Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (60 összesen)
  1. #1

    Hungaroring E-sport bajnokság (M1RA)

    Nem is tudom, melyik topicba illik leginkább:
    Magyar RaceRoom e-sport bajnokság indul, a győztesnek valós versenyzési lehetőséggel a M1RA-nál:
    https://hungaroring.hu/hu/hirek/mich...port-bajnoksag

  2. #2
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is tudom, melyik topicba illik leginkább:
    Magyar RaceRoom e-sport bajnokság indul, a győztesnek valós versenyzési lehetőséggel a M1RA-nál:
    https://hungaroring.hu/hu/hirek/mich...port-bajnoksag
    Ez igen, hajra mindenki

  3. #3

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Itt az F1-es Bereznay nyertes köre:


    öhm, szóval a kormányfordulás... Nemtudom mennyire pontos az a kijelző, a fana kormányának a valós fordulása, a kormányszög, de ez brutál alátekerésnek tűnik, amire a valóságban durva kopásra, tapadásvesztésre, alulkormányozottságra kellene számítani.

  5. #5
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    A kommentek alapján 330°/16 lock volt a beállítása.

  6. #6
    Elképesztő mit ment a srác.
    Én is kipróbáltam magam, kiváncsi voltam, hogy mire vagyok képes sok év kihagyás után, beletettem pár órát, 1:51.667 volt a legjobb köröm.
    Kb a top 100 már elképesztően kicentizett volt, áltszik, hogy sokan nekiugrottak a profik közül is.

    Kicsit meg is jött a kedvem újra komolyabban szimezni. Körbenézek a fórumban

  7. #7
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    öhm, szóval a kormányfordulás... Nemtudom mennyire pontos az a kijelző, a fana kormányának a valós fordulása, a kormányszög, de ez brutál alátekerésnek tűnik, amire a valóságban durva kopásra, tapadásvesztésre, alulkormányozottságra kellene számítani.
    Competition-ben, Leaderboardon bármit csinálhatsz, a gumi hőmérséklete és tapadása ideális marad. Gondolom nem véletlen, hogy az éles futamot nem vállalja be, ott a többiek hatalmas előnyben vannak a korábbi tapasztalataik miatt.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Elvileg ma lesz az éles futam.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Itt az F1-es Bereznay nyertes köre:
    öhm, szóval a kormányfordulás... Nemtudom mennyire pontos az a kijelző, a fana kormányának a valós fordulása, a kormányszög, de ez brutál alátekerésnek tűnik, amire a valóságban durva kopásra, tapadásvesztésre, alulkormányozottságra kellene számítani.
    Plusz a gázpedáljával sem stimmel vmi, receg.

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    (topiknak létrehoztam újat)

    Na, tegnap megtörtént az első nagy magyar esport futam a Hungaroringen.
    Gratula a résztvevőknek, klafa futamok voltak.
    Viszont előre is elnézést a kritikus hangvételért, de ne csak a tapsolást lehessen hallani mindenhol.

    A kissebbik észrevételem a futam után, hogy hogyan lehet hogy a futam végén valakinek nincsen leggyorsabb köre az eredménylistában? Ez bug, vagy az van amire gondolok? Értem hogy a játék intézi, gyűjti a büntit, mindenkire egyforma, ám valahol mégis elképesztően nevetséges hogy valakinek ~20 körből 0 volt érvényes. Ez a mérték szerintem túl van a normákon.

    A nagyobbik gondom az általános versenyzői magatartás. Konkrétan a belső íven berakás, másikon fordulás, majd a kigyorsításon kitolás. A versenyszabályzat 15.4-es pontja, direkt ezt próbálja megakadályozni, tiltani. Ennek ellenére lépten nyomon a "lenyomást" láttam a pályán. Egyre jobban elharapódzott. Tisztelet a kivételnek! Ez a fajta versenyzés még a túraautózásba sem férhet bele. A szervezők felelőssége hogy betartassa a sportszerű, tisztán versenyzést. Néhol már a sportértékét is elvesztette a dolog. Várom a büntiket, óvásokat, fejmosásokat. Ha már ekkora háttér van Norbi mögött, ekkora támogatók vannak mellette, akkor mutassanak már vele követendő példát, és a kezdő nézők, fiatalok számára, ne elrettentő példa, ne "lejáratás" legyen ebből a sportágból. Nagy lehetőség, nagy felelősséggel járjon.

    Hivatalos, Michelisz & Szujó kommentárral:


    Boda Zoltán stream: https://www.youtube.com/watch?v=h1zAXqRgVX8

    Szabályzat (pdf): https://www.raceroom.com/wp-content/...egulations.pdf



    BodaZ-nél a kormánymozdulatokon is szörnyülködtem egy sort. Pl kanyarból kigyorsításon (pl utolsó kanyar), gázadás alatt, tovább szűkíti, tekeri a kormányt. Vagy én maradtam le (fwd nemerősségem), de szerintem itt vezetéstechnikai problémák lesznek. és ~3500-ből a top25-be vagyunk.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 05. 01. 13:10.

  10. #10
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    BodaZ-nél a kormánymozdulatokon is szörnyülködtem egy sort. Pl kanyarból kigyorsításon (pl utolsó kanyar), gázadás alatt, tovább szűkíti, tekeri a kormányt. Vagy én maradtam le (fwd nemerősségem), de szerintem itt vezetéstechnikai problémák lesznek. és ~3500-ből a top25-be vagyunk.
    Még ha a kritika jelentős része jogos is, ezt nem teljesen értem, elsőkerekessel hogy máshogy szeretnél kigyorsítani egy középtempós, elnyújtott kanyarból? Ahogy rálépsz a gázra, a kocsi eleje menne lefelé az ívről, muszáj neki ellentartani. Példa:
    https://youtu.be/OHMsTV2NYfA?t=104

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Még ha a kritika jelentős része jogos is, ezt nem teljesen értem, elsőkerekessel hogy máshogy szeretnél kigyorsítani egy középtempós, elnyújtott kanyarból? Ahogy rálépsz a gázra, a kocsi eleje menne lefelé az ívről, muszáj neki ellentartani. Példa:
    https://youtu.be/OHMsTV2NYfA?t=104
    Hm, most nem találtam olyan mozdulatot tőle, mint amire emlékeztem.
    Viszont továbbra is úgy jön ki a kanyarból, hogy szinte már full gázon áll, amikor a kormányt elkezdi lazítani, kiengedni. Mondjuk amit belinkeltél cupra-s videót, abban is hasonlóak a kanyarkijövetelek, egy fokkal késöbb áll teljesen a gázra.
    Anno, én úgy tanultam, tudtam (hogy hogy megyek azt nem tudom, nemnézem vissza) hogy a gázpedálnak, és a kormánynak össze kell lennie kötve, együtt kell mozognia.
    De a kormánymozdulatokkal továbbra sem vagyok teljesen kibékűlve, no offense
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 05. 01. 14:53.

  12. #12
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hm, most nem találtam olyan mozdulatot tőle, mint amire emlékeztem.
    Viszont továbbra is úgy jön ki a kanyarból, hogy szinte már full gázon áll, amikor a kormányt elkezdi lazítani, kiengedni. Mondjuk amit belinkeltél cupra-s videót, abban is hasonlóak a kanyarkijövetelek, egy fokkal késöbb áll teljesen a gázra.
    Anno, én úgy tanultam, tudtam (hogy hogy megyek azt nem tudom, nemnézem vissza) hogy a gázpedálnak, és a kormánynak össze kell lennie kötve, együtt kell mozognia.
    De a kormánymozdulatokkal továbbra sem vagyok teljesen kibékűlve, no offense
    Ez az alien technika. Azert -is- ennyire gyorsak, mert kihasznaljak a jatek "fizikai" gyengesegeit.
    Ha egy autot exiten ennyire alatekersz, entryn meg becsusztatod a segget, kb 1 kort teszel meg azzal a gumival.

  13. #13
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    (topiknak létrehoztam újat)

    Na, tegnap megtörtént az első nagy magyar esport futam a Hungaroringen.
    Gratula a résztvevőknek, klafa futamok voltak.
    Viszont előre is elnézést a kritikus hangvételért, de ne csak a tapsolást lehessen hallani mindenhol.

    A kissebbik észrevételem a futam után, hogy hogyan lehet hogy a futam végén valakinek nincsen leggyorsabb köre az eredménylistában? Ez bug, vagy az van amire gondolok? Értem hogy a játék intézi, gyűjti a büntit, mindenkire egyforma, ám valahol mégis elképesztően nevetséges hogy valakinek ~20 körből 0 volt érvényes. Ez a mérték szerintem túl van a normákon.

    A nagyobbik gondom az általános versenyzői magatartás. Konkrétan a belső íven berakás, másikon fordulás, majd a kigyorsításon kitolás. A versenyszabályzat 15.4-es pontja, direkt ezt próbálja megakadályozni, tiltani. Ennek ellenére lépten nyomon a "lenyomást" láttam a pályán. Egyre jobban elharapódzott. Tisztelet a kivételnek! Ez a fajta versenyzés még a túraautózásba sem férhet bele. A szervezők felelőssége hogy betartassa a sportszerű, tisztán versenyzést. Néhol már a sportértékét is elvesztette a dolog. Várom a büntiket, óvásokat, fejmosásokat. Ha már ekkora háttér van Norbi mögött, ekkora támogatók vannak mellette, akkor mutassanak már vele követendő példát, és a kezdő nézők, fiatalok számára, ne elrettentő példa, ne "lejáratás" legyen ebből a sportágból. Nagy lehetőség, nagy felelősséggel járjon.

    Hivatalos, Michelisz & Szujó kommentárral:


    Boda Zoltán stream: https://www.youtube.com/watch?v=h1zAXqRgVX8

    Szabályzat (pdf): https://www.raceroom.com/wp-content/...egulations.pdf



    BodaZ-nél a kormánymozdulatokon is szörnyülködtem egy sort. Pl kanyarból kigyorsításon (pl utolsó kanyar), gázadás alatt, tovább szűkíti, tekeri a kormányt. Vagy én maradtam le (fwd nemerősségem), de szerintem itt vezetéstechnikai problémák lesznek. és ~3500-ből a top25-be vagyunk.
    Egyet kell értsek. Én nem tudtam egy idő után csak mosolyogva nézni, de nem az izgalmak miatt, hanem mert annyira gyermeteg volt. Grafika és fizika kéz a kézben elég gyengusz. Én nem lennék büszke az RR helyében erre. És a résztvevő versenyzők némelyike magára sem kellene, mert hihetetlen sportszerűtlenül előztek, fordultak, löktek, amit sajnos ez a program nem büntet vagy nem eléggé.

    Azon kívül, hogy voltak szép manőverek és fantasztikusan versenyző pilóták, nekem összességében nem tetszett, amit láttam.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  14. #14
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Teves
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 05. 02. 10:04.

  15. #15
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Plusz a gázpedáljával sem stimmel vmi, receg.
    Hát, fana pedálnál nekem az ilyen hibát garanciásan cserélték, szóval még a pedálja is rossz volt

    Belenéztem én is, össze vissza vágták a pályát, iracingben a legtöbben 4-5 kör után már DQ-t kaptak volna csak ezért.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2020. 05. 02. 13:44.

  16. #16
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, fana pedálnál nekem az ilyen hibát garanciásan cserélték, szóval még a pedálja is rossz volt

    Belenéztem én is, össze vissza vágták a pályát, iracingben a legtöbben 4-5 kör után már DQ-t kaptak volna csak ezért.
    De pont ettől E-sport. Mindenből kihozzak a maximumot, a játék fizikája Öl, annak hibáiból, a szabalyok adta keretekbol.

    Ha iracingben 5 vágás után kizartak őket, akkor mindenkinek pontosan négy vagasa lenne.

  17. #17
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    (topiknak létrehoztam újat)
    A kissebbik észrevételem a futam után, hogy hogyan lehet hogy a futam végén valakinek nincsen leggyorsabb köre az eredménylistában? Ez bug, vagy az van amire gondolok? Értem hogy a játék intézi, gyűjti a büntit, mindenkire egyforma, ám valahol mégis elképesztően nevetséges hogy valakinek ~20 körből 0 volt érvényes. Ez a mérték szerintem túl van a normákon.
    Ezen jót mosolyogtam én is Ugyanakkor, ahogy előttem már írták is, ettől (is) e-sport a dolog, versenyzőként mindenki mindent kihasznál, amit csak lehet.

    Érdekes amit a felelősségről írsz, de szerintem az nem elhanyagolható szempont, hogy itt nem egy szövetség, hanem egy sportcsapat áll a szervezés mögött. Míg a szövetség a sportszerűségért és a szabályok betartatásáért küzd, addig a sportcsapat a győzelemért hajt pályára.

    És bármennyire is furcsa, a kezdeményezés célját tekintve, most egyáltalán nem prioritás, hogy rablóból pandúrrá váljon a sportcsapat..
    Nézd a versenycsapat szemüvegén keresztül a dolgot, ha versenyzőt keresel, akkor melyik pilótára van szükséged? Aki jófiú és betartja a szabályokat, illetve minden körülmények közt fair, vagy inkább arra, aki minden adódó lehetőséget megragad, hogy sikert érjen el?
    Kicsit messzire megyek, de az igazán nagy bajnokok szinte mind megkérdőjelezhetőek, ha sportszerűségről beszélünk, ugyanakkor a sikereik okán mégis népszerűek és elismertek..

  18. #18
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd a versenycsapat szemüvegén keresztül a dolgot, ha versenyzőt keresel, akkor melyik pilótára van szükséged? Aki jófiú és betartja a szabályokat, illetve minden körülmények közt fair, vagy inkább arra, aki minden adódó lehetőséget megragad, hogy sikert érjen el?
    Kicsit messzire megyek, de az igazán nagy bajnokok szinte mind megkérdőjelezhetőek, ha sportszerűségről beszélünk, ugyanakkor a sikereik okán mégis népszerűek és elismertek..
    Nem sokszor ertettunk egyet a multban, de most szivembol szoltal!

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen jót mosolyogtam én is Ugyanakkor, ahogy előttem már írták is, ettől (is) e-sport a dolog, versenyzőként mindenki mindent kihasznál, amit csak lehet.

    Érdekes amit a felelősségről írsz, de szerintem az nem elhanyagolható szempont, hogy itt nem egy szövetség, hanem egy sportcsapat áll a szervezés mögött. Míg a szövetség a sportszerűségért és a szabályok betartatásáért küzd, addig a sportcsapat a győzelemért hajt pályára.

    És bármennyire is furcsa, a kezdeményezés célját tekintve, most egyáltalán nem prioritás, hogy rablóból pandúrrá váljon a sportcsapat..
    Nézd a versenycsapat szemüvegén keresztül a dolgot, ha versenyzőt keresel, akkor melyik pilótára van szükséged? Aki jófiú és betartja a szabályokat, illetve minden körülmények közt fair, vagy inkább arra, aki minden adódó lehetőséget megragad, hogy sikert érjen el?
    Kicsit messzire megyek, de az igazán nagy bajnokok szinte mind megkérdőjelezhetőek, ha sportszerűségről beszélünk, ugyanakkor a sikereik okán mégis népszerűek és elismertek..
    Persze tudom a mai sport, az élsport, sportember nem azt jelenti mint régebben...

    A bajnokságot a raceroom, és a M1RA Holding szervezi. A M1RA-nak ott az esport csapata az élen. Egy picit furcsálhatnám is, de nem teszem. Mindegy ki, de ha már megalkották a szabályokat, akkor valakinek nemártana betartatni őket. Az hogy mondjuk mi itt hobbiból (nonprofit) a masters-en a versenyzők óvásaira hagyatkozunk, rendben van. De ha állami cégek, milliós suskákról van szó, ott azért szerintem dukálna egy felelős szervezés.

    Ha valós csapatvezető lennék -pláne egy kissebb költségvetésű csapaté-, akkor tuti hogy olyan pilótára tenném a voksom aki nem tör zúz, nem az ellenfelei jóindulatán múlva tudna csak a pályán maradni, mert nem szeretnék hétvégente új autót venni. Inkább legyen stabil pontszerző, és majd csapatfőnökként mutatok neki egykét csínyt, trükköt ha kell. Aki túl durva, netalán sportszerűtlen, azt sokkal nehezebb kinevelni, kijózanítani, könnyen visszacsaphat.

    A nagy bajnokok felé sokan azért kezdtek ellenérzéssel lenni, mert a pályán tettek megkérdőjelezhető dolgokat. Lásd sumi-hill adelaide, sumi-villeneuve valami ráhúzás. Lásd senna-prost suzuka első kanyar. A két említett pilóta nem ezektől lett ikon, sztár. Senna attól lett pl hogy Monacoban azzal a kávés kocsival repült a vizes pályán. Sumi attól hogy az szar ferrariból, egy tiptop csapatot verbúvált.

  20. #20
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    A pályaelhagyás margójára.
    Igen, akinek 0 darab érvényes köre van egy futam alatt, mégis hátrébb végez, ott csapatvezetőként elgondolkodnék, hogy az előnyszerzés ellenére is lassabb-e az illető? Esetleg nem tudja a kocsit az úton tartani? Túlzott gumikopás? Ami ismét fekete pont lenne nálam.

  21. #21
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit messzire megyek, de az igazán nagy bajnokok szinte mind megkérdőjelezhetőek, ha sportszerűségről beszélünk, ugyanakkor a sikereik okán mégis népszerűek és elismertek..
    Ezt cáfolnám.
    Vannak "bajnokok" pl: Hakkinen, Kimi, Alan Prost, számtalan világbajnokot lehet még ide sorolni.
    És vannak "üzlet emberek" pl: Müller, vagy Schumacher. Ők üzlet ember módjára viselkednek a pályán. De nyerni sokféle képen lehet. Kimi-re, vagy Alan Prost-ra sem lehet azt mondani hogy nem mentek el a határokig, vagy hogy feddhetetlen versenyzők.

    A Kristóf által felvázoltak kapcsán, szerintem eleve a nézőpont a rossz. A probléma hogy úgy nézte a futamot, mintha az egy nálunk megrendezett ligás bajnoki futam lenne, aminek két mércéje van. Mennyire kompetitív. Hányan állnak fel a kormány elől elégedetten.
    Ez utóbbi szerintem itt nem szempont. A határok is máshol vannak.
    Nem mondom volt pár WTCC paródiába illő jelenet. De ezt szerintem nem érdemes ligás szemmel nézni.

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A Kristóf által felvázoltak kapcsán, szerintem eleve a nézőpont a rossz. A probléma hogy úgy nézte a futamot, mintha az egy nálunk megrendezett ligás bajnoki futam lenne, aminek két mércéje van. Mennyire kompetitív. Hányan állnak fel a kormány elől elégedetten.
    Most túlzok, nemtudom finomabban megfogalmazni. Az nem lehet egy kompetitív verseny fokmérője, hogy mennyire vagyok pofátlan az orrbedugásnál, éshogy kanyarkijáraton mennyire nem ég a pofám a letolásnál. Nem ebben kéne versenyezni. Tudom sokan mentek tisztán (pl épp az éllovas), de őket javarészt "lenyomták" mert mást hittek, más (a) szabályok mentén versenyeztek.

  23. #23
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valós csapatvezető lennék -pláne egy kissebb költségvetésű csapaté-, akkor tuti hogy olyan pilótára tenném a voksom aki nem tör zúz, nem az ellenfelei jóindulatán múlva tudna csak a pályán maradni, mert nem szeretnék hétvégente új autót venni. Inkább legyen stabil pontszerző, és majd csapatfőnökként mutatok neki egykét csínyt, trükköt ha kell. Aki túl durva, netalán sportszerűtlen, azt sokkal nehezebb kinevelni, kijózanítani, könnyen visszacsaphat.

    Ez jó, erről van egy történetem!
    Beszélgettem egy az általad felvázolt kaliberű csapatvezetővel, és neki pont volt egy ilyen versenyzője.. lényeg a lényeg, elmondta mennyibe került neki a versenyzője hibasorozata a szezon során, azonban kérdés nélkül azt is hozzátette, hogyha újra nekifutna a szezonnak, akkor újra egy ilyen kaliberű pilótával próbálná meg.
    Hogy miért? Mert a srácban megvolt az a kis plusz, amiért megéri vállalni a kockázatot. Egy biztonságra játszó versenyzőből sosem lesz nagy név, egyrészt nem hoz pénzt a konyhára, másrészt pedig siker sem lesz, mert a biztonsági játék miatt nem lesz kiugró eredménye sem.

    Én azt gondolom, hogy a csapatvezető tudja jól mit vállal és mibe fektet, de ez mind mellékes.. egy a célja, győzni akar. És végeredményben erről szól ez a sport, a győzni akarásról, a többi csak rizsa.


    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Mindegy ki, de ha már megalkották a szabályokat, akkor valakinek nemártana betartatni őket. ... De ha állami cégek, milliós suskákról van szó, ott azért szerintem dukálna egy felelős szervezés.
    Különös egy szabálykönyv amúgy, az eleje nagyon rendben van, de a versenyszabályzat rész, már inkább jópofa iránymutatás, mintsem profi bajnokság alapját szolgáló kódex.
    Pl.: alig olvasni benne tiltásról.. olyan megfogalmazások vannak benne, mint pl a "ne feledd" ez aranyos, meg minden.. de ettől ez még nem tilt meg semmit.
    Szerintem, egy szabálykönyv attól válik szabálykönyvvé, hogy tisztán értelmezhető és világos utasítások, megkötések, tiltások, korlátozások, valamint engedmények vannak benne, amik pontosan meghatározzák a döntéshozók és a versenyzők mozgásterét. Ezek nélkül semmit sem ér az egész, mert nem az esélykiegyenlítés elvét fogja szolgálni, hanem a szubjektíven megítélhető, kinek mi a határ elvét. De mondom, szerintem nem céljuk rablóból pandúrrá avanzsálni önmagukat.

    Hozzáteszem, amikor az adófizetők pénzéből futtatott cégek szponzorációja okán és az azok miatt elvárható színvonal kapcsán felhúzod a szemöldöködet, akkor nagyonis egyetértek veled.
    Utoljára módosította: Horváth Atilla; 2020. 05. 02. 21:53.

  24. #24
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Azért azt se felejtsük el, hogy az életben ha bedugod az orrod, vagy tereled ki a másikat a kijáraton, akkor ő jó eséllyel el fogja venni. Ez max erőszakos, de nem sportszerűtlen. Nézzük meg Norbit és a jófiús éveit. Gyors volt, de a mezőnyből rajtolva nehezen jutott előre, miközben Mullerek, Tarquinik sorra etették meg a többieket a rámenősségükkel. Átlépték időnként a határt? Persze. Aztán hogy büntették-e, az már nem a pilótán, hanem az FIA-n múlt. És Norbi mikor lett bajnok? Amikor tőle szokatlan aggresszivitással ment, időnként kicsit kockáztatva is.

    Amúgy itt senki nem néz BTCC-t? Ha ez nektek kellemetlen volt, akkor oda készítsetek be egy csomag zsepit is.

    Bevallom, én pont azért nem indulok itt jó ideje bajnokságban, mert túl van szabályozva az egész. Felelősségek, meg fair play, persze. De az, hogy már megetetni se szabad a másikat féktávon, vagy ha azért nyerek pozíciót, mert a másik megijedt az esetleges kontakttól, az már szabálytalan? Pont ez a túraautózás sava-borsa, de még a formaautózásban sem ritka a másik "kizárása" kanyarbejáraton, vagy épp a terelése kifele jövet.

    Ha ronda, felelőtlen, sportszerűtlen versenyzést akartok látni, akkor ott a legutóbbi Indycar befutó (Norris szándékos kiütése), vagy az eWTCR sorozat mezőnyében zajló "harcok".
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  25. #25
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem sokszor ertettunk egyet a multban, de most szivembol szoltal!
    Nem tudok válaszolni. Azt írja, teli a postád.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •