam a fékerőn, és mentem két gumikímélő kört, viszont emiatt az előnyöm 1 másodpercre csökkent. Az utolsó körben még beleadtam mindent, és sikerült egy kicsit ellépnem Zolitól.


    A befutókor 5%-os volt a bal elsőm, tehát simán kibírta


    Rég volt ilyen jó futamom, annak ellenére is nagyon élveztem, hogy igazából senkivel nem találkoztam az egész futam alatt, nem kellett támadnom, és nem kellett védekeznem sem, csak a vezetésre kellett koncentrálnom, és egy tökéletes versenyt mentem a legapróbb hiba nélkül.


    Gratulálok mindenkinek aki célba ért, illetve a csapatomnak is, mivel sikerült a maximális csapatpontot elhozni ebben fordulóban.
    Kenéz Sándor #88

  3. #28
    Mickiewicz Máté Szervező MoT3C logója
    Csatlakozott
    2007. 05. 07.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    23
    Sziasztok!

    Elérkezett az ideje ,hogy én is írjak valamit ha már köztetek versenyzek egy pár futam óta.
    Én régebben a Live for speed magyar bajnokságban és nemzetközi ligákban versenyeztem közel 10évet szép eredményekkel és jó emlékekkel, majd 2016ban befejeztem a szimulátorozást. Nem rég olvastam a Mihelisz Norbi Esport bajnokságáról és úgy gondoltam újra mennem kéne egy kicsit megvan e még a régi formám és kedvet kaptam egy kicsit a versenyzéshez. Az első hungaroringes versenyem katasztrófa volt, nagyon ismeretlen terep nekem még ez a Raceroom és nem is igazán fekszenek nekem ezek az első kerekes kocsik. De versenyről versenyre érzem hogy mindig tanulok valamit a programról és főleg tőletek versenyzőktől. Nagyon tetszik ahogy szakmailag és technikailag is hozzá álltok a szimulátorozáshoz. Remélem még sok izgalmas futamot fogunk együtt versenyezni az új és régi szimekben.

    Nordschleiféről:

    Ez a pálya hihetetlen, itt versenyezni bármilyen autóval is azt gondolom hogy a szimulátorozás csúcsa. Itt soha nincs tökéletes kör csak tűrhető. Ha nem tartod tiszteletben ezt a pályát akkor megrág és kiköp. Természetesen nekem is ez az egyik kedvenc pályám. Abban biztam ,hogy majd eljön az én időm és sikerül végre nyernem a kis I30al. Gyakoroltam is ,csak sajnos nem a versenyre, hanem a leaderboardon. Az első éles gyakorlásaimon jöttem rá, hogy bizony a leaderboardon lévő tökéletes tapadás, féktávok és a gumi kopás hiánya. Anyira messze áll a valódi versenytől mintha egy másik programmal kéne versenyezni.

    Quali:

    Próbáltam egy jó kört összerakni de féltávig még csak időm sem volt mert mindig valakit utolértem vagy elrontottam a köröm.
    Aztán összeraktam egy közepesen jó időt, végül a quali vége felé egy igazán jó körön voltam amikor is az utolsó síkánban a falat elkaptam
    Már nem maradt idő egy újabb körre szóval maradt a P5.

    Verseny:

    Szinte biztos voltam benne ,hogy kereket kell cserélni mindenkinek főleg az első 5ben. Ahogy számolgattam hatalmas időveszteség lett volna kiállni, így úgy gondoltam ha spórolok egy kicsit a gumival akkor talán végig tudok menni. Szépen követem az élmezőnyt ők kiállnak én meg majd jól megnyerem a versenyt , hát nem jött be . A taktikám miatt nem is erőltettem a pozíció harcokat elég engedékeny voltam, volt is két kisebb hibám ami után hamar a 8ik helyen találtam magam. Próbáltam pontosan de óvatosan vezetni , és vártam a boxkiállásokat fel is jöttem az 5ik helyre. Láttam az utolsó körben hogy itt bizony nem lesz több kiállás. Mivel maradt még bőven gumim ezért elkezdtem nyomni neki hátha elkapom Ősz Balázst a 4ik helyen de már nem volt elég időm a végéig. Így maradt a P5 ami a visszatérésem óta a legjobb eredményem a Hyundaial. Sonomai versenyeken 8-7-6 helyezésem volt, most 5ik a Nordon akkor a következőn lehet 4ik leszek A tanulság, hogy nagyon sokat kell még tanulnom a Raceroom fizikájáról , finomságairól és főleg a verseny felkészülésről.

    Grat az első 4nek szép volt srácok.

  4. #29
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    409
    Idézet Eredetileg MoT3C írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Én régebben a Live for speed magyar bajnokságban ...
    Welcome back MoT3C!

  5. #30
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Nordschleife

    Bajnokság állása: LINK

    Óvások: LINK



Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •