Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (60 összesen)
  1. #26
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Valaki szépen betrollkodta a második forduló prekvalját:
    http://game.raceroom.com/competitions/1038/leaderboard
    Vajon Tassi az? Vagy Stig? Netalán a következő Michelisz? Izgi...

  2. #27
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki szépen betrollkodta a második forduló prekvalját:
    http://game.raceroom.com/competitions/1038/leaderboard
    Vajon Tassi az? Vagy Stig? Netalán a következő Michelisz? Izgi...
    Én eleve vártam már, hogy mikor bukkan fel Heinemann Tímár, Löhner Móric, vagy Tokajcsehi Dávid.

  3. #28
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én eleve vártam már, hogy mikor bukkan fel Heinemann Tímár, Löhner Móric, vagy Tokajcsehi Dávid.
    De ők nemtudnak magyarul Utóbbi alteregó mögött nemtudom ki rejtőzik, a többi megvan.

  4. #29
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Nem tudom, hogy ki ő, de nagyon érdekesen mozog az autója. Lesmo 1-ig bőven előtte voltam, mert elrontotta a Della Roggia-t, viszont Lesmo 1-et olyan hihetetlen tempóval csinálja meg, hogy az már megkérdőjelezhető szerintem.

  5. #30
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki szépen betrollkodta a második forduló prekvalját:
    http://game.raceroom.com/competitions/1038/leaderboard
    Vajon Tassi az? Vagy Stig? Netalán a következő Michelisz? Izgi...
    Ezek szerint mégis csak tetszik. Ha nem reklámozod, én biztos nem tudom meg soha.

  6. #31
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én eleve vártam már, hogy mikor bukkan fel Heinemann Tímár, Löhner Móric, vagy Tokajcsehi Dávid.
    Azért a harmadik névre csak tippelnék: Aza lengyel Wizniecky?

    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint mégis csak tetszik. Ha nem reklámozod, én biztos nem tudom meg soha.
    Mindenfelé ez folyik, neked még a híradóba is be kellene mondani?
    Van ami tetszik a szervezésben, bajnokságban, van ami nem, mint fentebb is irogattam. Mosthogy már nem az első a MegVerlek így már nem olyan izgi. Szurkoltam az állarcos zorrónak (ha hax nélkűl csinálta).

  7. #32
    Második forduló:


  8. #33
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Bevallom, én pont azért nem indulok itt jó ideje bajnokságban, mert túl van szabályozva az egész. Felelősségek, meg fair play, persze. De az, hogy már megetetni se szabad a másikat féktávon, vagy ha azért nyerek pozíciót, mert a másik megijedt az esetleges kontakttól, az már szabálytalan? Pont ez a túraautózás sava-borsa, de még a formaautózásban sem ritka a másik "kizárása" kanyarbejáraton, vagy épp a terelése kifele jövet.
    Azért ezt egy picit túlzásnak érzem. A gyakorlatban a féktávon való bemozdulást és a terelést is tipikusan akkor büntetjük, ha az komoly kontakttal/pályaelhagyással/pozícióvesztéssel végződik. Ez a része ugyanúgy működik, mint a valóságban, hogy mindenkinek más az ingerküszöbe ezen a téren, egy idő után kitapasztalod, hogy melyik ellenfélnél mennyi fér bele, de ha kockáztatsz és balesetben végződik, akkor a felelősséget is vállalni kell érte. De azért gondolom azzal te is egyetértesz, hogy jobb eleve szigorú kereteket szabni, amit úgyis megpróbál mindenki feszegetni, mint hogy esetileg szabályozzuk utólag, szubjektíven, hogy "na azért ez már sok volt, ilyet nem kéne".

    A BTCC szerintem azért rossz példa, mert ők nyíltan vállalják, hogy a SuperTouring bukása után beáldoztak mindent a szórakoztatás oltárán. És a sorozat tényleg ilyen, pártatlan nézőként baromi látványos, de számomra ennél nem is több, az, hogy ki nyer, számomra teljesen érdektelen, mert nem tudom kiemelkedő teljesítményhez kapcsolni. Engem az IndyCar is ezért nem tudott soha bevonzani. Eleve szükségtelenül hosszúnak érződnek a futamok és van egy pilóta, aki mondjuk a táv 90%-ában dominál és köze nincs hozzá senkinek, aztán egy jól időzített full course yellow-val borul az egész taktikája és valami random arc húzza be a futamot. Valamilyen szinten nyilván ez is szórakoztató a meglepetés ereje miatt, de teljesen érdektelenné válik, hogy az eredmények mögött valójában milyen tényleges teljesítmény volt.

  9. #34
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ezt egy picit túlzásnak érzem. A gyakorlatban a féktávon való bemozdulást és a terelést is tipikusan akkor büntetjük, ha az komoly kontakttal/pályaelhagyással/pozícióvesztéssel végződik.
    Néha kóla, popcorn mellett végigolvasom a büntetéses témákat. Volt már nem egy olyan szankcionált eset, hogy az illető bevetődött, nem volt kontakt, pozíciót megszerezte, bünti. Indoklás - csak a másik figyelmességén múlt, hogy nem lett baleset. Vagy "nem hagyta befordulni". Hát miért hagyta volna, vágjon alá akit előznek, vagy védje le eleve a belső ívet, nem? Ettől még nem lesz a versenyekből roncsderbi, de pont az ilyen megetetések, rafináltságok adják a zamatát az egésznek. Támadó oldalról is (ha sikerül), de akár védekezőként, amikor megeteted a támadóval amit főzött. Ha ezt kivesszük belőle, akkor olyan az egész, mint a flag-foci egy NFL-lel szemben.

    De nem akarom elvinni teljesen off-topicba az egészet, ez csak az én személyes véleményem. Szerencsére bőven van választék ligákból, szabályrendszerekből, hazai és nemzetközi szinten is. Mindenki talál olyat, amivel együt tud élni.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  10. #35
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A nagyobbik gondom az általános versenyzői magatartás. Konkrétan a belső íven berakás, másikon fordulás, majd a kigyorsításon kitolás. A versenyszabályzat 15.4-es pontja, direkt ezt próbálja megakadályozni, tiltani. Ennek ellenére lépten nyomon a "lenyomást" láttam a pályán. Egyre jobban elharapódzott. Tisztelet a kivételnek! Ez a fajta versenyzés még a túraautózásba sem férhet bele. A szervezők felelőssége hogy betartassa a sportszerű, tisztán versenyzést. Néhol már a sportértékét is elvesztette a dolog. Várom a büntiket, óvásokat, fejmosásokat. Ha már ekkora háttér van Norbi mögött, ekkora támogatók vannak mellette, akkor mutassanak már vele követendő példát, és a kezdő nézők, fiatalok számára, ne elrettentő példa, ne "lejáratás" legyen ebből a sportágból. Nagy lehetőség, nagy felelősséggel járjon.
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Azért azt se felejtsük el, hogy az életben ha bedugod az orrod, vagy tereled ki a másikat a kijáraton, akkor ő jó eséllyel el fogja venni. Ez max erőszakos, de nem sportszerűtlen. Nézzük meg Norbit és a jófiús éveit. Gyors volt, de a mezőnyből rajtolva nehezen jutott előre, miközben Mullerek, Tarquinik sorra etették meg a többieket a rámenősségükkel. Átlépték időnként a határt? Persze. Aztán hogy büntették-e, az már nem a pilótán, hanem az FIA-n múlt. És Norbi mikor lett bajnok? Amikor tőle szokatlan aggresszivitással ment, időnként kicsit kockáztatva is.

    Amúgy itt senki nem néz BTCC-t? Ha ez nektek kellemetlen volt, akkor oda készítsetek be egy csomag zsepit is.

    Bevallom, én pont azért nem indulok itt jó ideje bajnokságban, mert túl van szabályozva az egész. Felelősségek, meg fair play, persze. De az, hogy már megetetni se szabad a másikat féktávon, vagy ha azért nyerek pozíciót, mert a másik megijedt az esetleges kontakttól, az már szabálytalan? Pont ez a túraautózás sava-borsa, de még a formaautózásban sem ritka a másik "kizárása" kanyarbejáraton, vagy épp a terelése kifele jövet.

    Ha ronda, felelőtlen, sportszerűtlen versenyzést akartok látni, akkor ott a legutóbbi Indycar befutó (Norris szándékos kiütése), vagy az eWTCR sorozat mezőnyében zajló "harcok".
    Őszintén szólva szerintem mindkét nézőpont kicsit "szemellenzős", vagy elfogult.

    Akinek nem tetszik a dodzsem, az versenyezhet ACC-vel. Ott a tiszta versenyzés az eredményes.
    Akinek nem tetszik a contact nélküli versenyzés, a "full contact" az igazi atoversenyzés, az mehet WTCR bajnokságban. Ott a "lökdösődés" az eredményes.
    Ebben pont ez a szép, hogy többféle képen is lehet versenyezni, nem csak mindenhol ugyan úgy. Kinek mi tetszik, ott megy. Minek ráerőszakolni egyikre a másikat, csak azért mert nekem az tetszik.
    Az égvilágon semmi értelme ACC GT szabályok szerint RR WTCR futamot rendezni és fordítva ugyan ez.
    Ettől van értelme hogy 1000 bajnokság és liga van. Ha csak egyféle képen lehetne versenyezni, akkor elég lenne egy liga, meg egy bajnokság és mindenki boldog lenne.

    "A tejbegrízt összehasonlítjátok a mákos tésztával."
    Nyilván mindenki azt fogja szeretni, ami az ízlésének inkább megfelel. Ami egy bajnokságban nem szempont.
    Amit az adott bajnokság lehetővé tesz, úgy kell menni.

    Jelen esetben, ha 5 autó távolságból bevágódok féktávon és lelököm az előttem lévőt a belső ívről:
    - RR WTCR fizikával:
    Mindenki megy tovább. Gyakorlatilag nem történt semmi, az autók jóformán nem sérülnek. A célegyenes végén 220-ról 219Km/h-ra csökken a végsebesség. Nincs mit javítani az autón, boxba egyébként sem kell menni. Akár tetszik, akár nem, a program engedi, lehet használni.
    - ACC GT fizikával:
    Kiesik a pályáról és mindkét autó közepesen sérül, a célegyenes végén 280Km/h-ról 265Km/h-ra csökken a végsebesség, amivel gyakorlatilag vége a versenynek. A boxban vagy másfél percig javítja az autót és mindenki elmegy, vagy nem javítatja meg és az egyenesekben mindenki elmegy. A program nem engedi, akár tetszik, akár nem, nem lehet használni. Aki jó eredményt akar elérni, kénytelen tisztán, minél kevesebb kontakttal versenyezni.
    Ezek után én egyik álláspontban sem látok logikát.

    Ha már online versnyzés:


    A videón Mike Nobel jön fel az ~utolsó helyről egy drive-through után, a godzillával. Bárki akit érdekel hogy mitől lesz valaki jó autó versenyző, annak melegen tudom ajánlani. Lehet belőle tanulni.
    Nyilván nem mindenki ér rá végig nézni. Kiragadnék ide találomra egy részletet példaként.
    - Vegyük azt hogy Mike az egyenes elején többször elveszi a gázt.

    Ha ez egy WTCC futam lenne, akkor adódna a kérdés:
    Hát de normális? Csak úgy lehet nyerni, hogy minden lehetőséget ki kell használni.
    Ki az a bolond, aki jobban gyorsít ki a kanyarból mint az előtte lévő és elveszi a gázt?
    Mike Nobel.

    A következő kérdés, hogy miért veszi el a gázt?
    - Egy lehetőség: Hisz a tiszta versenyzés szellemében, mert ez csak így lehet jó és tiszta és szép.
    - Következő lehetőség: Nem tudja hogy elveszetette a sava borsát.
    - Másik lehetőség: Nyilván azért mert nem tud versenyezni. Egyértelmű, hogy ha jobban gyorsít ki, de ha nem az se gond, 5 autó távolságból is be lehet szúrni féktávon, ha van ott 5 centi ahová befér. Valami csak lesz, legfeljebb nem előz. (vagy törik a splitter)
    - Még egy lehetőség: Az egyenes elején tudja hogy hiába gyorsított ki jobban, az egyenes végéig nem tud annyira felérni a védőre, nem éri meg megpróbálkozni egy előzéssel. Így a helyett hogy bukna egyetlen kanyarban 0.5 - 1 sec-et. Inkább bele emel az egyenes elején a gázba. Hogy az előtte lévő ne védekezzen, ideális íven menjen és ezzel kvázi nyer 0.5 - 1 sec-et. Amit ha egy 60 körös futamon megcsinál mondjuk ~15 alakalommal, akkor a futam végén kis szerencsével akár 3-4 hellyel előrébb végezhet, mintha minden féktávon bedobálja magát.
    Nyilván ilyet, (meg még számtalan másik taktikát) amit a fenti videóban is ki lehet szemezgetni, eWTCC futamon soha az életben nem fogok látni.

    Van aki csak egy féle képen tud, vagy hajlandó versenyezni.
    Van aki hisz benne hogy csak a genleman racing létezik és a WTCC dodzsemek arra valók hogy hazavigye a tejet a boltból.
    És van aki hisz benne hogy csak a WTCC-s könyökölés az igazi versenyzés, minden más értelmetlen körözgetés.
    Vagy hogy a fehér vonalnál vége van a világnak és le esik a pokolba.

    A versenyző az aki mind a kettőt megtanulja és használja ahol lehet.
    Aki nem fakad sírva mert egy GT futamon 5 kört kellet menni valaki mögött amíg meg tudta előzni. "Ezzel nem tudok azonosulni..."
    Nem hisztizik mert egy sprint futamon lökhárítóval kell magának helyet csinálni, hogy beférjen a másik mellé. "Ez roncsderbi..."
    Ha eligazításon azt mondják hogy a t3-ban fehér vonalon kívülre is lehet menni, akkor nem mondja hogy "akkor én nem is indulok".
    Mind a kettőt meg lehet tanulni és jobb versenyzővé tesz.

    Aki versnyző, az bármilyen szabályok szerint tud versenyezni. Aki nem tud, az keres rá kifogást.

    Jelen esetben, adott az RR fizika és a szervezők által szabott határok. A versenyzők dolga meg az hogy ezen belül, a legjobb eredményt elérjék, amit lehet.
    Az hogy kinek van szájíze szerint, kinek nem, verseny szempontjából teljesen mindegy. Akárhol vannak a határok, amíg az mindenkinek egyforma, addig az versenyzés.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 05. 15. 03:25.

  11. #36
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Néha kóla, popcorn mellett végigolvasom a büntetéses témákat. Volt már nem egy olyan szankcionált eset, hogy az illető bevetődött, nem volt kontakt, pozíciót megszerezte, bünti. Indoklás - csak a másik figyelmességén múlt, hogy nem lett baleset. Vagy "nem hagyta befordulni". Hát miért hagyta volna, vágjon alá akit előznek, vagy védje le eleve a belső ívet, nem? Ettől még nem lesz a versenyekből roncsderbi, de pont az ilyen megetetések, rafináltságok adják a zamatát az egésznek. Támadó oldalról is (ha sikerül), de akár védekezőként, amikor megeteted a támadóval amit főzött. Ha ezt kivesszük belőle, akkor olyan az egész, mint a flag-foci egy NFL-lel szemben.

    De nem akarom elvinni teljesen off-topicba az egészet, ez csak az én személyes véleményem. Szerencsére bőven van választék ligákból, szabályrendszerekből, hazai és nemzetközi szinten is. Mindenki talál olyat, amivel együt tud élni.
    Ou, ebben én voltam a védekező, szóval én is mesélek.
    Büntethető-e egy olyan incidens, amit a szabályosan közlekedő az őt illettő jogokról lemondva, elkerűl egy valószínű balesetet, amivel hátrányt/poziciót szenved? Engedjük-e a veszélyes "hazárd" versenyzést a pályán, aminél nincs a támadó fél kezében a kontrol, közveszélyesen, mások élethez való ragaszkodása miatt tud előrejutni?
    Védekezőként ha látod a tükörben hogy, valaki akárcsak véletlen elméri a féktávot, vagy kamikaze módon megtorpedóz, és nem fog tudni megállni, és ezt Te észleled, akkor reflex szerűen elrántod-e a kormányt, próbálsz előle kitérni, hogy ne téged találjon el, vagy mintha észre se vetted volna, csak azért is befordulsz, és élsz a téged megillető jogokkal, ívvel? Ha utóbbit teszed, akkor nemcsak a saját versenyedet, de a testi épségedet is kockáztatod.
    Meg tudunk-e (pl külső kamerából) különböztetni egy torpedózást, kamikazee, lehetetlen bevetődést, egy szép -akár megetetős- előzéstől? Ha nem, az baj. Ha határeset, arra vannak a szabályok, amik segítenek megállapítani ki a felelős, ki volt a szabálytalan az adott esetben.
    Meg tudjuk-e különböztetni az ijesztgetést, beetetést, a valóban berongyolok, nincsholnap, és lesz ami lesz kifékezéstől?

    Az említett eset Monza-ban volt, első körben, második kanyarban (roggia sikán elött). Telitank, hideg fék, 90 perc, a másikat nemismered. A támadó ~5 autó távolságból ugrott be, egészen az 1-esig ledarálta fokozatokat, és a pályán maradt ugyan, a belső ívről jócskán leesett, és szerencsére az elöttünk lévőket épp nem koccolta le.
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    védje le eleve a belső ívet
    Te le szoktad védeni az 5 autó távolságból követő autókat? Netalán féktávon beugrasz eléjük?

    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    vágjon alá akit előznek
    A Roggia sikánban, de sztem mindegyik sikánban, ha a második törést belassítod, a hátul jövő nemfog tudni aládvágni.

    Ha láttad volna az esetet, és nem csak a táblazaton szórakozol, akkor egyértelműbb lenne a dolog számodra is. Ha Te lettél volna az előző, érzékelted volna hogy ez sok volt, és a következő egyenesben visszaadtad volna a poziciót. Ha keményebb vagy, akkor csak a verseny utáni büntit fogadtad volna el.

    Persze, értem a túlszabályozás felöli kritikádat, ám egyik szabályunk sem véletlen született meg.

  12. #37
    Harmadik forduló:


  13. #38
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Kiderült már, hogy hivatalosan lehetett-e volna bekapcsolt penalty system a szerveren? Mert ha nem, akkor iszonyat gáz ami a második futamon történt...
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  14. #39
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Kiderült már, hogy hivatalosan lehetett-e volna bekapcsolt penalty system a szerveren? Mert ha nem, akkor iszonyat gáz ami a második futamon történt...
    Mert mi történt? Végignéztem, de ígyis lemaradt hogy Baldi, Csuti-val mi történt...

  15. #40
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Mert mi történt? Végignéztem, de ígyis lemaradt hogy Baldi, Csuti-val mi történt...
    A játék kizárta őket büntetőpontok miatt, amikor bent voltak a darálóban. Csak az nem tiszta, hogy véletlen volt bekapcsolva a játékon belüli büntetés limit, vagy a hivatalos kiírás szerint is ez volt a terv.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  16. #41
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    A játék kizárta őket büntetőpontok miatt, amikor bent voltak a darálóban. Csak az nem tiszta, hogy véletlen volt bekapcsolva a játékon belüli büntetés limit, vagy a hivatalos kiírás szerint is ez volt a terv.
    Mivel a nord-on nincs sok lehetőség vágogatni, gondolom a lökdösések miatt pontozódtak ki? De ráálltak a többiek, vagy miért pont őket dobta ki a gép?
    Nemhiszem hogy ők először mennek tömegbe, nord-on.
    Hungaroring-i videó alapján sztem nemvolt penalty (eddig), mert ott sztem jutott volna dádá temérdek embernek.

    Amúgy viszonylag jó futamnak tünt. Sztem ez a hosszú pálya szépen kiszűrte a "portyázókat", betalálok egyköröseket.

  17. #42
    Mickiewicz Máté Szervező MoT3C logója
    Csatlakozott
    2007. 05. 07.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    23
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel a nord-on nincs sok lehetőség vágogatni, gondolom a lökdösések miatt pontozódtak ki? De ráálltak a többiek, vagy miért pont őket dobta ki a gép?
    Amúgy viszonylag jó futamnak tünt. Sztem ez a hosszú pálya szépen kiszűrte a "portyázókat", betalálok egyköröseket.
    Már a gyakorlásokon láttam, hogy Báldi elég sok helyen vág amennyit enged a rendszer, replayben látszik hogy többször is vágják a hátsó sikánt akik kiestek.
    Portyázok szerintem meg itt nincsenek, pokoli nehéz bekerülni is erre a versenyre a nordot nem lehet betalálni.

  18. #43
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg MoT3C írta Hozzászólás megtekintése
    Már a gyakorlásokon láttam, hogy Báldi elég sok helyen vág amennyit enged a rendszer, replayben látszik hogy többször is vágják a hátsó sikánt akik kiestek.
    Portyázok szerintem meg itt nincsenek, pokoli nehéz bekerülni is erre a versenyre a nordot nem lehet betalálni.
    Hm. Hátde ha profik, sokadjára nyomják, nord eleve nem pályalevágós pálya, kevés körrel, akkor hogyjöhet össze ~30 incidens (vagymennyi). És ha itt összejött, akkor egy hungaroring-en, monza-n, teli sikánokkal, hogyhogy nem jött össze senkinek (úgyrémlik)?
    Még arra gondoltam hogy a hátulról tolásokat folyamatos kontaktnak vehette a rendszer, és ott megszaladhatott az X-ek száma.

    Sajna láttam monza-ban, meg nord-on is hogy a kezdőbb pilóták hogyan közelítették meg a hotlapozást. Szellemkocsi bekapcs, és amíg tartja a másikat addig jut a pályán. Ha egy kerékvetőn, sikánon épp nemúgy pattan a kocsi, nem úgy adja ki, reset, újra, századszorra... Sztem ez olyan mint a suliban a tananyagot bemagolni. Lehet 5-öst kapsz rá, csak épp nem fogod megérteni, átlátni, elsajátítani a tanultakat. Nord, az ilyen pilótákat a hosszúsága miatt kiszűri.

    Amúgy grat az eredményedhez

  19. #44
    Mickiewicz Máté Szervező MoT3C logója
    Csatlakozott
    2007. 05. 07.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    23
    Köszi!

    Az időmérőt elizgultam sajnos, elötte szabadedzésen 2mp el jobb kört autóztam ami valahova top10be lett volna jó. Aztán benéztem az első féktávot és mentem a mezőny után ,de hamar utolértem a hibázókat. Akkora balesetek voltak elöttem elég nagy nevektől,hogy volt ahol 4-5 kocsi volt keresztbe az úton. Sokan túl tolták izgultak és teljesíteni akartak köztük én is. P17 Aztán a második futamra lehiggadtam összeszedtem magam ott már a rajtnál is fogtam pár autót és végig jó volt élveztem a vezetést közben sokan eldobták , belementek felesleges harcokba, végül P11.
    Báldiék végig tolták egymást az első futamban is. Azt nem tudom hogy jött össze neki a kizárás, de pl az utolsó síkánba azonnal elveszi a kört nem is kell túl sokat vágni, és ott belső íven védekezés közben is csak úgy fér el két kocsi ha a belső vág egy kicsit, ott lehetett gond szerintem mert rögtön utána került be a boxba. Az biztos hogy szokatlanul sok volt a hiba hivatásos esportoloktól is.

  20. #45
    Azért nem gondolnám, hogy a bump drafting miatt gyűlt össze az incidenspont, mert akkor Nagy Dávid se nagyon élte volna túl a futamokat (ő tolta Báldit, plusz eléggé... eseménydús futamai voltak a többi M1RÁ-shoz képest is).
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 05. 29. 19:43.

  21. #46
    Mickiewicz Máté Szervező MoT3C logója
    Csatlakozott
    2007. 05. 07.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    23
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért nem gondolnám, hogy a bump drafting miatt gyűlt össze az incidenspont, mert akkor Nagy Dávid se nagyon élte volna túl a futamokat (ő tolta Báldit, plusz eléggé... eseménydús futamai voltak a többi M1RÁ-shoz képest is).
    Igen ezért írtam ,hogy az első futamba nem volt ebből gondjuk. Vágással lehetett baj nem a tolással. De így is szép előnye maradt nem befolyásolja a bajnoki cimet szerintem.

  22. #47
    Negyedik forduló:


  23. #48
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    ParcFermés (laptiming) beszélgetésben, végre negatív hangokat is hallani, többek között erről a bajnokságoról is (nemcsak a porhintés megy).
    https://youtu.be/3gTBPsy9bh8?t=1986 (33:05-től)

  24. #49
    Most arra gondolsz, hogy ismételgeti, hogy "de ha ez igazi verseny volna..."? De hát nem az!

  25. #50
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Most arra gondolsz, hogy ismételgeti, hogy "de ha ez igazi verseny volna..."? De hát nem az!
    Elég terebélyes a téma. Sokminden függ attól hogy mi volt a bajnokság eredeti célja? Szórakoztatás, maradj otthon, otp reklám, Báldi felfuttatása, Báldi felkészítése a valós versenyekre, hyundai, unblock szimulátorozás, esport népszerűsítése? Mint azt az első forduló után is említettem ebben a hozzászólásban, ha ilyen volumenű szervezésről, és a vírus miatt egy nagyon ritka lehetőségról van szó, akkor az járjon komoly felelőséggel. Ha kirakjuk a kirakatba (köztévébe) hogy itt ezaz esport, ~4000 emberből itt a top20, akkor követendő, mintapéldát lásson a kisember, ne elrettentőt, amitől inkább csak elmegy a kedve.

    Persze voltak szép futamok is, Báldi szépen ment, sok fiatalnak biztos meghozta a kedvét. Csakhogy a mérleg nyelve (szimulátorozás szempontjából) végűl hova mutat, az a nem mindegy.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •