Találatok: 1 - 8 (8 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    ACCGT01 T - Monza Büntetések

    Óvások.
    #A R1 felelős büntetés Megjegyzés.
    12:08 Terhes 8 Lányi 444 kiforgatás Csaba Terhes Összevont
    40:10 Polgar 6 Antal 426 kiforgatás Gabor Antal Nincs büntetés
    72:06 Radics 555 Polgar 6 kiforgatás Tibor Radics Nincs büntetés
    94:30 Radics 555 Antal 426 irányváltás Gabor Antal Figyelmeztetés
    96:25 Radics 555 Antal 426 lökés Gabor Antal Felfuggesztett URH
    12:03 Radics 555 Szabó 101 kiforgatás Szilard Szabo URH
    06:50 Poszmik 15 Terhes 8 kiforgatás Csaba Terhes Összevont
    06:55 Illes 6 Tomol 999 ütközés Tomi Tomol URH

    Csaba Terhes összevont büntetése: BUÁ

    Tibor Radics box kiállását a program hibásan kezelte, az eredményéhez idő büntetést adtunk.
    Tesztelés után döntünk a futamokon való ESC használat sorsáról.


    Tibor Radics, Szilard Szabo, Mark Horvath autót váltottak. Az eddigi pontjaik törlésre kerülnek, a bajnokság hátralévő futamain kötelesek a választott autóval indulni. Több váltásra nincs lehetőségük.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    06:50 Poszmik 15 Terhes 8

    Csaba előzési pozició nélkül, féktávon beteszi az autó orrát Gilbert mellé és a pálya bal széléről kezdi meg a kanyarodást. Gilbert nem hagy helyet a belső íven így össze ütköznek.
    Ha a támadó kanyar bejáraton "bedugja az autó orrát" a védő mellé, az az esetek jó részében kiforgatással végződik. Ilyen esetekben általában a támadó számíthat a büntetésre.

    Kiemelnénk, hogy a replay alapos átnézése nélkül nincs értelme a fenti indoklás elolvasásának, a konkrét esetre vonatkozik.

  3. #3
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    A Balazs/en esetben elmondanad, miert en vagyok a felelos?
    Tokre elotte voltam!!

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    A Balazs/en esetben elmondanad, miert en vagyok a felelos?
    Tokre elotte voltam!!
    A baleseteket folyamatában vizsgáljuk, sohasem az ütközés pillanatában.
    Balázzsal fej-fej mellet érkeztek a féktávhoz, tehát előzési pozícióban van, 1 autó helyet biztosítanod kell neki a kanyarban. Ez nincs meg így itt elsősorban te hibáztál.
    Az jogos hogy ebben a kanyarban veszélyes egymás mellet fordulni, de itt ezt kellett megoldani. Balázs belső íven óvatosabban fékez, előrébb kerülsz de ott van melletted, saját magadat forgatod ki az autóján.

  5. #5
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A baleseteket folyamatában vizsgáljuk, sohasem az ütközés pillanatában.
    Balázzsal fej-fej mellet érkeztek a féktávhoz, tehát előzési pozícióban van, 1 autó helyet biztosítanod kell neki a kanyarban. Ez nincs meg így itt elsősorban te hibáztál.
    Az jogos hogy ebben a kanyarban veszélyes egymás mellet fordulni, de itt ezt kellett megoldani. Balázs belső íven óvatosabban fékez, előrébb kerülsz de ott van melletted, saját magadat forgatod ki az autóján.
    Igy is lehet nezni, meg ugy is, ahogy a masik topikban kibeszeltuk. Ott arrol volt szo, hogy akkor kell-e helyet hagyni, ha a tamado pozicioban leve versenyzo - Balasz van a belso iven - kocsijanak elso tengelye, vagy az orra van a vedekezo hatso tengelyenek vonalaban. Te azt irtad, hogy az orra. Hat az itt az elfordulasnal nem teljesul, joval elorebb vagyok. Nekem inkabb nez ki mely fekezesnek, mint egyszeru vedekezesnek. Balazs is elismerte es bocsantot kert, en szemely szerint nem is ovtam volna meg az esetet.

    Mindenesetre ez precedens erteku lehet a kovetkezo eseteknel, ha vkivel ez tortenik. Szemelyszerint nem erdekelne, mert ugyis minden pontom elveszitettem es az egykori csapattarsamrol van szo, de kicsit meglepett, hogy itt en voltam a hibas
    Mindenesetre van egy uj vedekezesi strategiam

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Igy is lehet nezni, meg ugy is, ahogy a masik topikban kibeszeltuk. Ott arrol volt szo, hogy akkor kell-e helyet hagyni, ha a tamado pozicioban leve versenyzo - Balasz van a belso iven - kocsijanak elso tengelye, vagy az orra van a vedekezo hatso tengelyenek vonalaban. Te azt irtad, hogy az orra. Hat az itt az elfordulasnal nem teljesul, joval elorebb vagyok. Nekem inkabb nez ki mely fekezesnek, mint egyszeru vedekezesnek. Balazs is elismerte es bocsantot kert, en szemely szerint nem is ovtam volna meg az esetet.

    Mindenesetre ez precedens erteku lehet a kovetkezo eseteknel, ha vkivel ez tortenik. Szemelyszerint nem erdekelne, mert ugyis minden pontom elveszitettem es az egykori csapattarsamrol van szo, de kicsit meglepett, hogy itt en voltam a hibas
    Mindenesetre van egy uj vedekezesi strategiam
    Igen erről volt szó, de akkor mégsem olvastad el ezek szerint.
    Előzési pozíció:
    A VB előzési pozíciónak fogadja el, ha a támadó az egyenes végén (fékezési pont) a védekező hátsó tengelyénél előrébb van. Amennyiben a támadó gyorsabb és sikerül előzési pozícióba kerülnie, joga van a kanyarban is a védő mellett maradni.
    Amennyiben valaki nem tud előzési pozícióba kerülni, de mégis előz, ami balesetben végződik, majdnem biztos lehet benne hogy ő fogja kapni a büntetést.
    Itt megtalálod:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...dszer-Fogalmak

    Balázs és te, egymás mellet érkeztek meg a féktávhoz, amit akárhogy nézünk előzési pozíció.
    Balázs valószínű azért óvta meg, mert hibásnak érezte megát. Ebben a kanyarban tény hogy nem bölcs dolog ketten fordulni, de nem is teljesen lehetetlen. A büntetések szempontjából viszont egyértelmű, járt neki az 1 autó hely, amit nem hagytál meg.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2020. 04. 25. 03:13.

  7. #7
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Tisztelt VB!

    Kérném a 12:08 Terhes 8 Lányi 444 eset felülvizsgálatát.

    A VB fogalommagyarázata szerint:

    A VB előzési pozíciónak fogadja el, ha a támadó az egyenes végén (fékezési pont) a védekező hátsó tengelyénél előrébb van. Amennyiben a támadó gyorsabb és sikerül előzési pozícióba kerülnie, joga van a kanyarban is a védő mellett maradni.
    Amennyiben valaki nem tud előzési pozícióba kerülni, de mégis előz, ami balesetben végződik, majdnem biztos lehet benne hogy ő fogja kapni a büntetést.

    valamint:

    "Akkor is van "fékpont" ha nem kell fékezni. Ez esetben a fékpont ott lesz ahol rá kell fordulni a kanyarra."


    Az eset a kettes kanyarban történt. Az én autóm első tengelye az egyes kanyar csúcspontjánál Tamás hátsó tengelyének vonalában volt.
    a kettes kanyar fékpontja a két kanyart összekötő egyenes fele, ott már bőven előzési pozícióban voltam amikor észleltem hogy Tamás rámfordul azonnal a féket nyomtam és a pályán helyem nem maradt.


    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: T_Cs; 2020. 04. 27. 00:50.

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB!

    Kérném a 12:08 Terhes 8 Lányi 444 eset felülvizsgálatát.

    A VB fogalommagyarázata szerint:

    A VB előzési pozíciónak fogadja el, ha a támadó az egyenes végén (fékezési pont) a védekező hátsó tengelyénél előrébb van. Amennyiben a támadó gyorsabb és sikerül előzési pozícióba kerülnie, joga van a kanyarban is a védő mellett maradni.
    Amennyiben valaki nem tud előzési pozícióba kerülni, de mégis előz, ami balesetben végződik, majdnem biztos lehet benne hogy ő fogja kapni a büntetést.

    valamint:

    "Akkor is van "fékpont" ha nem kell fékezni. Ez esetben a fékpont ott lesz ahol rá kell fordulni a kanyarra."


    Az eset a kettes kanyarban történt. Az én autóm első tengelye az egyes kanyar csúcspontjánál Tamás hátsó tengelyének vonalában volt.
    a kettes kanyar fékpontja a két kanyart összekötő egyenes fele, ott már bőven előzési pozícióban voltam amikor észleltem hogy Tamás rámfordul azonnal a féket nyomtam és a pályán helyem nem maradt.


    A síkánokat egy kanyarnak tekintjük. A pályarajzon 1-2, 4-5, 8-9-10 kanyarokban ha az egyenes végéig nem tudsz előzési pozícióba kerülni, akkor tiéd a felelősség. Nem történt olyan ami felmentene.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •