Találatok: 1 - 22 (22 összesen)
  1. #1

    AC SEAT - büntetések - Sveg

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Sveg - 2020. április 05.

    Óvások:
    A R1 13:12 Piski Tamás - Szabó Csaba: Piski Tamás - szabálytalan visszatérés - 2 figyelmeztetés
    A R2 6:39 Szabó Csaba - Tóth Levente: Szabó Csaba - leszorítás - 3 figyelmeztetés
    A R2 7:08 Szabó Csaba- Zelfel Tamás: Szabó Csaba - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R1 2:14 Mészáros Gábor - Fellenbeck Zsolt: Fellenbeck Zsolt - lökés, kiforgtás - 3 figyelmeztetés
    B R1 19:38 Mészáros Gábor - Együd István: Mészáros Gábor - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R2 1:41 Mészáros Gábor - Bozsó Márton: Mészáros Gábor - leszorítás - 3 figyelmeztetés
    B R2 8:03 Mészáros Gábor - Együd István: Együd István - lökés, kiforgtás - 3 figyelmeztetés

    Vágások:
    Együd István - 4 figyelmeztetés
    Vida Zoltán - 4 figyelmeztetés

    Nem jelezte a BUÁ letöltését:
    Homoki-Szabó Csaba - 1 figyelmeztetés
    Zengő Ádám - 1 figyelmeztetés
    Kéri Szabolcs - 1 figyelmeztetés


    Nem töltötte le a BUÁ büntetését:
    Oszlár Dominik - DQ a futamról


    Az összevont büntetések összesítve:
    2 db Boxutca Áthajtás: Kohári Roland, Sári András, Szabó Csaba2,
    1 db Boxutca Áthajtás: Együd István, Fellenbeck Zsolt, Homoki-Szabó Csaba, Mészáros Gábor, Oláh Gergely, Oszlár Dominik, Vida Zoltán,
    3 db figyelmeztetés: Asztalos András, Balogh Gábor, Boros Gyevi Lóránt, Bozsó Marci, Együd István, Gera András, Gombos Gergő, Hevesi Sándor, Kéri Attila, Kéri Szabolcs, Kovács Geri, Lányi Tamás, Szabó Ferenc, Tuzy János Pál,
    2 db figyelmeztetés: Faragó Imi, Fellenbeck Zsolt, Kohári Roland, Mészáros Gábor, Piski Tamás, Poszmik Gilbert, Varga Tamás,
    1 db figyelmeztetés: Morvai Norbert, Zengő Ádám


    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: latoo; 2020. 04. 26. 19:54.

  2. #2
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80

    hiba

    Sziasztok!
    Hiba, de nem eget rengető, engem elsőre mindenesetre elbizonytalanított. Az óvások felsorolásas előtti sorban még Fuji szerepel Sveg helyett.
    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #3

    Nem értem :-)

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Fuji - 2020. április 05.

    Óvások:
    A R1 13:12 Piski Tamás - Szabó Csaba: Piski Tamás - szabálytalan visszatérés - 1 figyelmeztetés
    A R2 6:39 Szabó Csaba - Tóth Levente: Szabó Csaba - leszorítás - 3 figyelmeztetés
    A R2 7:08 Szabó Csaba- Zelfel Tamás: Szabó Csaba - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R1 2:14 Mészáros Gábor - Fellenbeck Zsolt: Fellenbeck Zsolt - lökés, kiforgtás - 3 figyelmeztetés
    B R1 19:38 Mészáros Gábor - Együd István: Mészáros Gábor - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    B R2 1:41 Mészáros Gábor - Bozsó Márton: Mészáros Gábor - leszorítás - 3 figyelmeztetés
    B R2 8:03 Mészáros Gábor - Együd István: Együd István - lökés, kiforgtás - 3 figyelmeztetés

    Vágások:
    Együd István - 4 figyelmeztetés
    Vida Zoltán - 4 figyelmeztetés

    Nem jelezte a BUÁ letöltését:
    Homoki-Szabó Csaba - 1 figyelmeztetés
    Zengő Ádám - 1 figyelmeztetés

    Nem töltötte le a BUÁ büntetését:
    Kéri Szabolcs - DQ a futamról
    Oszlár Dominik - DQ a futamról


    Az összevont büntetések összesítve:
    2 db Boxutca Áthajtás: Kohári Roland, Sári András, Szabó Csaba2,
    1 db Boxutca Áthajtás: Együd István, Fellenbeck Zsolt, Homoki-Szabó Csaba, Kéri Szabolcs, Mészáros Gábor, Oláh Gergely, Oszlár Dominik, Zengő Ádám, Zsigovics Péter, Vida Zoltán,
    3 db figyelmeztetés: Asztalos András, Balogh Gábor, Boros Gyevi Lóránt, Bozsó Marci, Együd István, Gera András, Gombos Gergő, Hevesi Sándor, Kéri Attila, Kovács Geri, Lányi Tamás, Szabó Ferenc, Tuzy János Pál,
    2 db figyelmeztetés: Faragó Imi, Fellenbeck Zsolt, Kéri Szabolcs, Kohári Roland, Mészáros Gábor, Poszmik Gilbert, Varga Tamás,
    1 db figyelmeztetés: Morvai Norbert, Piski Tamás, Zengő Ádám


    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Sziasztok!
    1 db BUÁ listában szerepel a nevem, azonban sehol máshol nem látom a nevemet. Nem óvtak, nem vágtam le, BUÁ-t letöltöttem. Kérek szépen indoklást.
    Üdv

  4. #4
    Idézet Eredetileg bozsomarci írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Hiba, de nem eget rengető, engem elsőre mindenesetre elbizonytalanított. Az óvások felsorolásas előtti sorban még Fuji szerepel Sveg helyett.
    Köszi, javítottam.

  5. #5
    Idézet Eredetileg zsopo87 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    1 db BUÁ listában szerepel a nevem, azonban sehol máshol nem látom a nevemet. Nem óvtak, nem vágtam le, BUÁ-t letöltöttem. Kérek szépen indoklást.
    Üdv
    A büntetések összesítésénél nálad és Zengő Ádámnál nem könyveltem el a BUÁ letöltését, ezért a korábbi svegi BUÁ jelent meg hibásan, amit most javítottam.
    Köszi, hogy jelezted, és elnézést a hibáért!

  6. #6
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetések összesítésénél nálad és Zengő Ádámnál nem könyveltem el a BUÁ letöltését, ezért a korábbi svegi BUÁ jelent meg hibásan, amit most javítottam.
    Köszi, hogy jelezted, és elnézést a hibáért!
    Köszönöm!

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    A R1 13:12 Piski Tamás - Szabó Csaba: Piski Tamás - szabálytalan visszatérés - 1 figyelmeztetés
    Kerem a VB-t vizsgalja ezt felul, semmifele szabalytalansagot nem csinaltam. Az elso kanyarban voltunk, pozicioert harcoltunk, nem tettem hirtelen mozdulatot.

    Csaba majdnem kilokott, az utolso pillanatban elrantotta a kormanyt es kicsuszott.

  8. #8
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    411
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kerem a VB-t vizsgalja ezt felul, semmifele szabalytalansagot nem csinaltam. Az elso kanyarban voltunk, pozicioert harcoltunk, nem tettem hirtelen mozdulatot.

    Csaba majdnem kilokott, az utolso pillanatban elrantotta a kormanyt es kicsuszott.
    Tamas!
    Bar nem vagyok VB, de nem hagyhatom szo nelkul, mi a gond a bunteteseddel.


    Megneztem a visszajatszast es a kovetkezok tortentek (Csabi replay-et vettem alapul az idopontok beirasanal):


    13:13
    Boxbol kijovet keresztben atmesz ut jobb oldalara.
    A kettotok sebessegkulonbsege ekkor: 77km/h


    13:14-13:15
    Jobb oldalrol raallsz idealis ivre (nyilvan sebessegfuggo ivre) es elkezdesz balra huzodni.


    13:16
    Elkezded becsukni az ajtot Csabi elott, mozagasodbol adodoan nem marad hely belso iven.
    Csabi ekkor veszi el gazt, majd elkezd fekezni.
    A kettotok sebessegkulonbsege ekkor: 58km/h


    Verseny utan Csabinak irtad, hogy ugy latszik nem ertettetek meg egymast.
    Gyakorlatilag 3mp alatt kellett volna Csabinak lereagalni a tortenteket, holott elsore azt hitte, jobb oldalra azert mesz ki, hogy hagyj belul helyet. A Te sebessegeddel ez siman meglett volna. Viszont amikor attertel bal oldalra, akkor mar kevesebb mint 1mp-e maradt felismerni, hogy ebbol osszeutkozes lesz. Kvazi osszetorte magat, hogy ne menjen neked es rontsa el a versenyed.
    Szoval nem is vagom, mit kellett volna Csabinak megertenie itt azon, ahogy kijottel a boxbol.


    Ket dolgot tehettel volna:
    1: boxbol kijovet bal oldalon maradsz es fordulsz bal oldalon masodik kanyarig.
    2: boxbol kijovet ott maradsz jobb oldalon.


    Ha pozicioert harcoltal volna, akkor az 1. verzio a jarhatobb, a 2. inkabb biztonsagos elengedes. Viszont amit csinaltal, azt nem pozicio harcnak hivjak, hanem feltartasnak.


    Sot ha szigorubban nezzuk, akkor boxbol kijovet csinaltal egy cikk-cakkot a palya egeszen, joval lassabban.


    Szerintem ezt az esetet okosabban is megoldhattad volna, hiszen nem egyedul vagy a palyan. Ket kanyarral kesobb leelozted volna Csabit is.


    Versenybirok!
    Nem ertek egyet Piski Tamas enyhe, 1 db figyelmezteteses buntetesevel.
    Szeretnek hivatkozni a Spa-i versenyre: B R1 22:57 Faragó Imi - Vida Zoltán, ahol Imi ugyancsak lassabb tempoban balra huzodva, a mogotte joval nagyobb sebesseggel erkezo Zolival utkozott. A ket eset kozotti kulonbseg, hogy az egy egyenes utszakaszon tortent es Zolinak volt balrol ket autonyi helye boven.


    A Spa-i iteletet elfogadtuk, nem reklamaltuk meg, most sem ez a cel. Viszont az a buntetes 3 figyelmeztetest ert.


    Koszonom.
    Utoljára módosította: Gedu; 2020. 04. 16. 14:02.

  9. #9
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    Tamas!
    ...
    Eloszor is koszonom, hogy ilyen kulturalt modon es ervekkel alatamasztva leirtad a velemenyed es a gondolataidat. Ezt hianyolom sokszor, de barmennyire is ellenvelemenyen vagyunk, jar a csillagos otos!

    Azt viszont nem tartom korrektnek, hogy olyan ugyben kersz sulyosbitast, amiben nem vagy erintett. A szabaly engedi, de szerintem nem fair.

    Ennek ellenere hiszem, ha megbeszeljuk az esetet es kikerjuk a VB velemenyet, tanulhatunk belole mindannyian.

    A kovetkezokeppen latom:

    Visszajottem a boxbol, mogottem jott Csaba. Kihuzodtam az idealis ivre, ahonnan a legjobb megkezdeni a kanyarodast, ebben az esetben a palya jobb szelere. Itt meg mindig jelentos tavolsag volt koztunk. Majd bevettem az elso kanyart, szinten az idealis iven, ami azt jelenti, hogy erintem az apexet, ami a kanyar belso oldalan van. Ebben semmi "cikk-cakk", egy rossz mozdulat nincsen, pontosan igy csinaltam minden mas esetben is.

    A problema abbol adodott, hogy nagy volt koztunk a sebessegkulonbseg, amimiatt Csaba ugy gondolta, megprobalkozik az elozessel., igy nem lassitott vissza a tempomra, hanem tovabbra is nyomta a gazt. Majd amikor behuzodtam, meglepodott es minel meg volt ideje reagalni, elkerulte az utkozest. Amig a tamado nem er a vedekezo melle, addig a vedekezoe az ivvalasztas joga a szabalyzat szerint. En az idealis ivet valasztottam, kiszamithatoan, szabalyosan. Az, hogy Csaba mit "hitt" es hogy "mi lett volna ha", az ilyen szempontbol lenyegtelen.

    Sajnalom, hogy kicsuszott es koszonom, hogy elkerult engem, de tovabbra sem latom, hogy hibaztam volna, ezert kerem a VB-t, hogy vilagositson fel, honnan tertem vissza szabalytalanul, amikor nem voltam a palyan kivul, a boxbol valo visszateresemre pedig boven lett volna ido reagalni.

  10. #10
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    411
    Nezd Tamas,


    Mint a Zengo eSport csapat menedzsere es Csabi csapattarsa, kenytelen vagyok nem figyelmen kivul hagyni, hogy szinte lkritizalod Csabit, amiert majdnem kilok.


    A mozgasod alapjan Csabi nem megprobalkozni akart az elozessel, hanem pont a nagy sebesseg kulonbseg miatt elmenni melletted. Mert azt latta eloszor, hogy hagysz helyet balrol.


    Azt nem ertjuk meg, hogy mit ertettel azon, amit verseny utan irtal Csabinak: "ugy latszik nem ertettetek meg egymast". Legyszives fejtsd ki, mit kellett volna megertenie Csabinak?
    1. Csabi jobbon vagyok lassabb tempoban, Tied a belso iv
    vagy
    2. Megsem, bejovok balra lassabb tempoban, oldd meg kulso iven

    Csabi az elsot vette alapul, orulve, hogy nem allsz be ele, ekkora tempokulonbsegnel.


    (Biztos vagyok benne, hogy nem azt, hogy "En vagyok a Piski Tomi, maradj mogottem!" )

  11. #11
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    411
    Tobba a VB-k figyelmebe ajanlanam, a versenyszabalyzat Boxból történő kihajtáskor resz modositasat, hogy ne csak edzesekre legyen ervenyes, hanem idomerore es futamokra is.

    Koszonom.

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    Nezd Tamas...)
    Nyilvan nem ertettuk meg egymast, mert a mozgasombol rossz kovetkeztetest vont le, en pedig a mozgasommal kommunikaltam fele valamit, amit o rosszul ertelmezett, ez pedig balesethez vezetett.

    Mindket eset, amit leirtal, prekoncepcio, talalgatas arra vonatkozoan, hogy en meg gondoltam, Csabi mire gondolt, mire kovetkeztetett, nekem hogyan kellett volna mennem, stb.

    A helyzet azonban ennel joval egyszerubb. Az elol levo auto szabadon valaszt ivet, a mogotte levo pedig megelozheti, ha tudja. Ha mar atfedes van a ket auto kozott, akkor alkalmazkodni kell egymas ivehez, nem lehet leszoritani, meglokni, stb.

    Kozottunk az elso eset allt fent, Csabi pedig csak azt hitte, hogy elengedem, en pedig ezt nem tettem. Mentem a sajat ivemen. Tul optimista volt, en a helyeben visszavettem volna a gazbol, hiszen ahogy irod, ket kanyarral kesobb ugyis visszaelozom, tehat felesleges kuzdeni. Ehhez kepest majdnem kiutott mindkettonket. Az, hogy nagy volt a sebessegkulonbseg, kezelnie kellett volna tudni, de nem sikerult.

    Nem kritizalom, teljesen normalis, hogy ha megov egy olyan esetet, ahol szerintem o hibazott, akkor kommunikalni probalok vele, ez volt az uzenet a forumban a verseny utan. O erre nem reagalt, de te beszelsz az o neveben, Ezt sem ertem.

    De szeretnem tudni, hogy milyen szabaly ellen vetettem, mit csinaltam szabalytalanul, hogy a jovoben elkeruljem.

    Mint volt VB-tag tudom, hogy a hogy kellett volna megelozni a bajt/elkerulni a balesetet/okosabbnak lenni es a szabalytalansag elvalik egymastol. En azt szeretnem tudni, hogy miert minosul szabalytalan visszateresnek az, ami a szabalyzat szerint nem az.

    Mindenesetre koszonom, hogy leirtad a velemenyed, de szerintem nem csak ez a ket olvasata letezik a dolgoknak, ahogy te latod.

  13. #13
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    411
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilvan ...
    Na ha egyszer osszefutunk valahol szemelyesen, akkor egy pohar ital mellett szepen atbeszeljuk tobbek kozott ezt is. Feleslegesnek latom szaporitani a karaktereket itt tovabb.

  14. #14
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    Na ha egyszer osszefutunk valahol szemelyesen, akkor egy pohar ital mellett szepen atbeszeljuk tobbek kozott ezt is. Feleslegesnek latom szaporitani a karaktereket itt tovabb.
    Egyetertek!

  15. #15
    Szabó Csabi Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2019. 10. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    25

    Boxutca kihajtás!

    Kedves Tamás, és András

    Én azért nem válaszoltam eddig, mert miután egyszer leírtam röviden és velősen hogy mit nehezményeztem, nem éreztem indokoltnak.
    Leadtam az óvást, és vártam a döntést. Te valóban kérdőre vontad ezt a fórumban, de úgy voltam vele hogy ha nem voltál szabálytalan akkor nem lesz bünti és ezzel el van intézve a dolog.
    Semmi hirtelen felindulás nem volt bennem meg harag vagy ilyesmi egyszerűen csak éltem az óvás jogával.
    A VB döntést hozott és szankcionált téged! Én ezt el is fogadom.

    A versenyszabályzat erre vonatkozó pontja a következő:
    "Boxból történő kihajtáskor edzés felvezető-körében, kerékcsere után, valamint kicsúszás utáni visszajövetelnél a pályára mindenki fokozottan használja a visszapillantó tükreit a gyors körön levő pilóták elengedése és a balesethelyzetek elkerülése érdekében. Különösen fontos a boxkijárat lámpajelzéseinek figyelembe vétele, amely villogó kék színnel jelzi, ha autó közeledik a versenyíven, piros jelzéskor pedig tilos kihajtani a boxutcából! A játékban lévő trackmap (pályatérkép) eszköz mindenki segítségére lehet a pályára való biztonságos visszatérésben. Kihajtáskor a boxutca kijáratát jelző meghosszabbított fehér/sárga vonal érintése, keresztezése tilos!"

    Azért óvtam mert úgy éreztem hogy részedről a "gyors körön levő pilóták elengedése és a balesethelyzetek elkerülése" nem valósult meg.
    Nem volt időm reagálni a manőveredre, és én kerültem el inkább a balaesetet, ezzel védve téged és offolva az autómat ill. a futamot.
    Tedd fel magadnak a kérdést ha valós pályán lettünk volna akkor is így cselekedtél volna?

    BTW Én 2x3 figyelmeztetést kaptam 2 másik incidens miatt koccanásos ütközések, melyeknél azt érzem hogy nem voltam kifejezetten agresszív és nem akartam másnak kárt okozni.
    Szerencsétlenül jött ki, ezek miatt (+ hozott 2 figyu) sajnos kétszer kell Daytonaban kimennem a boxba. Szerintem a játék, vagy jelen esetben a SEAT mod működése közel sem fedi a valós fizikáját az ütközéseknek.
    Ez van, ezt el kell fogadni!
    Nagyon oda kell figyelni, ezt most megtanultam az összes esetből.

    Ha a VB még akarja kommentálni a dolgot akkor nyilván az érdekel engem is, de részemről lezárva a dolog!
    A közös italhoz én is csatlakozok majd!!
    Sok sikert a további futamokra!

  16. #16
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kerem a VB-t vizsgalja ezt felul, semmifele szabalytalansagot nem csinaltam. Az elso kanyarban voltunk, pozicioert harcoltunk, nem tettem hirtelen mozdulatot.

    Csaba majdnem kilokott, az utolso pillanatban elrantotta a kormanyt es kicsuszott.
    Az esetet felülvizsgáljuk, hamarosan tájékoztatunk.

  17. #17
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az esetet felülvizsgáljuk, hamarosan tájékoztatunk.
    Koszonom!

  18. #18
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése

    Sveg - 2020. április 05.

    Óvások:

    B R1 19:38 Mészáros Gábor - Együd István: Mészáros Gábor - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    Kérem a VB-t, vizsgálja felül az álláspontját. Én úgy vélem, mindketten egymás felé húzzuk az autót. A felező vonalhoz viszonyítva látszik, hogy ugyan én vagyok, aki hamarabb közeledek a szaggatott felé, de 19:38 időtől már a versenyzőtársam is szöget zár be a felezővel. Ez vezet az ütközéshez. A hibámat elismerem, de úgy vélem, nem egyedül vagyok felelős, ezért a 3 figyit erősnek érzem. Versenybalesetben kiegyeznék Köszönöm.
    (Korábban ide írtakat töröltem, mert összekevertem a szituációkat.)
    Utoljára módosította: mezgabor; 2020. 04. 17. 15:25.

  19. #19

    Felülviszgálatok

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kerem a VB-t vizsgalja ezt felul, semmifele szabalytalansagot nem csinaltam. Az elso kanyarban voltunk, pozicioert harcoltunk, nem tettem hirtelen mozdulatot.

    Csaba majdnem kilokott, az utolso pillanatban elrantotta a kormanyt es kicsuszott.
    A VB felülvizsgálta az esetet és büntetést 2 figyelmeztetésre szigorítja.
    Indoklás:
    A boxkijárat olyan helyen van, ahol a versenytempóban érkező és a boxból kihajtó pilóta között nagyon nagy sebességkülönbség van. Jelen esetben a kihajtás pillanatában 85 km/h volt a különbség, Csaba 205 km/h-val haladt. A boxból visszatérésnél bár fehér vonal nem volt, de elvárt a biztonságos kihajtás, Tamás egyből átvágott a jobb oldalra, Csaba ekkor 215 km/h-val haladt a sebességkülönbség még mindig 70 km/h volt.Tamás újabb ívváltással balra húzódott, a két autó találkozásakor még mindig 40 km/h sebességkülönbség volt. Az egész esemény nagyon rövid idő, pontosan 5 másodperc alatt játszódott le. Tamásnak a boxból kihajtáskor a bal oldalon kellett volna maradni, ehelyett kétszer is oldalt váltott, a versenytempóban érkező Csaba nem számíthatott erre a szabálytalan viselkedésre, az ütközés elkerülése miatt saját magát törte össze.


    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    Kérem a VB-t, vizsgálja felül az álláspontját. Én úgy vélem, mindketten egymás felé húzzuk az autót. A felező vonalhoz viszonyítva látszik, hogy ugyan én vagyok, aki hamarabb közeledek a szaggatott felé, de 19:38 időtől már a versenyzőtársam is szöget zár be a felezővel. Ez vezet az ütközéshez. A hibámat elismerem, de úgy vélem, nem egyedül vagyok felelős, ezért a 3 figyit erősnek érzem. Versenybalesetben kiegyeznék


    A korábban kiszabott büntetés változatlanul érvényben marad.
    István az ütközés elött közvetlenül valóban enyhén balra mozog, de csak minimálisan. Ettől függetlenül Gábor sokkal nagyobb szögben húzódik jobbra, ami Istvántól függetlenül is ütközéshez vezetett volna.

  20. #20
    Kéri Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 05.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    39
    Sziasztok!

    Bocsi, nem találtam Zelfel Tamáskiírását, amire szerettem volna válaszolni. (annyira kapkodom)
    Elnézést, hogy nem volt időm, és bevallom ki is ment a fejemből hogy jelezzem a BUÁ-t.

    https://www.youtube.com/watch?v=S8L9ovwotpY

    Az első verseny végén, valaki írt a beszélgetésbe az áthajtásról, és akkor esett le, hogy nekem is van.
    A szabályzatban úgy emlékeztem, hogy az van írva, ha valaki nem tölti le, viszi magával a következő versenyre.
    Ebből következően én a következő, azaz a második menetben le is töltöttem.
    Tényleg nem volt benne semmi hátsó szándék, szét vagyok szórva most sajnos, elismerem.
    Figyelmetlenség volt részemről, nem pofátlanságnak szántam, és elnézést kérek érte!
    Szép napot, és jó egészséget mindenkinek!

  21. #21
    Idézet Eredetileg Szaboo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Bocsi, nem találtam Zelfel Tamáskiírását, amire szerettem volna válaszolni. (annyira kapkodom)
    Elnézést, hogy nem volt időm, és bevallom ki is ment a fejemből hogy jelezzem a BUÁ-t.

    https://www.youtube.com/watch?v=S8L9ovwotpY

    Az első verseny végén, valaki írt a beszélgetésbe az áthajtásról, és akkor esett le, hogy nekem is van.
    A szabályzatban úgy emlékeztem, hogy az van írva, ha valaki nem tölti le, viszi magával a következő versenyre.
    Ebből következően én a következő, azaz a második menetben le is töltöttem.
    Tényleg nem volt benne semmi hátsó szándék, szét vagyok szórva most sajnos, elismerem.
    Figyelmetlenség volt részemről, nem pofátlanságnak szántam, és elnézést kérek érte!
    Szép napot, és jó egészséget mindenkinek!
    Rendben, a DQ-t töröltük, a többiért kaptál 1 figyelmeztetést.
    A pontokat később fogom rendezni. Kérlek legközelebb jobban figyelj oda.
    Utoljára módosította: latoo; 2020. 04. 26. 11:10.

  22. #22
    Kéri Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 09. 05.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    39
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, a DQ-t töröltük, a többiért kaptál 1 figyelmeztetést.
    A pontokat később fogom rendezni. Kérlek legközelebb jobban figyelj oda.
    Rendben köszönöm szépen, és köszönöm a megértéseteket!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •