Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (61 összesen)
  1. #26
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha minden történést 1 mondatban meg kéne említeni vagy féloldalas kisregény összejönne. Rengeteg minden történt, nem volt unalmas futam.
    Röviden ha jól emlékszem Sipkai Béla a radar app alapján ilyen 16 autó távolságból lebontotta az autóm hátulját. (Bocsánat ha rosszat írok még nem néztem replayt) Utána úgy ítéltem hogy talán el tudok indulni még azelőtt hogy rám esik a mezőny. De nem igazán sikerült ez sem. Utána tét nélküli autózás volt. Ennek ellenére egyáltalán nem volt időm unatkozni.
    A pontot az i-re az tette fel hogy elfelejtettem levinni a kutyát...
    Kb 15 percig hallgattam a nyüszítést, aztán nem volt szívem tovább kínozni, úgy hogy kiálltam. Még így sem sikerült futamot feladni.
    Azert a kek zaszlokat ne felejtsd el, ha nyüszit is a kutyus

  2. #27

  3. #28
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Azert a kek zaszlokat ne felejtsd el, ha nyüszit is a kutyus
    Ne haragudj, de nem tudtál utolérni, jó indulatból vettem hosszabb féktávot hogy elmehess. Ennél udvariasabban el sem tudtalak volna engedni. Mi volt evvel a problémád?
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 05. 04. 00:13.

  4. #29
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha minden történést 1 mondatban meg kéne említeni vagy féloldalas kisregény összejönne. Rengeteg minden történt, nem volt unalmas futam.
    Röviden ha jól emlékszem Sipkai Béla a radar app alapján ilyen 16 autó távolságból lebontotta az autóm hátulját. (Bocsánat ha rosszat írok még nem néztem replayt) Utána úgy ítéltem hogy talán el tudok indulni még azelőtt hogy rám esik a mezőny. De nem igazán sikerült ez sem. Utána tét nélküli autózás volt. Ennek ellenére egyáltalán nem volt időm unatkozni.
    A pontot az i-re az tette fel hogy elfelejtettem levinni a kutyát...
    Kb 15 percig hallgattam a nyüszítést, aztán nem volt szívem tovább kínozni, úgy hogy kiálltam. Még így sem sikerült futamot feladni.
    Megnéztem az esetet. Tartozom egy bocsánat kéréssel Sipkai Bélának. Az alapján ahogy elszállt alólam az autó azt hittem hogy 100 méterrel elnézte a féktávot. Pedig erről szó sem volt. Ezek után viszont végkép nem értem hogy mit kalapáltak másfél percig a szerelők a box-ban...

  5. #30
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj, de nem tudtál utolérni, jó indulatból vettem hosszabb féktávot hogy elmehess. Ennél udvariasabban el sem tudtalak volna engedni. Mi volt evvel a problémád?
    Az hogy nem mertem felzarkozni ratok, mert feltem, hogy 4jere is belekerulok egy balestebe, vartam, hogy elinztezzetek egymast.
    Harcban voltam Tamassal, Te meg lekorozott voltal. Olyan kozel voltatok egymashoz, hogy nem tudtam volna beferni ha esetleg kifekezssel probalkozom, vki repult volna, szokas szerint en.
    Igy is epphogy ki tudtam jonni Tamas ele a box utan
    A kek zaszlo az kek zaszlo. Igy is megettem megint, mert Szarka Andris mogem jott ki a boxbol, viszont lengettek Neked a kek zaszlot, en meg azt hittem, hogy nekem lengetik..

  6. #31
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Az en futamom a szokasos volt. Elso korben kiloktek - remelem nem en voltam a hibas, kocsim orra fektavon a masik kocsi hatsotengelyevel egy vonalban volt - aztan 24. kent elkezdtem volna felzarkozni, amikor is egy WTF sziuacio adodott - ez is elbiralasra var ... Kivancsi vagyok az illeto mit probalt elerni ezzel a manoverrel...

    Széchy Szabolcstol bocsanat, kiakadtam, hogy zsinorban az 5. futamon kell hatulrol kuzkodni, beneztem a helyzetet
    A csatak zsenialisak voltak es a grafika, a hangulat besz..as. Tobb ilyen napszakvalto futam kene

    Gratula a Call911 nek, nagyon jo munkat vegeztek...
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 05. 04. 01:22.

  7. #32
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Az hogy nem mertem felzarkozni ratok, mert feltem, hogy 4jere is belekerulok egy balestebe, vartam, hogy elinztezzetek egymast.
    Harcban voltam Tamassal, Te meg lekorozott voltal. Olyan kozel voltatok egymashoz, hogy nem tudtam volna beferni ha esetleg kifekezssel probalkozom, vki repult volna, szokas szerint en.
    Igy is epphogy ki tudtam jonni Tamas ele a box utan
    A kek zaszlo az kek zaszlo. Igy is megettem megint, mert Szarka Andris mogem jott ki a boxbol, viszont lengettek Neked a kek zaszlot, en meg azt hittem, hogy nekem lengetik..
    Így értelek, de ha le szeretnél körözni valakit, akkor az a minimum hogy utol kell érned. Ha nem tudod utolérni, nem kell hogy elengedjen. Egy átlagos elengedés 0.5 - 1 sec szokott lenni. Ez nem annyi volt. Szerintem nagyon előzékeny voltam.
    Sőt nekem köszönheted hogy utolérted Zelflit, valószínű azt hitte versenyben vagyunk és elkezdett lassabb íveken menni.
    Utána viszont vettél egy olyan féktávot hogy leizzadtam. Vagy két autóval fékeztél hamarabb, azt nem hittem hogy megússzuk.

  8. #33
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Így értelek, de ha le szeretnél körözni valakit, akkor az a minimum hogy utol kell érned. Ha nem tudod utolérni, nem kell hogy elengedjen. Egy átlagos elengedés 0.5 - 1 sec szokott lenni. Ez nem annyi volt. Szerintem nagyon előzékeny voltam.
    Sőt nekem köszönheted hogy utolérted Zelflit, valószínű azt hitte versenyben vagyunk és elkezdett lassabb íveken menni.
    Utána viszont vettél egy olyan féktávot hogy leizzadtam. Vagy két autóval fékeztél hamarabb, azt nem hittem hogy megússzuk.
    Köszönöm Meg azt is hogy kikerultel, tenyleg hamar fekeztem . (nem brake check volt )

  9. #34
    Nem hittem volna, hogy megérem ezt a napot. Minden előjel arra mutatott, hogy Barcelonában erős lesz a Porsche, úgyhogy magamhoz képest alaposabban felkészültem. Az eltékozolt monzai futam után igyekeztem jobban összpontosítani a részletekre a beállításokban.

    Az időmérőn nem figyeltem a deltát, a vezetésre koncentráltam, a CrewChiefet meg ugyan elindítottam, de valamiért nem működött és ez most bevált, az első sorba kvalifikáltam magam TCS mellé, de Lányi Tomi és Kristóf is nagyon közel volt.

    Sajnos a felvezető végén véletlenül hármasban hagytam az autót, úgyhogy Kristóf kilőtt mögülem és Csaba BUÁ-ja után átvette a vezetést. Ez a szemerkélő eső az elején nagyon nem ízlett, egy darabig tudtam követni a másik Porschét, de annak ellenére, hogy a szokásoshoz képest "túlfújtam" az első szettet, néhány kör után visszahűltek a gumijaim és elkezdtem baromira szenvedni, Lányi Tomi két-három alkalommal is körökön keresztül nagyon komoly nyomás alá tudott helyezni, leizzadtam rendesen.

    Aztán ahogy kelt fel a nap, kezdett magához térni az autó, az Aston is egy picit visszakergetett Kristófra, aztán féltáv előtt egy kicsivel kiállt. Nem tudtam, hogy mi a helyzet hátrébb, működik-e az elévágás, ezért inkább tartottam magam az eredeti elképzeléshez, két körrel később kiállt Kristóf, én pedig elmentem még egy körre. Közben jött az infó, hogy az Aston 5 mp-re van mögötte.

    Ez volt a futam kritikus pontja, nagyon jól sikerült a bejárat és a megállás is, ezért a kiállás után éppen Kristóf elé értem ki a boxból. A második etap elején egyértelmű volt, hogy ő a gyorsabb, ezért volt is bennem némi vívódás, hogy mi legyen, végül úgy döntöttem, hogy ha Lányi Tomi ismét tud rajtunk hozni, akkor a csapatérdeket helyezem előtérbe, de egyébként megpróbálom a saját tempómat autózni. És igazából elég jó volt a sebességünk, nem kerültünk veszélybe, a lekörözöttek pedig segítettek is egy kis előny kiépítésében, úgyhogy behoztuk a Porschékat 1-2-ben.

  10. #35
    Elöször is nagy gratula a porschéknak, Balázsnak kifejezetten grat. a futamgyőzelemhez!!
    A futamtól függetlenül kiváncsiságból kipróbáltam a porit, mert régebben is szerettem, és tapasztaltam, hogy itt erős lesz, ez bejött. A felkészülés alatt inkább a versenytempóra koncentráltam, meg is lepődtem, hogy a második sorból rajtolok.
    A rajt szokásosan astonosra sikerült, de nem volt vészes, leszámítva hogy Kristóf úgy száguldott el mellettem, mintha egy LMP1-essel ment volna Na meg, hogy Balázs 3-asban is lerajtolt
    Örültem a szemerkélő esőnek (és hogy ezúttal jól választottam gumit), kicsit sikerült is lelépnünk a két porival a mezőnytől. Balázs néhányszor picit visszalassult, aztán magára talált, igazából csak követni tudtam.
    A kerékcsere nem sikerült túl jól, veszítettem is némi időt, aztán kicsit túlfújtam a kerekeket is, nem volt ideális a guminyomás, így amint lement az időmérős réteg a gumiról, már nem tudtam tartani a tempót, szép lassan lemaradtam. Szerencsére az üldözők már eléggé le voltak maradva, és nem is tudtak igazán felzárkózni, így viszonylag nyugisan be tudtam fejezni a versenyt.
    A futam első felét kifejezetten élveztem, szeretem az esőt, meg tudja kavarni a dolgokat egy kicsit

  11. #36
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Q:
    Most nem sikerült a 3. szektort összerakni jól így buktam azt a 2-3 tizedet amivel TOP10 ismét meglehett volna utolsó pillantban Mindig nem sikerülhet

    R:
    Esőre számítottam esőgumival rajtoltam, nagyon nem jött be szenvedés volt. Kiáltam 8 kör szenvedés után és a boxban ismét belefutottam abba a hogy nem érzékelte jó helyen a kocsit nem állítótta le a morto stb 45 sec maradt benn azzal mire sikerült elkezdeniük a boxkiállást. Box után igazából már tét nélküli volt a futam körhátrányban még Barzó Lacival volt egy pár körös jó meccsem de ezenkívül magányos autózás volt becsületbeli ügy, és SA meg egyébb rating növelés az SA-m 87-ről 92-ig felkuszott erre jó volt nem mintha ez bármit is számítana . Borzalom amit miahamarabb el kell felejteni

    A futam amúgy k*rvajó volt mármint a környezet tehát napszakváltás időjárás változás nagyon hangulatos volt, jövőre még több ilyen kéne

  12. #37
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Gratulás Balázsnak a győzelemhez! Futam elején nagyon klassz hátvéd szerepet töltött be. Nem kellett a vizen-sötétben kockáztatnom. A futam felénél, miután Balázs elém kerűlt, észrevettem hogy elég furán mozog a kocsija, mintha forgás nélkűl fordulna a kanyarokban. Akkor vettem észre hogy sárga volt a ping-es oszlopom. Szóval így utólag, már tudom, hogy kvalin kidobott a játék videomemory-ra hivatkozva, resiztem, és az újracsatlakozáskor a torrentet bekapcsolva hagyhattam. Big sorry, ha valakinél darabosan mentem volna.

    Időjárásról csak annyit, hogy plz, begofyou, legyen majd fix zivataros hétvége, már a prekvaltól kezdve, vagy legyen majd fix száraz 40fokos sivatagi, mindenfelforr futam. Ez a se ilyen, se olyan, márvolt, nemjó.

    A legkörözésknél voltak furcsaságok. A "legérdekesebb" magatartás, az volt hogy kanyarban ráestem a lekörözendőre, akkor ugye "nemtud" elengedni, egyenesben meg nemtudok kigyorsítani rá, nem érem utol, akkor megmár minek vegye el, nem enged el. Jön a következő kanyar. Ugyanez... egyenes. Szóval ezt ne. Lehet úgy fordulhat elő, hogy az egyik kocsi gyorsra, egyenesre van állítva, a másik meg kanyarokra, leszorításra.

  13. #38
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Időjárásról csak annyit, hogy plz, begofyou, legyen majd fix zivataros hétvége, már a prekvaltól kezdve, vagy legyen majd fix száraz 40fokos sivatagi, mindenfelforr futam. Ez a se ilyen, se olyan, márvolt, nemjó.
    ...
    Én spec pont ezt a változatosságot szeretem. Nem tudod előre mit hoz az időjárás, folyamatosan változnak a körülmények amihez alkalmazkodni kell. Nekem ez jobban bejön, mintha végig ugyanaz minden, és tudod előre, hogy nem is jöhet közbe semmi ami felkavarhatja az állóvizet.
    Utoljára módosította: latoo; 2020. 05. 04. 13:22.

  14. #39
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én spec pont ezt a változatosságot szeretem. Nem tudod előre mit hoz az időjárás, folyamatosan változiknak a körülmények amihez alkalmazkodni kell, nekem ez jobban bejön, mintha végig ugyanaz minden, és tudod előre, hogy nem is jöhet közbe semmi ami felkavarhatja az állóvizet.
    Szerintem is ebben pont ez a kihívás, hogy változnak a dolgok és alkalmazkodni kell. Egyébként ugyan az lenne mint a fix 40fok örök napsütés.
    Amit mindenki tudott, hogy száraz a pálya és esni fog. Innentől nyitott volt a verseny, hogy ki mire taktikázik.
    Szerintem senki sem találta el hogy milyen időjárás lesz, de még a futam közben is változott, hogy kinek a beállítása hogyan működik. Senki sem egy 2 hétig, 100% állított autóval indult, hanem 70-90%-os autóval és nem volt rá semmi garancia hogy bejön a taktikája.
    Én is nagyobb esőre számítottam, de nem akart erősödni, aztán el is állt. Így nem működött tökéletesen az autó, de nem volt olyan rossz. Ha nem kalapálják másfél percig a boxban, az elejébe beérhettem volna
    A legnagyobb kockázatot azok vállalták, akik esős gumit raktak fel. Nyilván ha bejön akkor a középmezőnyből akár az első helyre is fel lehetett volna jönni. Ha nem akkor viszont benne volt a +1 box kiállás.
    Az sem utolsó szempont, hogy amíg az MFD-t nyomkodtam, buktam vagy 0.5 sec-et körönként mert többször lecsúsztam az apexről, vagy korábban fékeztem. De legalább a második etapban jobb set-el indultam. Fix időjárásnál nem kell semmit állítgatni.
    Most ha lett volna egy fix 50% eső, akkor gyakorlatilag nem történik semmi a futamon, papírforma szerint lemegy.

  15. #40

  16. #41
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én spec pont ezt a változatosságot szeretem. Nem tudod előre mit hoz az időjárás, folyamatosan változnak a körülmények amihez alkalmazkodni kell. Nekem ez jobban bejön, mintha végig ugyanaz minden, és tudod előre, hogy nem is jöhet közbe semmi ami felkavarhatja az állóvizet.

  17. #42
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    első

    most indultam először Acc-ba, jó hosszú verseny volt, a végére már odalett az "ülőkém", meg fájt a hátam. A boxkiállás beállítással akadt gondom... beállítottam x liter ü.anyagot, meg a guminyomást, azt mikor kiálltam az üa. 0, azt még közben tudtam adni. a guminyomás meg a beállítotttól egy egészen fals értéket adott... ha valaki tud tanácsot adni a beállításra megköszönöm.

  18. #43
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg szabi811 írta Hozzászólás megtekintése
    most indultam először Acc-ba, jó hosszú verseny volt, a végére már odalett az "ülőkém", meg fájt a hátam. A boxkiállás beállítással akadt gondom... beállítottam x liter ü.anyagot, meg a guminyomást, azt mikor kiálltam az üa. 0, azt még közben tudtam adni. a guminyomás meg a beállítotttól egy egészen fals értéket adott... ha valaki tud tanácsot adni a beállításra megköszönöm.
    Elöször is Isten hozott a forumon.

    Vszinu egy bug miatt, nalam legalabb is mindig a 30. kerekcseret adja be a box kiallas beallitasnal - setup menu, lehet azt allitod be de a cserenel az elso cserere vonatkozot alkalmazta, rgo 0 benya, lapos gumik.

    Ha komolyan gondolod a temat, ajanlom a testedzest, nekem is fajt eleinte a nyakam, hatam, vallam, de mar nem, amiota kicsit mozgok.

    Meg annyi, hogy a lekrozeseknel, elozeseknel kicsit figyelj oda jobban a jovoben, tegnap szepen megforgattal a 3 korben.

  19. #44
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Nagyon jo verseny volt, tenyleg ez a nekem valo hossz, 90 percnel azt ereztem, hogy mar vege is? Meg mentem volna...

    Az indulas utani hangulat hatalmas volt, sotet, villam, eso, kozben vilagosodott, szinte mar feltem

    De kijutott a problemakbol, meg nem sokat mentem a jatekkal es jopar aprosag nehezitette a dolgom. Az ablaktorlot automatan hagytam, de nem kapcsolt be, igy amikor teljesen elallt az eso, torolt egyet. Olasz technika.

    Az idomeron nem ertettem, hogy miert nem tudok jo idot futni, a tobbiek egyre csak gyorsultak, en meg lassultam. Aztan a vegen vettem eszre, hogy nem kaptam automatikusan uj szettet, a szabadedzest es az idomerot is az 1-esen nyomtam le, igy a 8 hely lett meg.

    Mivel Barcelona gumigyilkos palya, a Ferrari pedig amugy is hamar elmelegiti a hatsokat, idomero setupot nem is csinaltam, csak a versenyre kalapaltam egy olyat ossze, ami nem hagyja tulhevulni egyik abroncsot sem. Teljesen jol mukodott...volna, ha nem esik egy kicsit, az elso 25 percben jeghideg gumkon korcsolyaztam, lassu voltam. Deak Feri ki is pockolt, - elofordul - de ahogy elallt az eso es bemelegedtek a gumik, megjott a tempo is es az otodik helyig fel tudtam jonni. Kuzdelem volt vegig, hatalmas elmeny volt.

    A valtozatos futamokkal egyetertek, de ez a 90mp nagyon keves ido arra, hogy az ember donteseket hozzon. Szerintem oke, ez a beallitas, de kellene 5 perc legalabb, hogy az ember atgondolja mit es hogyan kell a korulmenyekhez igazitania, milyen iranyba megy el, strategia, stb. A valodi versenyeken erre tobb mernoknek vannak napjai, szoval nincsenek idoszukeben. A rajt elotti masfel perc pedig meg arra is keves, hogy ha pontosan tudom is, hogy mit akartok, vegigkattintgassam. Szerintem ezen lehetne javitani.

  20. #45
    Valakinek esetleg az első ~30 perc nincs meg replayen? Beállítottam a kormányra a replay mentés gombot, de valamiért nem működött, ránézek majd.

  21. #46
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek esetleg az első ~30 perc nincs meg replayen? Beállítottam a kormányra a replay mentés gombot, de valamiért nem működött, ránézek majd.
    Ovasoknal megvan az elso 17 kor tolem.

  22. #47
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    Weather

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A valtozatos futamokkal egyetertek, de ez a 90mp nagyon keves ido arra, hogy az ember donteseket hozzon. Szerintem oke, ez a beallitas, de kellene 5 perc legalabb, hogy az ember atgondolja mit es hogyan kell a korulmenyekhez igazitania, milyen iranyba megy el, strategia, stb. A valodi versenyeken erre tobb mernoknek vannak napjai, szoval nincsenek idoszukeben. A rajt elotti masfel perc pedig meg arra is keves, hogy ha pontosan tudom is, hogy mit akartok, vegigkattintgassam. Szerintem ezen lehetne javitani.
    Egyrészt erre gondoltam.
    Az adhoc szerűség. A session-ök közötti időjárás ugrálás. Szerencsejáték. Verseny elötti setup-ban kapkodás. Igy sose lesz senkinek rendes esős tapasztalata, setupja. Mindenki csak "túlélni" próbálja majd a vizes körülményeket.

    A másik, hogy nem a dinamikusan változó időjárással van bajom a futamokon. Legyen olyan futam ami csutka szárazon indul, és a végére teljesen ázzon el, vagy fordítva, hogy a fokozatosan száradó pályán ki mikortól meri felrakni a szárazgumit. Fokozatos a változás, fel lehet rá készülni, látod-érzed a pályán lévő körülményeket, lehet kockáztatni. De eddig max ilyen langyosan esik, megszívod ha rossz gumin léptél ki tipusú körülmények voltak.

    Tehát a session-ök között ne legyen ennyire "rapszodikus" a változás. A futamok alatt viszont lehetne szélsőségesebb (ne szürke csepergés legyen 90%-ban), változhatna drámaibban is az időjárás. A nappali körülményekből az éjszakai váltást már sikerűlt vezérelnünk.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 05. 04. 17:14.

  23. #48
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt erre gondoltam.
    Az adhoc szerűség. A session-ök közötti időjárás ugrálás. Szerencsejáték. Verseny elötti setup-ban kapkodás. Igy sose lesz senkinek rendes esős tapasztalata, setupja. Mindenki csak "túlélni" próbálja majd a vizes körülményeket.

    A másik, hogy nem a dinamikusan változó időjárással van bajom a futamokon. Legyen olyan futam ami csutka szárazon indul, és a végére teljesen ázzon el, vagy fordítva, hogy a fokozatosan száradó pályán ki mikortól meri felrakni a szárazgumit. Fokozatos a változás, fel lehet rá készülni, látod-érzed a pályán lévő körülményeket, lehet kockáztatni. De eddig max ilyen langyosan esik, megszívod ha rossz gumin léptél ki tipusú körülmények voltak.

    Tehát a session-ök között ne legyen ennyire "rapszodikus" a változás. A futamok alatt viszont lehetne szélsőségesebb (ne szürke csepergés legyen 90%-ban), változhatna drámaibban is az időjárás. A nappali körülményekből az éjszakai váltást már sikerűlt vezérelnünk.
    Az ACC időjárás modell, az egész hétvégét modellezi. Nincs semmilyen ugrálás, vagy drasztikus változás. Péntek reggeltől, vasárnap éjfélig, minden másodperc le van modellezve folyamatosan. Csak nyilván mi nem ülnük 3 napig a monitor előtt, hogy ezt kivárjuk. Így te azt látod hogy időmérőn süt a nap. Aztán versenyen meg "hirtelen" esni fog. Ez így reális, se nem bug, se nem hiba. Ez az ára hogy nem kell 72 órát a monitor előtt ülnöd.
    Mindenki ugyan azt látja, ugyan annyi infót kap az időjárásról. Mindenki egyenlő esélyekkel indul, aki jobban alkalmazkodik az jobb helyen végez.
    A valóságban is csak túlélni próbálják az esőt. Nincs egyetlen csapat sem aki arra gyakorol egy normál hétvégén, hogy a futamot monszunban fogják végig csinálni.
    Mindenkinek van egy száraz és egy esős kinduló setup-ja. (ha más nem a gyári) Amit megpróbálhat a körülményekhez igazítani. A valóságban is pontosan ugyan ezt teszik, ha futam előtt kiderül hogy x% eséllyel esni fog.
    A valóságban soha nem állnak fel 100%-osan kész autóval a grid-re. Mindig van valami amire nincs idő, kimarad, nem működik, vagy elromlik. Még a legnagyobb költségvetésű csapatoknál is. Hiába van 2 nap és x mérnök felkészülni. Vagy ha kitolják az autót a gridre száraz setup-al és akkor kezd el esni az eső, akkor így jártak.
    Amit te írsz, az szerintem nem az autóversenyzésről szól. Remek ötlet oktató szimulációnak, vagy fun futamra. A valós verseny körülményektől messze van. A valóságban nem tudod hogy mennyire fog csúszni a pálya, amíg el nem indul a verseny és ki nem mész a pályára. Azt sem tudod hogy 45 percnél elkezd felszáradni a pálya. Arra is kicsi az esély hogy 72 óra alatt pont abban az 1 órában fordul az időjárás. Az időjárás modell is így működik, így nyilván ritkán lesz ilyen. Utolsó sorban ACC ben nem megvalósítható jelenleg.

  24. #49
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az ACC időjárás modell, az egész hétvégét modellezi. Nincs semmilyen ugrálás, vagy drasztikus változás. Péntek reggeltől, vasárnap éjfélig, minden másodperc le van modellezve folyamatosan. Csak nyilván mi nem ülnük 3 napig a monitor előtt, hogy ezt kivárjuk. Így te azt látod hogy időmérőn süt a nap. Aztán versenyen meg "hirtelen" esni fog. Ez így reális, se nem bug, se nem hiba. Ez az ára hogy nem kell 72 órát a monitor előtt ülnöd.
    Mindenki ugyan azt látja, ugyan annyi infót kap az időjárásról. Mindenki egyenlő esélyekkel indul, aki jobban alkalmazkodik az jobb helyen végez.
    A valóságban is csak túlélni próbálják az esőt. Nincs egyetlen csapat sem aki arra gyakorol egy normál hétvégén, hogy a futamot monszunban fogják végig csinálni.
    Mindenkinek van egy száraz és egy esős kinduló setup-ja. (ha más nem a gyári) Amit megpróbálhat a körülményekhez igazítani. A valóságban is pontosan ugyan ezt teszik, ha futam előtt kiderül hogy x% eséllyel esni fog.
    A valóságban soha nem állnak fel 100%-osan kész autóval a grid-re. Mindig van valami amire nincs idő, kimarad, nem működik, vagy elromlik. Még a legnagyobb költségvetésű csapatoknál is. Hiába van 2 nap és x mérnök felkészülni. Vagy ha kitolják az autót a gridre száraz setup-al és akkor kezd el esni az eső, akkor így jártak.
    Amit te írsz, az szerintem nem az autóversenyzésről szól. Remek ötlet oktató szimulációnak, vagy fun futamra. A valós verseny körülményektől messze van. A valóságban nem tudod hogy mennyire fog csúszni a pálya, amíg el nem indul a verseny és ki nem mész a pályára. Azt sem tudod hogy 45 percnél elkezd felszáradni a pálya. Arra is kicsi az esély hogy 72 óra alatt pont abban az 1 órában fordul az időjárás. Az időjárás modell is így működik, így nyilván ritkán lesz ilyen. Utolsó sorban ACC ben nem megvalósítható jelenleg.
    F1-es környezetben maradva a futam elött pár órával korábban van 1 órás warmup. Ott a felvezető kör. Ezek alatt a pályát végig lehet tesztelni, tapogatni. Amire nekik 72órájuk van, arra nekünk 90mp, hogy kitalálják hogy milyen időjárás lesz a futamon. Igaz, nehány éve, ma már parcfermé van életbe a kvali-futam között, azaz a kocsin csak nagyon kevés dolgot lehet állítani. Nem? Szombaton -akár az időmérő rovására- találják ki hogy vasárnap milyen beállítással lesz optimális menni. Blancpain bajnokságban nemtudom a parcfermés szabályozást...
    Viszont F1-en volt nemegy példa arra, hogy csütörtökön, péntekes esett, de tudták hogy hétvégén hétágra fog sütni a nap, ezért az első két napon a boxból ki sem dugták az orrukat a vizes pályára, mert minek? és olyanra is volt példa hogy csupa esős, monszun volt az adott térségben (fuji,suzuka,austin?), és a száraz gumihoz, beállításokhoz hozzá se szagoltak, annyira egyértelmű volt a helyzet.
    Ha lenne Bahrein-i pálya, azon ugyan minek ugyanúgy randomizálni az esőt mint mondjuk Silverstone-ban? Elöbbi helyen még senkise látott esőt...

  25. #50
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Elso korben kiloktek - remelem nem en voltam a hibas, kocsim orra fektavon a masik kocsi hatsotengelyevel egy vonalban volt

    Én velem értél össze és forogtunk ki mindketten.
    Ha engem hoz ki a VB hibásnak, akkor már most, elnézést kérek Tőled!

    Azért én szántam egy kis időt az eset elemzésére és mint ahogy mondod az autód orra ott volt a "fékpontnál" a hátsó tengelyemnél, csak ugye nem mindegy, hogy mit veszünk fékpontnak, vagy kinek mennyire kell lelassítani, hogy az őt megillető oldalon elforduljon. Megnéztem, hogy az előttünk lévők közül ki és mennyivel tudta bevenni (az első körben, hideg gumikkal) a kanyart. Tehát az élen Terhes Csaba kicsit elrontva 105km/h, a Porschékkal Pfennig Kristóf és Polgár Balázs 110, Lányi Tamás 108. Te 95-tel szerettél volna a belső íven elfordulni a külső kerekedet a kerékvetőn tartva. Én 100-zal melletted. Itt jön az érdekes, hogy Deák Ferenc is 95-tel, éppen úgy próbálta a belső íven Vaskó Zoltánt előzni, mint te Engem, csak Ő a fél autóját kitette a kerékvetőn kívülre és ezért sikerült elfordulnia úgy, hogy meghagyta a mellette levő autónak is az egy autó helyet a kigyorsításkor. Én úgy gondolom, hogyha nem érünk össze a kanyar csúcspontján, és folytatod a kigyorsítási és előzési manőveredet, akkor te tolsz le engem a pályáról, mert átestél volna az út túloldalára, tehát nem megfelelő tempóban érkeztél a kanyarba. A másik lehetőség, hogyha kicsit jobban lelassítasz, hogy el tudj mellettem fordulni az átesést elkerülése miatt, akkor viszont már kanyarodáskor mögöttem vagy és nem is érünk össze. A harmadik lehetőség, hogyha úgy fordulsz, mint Deák Feri, (fél autóval a kerékvetőn kívül,) akkor szintén nem érünk össze és mehetett volna tovább a csata a pozícióért. És van a negyedik lehetőség, hogy felteszem a kezem és lelassítva simán átadom a pozícióm. (Na erre inkább sose apellálj. )
    Majd meglátjuk, hogy a VB Engem, Téged vagy esetleg közös felelősséget hoz ki az esettel kapcsolatban, de majd tanulunk az ítéletből. Béke!

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •