Találatok: 1 - 12 (12 összesen)
  1. #1

    AC SEAT - büntetések - Daytona

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Daytona - 2020. április 26.

    Óvások:
    A R1 29:00 Gera András - Ács Attila: Gera András - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R2 3:12 Kéri Szabolcs - Vizner Gábor: - versenybaleset
    A R2 8:38 Kéri Szabolcs - Faragó Imi: Faragó - lökés - 1 figyelmeztetés
    A R2 8:48 Kéri Szabolcs - Faragó Imi: Kéri Szabolcs - kiforgatás - 2 figyelmeztetés
    A R2 25:00 Zsigovics Péter - Nagy Balázs: Nagy Balázs - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R1 11:17 Bozsó Marci - Bükkös Róbert: Bükkös Róbert - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R2 3:10 Bozsó Marci - Fellenbeck Zsolt: Fellenbeck Zsolt - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Nem jelezte a BUÁ letöltését:
    Sári András - 1 figyelmeztetés
    Homoki-Szabó Csaba - 1 figyelmeztetés
    Mészáros Gábor - 1 figyelmeztetés


    Az összevont büntetések összesítve:
    2 db Boxutca Áthajtás: Kohári Roland,
    1 db Boxutca Áthajtás: Együd István, Fellenbeck Zsolt, Gera András, Kéri Szabolcs, Oláh Gergely, Oszlár Dominik,
    3 db figyelmeztetés: Asztalos András, Balogh Gábor, Boros Gyevi Lóránt, Együd István, Faragó Imi, Gombos Gergő, Hevesi Sándor, Kéri Attila, Kovács Geri, Lányi Tamás, Szabó Ferenc, Tuzy János Pál, Nagy Balázs, Bükkös Róbert, Bozsó Marci
    2 db figyelmeztetés: Fellenbeck Zsolt, Gera András, Kohári Roland, Mészáros Gábor, Piski Tamás, Poszmik Gilbert, Varga Tamás,
    1 db figyelmeztetés: Homoki-Szabó Csaba, Kéri Szabolcs, Morvai Norbert, Sári András, Zengő Ádám


    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: latoo; 2020. 05. 10. 10:00.

  2. #2
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80

    magyarázat kérése egy büntetéssel kapcsolatban

    Tisztelt Versenybíróság!
    Szeretnék bővebb magyarázatot kérni a büntetésemről. Az óvást én nyújtottam be azért, mert úgy érzem, az én érdekeim sérültek, az én autóm tört össze. Az esetben vétlennek érzem magam, ha nem ezt érezném, nem nyújtottam volna be óvást. Ezért szeretném, ha elmagyaráznátok, hogy mit csináltam rosszul, hogy tanuljak belőle. Az előző versenyt követő, óvással kapcsolatos hosszadalmas üzenetváltásokat szeretném elkerülni, a válaszotokat el fogom fogadni, reagálni nem szándékozok rá, kivéve ha konkrét kérdésetek van.
    Az említett eset az ismétlésből nézve: Bükkös Robi utolért és közelített hozzám a hosszú egyenesben. Az előzését nehezíteni akartam, ezért elkezdtem a fal felé húzódni (lassan, nem hirtelen!), miközben folyamatosan figyeltem, a radart, mert a tükörben már nem láttam. Az ismétlés alapján látszik is, hogy másfél autónyi helyet hagytam magam mellett jobb oldalt. Az alábbi animgifen látható az ütközés előtti 3 képkocka.

    https://drive.google.com/open?id=1hDK31WOnZJlvinUimIexNXf7_OJVPndI

    Én a fallal párhuzamosan mozgok, ez látszik is az autóm középvonala alatt az aszfalton húzódó vékony csíkból is. Az első képkockához képest Robi autójának a faltól vett távolsága növekszik, vagyis felém mozog. Az ütközés pillanatában bőven van még hely Robi autójának jobb oldalán, hogy elkerülje az ütközést.
    Részemről majdnem másfél autónyi hely biztosítva volt, ezért nem értek egyet a Tisztelt Versenybíróság ítéletével. Szerencsétlen helyzet volt, de nem érzem magam vétkesnek benne. Ha ezt a Tisztelt Versenybíróság másképp gondolja, az indoklást elfogadom.
    További jó versenyzést mindenkinek!

  3. #3
    Idézet Eredetileg bozsomarci írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybíróság!
    Szeretnék bővebb magyarázatot kérni a büntetésemről. Az óvást én nyújtottam be azért, mert úgy érzem, az én érdekeim sérültek, az én autóm tört össze. Az esetben vétlennek érzem magam, ha nem ezt érezném, nem nyújtottam volna be óvást. Ezért szeretném, ha elmagyaráznátok, hogy mit csináltam rosszul, hogy tanuljak belőle. Az előző versenyt követő, óvással kapcsolatos hosszadalmas üzenetváltásokat szeretném elkerülni, a válaszotokat el fogom fogadni, reagálni nem szándékozok rá, kivéve ha konkrét kérdésetek van.
    Az említett eset az ismétlésből nézve: Bükkös Robi utolért és közelített hozzám a hosszú egyenesben. Az előzését nehezíteni akartam, ezért elkezdtem a fal felé húzódni (lassan, nem hirtelen!), miközben folyamatosan figyeltem, a radart, mert a tükörben már nem láttam. Az ismétlés alapján látszik is, hogy másfél autónyi helyet hagytam magam mellett jobb oldalt. Az alábbi animgifen látható az ütközés előtti 3 képkocka.

    https://drive.google.com/open?id=1hDK31WOnZJlvinUimIexNXf7_OJVPndI

    Én a fallal párhuzamosan mozgok, ez látszik is az autóm középvonala alatt az aszfalton húzódó vékony csíkból is. Az első képkockához képest Robi autójának a faltól vett távolsága növekszik, vagyis felém mozog. Az ütközés pillanatában bőven van még hely Robi autójának jobb oldalán, hogy elkerülje az ütközést.
    Részemről majdnem másfél autónyi hely biztosítva volt, ezért nem értek egyet a Tisztelt Versenybíróság ítéletével. Szerencsétlen helyzet volt, de nem érzem magam vétkesnek benne. Ha ezt a Tisztelt Versenybíróság másképp gondolja, az indoklást elfogadom.
    További jó versenyzést mindenkinek!
    A replay alapján mi úgy láttuk, hogy Robi mozog egynesen, és Te húzódsz kifelé.
    Kis türelmedet kérjük, megnézzük újra, aztán válaszolunk.

  4. #4
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Óvások:
    A R2 8:38 Kéri Szabolcs - Faragó Imi: Faragó - lökés - 1 figyelmeztetés
    A R2 8:48 Kéri Szabolcs - Faragó Imi: Kéri Szabolcs - kiforgatás - 2 figyelmeztetés
    Tisztelt Versenybíróság!


    Megnéztem újra és újra a felvételeket, és szeretnék felülvizsgálatot illetve részletesebb magyarázatot kérni a stewardoktól.


    A csatolt videón az látszik, hogy egy ívet választottam, amit védtem végig és próbáltam megnehezíteni a mögöttem haladó dolgát, nem váltottam irányt védekezés közben. Amikor beért mellém, nem tereltem tovább kifelé, ügyelve arra, hogy egészen biztos hagyjak számára elég helyet! Veszélyes helyzetet nem teremtettem, helyet hagytam a külső íven, 2 autónyit.


    Ezzel szemben a mögöttem lévő autó folyamatosan pöckölt engem oldalról, ha a szaggatott csíkot referenciapontnak vesszük, akkor látszik, hogy cikázik és az autómnak ütközik többször oldalról.
    Az utolsó lökésnél kiforgatott, amellyel olyan mértékben sérült az autóm, hogy boxba kellett mennem és csak nagy hátránnyal tudtam folytatni a verseny egy javítás után, közel 1 kört bukva.
    A visszajátszáson is látszik, hogy nem követtem nem löktem, nem volt plusz kormánymozdulat, mégis lökés miatt meg lettem büntetve, ráadásul kettőnk közül az én sorsom pecsételődött meg a futamon a lökés, kiforgatás majd ütközés után.

    https://youtu.be/hw0ucg_yzg0?t=30s

    Előre is köszönöm válaszotokat!
    Faragó Imi "9"

  5. #5
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybíróság!


    Megnéztem újra és újra a felvételeket, és szeretnék felülvizsgálatot illetve részletesebb magyarázatot kérni a stewardoktól.


    A csatolt videón az látszik, hogy egy ívet választottam, amit védtem végig és próbáltam megnehezíteni a mögöttem haladó dolgát, nem váltottam irányt védekezés közben. Amikor beért mellém, nem tereltem tovább kifelé, ügyelve arra, hogy egészen biztos hagyjak számára elég helyet! Veszélyes helyzetet nem teremtettem, helyet hagytam a külső íven, 2 autónyit.


    Ezzel szemben a mögöttem lévő autó folyamatosan pöckölt engem oldalról, ha a szaggatott csíkot referenciapontnak vesszük, akkor látszik, hogy cikázik és az autómnak ütközik többször oldalról.
    Az utolsó lökésnél kiforgatott, amellyel olyan mértékben sérült az autóm, hogy boxba kellett mennem és csak nagy hátránnyal tudtam folytatni a verseny egy javítás után, közel 1 kört bukva.
    A visszajátszáson is látszik, hogy nem követtem nem löktem, nem volt plusz kormánymozdulat, mégis lökés miatt meg lettem büntetve, ráadásul kettőnk közül az én sorsom pecsételődött meg a futamon a lökés, kiforgatás majd ütközés után.

    https://youtu.be/hw0ucg_yzg0?t=30s

    Előre is köszönöm válaszotokat!
    Faragó Imi "9"
    Csalóka, ha csak a saját szemszögedből nézed vissza az esetet, de ha jobban megnézed, ebből is lehet látni, hogy valójában te cikázol. Megerősítésként nézd vissza Szabolcs kocsiját kiválasztva, abból jobban látszik, hogy igazából ő az aki jobban igazodik a fehér vonalhoz és te legyezel rá többször is.
    A kiszabott büntetés marad.

  6. #6
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Csalóka, ha csak a saját szemszögedből nézed vissza az esetet, de ha jobban megnézed, ebből is lehet látni, hogy valójában te cikázol. Megerősítésként nézd vissza Szabolcs kocsiját kiválasztva, abból jobban látszik, hogy igazából ő az aki jobban igazodik a fehér vonalhoz és te legyezel rá többször is.
    A kiszabott büntetés marad.
    Köszönöm a választ. Szabolcs kocsijából nem tudtam egyelőre megnézni mert gépnél nem vagyok éppen, a saját belső kamerából nézve viszont nem cikázok, a szaggatott vonal is eléggé fix referenciapont, és azon látszik hogy a hátsó autó, aki a vonalhoz képest ide-oda mozog a két oldalán, nem pedig én. Arra külön ugyeltem az esetnel, hogy többszöri irányváltás, cikazás fel se merülhessen, és úgy gondolom ebben én nem is hibáztam. Az, hogy kétszer nekem jött oldalról egyébként a turaautozasba szerintem belefér

    A választ és fáradságot mindenesetre köszönöm.

    Imi

  7. #7
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a választ. Szabolcs kocsijából nem tudtam egyelőre megnézni mert gépnél nem vagyok éppen, a saját belső kamerából nézve viszont nem cikázok, a szaggatott vonal is eléggé fix referenciapont, és azon látszik hogy a hátsó autó, aki a vonalhoz képest ide-oda mozog a két oldalán, nem pedig én. Arra külön ugyeltem az esetnel, hogy többszöri irányváltás, cikazás fel se merülhessen, és úgy gondolom ebben én nem is hibáztam. Az, hogy kétszer nekem jött oldalról egyébként a turaautozasba szerintem belefér

    A választ és fáradságot mindenesetre köszönöm.

    Imi
    Nézd meg Szabolcs autójából, látni fogod a referencia fehér vonalat figyelve, hogy nem nagy mértékben, de a te autód cikázik jobban.

  8. #8
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80
    Számíthatok én is válaszra? Azt ígértétek, megnézitek.Vagy gyakoroljam a boxkiállást? 😉

  9. #9
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd meg Szabolcs autójából, látni fogod a referencia fehér vonalat figyelve, hogy nem nagy mértékben, de a te autód cikázik jobban.
    Megnéztem.

    https://youtu.be/IoLOYQvEdsQ

    Balról én, jobbról Szabolcs. Onboard vs onboard.
    Több üzenetet nem írnék a témában, de ez alapján sem látom, hogy miben hibáztam, miért forgattam volna ki magam szándékosan? Vedekeztem, irányváltás nelkul. Melyik szabálytalan kormánymozdulattal löktem meg én Szabolcsot, kockáztatva hogy kiforgat, amit végül megtett.

    Köszönöm, holnap találkozunk a Tavak között.

  10. #10
    Idézet Eredetileg bozsomarci írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybíróság!
    ...
    Megnéztük, csak az adminisztrációra nem volt időm, addig nem akartam kiírni.

    Nem tudjuk hol csúszott el a dolog, de ezt elnéztük.
    Robi nem volt pozícióban, így a balesetért ő a felelős.
    Elnézést a hibáért, és a kellemetlenségért, javítottam.

  11. #11
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem.
    ...
    Tényleg utolsó magyarázat, aztán zárjuk le.

    Ha nem akarod, nem is fogod látni amit nem akarsz.
    Ezen a videon is az látszik, hogy Szabolcs párhuzamosan halad a pálya szélével (nézd a fal vonalát a szélvédőnél), a te autódban meg látszik, hogy a fehér vonal hol az A oszlophoz van közelebb, hol a kormányodhoz. A kormánymozdulaton is látszik, hogy szakaszosan korrigálsz balra, aztán egyenesítesz, és mivel egy nyújtott balos kanyarban haladtatok, ennek lett az eredménye a minimális cikázás.
    Próbáld meg elfogulatlanul megnézni az esetet.

    Amúgy az első pöckölésért kaptál 1 figyelmeztetést, utána a kiforgatásért Szabolcs kapta a büntetést.

  12. #12
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztük, csak az adminisztrációra nem volt időm, addig nem akartam kiírni.
    Köszönöm a tájékoztatást! A sportszerűség azt kívánja, hogy jeleztem a következőt:
    Sveg után 3 figyelmeztetésem volt, azaz - mivel újabb büntetésem nincs - most is 3 figyelmeztetésnek kell lennie, ezzel szemben most csak 2 van.
    Jó versenyzést este! Vigyázzunk egymásra!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •